Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Izgradnja nove crkve u Daruvaru...

Go down 
+6
calimero
mr_yul
grafein
anto
Casio
Eldorado
10 posters
Autor/icaPoruka
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 10:02 pm

...jel nam je stvarno toliko potrebna?Kazu da nas vjernika katolicke vjere ima cak 8000 ljudi u gradu,ali ja nedjeljom nisam primjetio ni 1/20 te gomile u gradu!!!Baptisti,Jehovini svjedoci... i tko zna tko sve nije ubrojen u tu brojku ili se oni drze broja iz knjige krstenih?

Citat :
...Građevine koje stoljećima ostaju kao spomenik na jedno vrijeme i ljude tog vremena u investicijskom smislu su složeni i projekti, koji imaju određenu financijsku težinu.

Ovo mi je puno blizi odgovor komentara s Radio Daruvara,a sigurno znate i zasto!Onda cemo imati i 2 zupnika?Ili ce kapelan imati svoju crkvu?

Question
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimesri oľu 04, 2009 2:10 am

crkva je po bibliji skup vjernika...
a ne građevina...

a što se građevina tiče nek ih izgrade 100, ali novcem vjernika, ne svih poreznih obveznika...

ali ono prvo rečeno u konstalaciji s ovim drugim, jasno daje odgovor da vjernika ima jako malo, nažalost.

A da se građevine još jedan od oblika okretanja novca
[Vrh] Go down
anto

anto


Broj postova : 26
Registration date : 19.11.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimesri oľu 04, 2009 6:41 pm

Casio je napisao/la:
crkva je po bibliji skup vjernika...
a ne građevina...

a što se građevina tiče nek ih izgrade 100, ali novcem vjernika, ne svih poreznih obveznika...

ali ono prvo rečeno u konstalaciji s ovim drugim, jasno daje odgovor da vjernika ima jako malo, nažalost.

A da se građevine još jedan od oblika okretanja novca

slazem se..., a sta mislite kakav je koment., ostalih manjinskih vjernika?!! lol!
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Izgradnja nove crkve u Daruvaru   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimesri oľu 04, 2009 7:42 pm

Sada kada je crkva već u izgradnji, gubitak je energije razglabati da li treba ili se može i bez nje! Prošla baka s kolačima!!! No ono što me jako iznenadilo je položaj crkve. Nekada su se crkve gradile na uzvisinama, na brdima, da se vide sa svih strana (zato se i obrijalo područje oko crkve Sv. Trojstva!), a ova nova umjesto na brdu, pod brdom, u rupi!
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimesri oľu 04, 2009 8:09 pm

grafein je napisao/la:
a ova nova umjesto na brdu, pod brdom, u rupi!
pa tamo je gdje se moglo najbolje oprati lova...
da je ispalo da je to kod odašiljača u vinogradima, tamo bi se gradila...
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimesri oľu 04, 2009 8:44 pm

Bez te nove crkve,ja sam uspio nabrojati 6,a netko je rekao da ih imamo 7!!!Mi smo najvjerniji grad,kod nas se ne laze,kod nas se ne krade,kod nas... a sta bi bilo da tek ne vjerujemo!?!?!?


Question
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimečet oľu 05, 2009 12:05 am

grafein je napisao/la:
Sada kada je crkva već u izgradnji, gubitak je energije razglabati da li treba ili se može i bez nje! Prošla baka s kolačima!!! No ono što me jako iznenadilo je položaj crkve. Nekada su se crkve gradile na uzvisinama, na brdima, da se vide sa svih strana (zato se i obrijalo područje oko crkve Sv. Trojstva!), a ova nova umjesto na brdu, pod brdom, u rupi!

Točno, i mene je to neugodno iznenadilo. Crkva u rupi. Možda će zvonik biti novo "svjetsko čudo" pa će se vidjeti i čuti sa svih strana.
Pokušavam izmisliti goru lokaciju za crkvu i ništa mi gluplje ne pada na pamet.
Užas.
affraid
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimečet oľu 05, 2009 12:11 am

Ne znam što se bunite protiv novih proizvodnih hala. Ipak su se one poslije Domovinskog rata pokazale najproduktivnije. Od starih prekaljenih komunista napravili su preko 90% čistih vjernika. Naručito su na cijeni sekretari partije koji sada sjede u crkvenim odborima ili zajedno sa župnikom pojačavaju proizvodnju gradeći nove crkve. Tužno je samo kada pastir zbog dve-tri izgubljene ovce zanemari stado. No No alien
Sve je na prodaju pa tako i politička uvjerenja.
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimečet oľu 05, 2009 12:42 am

Pokušat ću nabrojati daruvarske crkve:
Katolička - komada dva (Trg Presvetog Trojstva, Ciglana), plus kapelica svetog Šimuna (Radićeva), plus filijalne crkve u Doljanima i Golubinjaku.
Pravoslavna - Trg kralja Tomislava,
Baptistička - Svačićeva
Adventistička - Radićeva (bivša kalvinska crkva),
Jehovini svjedoci - Frankopanska,
Kristova pentekostna crkva - Radićeva (bivša židovska sinagoga).
Jedina koja dobiva obilate potpore iz gradskog proračuna, ali i iz županijskog i državnog je - katolička crkva, kojoj se izlazi u susret na sve načine. Sve druge svoje investicije izvode same.
U redu, katolička ima najveće stado, ali ne radi se o osam tisuća, nego o duplo manje - o četiri tisuće duša, koji službeno pripadaju toj crkvenoj zajednici. Grad ima tri i pol puta više stanovnika. Prema tome - jasno je da gradski proračun ne bi trebao sufinancirati gradnju crkve.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimečet oľu 05, 2009 2:33 am

Građanin Krejn je napisao/la:
Pokušat ću nabrojati daruvarske crkve:
Katolička - komada dva (Trg Presvetog Trojstva, Ciglana), plus kapelica svetog Šimuna (Radićeva), plus filijalne crkve u Doljanima i Golubinjaku.
Pravoslavna - Trg kralja Tomislava,
Baptistička - Svačićeva
Adventistička - Radićeva (bivša kalvinska crkva),
Jehovini svjedoci - Frankopanska,
Kristova pentekostna crkva - Radićeva (bivša židovska sinagoga).
Jedina koja dobiva obilate potpore iz gradskog proračuna, ali i iz županijskog i državnog je - katolička crkva, kojoj se izlazi u susret na sve načine. Sve druge svoje investicije izvode same.
U redu, katolička ima najveće stado, ali ne radi se o osam tisuća, nego o duplo manje - o četiri tisuće duša, koji službeno pripadaju toj crkvenoj zajednici. Grad ima tri i pol puta više stanovnika. Prema tome - jasno je da gradski proračun ne bi trebao sufinancirati gradnju crkve.
pa da ima grad i 10000 stanovnika i da su 9999 katolici vjernici, kakve veze ima izgradnja crkve s općinskim proračunom.
Poznat mi je zakon o financiranju vjerskih zajednica na nivou države, ali ovo prvi put čujem i vidim...

možda griješim, ali...
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimečet oľu 05, 2009 6:26 pm

Ne postoji prepreka da se proračunskim novcem pomogne (dakle - ne sufinancira ili nedajbože financira, nego pomogne) gradnja objekata javne namjene, ili recimo obnova zaštićenih spomenika kulture, ili štogod.
No, mi imamo stanje da se obilato - šakom i kapom, stalno daje za obnovu katoličke crkve, a za gradnju nove župne crkve iste vjerske zajednice pogoduje čak i protiv dobrih običaja i zakonskih normi, a istovremeno, recimo, pravoslavna ckva (zaštićeni spomenik kulture, starija od katoličke crkve pa i vrednija), ne dobije ni prebitog cvancika.
Ah, da, ni to nije nevažno - gradonačelnik jednom tvrdi da je dao novac za tu crkvu, a onda tvrdi da nisu ništa ni tražili a oboje je - laž.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
biber




Broj postova : 21
Registration date : 05.12.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimečet oľu 05, 2009 7:37 pm

Kad pravoslavni svećenik bude širio mit o liku i dijeli Cegijevom, onda će i njihova
crkva dobit paricu...i to je to...
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimečet oľu 05, 2009 11:38 pm

S obzirom na to s kakvim igračem imamo posla, možda ni to ne bi omoglo.
Evo kako je popušio vijećnik HSU-a, koji u Vijeću ujedno predstavlja srpsku manjinu. Cegi mu obećao da će Srbi dobiti emisiju na Radio Daruvaru i ovaj podržao i fontanu i akvapark, i proračun, a sve suprotno stavu koji je zauzela njegova stranka, a kako je to završilo - znamo dobro. Emisije, naravno, nema, a neće je ni biti, a Cegi dobio glasove o kojima u nomalnom, uređenom gradu ne bi mogao ni sanjati.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimepet oľu 06, 2009 12:44 am

Građanin Krejn je napisao/la:
Cegi mu obećao da će Srbi dobiti emisiju na Radio Daruvaru i ovaj podržao i fontanu i akvapark, i proračun, a sve suprotno stavu koji je zauzela njegova stranka, a kako je to završilo - znamo dobro.

No Pa...dotični vijećnik bi itekako trebao snositi posljedice, što zbog glasovanja suprotnog od stava njegove stranke, što zbog sklonosti "trgovanju" i nagodbama... No

affraid Ajme, što mi, Daruvarčani, imamo vijećnički kadar affraid affraid
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimepet oľu 06, 2009 1:16 am

Herminka je napisao/la:
Građanin Krejn je napisao/la:
Cegi mu obećao da će Srbi dobiti emisiju na Radio Daruvaru i ovaj podržao i fontanu i akvapark, i proračun, a sve suprotno stavu koji je zauzela njegova stranka, a kako je to završilo - znamo dobro.

No Pa...dotični vijećnik bi itekako trebao snositi posljedice, što zbog glasovanja suprotnog od stava njegove stranke, što zbog sklonosti "trgovanju" i nagodbama... No

affraid Ajme, što mi, Daruvarčani, imamo vijećnički kadar affraid affraid
poltroni gotovo svi od glave do pete...
i zato cijenim onu narodnu...PRILIKA ČINI LOPOVA.
Da nije Cegledi, bio bi Rohlik da nije Rohlik bio bi MArić, da nije MArić bio bi VArga...

ja ne vidim ovdje nikoga poštenog..
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimepet oľu 06, 2009 9:55 pm

Casio je napisao/la:
Herminka je napisao/la:
Građanin Krejn je napisao/la:
Cegi mu obećao da će Srbi dobiti emisiju na Radio Daruvaru i ovaj podržao i fontanu i akvapark, i proračun, a sve suprotno stavu koji je zauzela njegova stranka, a kako je to završilo - znamo dobro.

No Pa...dotični vijećnik bi itekako trebao snositi posljedice, što zbog glasovanja suprotnog od stava njegove stranke, što zbog sklonosti "trgovanju" i nagodbama... No

affraid Ajme, što mi, Daruvarčani, imamo vijećnički kadar affraid affraid
poltroni gotovo svi od glave do pete...
i zato cijenim onu narodnu...PRILIKA ČINI LOPOVA.
Da nije Cegledi, bio bi Rohlik da nije Rohlik bio bi MArić, da nije MArić bio bi VArga...

ja ne vidim ovdje nikoga poštenog..

Zapravo - već sada - svi oni zajedno.
trebalo je vidjeti današnju sjednicu Gradskog vijeća.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimepet oľu 06, 2009 10:19 pm

Građanin Krejn je napisao/la:


Zapravo - već sada - svi oni zajedno.
trebalo je vidjeti današnju sjednicu Gradskog vijeća.

Ajde, malo detaljnije, Krejne! I mi bi rado doznali kako stvari stoje na "daruvarskom Olimpu". Shocked
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitimesri sij 20, 2010 9:59 am

Herminka je napisao/la:
Ajde, malo detaljnije, Krejne! I mi bi rado doznali kako stvari stoje na "daruvarskom Olimpu". Shocked

Nažalost,jasno nam je!A da imamo i sliku i ton?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Empty
PostajNaslov: Re: Izgradnja nove crkve u Daruvaru...   Izgradnja nove crkve u Daruvaru... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Izgradnja nove crkve u Daruvaru...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» DOČEK NOVE GODINE
» Druženje u Daruvaru
» Turistička ponuda grada
» Javni radovi u Daruvaru
» Političke stranke u Daruvaru

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Grad - svega po malo-
Forum(o)Bir: