Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru

Go down 
+4
lejla
grafein
trnokop
DartH
8 posters
Autor/icaPoruka
DartH

DartH


Broj postova : 19
Registration date : 18.11.2008

Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Empty
PostajNaslov: Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru   Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Icon_minitimesri pro 03, 2008 9:09 pm

Ajde da nabrojimo koliko i koje su grupe nastale, opstale a neke nažalost i nestale u našem gradu.

Dead line (Rock band) nastala 1992. nestala 1993. dva-tri koncerta u gradu i nešto van grada, izvorni sastav Dino, Kiko, Kosta i Aco


Zadnja promjena: DartH; čet pro 04, 2008 5:03 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Empty
PostajNaslov: Re: Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru   Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Icon_minitimesri pro 03, 2008 10:25 pm

Prežderani

Imaju zaista kvalitetan opus. Ne znam točno kad su nastali ili kad su prestali aktivno nastupat ali znam da tu i tamo uskrsnu u različitim postavama (koje sve uključuju Marka Štromajera - glavu banda) Postoji demo snimka sa desetak njihovih pjesama koja je fenomenalna i koja još i dan danas uživa popularnost koja prelazi granice našeg malog grada. Ne znam kakve veze band ima sa Govnarima ali po mojim saznanjima su Govnari prethodnici Prežderanih (iako bi logika rekla drugačije XD). Molim da me netko ispravi ako sam nešto pogrešno naveo.

Cota G4

Najpoznatiji daruvarski band. Izdali su album i za nekoliko mjeseci bi trebao izaći i drugi. Opširan članak o njima je izašao u Aqua Balisama pa bi možda bilo zgodno da se to nekak skenira. Bandom je prošla hrpetina daruvarskih glazbenika (od Skale pa nadalje).

Kolaps

Kvalitetan metal band ali na žalost njihova zadnja svirka u Daruvaru je bila moj prvi koncert na kojemu sam bio tako da sam pre mlad da bih imao neke konkretne informacije. Ne znam ako su svirali vlastite stvari.

Higher Orbit

Svirali su dvije-tri godine. Bandom je prošla hrpetina ljudi. Svirali su obrade i snimili dvije (ne baš tak strašno katastrofalne) demo pjesme.

Superunknown

Grupa koju je osnovao Mladen Konecky još prije nego što je imao svojih pet minuta slave. Svirali su Pop-Rock. Zadnji koncert imali prije negdje tri godine.


pfffffff ima toga još. Ali ne stignem sad. Pokušat ću još dopunit kasnije ono što sam fulao i molim da me ljudi nadopune gdje sam što propustio spomenuti.
[Vrh] Go down
DartH

DartH


Broj postova : 19
Registration date : 18.11.2008

Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Empty
PostajNaslov: Re: Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru   Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Icon_minitimečet pro 04, 2008 5:02 pm

Evo pokrenula se stvar!


DA Underground - rock band 90-ih , vezani uz NOS (neovisnu omladinsku scenu) prašili po gradu i okolnim gradovima. nastali 90-te nestali početkom domovinskoga rata. Početni sastav Denis, Alen, Tibor ...


Ajmo na zabavnjake (mislim na ekipu koji sviraju/svirali svatove, po restoranima, hotelima, trgovima...) a znaju zaprašit i po rocku...


Amadeus - braća Farkaš i ekipa ...

Kings - braća Šimala i (i braća Đuras) ekipa ...

Arcadia - Dino, Davor, Mario i ekipa ....

Poly&Musta - ime sve govori


Naravno ako sam pogrešio u imenima i članovima sastava molim da nadopunite svojim informacijama. Ako imate informacija o starijim grupama (50. 60. 70. 80..-te) naravno da je i to dobro došlo. Došli smo do 11 bandova
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Empty
PostajNaslov: Re: Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru   Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Icon_minitimečet pro 04, 2008 5:20 pm

A Madraci? Klinci od 16, 17 godina, pale se na rock, samo žestoko i angažirano!
[Vrh] Go down
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Empty
PostajNaslov: Re: Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru   Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Icon_minitimečet pro 04, 2008 6:11 pm

grafein je napisao/la:
A Madraci? Klinci od 16, 17 godina, pale se na rock, samo žestoko i angažirano!

Prije na čistokrvni punk. Po mojem saznanju to je prvi i jedini daruvarski punk band. Sviraju i autorske stvari a do sad su odradili jedan koncert.

Bilo bi fora da ako iskopamo demo snimke spomenutih bandova da ih na neki način okačimno na net da ljudi mogu skidat.
[Vrh] Go down
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Empty
PostajNaslov: Re: Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru   Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Icon_minitimepet pro 05, 2008 1:40 am

Alfa Centauri

Band nije postojao baš dugo a svirka je bila primejrena uzrastu glazbenika. I kavalitetom svirke i repertoaram tongue

Kheops

Opet jedan band sa jako mladom postavom. E sad, opet nisam siguran kolko su dugo svirali ali izdali su jedan poprilično katastrofalan demo album. Možda se varam ali mislim da je Ruf, jedna od legendi daruvarske glazbene scene, neko vrijeme (tjedan ili dva Rolling Eyes ) svirao s njima.

Phobos

Pa. Dakle kao što samo ime kaže: strah Razz Još samo Deimos fali pa da bude strah & užas. Ma šalim se. Također jako mladi dečki. Puno nastupaju i sa svakim nastupom su sve bolji. No, ajte barem mrvicu bolji. Što posebno valja istaknuti je njihov jako čudan repertoar. Ne samo da je ogroman (doduše sviraju obrade) ali je žanrovska kombinacija nevjerojatna. Ne zna čovjek el da se smije ili plače kad jedno iza drugog čuje Beatlese, Misfitse, Doorse, Sex Pistolse, Zeppeline, Ramonse i Metallicu.
[Vrh] Go down
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Empty
PostajNaslov: Re: Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru   Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Icon_minitimepet pro 05, 2008 1:48 am

Sun House

Kvalitetna grupa koji je od svih lokalnih bandova zagrizla najdublje u rock 'n' roll. Svirali su obrade od čega valja istaknuti stvari od npr. Jefferson Airplanea, Iron butterfly, Pink Floyda.

Ice Off

Mislim da su odradili jednu svirku. I to jako lošu.

Podroom

Iliti Špaajza kak ih ja volim zvat Very Happy Bez zamjerke dečki Wink Sviraju obrade domaćeg i stranog rocka. Sviraju dosta često.
[Vrh] Go down
DartH

DartH


Broj postova : 19
Registration date : 18.11.2008

Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Empty
PostajNaslov: Re: Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru   Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Icon_minitimesri pro 10, 2008 1:01 am

Svaka čast Trnokopu!

ajmo ostali!!!
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Empty
PostajNaslov: Re: Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru   Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Icon_minitimesub pro 13, 2008 10:24 pm

Rubico ili slično...Sulik Josip i ekipa
[Vrh] Go down
hipohondra




Broj postova : 2
Registration date : 16.12.2008

Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Empty
PostajNaslov: cc   Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Icon_minitimeuto pro 16, 2008 7:55 pm

MISION IMPOSIBILE ili ti DOSLOVNO NEMOGUĆA MISIJA
bend za umrijet,jedan mikrofon i četiri svirača,dok Ruf drnda po gitari stravično.
[Vrh] Go down
debeli

debeli


Broj postova : 7
Registration date : 23.12.2008

Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Empty
PostajNaslov: Re: Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru   Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Icon_minitimeuto pro 23, 2008 6:01 am

hermann- kafka, dabo i ostala ekipa. mislim da je počeo sa svirkama 92 god
[Vrh] Go down
igor_b




Broj postova : 1
Registration date : 02.01.2009

Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Empty
PostajNaslov: Re: Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru   Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Icon_minitimepet sij 02, 2009 4:21 am

trnokop je napisao/la:
Bilo bi fora da ako iskopamo demo snimke spomenutih bandova da ih na neki način okačimno na net da ljudi mogu skidat.
Collapse (nije kolaps Smile) - www.collapse.tk (na stranici se moze skinuti vise-manje sve ikad snimljeno)
[Vrh] Go down
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Empty
PostajNaslov: Re: Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru   Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Icon_minitimened sij 18, 2009 12:49 am

Hvala na Collapsovim stranicama i ispričavam se na tipfehleru Wink

Nego da spomenem još jedan autohton i hvalevrijedan glazbeni projekt iz našeg malog sela zvanog Daruvar. Riječ je o one man band projektu pod nazivom Nerve a snimljene stvari su zaista kvalitetne. Svaka čast Wink

Evo stranice gdje možete poslušati i skinuti dotične skladbe:

http://www.nerve-hr.co.nr/

http://www.archive.org/details/shortest_path_to_distance/
[Vrh] Go down
ghost-rider1




Broj postova : 1
Registration date : 01.05.2013

Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Empty
PostajNaslov: bendovi daruvar   Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Icon_minitimesri svi 01, 2013 11:22 pm

na tvoju žalost neki bendovi sa tog tvog popisa i dalje sviraju, snimaju i rade punom parom, bez obzira što ih se blati bez imalo kredita s tvoje strane.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Empty
PostajNaslov: Re: Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru   Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rock, metal, zabavne... grupe u Daruvaru
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Druženje u Daruvaru
» Turistička ponuda grada
» Političke stranke u Daruvaru
» Javni radovi u Daruvaru
» Postoji li u Daruvaru Rotary Club?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Kultura u nasem gradu-
Forum(o)Bir: