Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Izbori za gradonacelnika

Go down 
+22
anto
Papacoder
meta_k
biber
grafein
lejla
ii
Admin
calimero
Zdenko Čoban
Casio
mr_yul
monty
ostap bender
Građanin Krejn
BrainCleaner
Herminka
trnokop
Vivaxo
kranj
danijel
Eldorado
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimečet oľu 05, 2009 12:30 am

Pretpostavljam da bi SHU trebali biti penzioneri, dakle - HSU.
Oni idu s SDP-om, ali na listi neće imati svoga predstavnika. Navodno pregovaraju s HSLS-om da i oni podrže tu listu. Hoće li iste koalicijske kombinacije sastavljati i liste za gradsko vijeće, ili će ići svatko s posebnom listom, za sada se ne zna.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimečet oľu 05, 2009 12:34 am

Ostaje nam još HSS, a poduzetnici ne žele s gradonačelnikom razgovarati.
Isto tako, od poduzetnika HDZ i SDP mogu dobiti samo javnu podršku i ništa više. Koliko znam i oni su dosta podijeljeni. Nitko tu ne može garantirati glasove predstavnika većine poduzetnika, a pogotovo zaposlenika kako to ovi žele prikazati.
Eto, toliko.[/quote]

Koliko znam poduzetnici rade na tome da se dogovore koji će tim podržati. Znači gradonačelnika i dogradonačelnike. U tome su jedinstveni.
Ne pada im na pamet miješati se u to za koju će stranačku listu netko glasovati jer to bi bilo protiv svih demokratskih načela.
Onaj tim koji ostavi najbolji dojam i ponudi participaciju u vlasti u onom dijelu koji se tiće gospodarstva dobiti će njihovo povjerenje i preporučiti će ih građanima grada. Onima na koje nije ostavilo dojam špricanje vode, jaja po 400 000 kuna, prazan aqva park, buduća avionska pista.
Volio bih da ljudi poslušaju stručne ljude iz Darkoma koji nemaju glavu u već spominjanom dijelu tijela sadašnjeg gadonačelnika, pa da čuju da nam je plinska mreža stara 35 god. a rok cijevi je 30 god. Dakle 5 god prošao a da se ništa nije uložilo da se popravi stanje. Da sadašnji gadonačelnik traži od stanara ulica u samom centru grada da popravljaju ceste. Itd. itd.
Dakle traže samo da građani izađu na izbore, da razmisle svojom glavom i to će biti dovoljno da se makne autokratska vlast koja sama sebi gradi spomenike. Idea alien
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimečet oľu 05, 2009 2:42 am

calimero je napisao/la:


Onaj tim koji ostavi najbolji dojam i ponudi participaciju u vlasti u onom dijelu koji se tiće gospodarstva dobiti će njihovo povjerenje i preporučiti će ih građanima grada.
ček malo, koliko ja znam svi kandidati su već postojeći viječnici u velikoj koaliciji "svi sa svima mazni lovu njima"... i nitko do sada u ove 4 god nije prdnuo a kamoli nešto rekao , a da ne govorim UČINIO da se uopće pokrene neka ideja koju su obrtnici godinama tražili...
i sad se ti isti koji doslovno samo nisu gradonačelnici bili, ali su iz njegovih usti jeli i njegovu guzicu brisali, a sve zbog vlastitih osobnih interesa, našli pametovati kako će biti nešto bolje...

pa zar će netko u tome povjerovati...ma dajte molim Vas...


calimero je napisao/la:
Volio bih da ljudi poslušaju stručne ljude iz Darkoma koji nemaju glavu u već spominjanom dijelu tijela sadašnjeg gadonačelnika, pa da čuju da nam je plinska mreža stara 35 god. a rok cijevi je 30 god. Dakle 5 god prošao a da se ništa nije uložilo da se popravi stanje. Da sadašnji gadonačelnik traži od stanara ulica u samom centru grada da popravljaju ceste. Itd. itd.
stvar kao pitanje je na mjestu.
Ali kontekst je kriv.
tj.
ja bi te iste imenovane upitao a gdje su završila sredstva ( milijunski iznosi) za reparaciju i popravak prastare vodovodne mreže ... odmah bih ih priupitao i kolike gubitke ta mreža stvara ( s obzirom na dotrajalost cijevi)...
naravno da znamo odgovor da su u velikoj većini milijuni kuna išli na povećanje plaća...

svaka čast povećanju plaća i trebaju radnici i službenici biti adekvatno plaćeni...

ali ne novcem koji je izravno došao za rekonstrukciju vodovodne mreže...
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimečet oľu 05, 2009 3:31 pm

monty je napisao/la:

Tko je to SHU?

Embarassed Embarassed Embarassed Ma, krivo sam napisala. Mislila sam na HSU.

Što ću? Lapsus tipkus... Razz
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimečet oľu 05, 2009 6:20 pm

Dobro govori Casio (usput - drag/i/a prijatelju/ice, prestani nas zbunjivati - avatar sugerira da si žensko, pišeš u muškom rodu, a nick bi mogao komotno biti - srednjeg roda) - mislim da već dvadesetak godina uredno plaćamo namjenski dodatak za obnovu i održavanje vodovodne mreže i ti iznosi su uistinu milijunski.
Ipak, i dalje imamo azbestne (NB - kancerogene!!!) cijievi kroz koje voda dolazi do naših pipa.
O plinu da i ne govorimo.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimečet oľu 05, 2009 11:53 pm

Građanin Krejn je napisao/la:
Dobro govori Casio (usput - drag/i/a prijatelju/ice, prestani nas zbunjivati - avatar sugerira da si žensko, pišeš u muškom rodu, a nick bi mogao komotno biti - srednjeg roda) - mislim da već dvadesetak godina uredno plaćamo namjenski dodatak za obnovu i održavanje vodovodne mreže i ti iznosi su uistinu milijunski.
Ipak, i dalje imamo azbestne (NB - kancerogene!!!) cijievi kroz koje voda dolazi do naših pipa.
O plinu da i ne govorimo.

Istina. Plaća se i komunalni doprins pa se od toga gradi fontana. Bolje da ne ulažemo u nešto pod zemljom (vodovod, plinovod...). Pitaj Boga koliko bi to koštalo jer, kao što je netko iz gradskog poglavarstva rekao: "ono što je pod zemljom, to košta" (a ne vidi se). Zato sam protiv svakog ulaganja "ispod zemlje".
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimepon oľu 23, 2009 12:13 pm

calimero je napisao/la:
i sad se ti isti koji doslovno samo nisu gradonačelnici bili, ali su iz njegovih usti jeli i njegovu guzicu brisali, a sve zbog vlastitih osobnih interesa, našli pametovati kako će biti nešto bolje...

pa zar će netko u tome povjerovati...ma dajte molim Vas...

:

Naravno da nitko u to ne vjeruje, a pogotovo ne u to da će netko od te ekipe uputiti izravne kritike na sve gluposti koje je činio i čini šerif. Tu valja primijeniti onu staru: " Oni se prave da govore istinu, a mi se pravimo kao da im vjerujemo."
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimepon oľu 23, 2009 10:37 pm

Danas smo,u Bjelovarskom listu, imali priliku pročitati nešto o našim kandidatima za gradonačelnika.
I naravno da ništa novo od sadašnjeg gadonačelnika. Čim zine laže.
- Čega se nikada ne biste odrekli? bilo je pitanje novinara i ko iz topa odgovor.
- Obitelji i crkve kaže lik koji ne prića sa vlastitom sestrom i bivši SKOJ-evac koji je zaobilazio crkvu u velikom luku.
A možda je mislio na ovu koju sada gradi.
-Što bi za Daruvar značilo da je ušao u područje posebne državne skrbi? I opet laž ko iz topa.
- Četiri smo puta tražili da Daruvar uđe u to područje..........
A nigdje ni rijeći da je jedini krivac neulaska u posebnu državnu skrb on osobno i mentor Mijoć. A ništa od onog prvog pitanja pa ... Moj grijeh, moj preveliki grijeh.
-Poredajte pojmove po važnosti koju zauzimaju u vašem životu. POŠTENJE, PROSPERITET, MIR, LJUBAV, OSOBNI USPJEH, OBITELJ.
I što bi? Ona vojnička. Vojnik o skračenju - kurva o poštenju.
- Poštenje (valjda ono kad namješta natječaje, zapošljava osobno ljude, traži posao preko veze djeci,pa broji krvna zrnca, pa cenzurira medije, pa mobing koji provodi, pa pipanje po guzi zaposlenica ne spada u to), obittelj (naravno selektivno nekih se odrekao),osobni uspjeh (vjerojatno cifra na računima), prosperitet (ma što to značilo), ljubav (usko profilirana), mir (za njega se je borio kao dragovoljac -naravno da lupetam)
Naravno da ne duljim morate si to pročitati sami jer mnogo toga lijepog je rekao o sadašnjem gradonačelniku, kandidat za gradonačelnika gosp. Zvonko Cegledi.
Jedino što je u članku istina je odgovor na pitanje Što prvo treba promjeniti u gradu ? a dao ga je drugi kandidat gosp. Marić. GRADONAČELNIKA No alien
[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin


Male Broj postova : 14
Registration date : 18.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 9:44 am

calimero je napisao/la:
Ovo iznad Montija nije moj post i neznam zašto je moj avatar te ponovo citirano a nije moje. ADMINE👽

Riješeno!

PS:
Ako nije bila burna noć,onda je netko s Tvoga računala poslao dotični tekst,jer je bio logiran s ispravnim user/pass.Promijeni lozinku ili delete cash/cookie i nikako prilikom logiranja click na remember/save password,ako bude problema - tu smo!
[Vrh] Go down
https://daruvarski.forumcroatian.com
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 12:28 pm

Pismo revoltiranog daruvarcana objavljeno u Jutarnjem Listu 20.03.2009.:

Citat :
U Hrvatskoj ne vladaju zakoni, nego ljudi

U Jutarnjem listu 10. i 11. ožujka 2009. objavljeni su jedan članak i jedan komentar (J. Lovrić) o “dvostrukom pravu glasa manjina”. Oboje je korektno napisano, ali tema o kojoj je pisana puna je floskula i netočnosti. Po nacionalnosti (etničkom podrijetlu) sam Čeh i uzet ću za primjer 15.000 Čeha i Slovaka. Svima nama je RH jedina domovina, na ovim smo prostorima više od 160 godina i, politički gledano, svi smo Hrvati. Ovo što pišem, pišem u svoje ime, a dijelom u ime svih Čeha i Slovaka u RH. Tvrdim i dokazat ću: ne postoji “dvostruko glasovanje” kao takvo, nama ne treba pozitivna diskriminacija, a zadnja tri-četiri saziva Sabora nezakonito su izabrana.

U preambuli Ustava RH navedeno je dvadesetak rezolucija i deklaracija koje je netko potpisao u ime RH. U preambuli Ustava, između ostaloga, piše: RH je država hrvatskog naroda i država pripadnika autothonih nacionalnih manjina. Zagarantirana je sloboda, jednakost i nacionalna ravnopravnost svih građana RH. Svi su pred zakonom jednaki i svatko je dužan držati se Ustava i zakona.

Sve je tu jasno i nedvosmisleno napisano. Jedini problem je u tome što u državi Hrvatskoj ne vladaju zakoni nego ljudi, a oni su vrlo pokvarljiva roba. Da bi bila primljena u Vijeće Europe, 1996. RH je morala regulirati zakonom zastupljenost nacionalnih manjina u Saboru RH. Od tada su meni i ostalim Česima i Slovacima oduzeta građanska, ljudska, “hrvatska” prava.

Gdje da mi glasamo za političke stranke? Javno pozivam A. Palarića, B. Hrvatina i V. Šeksa da mi točno i precizno odgovore zašto smo ja i ostalih 15.000 Čeha i Slovaka deportirani geto posebnih izvadaka iz popisa birača i zašto smo izbrisani iz općeg biračkog popisa. To što su oni učinili zove se: segregacija, apartheid, rasni zakon. Ako svi birači ne mogu birati, izbori su nezakoniti, nisu pravovaljani.

Tko treba birati jednog (1) zastupnika Čeha i Slovaka? Svi Česi i Slovaci. Ako ga biraju samo neki - to također nije zakonito.

Opći izbori (po listama) i dopunski (za manjinskog zastupnika) su dvije potpuno odvojene stvari. Ako Česi i Slovaci među sobom izaberu jednog zastupnika, niti jedan Hrvat ništa, baš ništa ne gubi, a ništa ne dobiva ako nam se onemogući da izaberemo jednog zastupnika.

To i nisu izbori nego svjevrsna unutarmanjinska službena anketa. Kakva dva glasa ja imam?

Ako se pokaže da imam dva glasa, jedan ću odmah i osobno odnijeti Antunu Palariću neka si ga poždere s majonezom.

Česi i Slovaci se ne moraju ničega sramiti pred Hrvatima. Mi smo miroljubiva i poštena zajednica. Vratite nam vi iz HDZ-a i SDP-a opće biračko pravo, a pošto morate (zbog Vijeća Europe) imati u Saboru jednog Čeha ili Slovaka, neka si ga izaberu osobno primarijus Sanader i doktor Hebrang. A nas pustite na miru.

Zdravko Volenec

Daruvar


Stvari se pocinju kuhati,mirisi da ce biti svega!

PS:
Copy/paste http://www.jutarnji.hr/clanak/art-2009,3,20,clanak,156538.jl
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 4:16 pm

Citat :
U Hrvatskoj ne vladaju zakoni, nego ljudi

Ako Česi i Slovaci među sobom izaberu jednog zastupnika, niti jedan Hrvat ništa, baš ništa ne gubi, a ništa ne dobiva ako nam se onemogući da izaberemo jednog zastupnika.


Zdravko Volenec

Daruvar
Question
Nije mi jasna ova rečenica iz pisma g. Voleneca.
Sa svim ostalim se mogu složiti, jedino mi ova rečenica nije potpuno jasna. Zagovara li g. Volenec pravo dvostrukog glasovanja ili to smatra nepotrebnim?


Vivaxo je napisao/la:


Stvari se pocinju kuhati,mirisi da ce biti svega!

Na što točno misliš?
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 8:03 pm

Tekst objavljen u Bjelovarskom listu je nevjerovatno ljigav. Takvim mi se čine i hodočašća raznim udrugama i predstavljanja potencijalnih kandidata. Ljudi zaborave da u tim udrugama jesu građani ovoga grada i da dobro znaju što je tko učinio za njih i grad ( gadosti i nepravdu najlakše pamte ).
Tekst objavljen u Jutarnjem listu, nažalost nisam potpuno shvatio niti nakon nekoliko čitanja. Molio bih autora ili onoga tko je shvatio da malo pojasni o čemu se radi.
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimesri oľu 25, 2009 10:54 pm

Još jedan biser gadonačelnika. Odluka o isključenju gdje navodi da Čoban opet preskače distance.
Pa distance su zato da se preskaču Vjerojatno je tu odluku Čoban primio kartingom. king cheers alien
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimečet oľu 26, 2009 10:12 pm

Nekako mi se cini da ce biti smicalica i borbe samo oko mjesta gradonacelnika i dogradonacelnika na nivou gradova.Dok na drzavnom nivou mi se cini kako nitko od stranaka ne zeli pobjedu,jer znaju da ih ceka najmanje 2 teske godine,ili mi se to samo cini!?


Dancin
[Vrh] Go down
ii

ii


Broj postova : 17
Registration date : 26.03.2009

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimečet oľu 26, 2009 11:23 pm

kranj je napisao/la:
Tekst objavljen u Bjelovarskom listu je nevjerovatno ljigav. Takvim mi se čine i hodočašća raznim udrugama i predstavljanja potencijalnih kandidata. Ljudi zaborave da u tim udrugama jesu građani ovoga grada i da dobro znaju što je tko učinio za njih i grad ( gadosti i nepravdu najlakše pamte ).
Tekst objavljen u Jutarnjem listu, nažalost nisam potpuno shvatio niti nakon nekoliko čitanja. Molio bih autora ili onoga tko je shvatio da malo pojasni o čemu se radi.

Nisam autor teksta u Jutarnjem, ali sam osobno to shvatio na vrlo jednostavan način. Sarkastično je isprovocirano promišljanje o bitnom pitanju "dvostrukog" prava glasa. Opet su nepismeni novinari i isti takovi političari zbrljali sve. Da se od početka to nazivalo "usporedno" pravo glasa onda bi to zvučalo puno normalnije. Jer čini mi se sasvim logično da svi stanovnici biraju svoje političke predstavnike (bilo po ljepoti, pameti ili stranačkoj pripadnosti), a da u isto vrijeme manjine "usporedo" biraju svoga predstavnika manjine za ustavom zagarantirano mjesto u Saboru.
Na ovaj način su svi pripadnici manjina zakinuti, jer ne mogu sudjelovati u normalnom političkom životu.
Što je tko učinio u ovome gradu je krajnje upitno hoće li biti moguće prepoznati.
pig
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimepet oľu 27, 2009 12:46 am

ii je napisao/la:
kranj je napisao/la:
Tekst objavljen u Bjelovarskom listu je nevjerovatno ljigav. Takvim mi se čine i hodočašća raznim udrugama i predstavljanja potencijalnih kandidata. Ljudi zaborave da u tim udrugama jesu građani ovoga grada i da dobro znaju što je tko učinio za njih i grad ( gadosti i nepravdu najlakše pamte ).
Tekst objavljen u Jutarnjem listu, nažalost nisam potpuno shvatio niti nakon nekoliko čitanja. Molio bih autora ili onoga tko je shvatio da malo pojasni o čemu se radi.

Nisam autor teksta u Jutarnjem, ali sam osobno to shvatio na vrlo jednostavan način. Sarkastično je isprovocirano promišljanje o bitnom pitanju "dvostrukog" prava glasa. Opet su nepismeni novinari i isti takovi političari zbrljali sve. Da se od početka to nazivalo "usporedno" pravo glasa onda bi to zvučalo puno normalnije. Jer čini mi se sasvim logično da svi stanovnici biraju svoje političke predstavnike (bilo po ljepoti, pameti ili stranačkoj pripadnosti), a da u isto vrijeme manjine "usporedo" biraju svoga predstavnika manjine za ustavom zagarantirano mjesto u Saboru.
Na ovaj način su svi pripadnici manjina zakinuti, jer ne mogu sudjelovati u normalnom političkom životu.
Što je tko učinio u ovome gradu je krajnje upitno hoće li biti moguće prepoznati.
pig

...a istovremeno, s obzirom da pripadnika manjina nema puno, dio ih ne izađe na izbore, a dio se ne želi odreći glasovanja za stranačke liste, dobivamo grotesknu situaciju da se u saborsku fotelju ulazi s glasovima jedne malo veće obitelji (no hard feelings, Memedi)
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimepet oľu 27, 2009 9:05 pm

Građanin Krejn je napisao/la:

...a istovremeno, s obzirom da pripadnika manjina nema puno, dio ih ne izađe na izbore, a dio se ne želi odreći glasovanja za stranačke liste, dobivamo grotesknu situaciju da se u saborsku fotelju ulazi s glasovima jedne malo veće obitelji (no hard feelings, Memedi)

Postavlja se pitanje ima li onda uopće smisla inzistirati na tome što dovodi do takvih grotesknih situacija?

Još uvijek nisam shvatila onu rečenicu iz teksta u Jutarnjem:

Citat :
Ako Česi i Slovaci među sobom izaberu jednog zastupnika, niti jedan Hrvat ništa, baš ništa ne gubi, a ništa ne dobiva ako nam se onemogući da izaberemo jednog zastupnika.

Ima li netko barem ideju što je "pisac želio reći" (kako se to narodski kaže)?
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimesub oľu 28, 2009 12:33 am

Herminka je napisao/la:
Građanin Krejn je napisao/la:

...a istovremeno, s obzirom da pripadnika manjina nema puno, dio ih ne izađe na izbore, a dio se ne želi odreći glasovanja za stranačke liste, dobivamo grotesknu situaciju da se u saborsku fotelju ulazi s glasovima jedne malo veće obitelji (no hard feelings, Memedi)

Postavlja se pitanje ima li onda uopće smisla inzistirati na tome što dovodi do takvih grotesknih situacija?

Još uvijek nisam shvatila onu rečenicu iz teksta u Jutarnjem:

Citat :
Ako Česi i Slovaci među sobom izaberu jednog zastupnika, niti jedan Hrvat ništa, baš ništa ne gubi, a ništa ne dobiva ako nam se onemogući da izaberemo jednog zastupnika.

Ima li netko barem ideju što je "pisac želio reći" (kako se to narodski kaže)?

Ta famozna pozitivna diskriminacija, odnosno dopunsko pravo glasa upravo je odmak od te groteske. Manjinci bi normalno mogli glasovati i za stranke, i za predstavnika manjine. Možda bi ih to motiviralo i na veći odaziv. Druga stvar je stranačko nadmetanje u utrci za manjinskog zastupnika. To nije pošteno. Naime, stranački kandidati (logično) nikad nemaju potporu manjinskih institucija, jer krovna organizacija manjine, a jednako tako ni amaterska društva, pa čak ni manjinska vijeća i predstavnici, koje imamo sada, ne mogu pozvati pripadnike manjine da glasuju za ovog ili onog stranačkog kandidata, kad je stranačko oprejeljenje svačija privatna stvar. Stvarno bi bilo najbolje kada bi manjinska organizacija iznjedrila nestranačkog kandidata, koji će stvarno zastupati interes te manjine, a ne postati kotačić i glasaškoj mašini.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimesub oľu 28, 2009 12:41 am

Eto koliko je naša vlast dvolična. Tu manjinama brane da glasaju na dvije liste, a "dijaspori" (ziceri u izborima) su automatski dali drugo pravo glasa pa makar i neki od njih nisu nikada bili u Hrvatskoj. Niti turistički (Australija, Novi Zeland, Kanada...)

Shooocked
[Vrh] Go down
ii

ii


Broj postova : 17
Registration date : 26.03.2009

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimesub oľu 28, 2009 8:03 am

Građanin Krejn je napisao/la:


Ta famozna pozitivna diskriminacija, odnosno dopunsko pravo glasa upravo je odmak od te groteske. Manjinci bi normalno mogli glasovati i za stranke, i za predstavnika manjine. Možda bi ih to motiviralo i na veći odaziv. Druga stvar je stranačko nadmetanje u utrci za manjinskog zastupnika. To nije pošteno. Naime, stranački kandidati (logično) nikad nemaju potporu manjinskih institucija, jer krovna organizacija manjine, a jednako tako ni amaterska društva, pa čak ni manjinska vijeća i predstavnici, koje imamo sada, ne mogu pozvati pripadnike manjine da glasuju za ovog ili onog stranačkog kandidata, kad je stranačko oprejeljenje svačija privatna stvar. Stvarno bi bilo najbolje kada bi manjinska organizacija iznjedrila nestranačkog kandidata, koji će stvarno zastupati interes te manjine, a ne postati kotačić i glasaškoj mašini.

Savršeno obrazloženo pitanje "usporednog" prava glasa.
Saborski debeloguzi zastupnici manjina i njihovi članovi u Vladi mogu pitat Krejna da im dopusti upotrebu ove definicije za pisanje zahtijeva. Očito sami teško dolaze do suvislog zahtijeva, jer ako jašu u vlasti (ne na Vlasti) već 5 godina onda su do sada mogli već puno toga promjeniti.
Posebno su sarkastični česi koji upravo predsjedaju EU, Sanader bi i bubreg dao za Konferenciju o RH, a Čuhnjilka jedinu brigu ima "hoće li trajna biti dovoljno naježena".
Ipak bolja je ona kao zastupnica od Bileka, Jasne Fila..., jer ovima treba naći što više mana. Premladi su, imaju jednu dlaku na glavi krivo počešljanu, a možda im je i trepavica zapela u oku. Bolje da pljujemo po njim, a gđu Zdenku ostaviti ćemo na miru da može mirno sjediti kod frizera na trajnoj.
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimesub tra 18, 2009 10:31 pm

I?
Koliko vas je dalo svoj potpis Cegiju u znak podrške za kandidaturu za gradonačelnika?

Jako kratko sam imala priliku promatrati štand kod ulaza na tržnicu uz koji je Cegi doslovno dozivao prolaznike i "drančio" potpis.

Poprilično su me (opet) iznenadili neki ljudi koji su tako prozvani i dozvani glavom i bradom izravno od gradonačelnika, stvarno i zastali da daju svoj potpis.
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimened tra 19, 2009 11:11 am

Herminka je napisao/la:
I?
Koliko vas je dalo svoj potpis Cegiju u znak podrške za kandidaturu za gradonačelnika?

Jako kratko sam imala priliku promatrati štand kod ulaza na tržnicu uz koji je Cegi doslovno dozivao prolaznike i "drančio" potpis.

Poprilično su me (opet) iznenadili neki ljudi koji su tako prozvani i dozvani glavom i bradom izravno od gradonačelnika, stvarno i zastali da daju svoj potpis.
nisam ni štandu HSS dao potpis ali niti kod HDZ-a..
iako je na oba štanda bilo nekoliko prijatelja "uniformiranih", tj stranački obojenih.
treba biti dosljedan u onom što se priča.
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Opla.....   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimened tra 19, 2009 12:04 pm

Iz tame se iskrali i radnici Dalit-a, njih cak 19 na listi za gradske vijecnike - bas me zanima sto bi njima mogli prigovoriti i zasto njima ne dati potpis?
Oni do sada i nisu imali prilike reci sto misle o gradu a kako vidim redom su mladji ljudi?
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimepon tra 20, 2009 12:09 am

Ne vidim problem u davanju potpisa bilo kojoj od zainteresiranih strana koje žele izaći na izbore. mislim da je to potpis za demokraciju a ne da neku od opcija podržavaš. izbori su tek 17.05.
Što se tiće Dalitove liste nekom je lakše uterati negdje drugdje nego u glavu pa tako izgleda i Wagneru. Zadnje je izbore pomogao dobiti sadašnjem gadonačelniku. Što se tiće mladih ljudi na listi slobodno ih pitajte dali su imali izbora ne biti na listi. Ipak ima šanse da se makar jedan spasi kao što se spasio Pierobon. No
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitimepon tra 20, 2009 12:26 am

calimero je napisao/la:
Ne vidim problem u davanju potpisa bilo kojoj od zainteresiranih strana koje žele izaći na izbore. mislim da je to potpis za demokraciju a ne da neku od opcija podržavaš. izbori su tek 17.05.

Nije problem u davanju potpisa bilo kojoj od zainteresiranih strana, ali je poprilično neprincipijelno kada daš potpise svima koji te traže. Prikupljanje potpisa nije baš jednostavno.
Osobno, mogla bih to shvatiti kao potpis za demokraciju, ali da tada svaki od kandidata prikupi npr. 5% od ukupnog broja birača ili neki broj za koji se treba "potvrditi", a ne pišljivih 500 potpisa.

Citat :
Što se tiće Dalitove liste nekom je lakše uterati negdje drugdje nego u glavu pa tako izgleda i Wagneru. Zadnje je izbore pomogao dobiti sadašnjem gadonačelniku. Što se tiće mladih ljudi na listi slobodno ih pitajte dali su imali izbora ne biti na listi. Ipak ima šanse da se makar jedan spasi kao što se spasio Pierobon. No
Svako ima mogućnost izbora. Samo je nekima lakše i jednostavnije odabrati samo ono što se od njih traži.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izbori za gradonacelnika - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Izbori za gradonacelnika
[Vrh] 
Stranica 2 / 9.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» 2. krug - izbori za daruvarskog gradonačelnika
» Predsjednički izbori
» Lokalni izbori 2013.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Politika u nasem malom mjestu-
Forum(o)Bir: