Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Teško sitnima!

Go down 
+14
monalisa
debeli
biber
mr_yul
lejla
calimero
grafein
Građanin Krejn
kranj
Herminka
Vivaxo
BrainCleaner
DartH
Eldorado
18 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimesub stu 29, 2008 10:30 pm

Otvoriti neku firmu ili obrt još je uvijek moguće,ali opstanak je vrlo težak i uz stvarno puuuno rada.Nema mjesta za posao od 07-15 i laganini doma,a to znaju daruvarski privatnici koji kada završi godina i sve zbroje (platili su sva davanja dobavljacima,državi,radnicima...) budu u pozitivnoj 0!Neki budu u do +10000kn,ne više,ali ti se smatraju sretnicima!Zašto nije izglasan zakon da se ne smije raditi nedjeljom?Todoriću ne odgovara,jasnije Vam je malo?Ali hoće,biti će izglasan već nagodinu!Kada se Tisku naprave oko 20000 kioska kakav je onaj pored PBZ,ove godine ne stignu!Kiosk će prodavati sve i svašta,osim kruha,a ne kao do sada i smijet će raditi nedjeljom,a bit će ih po svuda!A zato svi mali privatnici nemaju puno šanse za uspijeh,jer se sve dogovara na vrhu...nas male tko j...!

sunny


Zadnja promjena: Eldorado; pon pro 01, 2008 8:31 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
DartH

DartH


Broj postova : 19
Registration date : 18.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimened stu 30, 2008 10:07 pm

Zamisli da otkažemo na mjesec ili bar tjedan dana šoping u velikim trgovačkim centrima i kupujemo samo u malim trgovinama (naravno samo zamislimo) ?
[Vrh] Go down
BrainCleaner

BrainCleaner


Male Broj postova : 82
Age : 63
Lokacija : TU NEGDJE
Registration date : 02.12.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimepon pro 08, 2008 5:08 am

Gazde bi svu krivicu navalile na teret zaposlenih a u malim trgovinama bi radili do
iznemoglosti nitko im to nebi platio 1.1.09. bi radili inventure a 2.1.09. bi im skinuo
sa plaće bogtepitaj nekog manjka za koji nitko nitko nezna ali gazda zna da su mu
radnici skoro upropastili trgovinu a da za plaću ni ne pitaju. rendeer sa rogatim se
teško bosti.... Twisted Evil
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimened sij 04, 2009 1:24 pm

Najbolji dokaz mrtve prirode je daruvarska industrija!

Laughing

A na nekim objektima bi mogao osvanuti i natpis GODIŠNJI ODMOR - omogućila financijska policija!
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimened sij 04, 2009 3:44 pm

Vivaxo je napisao/la:
Najbolji dokaz mrtve prirode je daruvarska industrija!

Laughing

A na nekim objektima bi mogao osvanuti i natpis GODIŠNJI ODMOR - omogućila financijska policija!
Krije li se iza ovih riječi nešto što još ne znamo? No
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimened sij 04, 2009 4:18 pm

Naravno!Poznavajuci daruvarske privatnike i glad pojedinaca za i onom zadnjom kunom,nece me iznenaditi cinjenica koja bi u nasem malom mjestu mogla krenuti malo glasnije nego sto je bila inace prisutna,a tu su raznorazna tuzakanja inspekcijama...a kad dođu onda kopaju da i nesto nađu!

Javna tajna je kako i tko je "pomogao" u izgradnji jedne kuce u zapadnom dijelu grada...ima toga puno u nas...a zabrana rada nedjeljom ce mnogima trgovcima oduzeti godisnji promet od cca 200000kn na vise...igre su pocele!

Sad
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimepon sij 12, 2009 9:40 pm

Vivaxo je napisao/la:
Naravno!Poznavajuci daruvarske privatnike i glad pojedinaca za i onom zadnjom kunom,nece me iznenaditi cinjenica koja bi u nasem malom mjestu mogla krenuti malo glasnije nego sto je bila inace prisutna,a tu su raznorazna tuzakanja inspekcijama...a kad dođu onda kopaju da i nesto nađu!

Javna tajna je kako i tko je "pomogao" u izgradnji jedne kuce u zapadnom dijelu grada...ima toga puno u nas...a zabrana rada nedjeljom ce mnogima trgovcima oduzeti godisnji promet od cca 200000kn na vise...igre su pocele!

Sad
Molim te možeš li ovo pojasniti. Možda mi vijuge baš ne funkcioniraju najbolje, ali moram priznati da baš i nisam shvatio što je pjesnik htio reći.
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimeuto sij 13, 2009 11:32 am

"Normalno" je da ako ti sada krenes otvoriti npr. pizzeriju i uvedes neke novine,budes ispod cijene i sl.,određeni iz tvoje branse ti posalju inspekciju zbog necega sto nanjuse i stvore ti probleme,a onda inspekcija dođe zbog prijave i ustanove da je prijava bezuspjesna,no nađu ti nesto drugo po cemu te rastezu...Jer ako se u gradu proda recimo 100 pizza dnevno na 10 pizzerija,realno svaki proda recimo oko 10 komada,no ti kao 11 i zbog novih fora i noviteta pocnes prodavati 30 pizza dnevno i konkurenciji oduzimas promet na dnevnoj razini!!!I vjerovao ili ne,u svakoj bransi se nađe onaj 1 koji umjesto da poboljsa svoju ponudu,on "ruje" po drugima...
U gradu se ipak proda vise pizza od navedenog!

Ovo je bio primjer,a istinita je stvar i s birtijama i s trgovinama nazalost!

Ili zabrana rada nedjeljom je diskriminacija po djelatnosti koja se odnosi na samo trgovine!I to samo zbog Todorica!Zidari smiju raditi nedjeljom,ne? Kamioni isto voze nedjeljom...ima hrpa primjera!No to sto je Todoric kupio preko 20000 kioska koji ce po novom prodavati mlijeko,salame... i smjeti raditi i nedjeljom,pogoduje samo njemu i ima racunicu,jer nitko drugi nema!

Mala trgovina nedjeljom ima cca 3000kn prometa,godisnje je to preko 150000kn koje si nece moci stvoriti preko tjedna...trgovine u centru imaju oko 10000kn prometa,godisnje oko 520000kn koje nedostaju!Svi mali trgovci imaju govore s velikima da robu dobiju jeftinije ako na godisnjoj razini ostvare npr. 1000000kn prometa...a ne mozes sve uzimati od jednog velikog dilera...I tada gubis premije,popuste i postajes skuplji u prodaji robe i time nekonkurentan!

Zasto nitko ne postavi pitanje kako zaposlenici u Konzumima pocinju raditi npr. od 7:00 i ostaju do 18:00,nema prekovremeno,nema pravo na gablec...zena s 30 godina staza ima 2800kn placu i osgovorna je za svaki manjak?!Ima i mlađe populacije u gradu koji su radili u Konzumima po obali i rekli vise nikad!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimeuto sij 13, 2009 7:40 pm

Nazalost,istina je!Znam neke ...

silent
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimepet sij 16, 2009 7:22 pm

Vivaxo je napisao/la:
"
Ili zabrana rada nedjeljom je diskriminacija po djelatnosti koja se odnosi na samo trgovine!
Jasno je da zakon nije donešen zbog cca 4oooo prodavača koji su radili nedjeljom, nego zbog mogućnosti monopolističkog ponašanja privilegiranih.
Da se mislilo o dobrobiti radnika, ne bi sigurno radilo nedjeljama i blagdanima desetke tisuća konobara, "prodavača na kioscima", pekara, prodavača na tržnicama, vozača svih prijevoznih sredstava, novinara, liječnika itd. Zar ti ljudi nemaju pravo biti nedjeljom sa svojim porodicama?
Priča o tome kako nisu bili plaćeni za rad nedjeljom ne drži vodu. Hoće li poslodavac platiti radnika za obavljeni posao nije stvar zabrane rada nedjeljom, nego ugovora o radu i zakona, a zna se tko je dužan štititi provođenje zakon. Zbog toga, ako neke uslužne i proizvodne djelatnosti mogu raditi 24 sata svakodnevno, ne vidim ozbiljan razlog zašto to ne bi mogle sve tvrke koje imaju takav interes.
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimepet sij 16, 2009 8:09 pm

Sjećate li se kada je u Daruvar i cijelu Hrvatsku dolazio Lidl, kako smo sa zebnjom čekali hoće li se obistiniti priče koje ga prate po cijeloj Europi, da se prema radnicima odnosi robovlasnički.
Neki dan slušam kako su trgovci u daruvarskom Lidlu super zadovoljni, imaju solidnu plaću i zajamčena dva slobodna dana u tjednu, te da se dosljedno provode sve odredbe ugovora.
lijepo je to čuti, no volio bih da to potvrdi još netko, po mogućnosti iz prve ruke.
Navodno je Lidl u cijelom svom sustavu poboljšao odnos prema zaposlenicima, i navodno je za to zaslužan njemački novinar Guenter Walraf.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimepet sij 16, 2009 8:29 pm

Građanin Krejn je napisao/la:

Neki dan slušam kako su trgovci u daruvarskom Lidlu super zadovoljni, imaju solidnu plaću i zajamčena dva slobodna dana u tjednu, te da se dosljedno provode sve odredbe ugovora.

Takav glas je i do mene došao, ali i to je od otvorenja do danas vrlo velik protok zaposlenika. Mnogi su dobili otkaze, a zapošljavani su novi ljudi! Nema sigurnosti radnog mjesta! Možda su oni koji su dobili otkaze subjektivni, ali baš me zanimaju stvarni razlozi takve politike zapošljavanja!
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimečet sij 22, 2009 7:07 pm

Možda je jedan od bitnih razloga otpuštanja i zapošljavanja radnika upravo zakon. Koliko mi je poznato, za novozaposlenog radnika poslodavac ne plaća doprinose i on mu je kao radna snaga jeftiniji od starozaposlenog za kojega to mora platiti. Ali nije to specifičnost samo trgovina. Praksa je ustaljena u svim djelatnostima. Čak dolazi do otpuštanja radnika preko praznika i blagdana i ponovnog zapošljavanja u radne dane. Ostaje samo pitanje, je li to zakonito, a ako nije, gdje je inspekcija rada.
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimečet sij 22, 2009 8:54 pm

kranj je napisao/la:
Možda je jedan od bitnih razloga otpuštanja i zapošljavanja radnika upravo zakon. Koliko mi je poznato, za novozaposlenog radnika poslodavac ne plaća doprinose i on mu je kao radna snaga jeftiniji od starozaposlenog za kojega to mora platiti. Ali nije to specifičnost samo trgovina. Praksa je ustaljena u svim djelatnostima. Čak dolazi do otpuštanja radnika preko praznika i blagdana i ponovnog zapošljavanja u radne dane. Ostaje samo pitanje, je li to zakonito, a ako nije, gdje je inspekcija rada.

Ne plaća doprinose????????
Ma molim te pročitaj si što si napisao. Dali to ti misliš da živiš u državi blagostanja. Što se to ne plaća u ovoj državi pa plus toga u ovom gradu. Da dolazi do otpuštanja prije praznika ili blagdana, pardon, to je istina i time si naši veliki poduzetnici ušparaju da jednostavno ne plaćaju za dane dok firma ne radi. A to radi i Dalit i Irida to jest veliki biznisman Todorić na kome leži nada našeg gospodarstva. No
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimepet sij 23, 2009 7:00 pm

calimero je napisao/la:

Ne plaća doprinose????????
Ma molim te pročitaj si što si napisao. No

Ja pročitah, provjerih i čestitah si. Imam sve manire poznatog lika.
U pravu sam, jer Zakon o doprinosima (NN 84/08.) kaže da poslodavac ne plaća doprinos na plaću ( iznosi 17,2 %) za radnika koji se prvi puta zapošljava. Taj period kada ne plaća doprinos iznosi jednu godinu. Mislim da se prije obračunavao i plaćao, ali je poslodavac dobivao povrat uplaćenih doprinosa. Nije mi to struka, ali malo se pokušavam i s tim baviti.
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimesub sij 24, 2009 12:09 am

kranj je napisao/la:
calimero je napisao/la:

Ne plaća doprinose????????
Ma molim te pročitaj si što si napisao. No

Ja pročitah, provjerih i čestitah si. Imam sve manire poznatog lika.
U pravu sam, jer Zakon o doprinosima (NN 84/08.) kaže da poslodavac ne plaća doprinos na plaću ( iznosi 17,2 %) za radnika koji se prvi puta zapošljava. Taj period kada ne plaća doprinos iznosi jednu godinu. Mislim da se prije obračunavao i plaćao, ali je poslodavac dobivao povrat uplaćenih doprinosa. Nije mi to struka, ali malo se pokušavam i s tim baviti.
Sada pričaš o povlasticama za poslodavce ako ...ako....ako... . Ako zaposle branitelja itd. .
Ali ako zaposlenog otpuste prije Božića i zaposle ga nakon drogog Božića onda su to isti ili skoro isti radnici. Nema na birou samo onih koji se prvi puta zapošljavaju. No
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimened sij 25, 2009 11:31 am

Govorim upravo o onome što je sigurno interes poslodavca, da što manje plati radnika ili da mu je radnik što manji trošak. Zbog toga se javljaju sve navedene nepravilnosti, a zadužene službe stavljaju povez na oči. Mogu navesti desetke primjera gdje su mali poduzetnici ( ili sitni ) platili velike kazne za izmišljene prekršaje, a jači igrači za velike prijestupe nisu niti opomenuti.
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimened sij 25, 2009 12:41 pm

Zar nisi čuo da u Hrvatskoj ako ukradeš do 1000 kuna onda si lopov a ako ukradeš 10 milijunčeka i više onda si biznisman. alien
Možemo navesti i dosta gradskih primjera.
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimečet sij 29, 2009 2:22 pm

Krenula recesija u Dalitu,20tak ljudi ide pa-pa!Bit ce toga jos cini mi se...
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimečet sij 29, 2009 6:38 pm

Cini se meni da ce kriza biti izgovor za jako puno stvari sto ce se desavati...nesto kao legalni izgovor!
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimečet sij 29, 2009 10:18 pm

23 dobilo otkaz,ostali na godisnji..nacula sam i da ce bez placa ostati, pivara vec neko vrijeme ne isplacuje place kako cujem?
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimepet sij 30, 2009 1:53 pm

Eldorado je napisao/la:
Cini se meni da ce kriza biti izgovor za jako puno stvari sto ce se desavati...nesto kao legalni izgovor!

Potpuno si u pravu. Kada nije bilo ni R od recesije, kod nas je sve propadalo i tisuće ljudi su ostali bez posla. Prestrašno je sjetiti se nekad dobrostojećih firmi koje danas više ne postoje. Pođite od zapadnog dijela grada i pogledajte koliko bivših uspješnih tvrtki više nema. Kakav plan ima gradaska uprava da stvori pretpostavke za oživljavanje gospodarstva ? Naš prvi gospodarstvenik to sigurno ima, ali će ih obznaniti poslije izbora, da ga netko ne kopira u genijalnim idejama !
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimesub sij 31, 2009 1:43 am

Treba pitati gospodina Vukovića. On je navodno pročelnik za gospodarstvo pa ima nekakvu taktiku za naš mali grad. "Možemo mirno spavati" Laughing
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimesub sij 31, 2009 2:02 am

Vuković je sazvao i nek sastanke..ali sumnjam da zeli pomoci gospodarstu time..
Prije ce traziti neke novce nego dati-po nalogu "sefa"
Inace i u Virovitici krenuli sa otkazima u "dalitovoj" maniri...cak 92 ljudi u jednom danu...
Tkoje slijedeci na redu?
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitimesub sij 31, 2009 9:22 am

Kako mi je poznata "taktika" ni Vukovic,ni Husak, ... ni ostala kompanija sta god vam rekla ili dogovorila ne vrijedi dok gradonacelnik ne da svoj blagoslov kada ga izvjeste o tome!Ali kako nam se gospodarstvo razvija,cudno mi je da imamo procelnika za to,vise mi to izgleda kao namjesteno mjesto!A sto se pravog gospodarstva cini,mislim da bi se na korzu mogli druziti dalitovci,pivarci,tekstilci iz Vesne... i to vrlo skoro!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Teško sitnima! Empty
PostajNaslov: Re: Teško sitnima!   Teško sitnima! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Teško sitnima!
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Gospodarstvo recimo ...-
Forum(o)Bir: