Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Izbori za gradonacelnika

Go down 
+22
anto
Papacoder
meta_k
biber
grafein
lejla
ii
Admin
calimero
Zdenko Čoban
Casio
mr_yul
monty
ostap bender
Građanin Krejn
BrainCleaner
Herminka
trnokop
Vivaxo
kranj
danijel
Eldorado
26 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
Autor/icaPoruka
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimesri stu 19, 2008 12:03 pm

Zbunjen sam pricama,ne znam jel po novom mi biramo gradonacelnika ili ga bira gradsko vijece?Po meni je bolje da ga biraju sami građani,ali opet me zbunjuje ono da gradonacelnik ima 2 dogradonacelnika-tko to određuje?

Neka me netko uputi...hvala!


Embarassed
[Vrh] Go down
danijel




Broj postova : 1
Registration date : 22.11.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimesub stu 22, 2008 1:38 pm

više nema koalicija poslije izbora, već samo prije
gradonačelnik će se birati neposredno od građana, a zamjenik ide zajedno sa gradonačelnikom
više nema poglavarstva samo gradonačelnik zamjenik-ici i vijeće
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimesub stu 22, 2008 2:50 pm

danijel je napisao/la:
više nema koalicija poslije izbora, već samo prije
gradonačelnik će se birati neposredno od građana, a zamjenik ide zajedno sa gradonačelnikom
više nema poglavarstva samo gradonačelnik zamjenik-ici i vijeće
Što će to bitno promijeniti u izborima ? Tko predlaže osobu koja će obavljati funkciju gradonačelnika ?
Što će se dogoditi ako gradonačelnik bude iz jedne stranke, a većina u Gradskom vijeću bude iz druge stranke ?
Pitanja je koliko želite !?
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimepon stu 24, 2008 11:18 am

Iskreno se nadam da ce na glasackom listicu biti bar 5 kandidata i da mi se nece dizati kosa na glavi kada vidim tko je sve tamo,ipak ostaje mogucnost koju je jednom netko napomenuo,prekriziti listic i uzivati u setnji nazad doma...Ipak mislim da sadasnji nece pobijediti i da ce naredni pokazati prljavi ves (zaduzenja i sl. ) od prethodnoga gradonacelnika!I da ce imati vremena za Daruvarske price i npr. svoju rubriku za nas u kojoj ce odgovarati nama zainteresiranima,ha?Ili bar nekoga zaduzenoga za odgovaranje?

Puno trazim?

Rolling Eyes
[Vrh] Go down
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimepon stu 24, 2008 3:34 pm

Bojim se da ćemo Cegija gledat još jedan mandat. Naime kao što je Herminka napisala na blogu, kod nas su svi na vlasti. Tako da svima u lokalnoj politici Cegi na čelnom mjestu grada odgovara jerbo od toga imaju materijalnu korist. Tako da se džabe nadaš da će ga netko raskrinkat ili da će obmanuta i izmanipulirana javnost prepoznati i kazniti našeg malog diktatora.
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimened stu 30, 2008 5:22 pm

trnokop je napisao/la:
Tako da svima u lokalnoj politici Cegi na čelnom mjestu grada odgovara jerbo od toga imaju materijalnu korist. Tako da se džabe nadaš da će ga netko raskrinkat ili da će obmanuta i izmanipulirana javnost prepoznati i kazniti našeg malog diktatora.

Gore navedeno još jednom svjedoči o dosadašnjem glumljenju oporbe...
A kad je u pitanju materijalna korist, cilj opravdava postupak - makar to bio politički prebjeg u stranku dijametralno suprotnog opredjeljenja. No
[Vrh] Go down
BrainCleaner

BrainCleaner


Male Broj postova : 82
Age : 63
Lokacija : TU NEGDJE
Registration date : 02.12.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimeuto pro 02, 2008 6:08 am

I taj scenario je već bio i prošlo mu je. king
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimesub pro 06, 2008 10:55 pm

A je...
I prolazit će sve dok birači to dozvoljavaju. Mad

A o tome koliko ima volje za bilo kakvom akcijom ili angažmanom u našega puka, svjedoči i za jučer najavljeni prosvjed. No
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimepet pro 19, 2008 11:32 am

Ocito je bio i slabo najavljen kada sam ja ovdje saznao da je trebao biti...

cat
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimesri sij 07, 2009 6:54 pm

kranj je napisao/la:
danijel je napisao/la:
više nema koalicija poslije izbora, već samo prije
gradonačelnik će se birati neposredno od građana, a zamjenik ide zajedno sa gradonačelnikom
više nema poglavarstva samo gradonačelnik zamjenik-ici i vijeće
Što će to bitno promijeniti u izborima ? Tko predlaže osobu koja će obavljati funkciju gradonačelnika ?
Što će se dogoditi ako gradonačelnik bude iz jedne stranke, a većina u Gradskom vijeću bude iz druge stranke ?
Pitanja je koliko želite !?

Evo par natuknica, jer zaista sistem nije jednostavan i ne obećava ništa dobroga.
Gradonačelnik i njegovi zamjenici biraju se u paketu, što otvara veliki prostor predizbornim koalicijama najšireg spektra, i toga se najviše i trebamo bojati. Naime, i kad bi odlučivala samo stranačka stega, kao što se tvrdi u jednoj drugoj temi, ako se istom listiću nađu kandidati HDZ-a, SDP-a i HSS-a, što je vrlo izgledno - kao da gledam jedan takav - taj pobjeđuje bez problema. Jasno, ako je jedan od predloženih manjinac (Čeh), stvar je dodatno olakšana. Onaj koji na svom listiću nema Čeha, kojima zakon jamči mjesto jednog zamjenika (ili načelnika), taj u slučaju pobjede mora računati s dopunskim izborima na kojima pripadnici manjine biraju svoga predstavnika u izvršnoj vlasti. Tada se može desiti da oni koji su izabrani s iste (koalicijske) liste dobiju nekoga s kim se neće slagati.
Što se tiče Gradskog vijeća, ono može biti suprotnog političkog opredjeljenja u odnosu na gradonačelnika i zamjenike mu, i može pokrenuti posrupak izglasavanja nepovjerenja. Ali, to se radi referendumom, a ako gradonačelnik na referendumu dobije povjerenje, slijeeći se može organizirati tek za šest mjeseci...
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
ostap bender

ostap bender


Male Broj postova : 113
Registration date : 18.02.2009

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimečet vel 19, 2009 10:07 am

Da li je i do sada bilo drukčije, ako se nekakva oprba i pojavila kupili su ih sa nekim sitnim apanažama i sve ručice ili bar potrebna većina su se uredno dizale u zrak.
Vjerujem da će "stoka sitnog zuba" u pravilu glasati za stranku iz koje dolazi kandidat, u slučaju nezavisnog kandidata glasat će se po pripadnosti "plemenu".
Ako sam dobro načuo gradonačelnik će imati mogućnost raspuštanja vijeća u slučaju npr. ne prihvaćanja proračuna od strane vijeća. Naravno da će formalno to odraditi "Palarić".
Nego ovim pitanjima može se dodati i ono slijedeće što ako izabrani gradonačelnik ne sluša stranku? Da li ćemo dobiti tada samo interesne lobije.
Lista malog mista.
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimesub vel 21, 2009 4:23 pm

Građanine Krejn,
Mislim da je ova lista nemoguća (SDP - HDZ - HSS) - puno je "zle krvi". Vjerojatnije je da će ići svatko sam... ali postavlja se pitanje vjerojatnog 2. kruga izbora. Koga će podržati gubitnik iz prvoga kruga? Hoće li npr. HDZ podržati SDP-ovog kandidata ako se nađe u drugom krugu sa Cegijem? Ili suprotno? clown
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimened vel 22, 2009 12:24 am

TI SI VEĆ U DRUGOM KRUGU...
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimepon vel 23, 2009 1:37 am

monty je napisao/la:
Građanine Krejn,
Mislim da je ova lista nemoguća (SDP - HDZ - HSS) - puno je "zle krvi". Vjerojatnije je da će ići svatko sam... ali postavlja se pitanje vjerojatnog 2. kruga izbora. Koga će podržati gubitnik iz prvoga kruga? Hoće li npr. HDZ podržati SDP-ovog kandidata ako se nađe u drugom krugu sa Cegijem? Ili suprotno? clown

Naoko. potpuno si u pravu.
No, podsjetit ću te na prošle ibore. Uoči izbora, stvari se zaoštrile, na izbore izašli svaki sa svojom listom, u kampanji svi od prvog do zadnjeg igrali na kartu decegledizacije (čak i HSS-ovi mangupi u vlastitim redovima!!!), a nakon izbora nastala jagma za najudobnijim mjestom u cegijevoj guzici. I što smo dobili - koaliciju nepomirljivih HSS-a, SDP-a i HDZ-a.
Sada je situacija drugačija samo utoliko što ovoga puta neće moći biti te vrste licemjerja, jer koalicije moraju biti isključivo - prijezborne.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimepon vel 23, 2009 2:21 pm

mene više zanima uloga i ovlaste i obveze budućeg gradonačelnika kao i dogradonačelnika i njihov odnos s GV i GP-om.

što tu ima novoga u odnosu na staro?
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimepon vel 23, 2009 10:19 pm

Casio je napisao/la:
mene više zanima uloga i ovlaste i obveze budućeg gradonačelnika kao i dogradonačelnika i njihov odnos s GV i GP-om.

što tu ima novoga u odnosu na staro?

Poglavarstvo NE POSTOJI. Izvršnu vlast čini (grado)načelnik i jedan ili dva njegova zamjenika. Teoretski mogu biti i tri, pa i više, u onim sredinama gdje nacionalne manjine imaju zakonsko pravo na izvršnu funkciju, a na izborima ga nisu ostvarili. Radi se o manjinama koje imaju više od 15 posto stanovnika. U Daruvaru to je amo češka manjina. U tom slučaju provode se dopunski izbori u kojima sudjeluju SAMO glasači iz redova te manjine.
Odnos sa vijećem je takav da vijeće može pokrenuti izglasavanje nepovjerenja gradonačelnika, ali o tome odlučuju građani na referendumu. Ako gradonačelnik na referendumu prođe, novi postupak ne može se pokretati za manje od šest mjeseci, tako da te opstrukcije ne može biti baš puno.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimesri vel 25, 2009 12:04 am

Citat :
Na sinoćnjem Okruglom stolu koji je organizirala daruvarska Udruga malih poduzetnika, predstavili su se kandidat za gradonačelnika grada u ime HDZ-a, Bruno Marić i kandidat za njegovog dogradonačelnika za gospodarstvo u ime HNS-a Vladimir Bilek. U Bjelovaru je na današnjoj press konferenciji predsjednik SDP-a Zoran Milanović podržao kandidaturu Dalibora Rohlika za gradonačelnika Daruvara. Ovom je prilikom Zoran Milanović najavio svoj skori posjet gradu Daruvaru.

Tako kaže radio Daruvar. silent
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimesri vel 25, 2009 8:57 pm

Ma koju listu slozili,znam da kod mojih nema glasa HSSu!A ni Rohliku,osim ako pusti fotelju,no cujem da se zaljepio za nju gadno.Ostale cekamo...
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimesri vel 25, 2009 11:59 pm

Eldorado je napisao/la:
Ma koju listu slozili,znam da kod mojih nema glasa HSSu!A ni Rohliku,osim ako pusti fotelju,no cujem da se zaljepio za nju gadno.Ostale cekamo...

Svi bi "u fotelju". Bud bez brige... Jedino se nadam da će građani izabrati ljude "koji stoje na zemlji", svjesni su problema i nisu lopovi.
P.S. Čuo sam da su Zdenka Čobana isključili iz HSS-a. Ovaj sad, navodno, hoće u HDZ-ovo kolo. Odnosno, ne nakon što je isključen, već je i prije imao kontakte...
P.P.S. Isto tako, čuo sam da "dalit" opet slaže svoju listu. Nadam se da neće imati prebjega (jedino ako Wagner i Dropulić budu na prva dva mjesta - njima ne treba novo radno mjesto).

What a Face
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimesub vel 28, 2009 1:45 am

i ja bi u fotelju cheers
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimesub vel 28, 2009 1:59 am

"I mama bi, sine!" Very Happy Very Happy Very Happy lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimesub vel 28, 2009 4:03 pm

Herminka je napisao/la:
"I mama bi, sine!" Very Happy Very Happy Very Happy lol! lol! lol!





lol! lol! lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
Zdenko Čoban

Zdenko Čoban


Male Broj postova : 19
Age : 71
Lokacija : DARUVAR
Registration date : 13.02.2009

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimesub vel 28, 2009 8:06 pm

Zdenko Čoban nije isključen iz HSS, ako jesam za to ne znam.
Za sada se nisam ogriješio o Statut HSS-a, to što ne podržavam kandidaturu sadašnjeg Gradonačelnika nije razlog da me se isključi.
Ako i kada budem isključen, neću preči ni u jednu drugu stranku.
Ja nemam potrebu stvarati neku novu karijeru, zadovoljan sam onim što sam postigao.
Na izborima ću podržati onu opciju koju ću izabrati po vlastitom sudu i procjeni.


Zdenko Čoban
www.zdenko_coban.bloger.hr
[Vrh] Go down
http://www.zdenko_coban.bloger.hr
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimesri oľu 04, 2009 12:31 am

I SDP je istupio:

Na okruglom stolu Udruge malih poduzetnika predstavili su se SDP-ovci: Dalibor Rohlik, kandidat za mjesto gradonačelnika na predstojećim lokalnim izborima, Veronika Pilat, kandidatkinja za mjesto dogradonačelnice i Darko Takač, nositelja SDP-ove liste za Gradsko vijeće grada Daruvara.
Question

Zna li se što je s ostalima? Imamo li u gradu još HSP, HSLS, HNS, SHU...?
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitimesri oľu 04, 2009 11:55 pm

Herminka je napisao/la:
I SDP je istupio:

Na okruglom stolu Udruge malih poduzetnika predstavili su se SDP-ovci: Dalibor Rohlik, kandidat za mjesto gradonačelnika na predstojećim lokalnim izborima, Veronika Pilat, kandidatkinja za mjesto dogradonačelnice i Darko Takač, nositelja SDP-ove liste za Gradsko vijeće grada Daruvara.
Question

Zna li se što je s ostalima? Imamo li u gradu još HSP, HSLS, HNS, SHU...?

Svi znamo da su HSP-ovi vijećnici prešli u HDZ...
Predsjednik gradskog HNS-a na listi je s Brunom Marićem...
Većina lokalnih "liberala" je iz LS-a koji nisu natrag prešli u HSLS. Ne znam koliko mogu biti ozbiljni Lujanac i ekipa...
Tko je to SHU?
Ostaje nam još HSS, a poduzetnici ne žele s gradonačelnikom razgovarati.
Isto tako, od poduzetnika HDZ i SDP mogu dobiti samo javnu podršku i ništa više. Koliko znam i oni su dosta podijeljeni. Nitko tu ne može garantirati glasove predstavnika većine poduzetnika, a pogotovo zaposlenika kako to ovi žele prikazati.
Eto, toliko.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izbori za gradonacelnika Empty
PostajNaslov: Re: Izbori za gradonacelnika   Izbori za gradonacelnika Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Izbori za gradonacelnika
[Vrh] 
Stranica 1 / 9.Go to page : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
 Similar topics
-
» 2. krug - izbori za daruvarskog gradonačelnika
» Predsjednički izbori
» Lokalni izbori 2013.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Politika u nasem malom mjestu-
Forum(o)Bir: