Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Izbori za gradonacelnika

Go down 
+22
anto
Papacoder
meta_k
biber
grafein
lejla
ii
Admin
calimero
Zdenko Čoban
Casio
mr_yul
monty
ostap bender
Građanin Krejn
BrainCleaner
Herminka
trnokop
Vivaxo
kranj
danijel
Eldorado
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimepon tra 20, 2009 1:45 am

Kako cujem njih nije trebalo šibom tjerat da budu na listi..odreda mladi ljudi kojima je dosta politicara koji bi na vlast..
Ovo su ljudi koji su zaposleni kod Wagnera, a sto se tice prebjega Pierobon je bio prodan i prije izbora samo je mudro sutio i nasamario brdo ljudi koji su mu ukazali povjerenje..
Nadam se da sada i nama neće napraviti isto što je tada njima ....i prodati se drugome, o njegovom postenju kao i o postenju onih koji su sada na vlasti (a dio ih je Calimero i tvojih), nebi se dalje mijesala..i sada su na vlasti i sute i dizu ruke a uvjeravaju ljude kako ce biti drugacije ako oni budu krojili sudbinu..
Meni je osobno dosta zivotarenja i gledanja mladih ljudi kako odlaze iz grada i ova ekipa daje nadu da nije sve tako crno i da spasa ima...
Iskreno se nadam da je ta grupica lagano osvjezenje nakon debelih politicarskih guzica koje nemaju ni radno mjesto ukoliko nisu u politici...pa misle da su bogom dani da sjede u foteljama i caruju..
SDP, HDZ, HSU i veliki obrtnici su po meni previse krenuli u politiku a malo se bave onima koji ovise o njihovim odlukama..
Bitno da je njima tamo gore dobro i hvataju za rukav da im prodje lista da bi se mogli kandidirati i dalje.... No
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimepon tra 20, 2009 3:09 pm

baš mi je interesantno da odjednom svi znate koji su moji. Da li negdje mama koka ili tata pijetao negdje nose listu??????? alien
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimepon tra 20, 2009 10:59 pm

lejla je napisao/la:
Kako cujem njih nije trebalo šibom tjerat da budu na listi..odreda mladi ljudi kojima je dosta politicara koji bi na vlast..
Ovo su ljudi koji su zaposleni kod Wagnera, a sto se tice prebjega Pierobon je bio prodan i prije izbora samo je mudro sutio i nasamario brdo ljudi koji su mu ukazali povjerenje..
Nadam se da sada i nama neće napraviti isto što je tada njima ....i prodati se drugome, o njegovom postenju kao i o postenju onih koji su sada na vlasti (a dio ih je Calimero i tvojih), nebi se dalje mijesala..i sada su na vlasti i sute i dizu ruke a uvjeravaju ljude kako ce biti drugacije ako oni budu krojili sudbinu..
Meni je osobno dosta zivotarenja i gledanja mladih ljudi kako odlaze iz grada i ova ekipa daje nadu da nije sve tako crno i da spasa ima...
Iskreno se nadam da je ta grupica lagano osvjezenje nakon debelih politicarskih guzica koje nemaju ni radno mjesto ukoliko nisu u politici...pa misle da su bogom dani da sjede u foteljama i caruju..
SDP, HDZ, HSU i veliki obrtnici su po meni previse krenuli u politiku a malo se bave onima koji ovise o njihovim odlukama..
Bitno da je njima tamo gore dobro i hvataju za rukav da im prodje lista da bi se mogli kandidirati i dalje.... No

Dalitovu listu mogu ocijeniti kao jednu veliku katastrofu. Koliko znam, ljudi se silom i ucjenom stavljaju na njihovu listu...
Ovo će biti još jedan promašaj. Vjerojatno ovog puta neće dobiti niti jedan mandat - manje je zaposlenih. Jedino ih spašava da užu familiju stave na vrh liste (mlade Wagnere, Dropulićke i dr.) pa da ne bude prebjega kao što je Pierobon, ali onda je pitanje koliko će uopće skupiti glasova?
Sve u svemu, nova lakrdija po starom scenariju.
Lejla, zar ti stvarno misliš da Dalitova lista može nešto učiniti za grad? Ja tu vidim interese Wagnera i Dropulića i to je to. Nisu stavili svoje bezbrojne firme na noge, a gdje će grad. Ne budi naivna.
[Vrh] Go down
ostap bender

ostap bender


Male Broj postova : 113
Registration date : 18.02.2009

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 1:52 pm

lejla je napisao/la:
Kako cujem njih nije trebalo šibom tjerat da budu na listi..odreda mladi ljudi kojima je dosta politicara koji bi na vlast..
Ovo su ljudi koji su zaposleni kod Wagnera, a sto se tice prebjega Pierobon je bio prodan i prije izbora samo je mudro sutio i nasamario brdo ljudi koji su mu ukazali povjerenje..
Nadam se da sada i nama neće napraviti isto što je tada njima ....i prodati se drugome, o njegovom postenju kao i o postenju onih koji su sada na vlasti (a dio ih je Calimero i tvojih), nebi se dalje mijesala..i sada su na vlasti i sute i dizu ruke a uvjeravaju ljude kako ce biti drugacije ako oni budu krojili sudbinu..
Meni je osobno dosta zivotarenja i gledanja mladih ljudi kako odlaze iz grada i ova ekipa daje nadu da nije sve tako crno i da spasa ima...
Iskreno se nadam da je ta grupica lagano osvjezenje nakon debelih politicarskih guzica koje nemaju ni radno mjesto ukoliko nisu u politici...pa misle da su bogom dani da sjede u foteljama i caruju..
SDP, HDZ, HSU i veliki obrtnici su po meni previse krenuli u politiku a malo se bave onima koji ovise o njihovim odlukama..
Bitno da je njima tamo gore dobro i hvataju za rukav da im prodje lista da bi se mogli kandidirati i dalje.... No

Quidquid id est, timeo Danaos et dona ferentes
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 5:36 pm

Zanimljivo je da je samo jedan od Wagnera na listi i to mlad i školovan mladić.
Zanimljivije je od toga da Dropulić jest na listi ali bliže sredini nego početku..
Da se netko ucjenjuje ili tjera silom nisam čula..da su zamoljeni da prikupe potpise za listu - to jesam..
Da su sakupili dovoljno potpisa da se kandidiraju i to je istina.
Da se ljudi boje Grka i kada darove nose - znam, samo tko su Grci u ovome slučaju???
Zasigurno prema mišljenju velikih političara nemaju šanse jer nisu političari - jer samo žele sudjelovati u nekim odlukama koje se tiču i njih , tiču se i njihovih radnih mjesta...jer većina većih firmi više neradi pa vjerujem da se i sami boje za budućnost..
Tvrtka u kojoj radi njih 19 još uvijek postoji , unatoč najavama kako će se zatvoriti primili su nekidan 10-tak ljudi i za sve njih ima posla..
Ima kako čujem posla i za druge...nekima minimalac od 2200 kn nije dovoljan, bolje im je sjediti na birou ili raditi na crno, no ni tamo nerade svi za minimalac a pomaka ima...
To je ono što ja znam o Dalitu i njegovim radnicima i radnicama.
Pokušavaju preživjeti u vrijeme krize i otkaza, zar im to treba zamjeriti..
Činjenica je da je sadašnja vlast a i većina političkih stranaka nesposobna uspriječiti pravo ono što nam je trn u oku - iseljavanje mladih, nezaposlenost, kvaliteta života..
Pridobili su me nije tajna, jer političarima više nevjerujem, kao niti nekima kojima je sudjelovanje u vlasti piroritet i jedini izvor prihoda..
Više vjerujem onima koji su tu uz nas, koji rade u ovome gradu i nisu zaprljali ruke politikom nego lopatom...
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 7:31 pm

lejla je napisao/la:
Zanimljivo je da je samo jedan od Wagnera na listi i to mlad i školovan mladić.
Zanimljivije je od toga da Dropulić jest na listi ali bliže sredini nego početku..
Da se netko ucjenjuje ili tjera silom nisam čula..da su zamoljeni da prikupe potpise za listu - to jesam..
Da su sakupili dovoljno potpisa da se kandidiraju i to je istina.
Da se ljudi boje Grka i kada darove nose - znam, samo tko su Grci u ovome slučaju???
Zasigurno prema mišljenju velikih političara nemaju šanse jer nisu političari - jer samo žele sudjelovati u nekim odlukama koje se tiču i njih , tiču se i njihovih radnih mjesta...jer većina većih firmi više neradi pa vjerujem da se i sami boje za budućnost..
Tvrtka u kojoj radi njih 19 još uvijek postoji , unatoč najavama kako će se zatvoriti primili su nekidan 10-tak ljudi i za sve njih ima posla..
Ima kako čujem posla i za druge...nekima minimalac od 2200 kn nije dovoljan, bolje im je sjediti na birou ili raditi na crno, no ni tamo nerade svi za minimalac a pomaka ima...
To je ono što ja znam o Dalitu i njegovim radnicima i radnicama.
Pokušavaju preživjeti u vrijeme krize i otkaza, zar im to treba zamjeriti..
Činjenica je da je sadašnja vlast a i većina političkih stranaka nesposobna uspriječiti pravo ono što nam je trn u oku - iseljavanje mladih, nezaposlenost, kvaliteta života..
Pridobili su me nije tajna, jer političarima više nevjerujem, kao niti nekima kojima je sudjelovanje u vlasti piroritet i jedini izvor prihoda..
Više vjerujem onima koji su tu uz nas, koji rade u ovome gradu i nisu zaprljali ruke politikom nego lopatom...

Lejla,
sve ovo što si napisala imalo bi smisla da je slaganje liste potencirala udruga radnika "Dalita" ili neka slične grupa, a ne vlasnik tvrtke. Tim više, rekla si da je mladi Wagner na listi skupa s Dropulićem pa iz tog navedenog zaključujem da će eventualni vijećnik biti jedan od njih dvojice - da zaštite svoje (i tatino) vlasništvo i interese. Radnici na listi su samo instrument pomoću kojega žele to ostvariti. Vidim, nažalost, kod tebe su uspjeli.
Meni osobno bi bilo drago da ima "pomaka na bolje" u "Dalitu" i da "Dalitu" cvjetaju ruže kao prije rata (imao je od toga koristi cijeli grad, a najbolje se sjećaju stari trgovci), ali zadnje iz "Dalita" je korak u natrag - otpuštanje radnika u periodu oko Nove godine.
Iz ovoga što sam napisao nemoj zaključiti da podržavam Cegledijev pritisak na "Dalit" i neke od poduzetnika koji mu ne odgovaraju. Naprotiv. Ali svakako mislim da je ovo promašaj. Već su jednom promašili.

Crying or Very sad
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimeuto tra 21, 2009 11:54 pm

Potpisujem Montyjev post
Tu se radi o elementarnom nepoznavanju politike to jest načina biranja. Radi se o pokušaju zaštite vlastitih interesa što ni nebi bilo loše da se radi o uspješnoj firmi sa budućnošću. Na žalost uz preveliki Dalit dobiven mutnom pretvorbom i sa poslom koji imaju ne treba biti Ajnštajn ni poznavati teoriju relativnosti da se vidi kamo to vodi. Da slučajno te nekretnine imaju dobru vrijednost mislim da bi se brzo promjenio vlasnik.
A MPD koji je kupljen za 175 tisuća kuna i "preuzete" obaveze prema banci????? Pa tko vraća kredite. Radnici koji nisu imali veze u banci da bi sami preuzeli obveze. Znaći da se iz redovnog poslovanja vraćaju krediti a za plaće ako ostane dobro a ako ne?
Moram reći da daleko više cijenim poduzetnika koji sam sebi i svojoj djeci osigurava kakav takav posao ali u pretvorbi nema prste. A tek druga prića . Ona od partijskog sekretara do katoličke udruge gospodarstvenika.
Pa da zaključimo. Ako ta lista DA 19 obeća u svom programu da se odriće svoje imovine koja je ionako oduzeta (kao i 45.god.) radnicima i da će zajedno sa tim pravim vlasnicima raditi na boljitku svoje firme i grada Daruvara imaju moj glas.
Click No alien
[Vrh] Go down
Zdenko Čoban

Zdenko Čoban


Male Broj postova : 19
Age : 71
Lokacija : DARUVAR
Registration date : 13.02.2009

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimesri tra 22, 2009 2:55 pm

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Brunomaric1
[Vrh] Go down
http://www.zdenko_coban.bloger.hr
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimesri tra 22, 2009 5:55 pm

calimero je napisao/la:
Potpisujem Montyjev post
Tu se radi o elementarnom nepoznavanju politike to jest načina biranja. Radi se o pokušaju zaštite vlastitih interesa što ni nebi bilo loše da se radi o uspješnoj firmi sa budućnošću. Na žalost uz preveliki Dalit dobiven mutnom pretvorbom i sa poslom koji imaju ne treba biti Ajnštajn ni poznavati teoriju relativnosti da se vidi kamo to vodi. Da slučajno te nekretnine imaju dobru vrijednost mislim da bi se brzo promjenio vlasnik.
A MPD koji je kupljen za 175 tisuća kuna i "preuzete" obaveze prema banci????? Pa tko vraća kredite. Radnici koji nisu imali veze u banci da bi sami preuzeli obveze. Znaći da se iz redovnog poslovanja vraćaju krediti a za plaće ako ostane dobro a ako ne?
Moram reći da daleko više cijenim poduzetnika koji sam sebi i svojoj djeci osigurava kakav takav posao ali u pretvorbi nema prste. A tek druga prića . Ona od partijskog sekretara do katoličke udruge gospodarstvenika.
Pa da zaključimo. Ako ta lista DA 19 obeća u svom programu da se odriće svoje imovine koja je ionako oduzeta (kao i 45.god.) radnicima i da će zajedno sa tim pravim vlasnicima raditi na boljitku svoje firme i grada Daruvara imaju moj glas.
Click No alien

Upitala sam ja na jednom mjestu (tamo gdje je trebalo) kako je tata Wagner kupio DALIT i zašto...
Mislim da je bilo priče jednom , na sastanku - kada je isto pitanje postavljeno današnjem vlasniku, penzioneru čiji je sin predsjednik korporacije, koji se sada nalazi na listi vijećnika a možda i kao samostalni kandidat za gradonačelnika..
Stari gazda je rekao "Donesite mi sutra milion maraka (dojčmarki) koliko sam za Dalit dao i ja vam ga dajem u vlasništvo..samo zapamtite visinu dugova, da je račun za struju oko 500.000 kn mjesečno (koliki je i danas) i da je posao sve teže dobiti i naći (tada je bila situacija sa manjkom željeza na europskom tržištu, pa navala kineza na poslove u Europi a danas je sveopća kriza, jer im je otkazalo ohohoo stalnih kupaca i posao je sve teže naći), drugi dan se nitko nije javio da bi uzeo upravljanje DALIT-om niti je javno što rekao protiv..a sve su ostalo naklapanja, jer tada nitko drugi nije položio lovu da kupi DALIT osim njega samoga, mada je vrijednost puno veća..mada je iskoristivost površina na kojima se DALIT nalazi možda premala ali nema interesenata koji bi platili -pod time mislim na lokalne poduzetnike kojima su puna usta DALIT-a (A TI ISTI SU TADA BILI NA DOTIČNOM SASTANKU ???) ali oni nemaju "muda" brinuti se o nečem toliko velikom i kompliciranom za njih..svi bi rado prodali, što su napravili i sa svim tvrtkama oko DALITA, jedino je Čoban Zdenke u tvrtci LEDO osoba koja vodi jednu takovu tvrtku...koja i danas radi i zapošljava...GDJE SADA DARUVARCANKA,NOVOGRADNJA, OTP?????
SVE SU TO PRETVORBE U GRADU DARUVARU A NEKI BI RADO I OVE KOJI ŽIVE PRETVORILI U ZIDOVE ZA RUŠENJE....
Kupili su MPD, jesu kažu...no nisu za 1 kunu kako su se daleko veće tvrtke prodavale, niti je taj isti MPD zatvoren..ni dan danas kada su nenaplaćena potraživanja jaako velika....a tko su njihovi dužnici...država i brodogradilišta koja slabo plaćaju isporučene pumpe...
....NO JOŠ UVIJEK PREŽIVLJAVAJU..i na tome im se divim, ne zanima me kako niti zašto ali ljudi rade i primaju plaću, i imaju se prava boriti za svoja radna mjesta i za svoj opstanak..
15 posto daruvarcana zaposlenih u gradu radi tamo-zar na njih treba zaboraviti i gurnuti ih u ćošak kao do sada?
Što i ako nisu gigant kao nekada..zar je bolji neki poduzetnik koji ima 50 ljudi a čim posao malo zaškripi otpusti 90 posto ljudi???
zar je bolji ili vrijedniji onaj koji zapošljava 3 ili 10 radnika???
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimesri tra 22, 2009 11:32 pm

Nemam ništa protiv objavljivanja plakata na forumu, ali kada nije povezano s temom confused confused confused , pitam se čemu su tu?
Možda bismo trebali dati svoje mišljenje o plakatu?
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimesri tra 22, 2009 11:59 pm

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Izbori2009_superhik
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimečet tra 23, 2009 12:53 am

i like this !
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimečet tra 23, 2009 1:19 am

Objavljivanje plakata na forumu... Jako glupo. I jadno (eng. "pathetic").
Ne mislim na Herminkin post!

Što se tiče dalitove liste - podržavam Montija i Calimera - ta lista je instrument vlasnika firme da preko jadnih radnika zaštite svoj interes. I ništa drugo. Tim gore što koriste Cegledijevu metodu ucjene i zastrašivanja. Čak su i uspjeli s Pierobonom na prošlim izborima, ali nakratko...
Zašto, npr. Podravka ne složi svoju listu u Koprivnici. Svaki drugi Koprivničanac radi u Podravci (oko 7000 zaposlenih). Što ih sprječava da vladaju gradom (po toj logici)? Zar je Wagner (mladi ili stari, svejedno) pametniji od njih. Naravno da nije. Predlažem im da se u ovakva teška vremena radije bave poslom nego politikom - za dobrobit sebe i svojih zaposlenika.


No No No No No
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimečet tra 23, 2009 10:31 am

Pročitah Lejlin post i baš ne shvaćam što je htjela reći.
Kaže Wagner donesite mi milijun dojčmarki koliko sam ja platio i evo vam Dalit
Pa od kuda socijalističkom direktoru sa troje djece koji živi od plaće milijun dojč marki da kupi Dalit ?????????
Isto pitanje je bilo i za Luku Rajića.
I jedno za 50 god. kada dođe neka nova demokracija koja bude ispravljala greške sadašnje vlasti i bude vraćala tvornice onima koji su ih gradili opet će nadrljati ondašnji radnici a ne ovi koji su tvorničice maznuli.
Predsjednik korporacije??????? General motors ???????? Sony??????
250 000 ili više zaposlenih????????
ipak samo cirkus Coloseum.
Click No ova ljuljačka predstavlja bivše Skojevce i soc. direktore. (čas svetac - čas vrag ) Nedaj Bože da doživimo opet neki preokret pa da klackalica proradi.
I da nisam za stranačku propagandu na forumu ni za rat plakatima.
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimepet tra 24, 2009 11:37 pm

Calimero, nisam mislila vrijedjati nikoga..samo sam rezimirala argumentima..
Koprivnicancima niti netreba participacija u vlasti, niti glas u nekom gradskom vijeću...čak niti nemoraju znati što se na vijeću i kako odlučivalo jer ljudi koji su nja čelu te tvrtke jako dobro znaju i preko pojedinih vijećnika, gradonačelnika i ostalih participiraju u odluka a vezanima za grad..
Ista stvar je u Požegi, Varaždinu, Sisku i Petrinji...samo u Daruvaru se sadašnja gradska vlast trudi svim snagama pozatvarati sva radna mjesta pa da grad pretvore u meku kontinentalnog turizma..i ničeg drugog..
Sve silne gradnje i prepravci trga i ostalog u gradu nije donjelo puno ovome gradu..
Za male pare su mogli kupiti dionice Dalita-a pa su mogli utjecati na sadašnjeg vlasnika Dalit-a.
Vidim da si se malo zaletio na Luku Rajića, od vozača kamiona do vlasnika Lura grupe...koliko znam svoje udjele je prodao strancima i nitko mu ništa nije mogao napraviti i gospodin lijepo živi bez brige i pameti..a za ljude koji su radili za njega ga zaboli ona stvar!
Ponavljam da se Dalitom gradske vlasti bave samo kada treba puniti gradsku blagajnu, pribaviti nekome krov nad glavom ili slično..u suprotnom ljudi koji rade tamo se ne spominju - kao da su građani drugoga reda, zar su oni krivi što rade kod Wagnera?
Isti Pierobon koji je svoj glas prodao za radno mjesto ne zasluzuje niti spomena , ali kako ga se vec spominje ZA njega su glasali radnici Dalita , Vesne i MPD-a - a što je zauzvrat on njima pomogao ????
Ne zanima me sada razlog zbog kojega je napustio Wagnera i njegovu politiku ali zašto je napustio ljude koji su u njega vjerovali???
Reci su samo da "privatnik" koji se nezna brinuti ni za svoju tvrtku nema što tražiti u politici, čak je niti komentirati a ti smisli na koga se sve zajedno odnosi..
Recimo da podržavam i kandidaturu Brune Marića i mlade ekipe za mjesto na čelu grada ali to nisam molga niti spomenuti koliko si se nasadio na moj post o radnicima koji žele imati nekog svog tamo gdje se kroji njihova sudbina u gradu!!!
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimesub tra 25, 2009 12:14 am

Nisam se ja nasadio na tvoj post a niti ti mislim popovati za koga da glasaš. To mi moje shvačanje demokracije ne dopušta. Međutim nisi u pravu kada kažeš da bi radnici Dalite htjeli imati nekoga svoga u lokalnoj samoupravi, jer ti isti radnici kažu, naravno poslije posla, da nisu imali izbora jer kako reći gazdi da neće na listu.
Što se tiće insinuacija na koga si mislila ne zanima me pa nema razloga da mislim . Sigurno da ima dosta ljudi koji se ne znaju brinuti za svoje firme ali oni doslovno pokušavaju preživjeti sa onim što su sami započeli a ne ufatili kroz pretvorbu. Da i ti isti ljudi pune blagajnu gradske uprave i trude se ne biti dužni nikome jer da oni ne plate svojih 500 ili 1500 kuna HEP-u bili bi iskopćani toga trena, da ne plate Darkom isto tako a grad šalje ovrhu taj tren ako su dužni, Hrvatske vode isto. Pa onda jesu li oni ravnopravni sa nazovimo ih korporacijama ili gigantima tipa Dalit pa mali Dalit (MPD)
SKJ Click HDZ No
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimesub tra 25, 2009 12:17 am

[quote="lejla"]
Citat :
...samo u Daruvaru se sadašnja gradska vlast trudi svim snagama pozatvarati sva radna mjesta pa da grad pretvore u meku kontinentalnog turizma..i ničeg drugog..
Sve silne gradnje i prepravci trga i ostalog u gradu nije donjelo puno ovome gradu..
Za male pare su mogli kupiti dionice Dalita-a pa su mogli utjecati na sadašnjeg vlasnika Dalit-a.


Citat :
Vidim da si se malo zaletio na Luku Rajića, od vozača kamiona do vlasnika Lura grupe...koliko znam svoje udjele je prodao strancima i nitko mu ništa nije mogao napraviti i gospodin lijepo živi bez brige i pameti..a za ljude koji su radili za njega ga zaboli ona stvar!


Citat :
Ponavljam da se Dalitom gradske vlasti bave samo kada treba puniti gradsku blagajnu, pribaviti nekome krov nad glavom ili slično..u suprotnom ljudi koji rade tamo se ne spominju - kao da su građani drugoga reda, zar su oni krivi što rade kod Wagnera?
Isti Pierobon koji je svoj glas prodao za radno mjesto ne zasluzuje niti spomena , ali kako ga se vec spominje ZA njega su glasali radnici Dalita , Vesne i MPD-a - a što je zauzvrat on njima pomogao ????
Ne zanima me sada razlog zbog kojega je napustio Wagnera i njegovu politiku ali zašto je napustio ljude koji su u njega vjerovali???


Citat :
Recimo da podržavam i kandidaturu Brune Marića i mlade ekipe za mjesto na čelu grada ali to nisam molga niti spomenuti koliko si se nasadio na moj post o radnicima koji žele imati nekog svog tamo gdje se kroji njihova sudbina u gradu!!!

Lejla, daj se malo skockaj i ponovo pročitaj study što si napisala! Sama sebi proturječiš. silent
Iz razloga koji uvelike uključuju žensku solidarnost, želim vjerovati da si se samo nespretno izrazila.
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimened tra 26, 2009 12:41 am

Zao mi je sto neki ljudi pljuju po svakome a ne ciste ispred svoga praga..ali to je valja da politika..
Cijenim neke Calimerove izjave ali sada se stavrno poazao kao covjek kome je krivo sto netko nesto ima a on nema..
Kada tako misli da je sposoban sto sam nije kupio DALIT kada je za to bilo vrijeme..
Kao netko tko je radio u velikim korporacijama, a sama sam osjetila sto znaci taj naziv radeci u PLIVI i PODRAVCI , smatram da je ovakvo pisanje malograđanština i jal za nečime što nisi sposoban napraviti sam..pa olajavaš nekoga tko je to napravio..
BTW danas sam čula da se formira i lista DC-a sa redom mladim ljudima, što velite o tome..
Ženska solidarnost ne pomaže protiv muškog mačizma ...a kda se doda još koji gemišta jao nama ženama u ovakvom gradu.bez obzira na to tko pobijedi na izborima.. geek
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimened tra 26, 2009 1:29 am

lejla je napisao/la:
Zao mi je sto neki ljudi pljuju po svakome a ne ciste ispred svoga praga..ali to je valja da politika..
Cijenim neke Calimerove izjave ali sada se stavrno poazao kao covjek kome je krivo sto netko nesto ima a on nema..
Kada tako misli da je sposoban sto sam nije kupio DALIT kada je za to bilo vrijeme..
Kao netko tko je radio u velikim korporacijama, a sama sam osjetila sto znaci taj naziv radeci u PLIVI i PODRAVCI , smatram da je ovakvo pisanje malograđanština i jal za nečime što nisi sposoban napraviti sam..pa olajavaš nekoga tko je to napravio..
BTW danas sam čula da se formira i lista DC-a sa redom mladim ljudima, što velite o tome..
Ženska solidarnost ne pomaže protiv muškog mačizma ...a kda se doda još koji gemišta jao nama ženama u ovakvom gradu.bez obzira na to tko pobijedi na izborima.. geek

Samo da ti kažem da ste bili brži ali ipak moja mi savjest nije dopustila da sudjelujem u nećemu kao što je pretvorba na Francekov naćin. Držim se one narodne - Oteto prokleto. Moraš znati da su mnogi od nas imali pametnija posla u to doba. Npr. braniti grad. I dok su neki razmišljali kako sačuvti glavu na ramenu dotle su drugi razmišljali kako će lijepo biti u novostvorenom komunizmu, pardon kapitalizmu.
Nikada nisam bio zavidan da netko nešto ima, naglasak na ima podrazumjeva zarađeno. Ipak mi moj kućni odgoj nije dozvolio da sudjelujem u nećemu kao što je pretvorba a ti ako se dobro razumijemo, znaš i da sam imao priliku sudjelovati u tome a neka ti kaže netko malo stariji od tebe da sam to odbio. Naravno da sada mirno spavam.
Apsolutno se ne bojim reći da je pretvorba najveća pljačka poslije nacionalizacije i konfiskacije koja se događala poslije 45.god. i da su je započeli isti akteri kao i onu spomenute godine. Zna se. Fishing netko upecao metak a netko imetak (tvorničicu). No
Još jednom -nitkom nisam zavidan apogotovo češ to shvatiti kada budeš stariji i nadam se da ćeš steći ono što ja sada imam. Nije matrijalno a vrijedi daleko više.
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimened tra 26, 2009 9:20 am

lejla je napisao/la:
Kada tako misli da je sposoban sto sam nije kupio DALIT kada je za to bilo vrijeme..
Kao netko tko je radio u velikim korporacijama, a sama sam osjetila sto znaci taj naziv radeci u PLIVI i PODRAVCI , smatram da je ovakvo pisanje malograđanština i jal za nečime što nisi sposoban napraviti sam..pa olajavaš nekoga tko je to napravio..
geek:

Smatram da si potpuno u krivu. U vrijeme "kupovine " firmi samo su odabrani imali mogućnost pristupa fimi i dobivanju famoznih menadžerskih kredita. Tko je od građana tada mogao kupiti dionice npr. Pivovare, Daruvarčanke, MPD-a, Vesne, Dalita, Novogradnje itd. ? Klapa koja bi najviše željela da se to zaboravi, jer su isisali sve što se moglo i sve je otišlo nizbrdo. Priča o svjetskim problemima je priča za one koji ne znaju o čemu se radi ( zamagljivame biti problema ). Volio bih transparentno vidjeti koliko su to privilegirani platili u kešu, a koliko su isisali gotovine.
Priča o jalu je deplasirana. Postoji samo ogorčenost što je ono što su stvarale generacije, otišlo na dar odabranima. Možemo temu preseliti u gospodarstvo i analizirati ( argumentirano ) svaki navedeni slučaj.
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimened tra 26, 2009 11:28 am

lejla je napisao/la:

BTW danas sam čula da se formira i lista DC-a sa redom mladim ljudima, što velite o tome..
može li malo detaljnije
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimened tra 26, 2009 3:59 pm

Zdenko Čoban je napisao/la:
Izbori za gradonacelnika - Page 3 Brunomaric1

Nije uvjerljivo! Poruka u kutu kaže: za osmjeh grada Daruvara, a u govoru tijela kandidata ni s od osmijeha! Neka prvo uvjere sebe u mogućnost učestalijeg viđanja nasmijanih Daruvarčana, neka pošalju poruku svojim facama, a onda možda još netko povjeruje!!!! Bila bi to točka na "i" koje nedostaje u njihovom osmijehu!
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimened tra 26, 2009 5:41 pm

calimero je napisao/la:
lejla je napisao/la:
Zao mi je sto neki ljudi pljuju po svakome a ne ciste ispred svoga praga..ali to je valja da politika..
Cijenim neke Calimerove izjave ali sada se stavrno poazao kao covjek kome je krivo sto netko nesto ima a on nema..
Kada tako misli da je sposoban sto sam nije kupio DALIT kada je za to bilo vrijeme..
Kao netko tko je radio u velikim korporacijama, a sama sam osjetila sto znaci taj naziv radeci u PLIVI i PODRAVCI , smatram da je ovakvo pisanje malograđanština i jal za nečime što nisi sposoban napraviti sam..pa olajavaš nekoga tko je to napravio..
BTW danas sam čula da se formira i lista DC-a sa redom mladim ljudima, što velite o tome..
Ženska solidarnost ne pomaže protiv muškog mačizma ...a kda se doda još koji gemišta jao nama ženama u ovakvom gradu.bez obzira na to tko pobijedi na izborima.. geek

Samo da ti kažem da ste bili brži ali ipak moja mi savjest nije dopustila da sudjelujem u nećemu kao što je pretvorba na Francekov naćin. Držim se one narodne - Oteto prokleto. Moraš znati da su mnogi od nas imali pametnija posla u to doba. Npr. braniti grad. I dok su neki razmišljali kako sačuvti glavu na ramenu dotle su drugi razmišljali kako će lijepo biti u novostvorenom komunizmu, pardon kapitalizmu.
Nikada nisam bio zavidan da netko nešto ima, naglasak na ima podrazumjeva zarađeno. Ipak mi moj kućni odgoj nije dozvolio da sudjelujem u nećemu kao što je pretvorba a ti ako se dobro razumijemo, znaš i da sam imao priliku sudjelovati u tome a neka ti kaže netko malo stariji od tebe da sam to odbio. Naravno da sada mirno spavam.
Apsolutno se ne bojim reći da je pretvorba najveća pljačka poslije nacionalizacije i konfiskacije koja se događala poslije 45.god. i da su je započeli isti akteri kao i onu spomenute godine. Zna se. Fishing netko upecao metak a netko imetak (tvorničicu). No
Još jednom -nitkom nisam zavidan apogotovo češ to shvatiti kada budeš stariji i nadam se da ćeš steći ono što ja sada imam. Nije matrijalno a vrijedi daleko više.
STARIJA - nadamse da neću morati mijenjati spol tako skoro !!!!!!!
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimened tra 26, 2009 5:53 pm

E Lejla, Lejla...
Od nekolicine radnika Dalita sam čuo da se lista podrške (500 potpisa) uzima ucjenom i prijetnjom otkaza. Iz tvojih postova mogu zaključiti da si ti pripadnik ili pripadnica uže obitelji Wagner ili Dropulić pa tu tjeraš nekakvu promidžbu o "radnicima koji se bore za svoja prava". Bolje skrati priču. Nismo popušili.

clown clown clown clown clown
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitimened tra 26, 2009 11:03 pm

Pardon lapsus - stariji alien
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izbori za gradonacelnika - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Izbori za gradonacelnika
[Vrh] 
Stranica 3 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» 2. krug - izbori za daruvarskog gradonačelnika
» Predsjednički izbori
» Lokalni izbori 2013.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Politika u nasem malom mjestu-
Forum(o)Bir: