Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Greska je u nama

Go down 
+6
monty
trnokop
lillyy
razorni2
kranj
Eldorado
10 posters
Autor/icaPoruka
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimesri stu 19, 2008 12:26 pm

...zato sto smo mi daruvarcani prepasivni,nezainteresirani i uhvaceni u kolotecinu zivota,bolje receno monotoniju koja se vuce za nama.Bas smo neki dan frendovi i ja raspravljali o tome kako u nasem gradu cca 70% ljudi u biti radi za minimalac,tj. recimo za place od 2000-2900kn,upola smo ispod prosjeka drzave i gdje je tu sreca,zadovoljstvo?Naravno da pricam o radnicima,uprave,direktori,sefovi nas ne zanimaju...veci dio grada radi ili u Dalitu ili MPDu ili Iridi ili Vesni ili ...

Ne vidim viziju o svom buducem zivotu ovdje,djecu cemo opet slati rodbini u Ameriku,Australiju...A EU mislim da je smrt za nas i da ce nas dotuci,jer cemo u džepu imati 300njak €,ipak malo bolje nego u Kini - ni ta usporedba nije prekrasna...

Sto napraviti?Biti privatnik i zatvoriti,jer sigurno cemo nekome jacem zasmetati...

jocolor
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimepon stu 24, 2008 12:53 pm

Ne mislim da je greška u nama, već u čelnicima koji nisu stvorili osnovne pretpostavke za razvoj gospodarstva u Daruvaru. Možda prijenos mošti grofa Jankovića potakne nagli razvoj gospodarstva.
Čime se mi sve bavimo?!
[Vrh] Go down
razorni2

razorni2


Broj postova : 20
Registration date : 19.11.2008

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimeuto stu 25, 2008 4:31 pm

kranj je napisao/la:
Ne mislim da je greška u nama, već u čelnicima koji nisu stvorili osnovne pretpostavke za razvoj gospodarstva u Daruvaru. Možda prijenos mošti grofa Jankovića potakne nagli razvoj gospodarstva.
Čime se mi sve bavimo?!


Mladi mozete se j.... ,nema vam buducnosti u Daruvaru ,
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimeuto stu 25, 2008 6:38 pm

Bas je danas neki tip u birtiji ( a gdje drugdje ) rekao kako su mu svi daruvarski politicari ljigavci,svoje komplekse lijece na nama,trose nas novac,dogovaraju projekte i provizije...Jel nam treba turizam?Imamo konje i jahanje,imamo vinsku cestu,imamo fontanu...koliko nam turista mjesecno zaluta u grad?Pod tim ne mislim na ljude koji se nalaze na lijecenju u Termalu!Jel bude 20tak?Neka ih i bude 100,no koliko mi zaradimo od njih?Nista!Ajmo skresat jos svima place 50% dolje i uloziti u autoput do KT da imamo "vezu" sa svijetom?Jel nas ova politika stednje brine?Jok,imamo takve jadne place da smo u govnima do grla stalno i navikli smo na to!Imucnima ce biti tesko jer nece moci trositi 10tak tisuca mjesecno na bez veze...Mladi se mogu ovdje doslovno jebati i ubijati u alkoholu i praviti djecu i zivjeti s roditeljima,njihovim roditeljima i sanjati o kreditima...Nema srednjeg staleza u gradu,svi smo mi nizi stalez,nas jebu oni koje smo izabrali da to rade legalno i bar smo zahvalni na tome jer smo vrlo diskretni,za higijenu ne znam.Zivotom ovdje si jedino na rate mozete djeci priustiti mora,a o zimovanju ni ne sanjajte.Imamo Petrov Vrh koji je vec godinama isti,cestu nije potrebno obnoviti jer ako bude snjezna godina ionako ce je prekriti snijeg,nema veze sto je uska i izmisljate krivine kad sretnete suprotni smjer...Koja inspekcija djeluje kod nas?Samo ona preko veze koju salje kako mi se cini GV...Svi znamo sve i OPET sutimo!Srednjoskolci se opijau po parkovima,pa sta,bar nisu u gradu i ne stvaraju guzvu,lijepo divljaju,pjevaju...a sve za sitnu lovu!Nisu samo mladi u komi,nego i mi malo stariji i oni stariji od nas,ovi na vrhu nas posvađaju,jedan drugome skidamo sve po spisku,gleda se tko je tko i kuburimo,dok oni i dalje svi sjede normalno zajedno...Tko moze ,neka bjezi...
[Vrh] Go down
lillyy




Broj postova : 1
Registration date : 28.11.2008

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimepet stu 28, 2008 12:39 am

problem je u nama.... uljuljani smo u kolotečinu zvanu Daruvar... Svi očekuju da život i bolji uvjeti dođu njima, a ne bi se zamislili i sami nešto učinili.

Najbolji posao je u gradskoj upravi... zašto? jer imaš osiguran posao do penzije...Pa zar to je to izazov za mlade obrazovane ljude koje mogu samo ako hoće...
[Vrh] Go down
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimepet stu 28, 2008 2:23 am

Ne možeš se sa rogatima bosti. To sa politikom ti je svojevrsna kvaka 22 naime kako bi pobjedio u političkoj utrci moraš biti beskrupulozniji i bezobrazniji od svojih političkih protivnika. Tako da je protivno samoj biti (bilo kakvog) političkog uređenja da u politici uspije netko pošten i dobar.

"Oni koji su prepametni da se bave politikom, kažnjeni su time što na vlasti završe oni koji su gluplji od njih." - Platon
Ovaj citat Herminka ima kao moto na svom blogu i ja bih se u potpunosti složio sa stričekom Platonom (barem što se ove teme tiče) ali bih još dodao da ako se netko uopće želi baviti politikom već u startu nije sasvim čist.

Znam da ovome nije baš mjesto ovdje ali još bih na kraju posta iznio svoje duboko razočaranje ljudskim rodom. Naime do sad su se svi pokušaji organizacije koliko toliko pravednog društva pokazali kao potpuni promašaji i zato sam sklon vjerovanju da je ljudska vrsta pokvarena u svojoj samoj srži te da bolje od ovoga što imamo niti zna niti zaslužuje.
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimepon tra 06, 2009 5:32 pm

Nakon izjave g.Budinjasa na Radio Daruvaru kako se u njegovoj firmi 90% izvozi i da nema govora o nikakvoj krizi a kamoli o recesiji,i da samo oni koji znaju poslovati - dobro rade bez obzira na sve!I?Otkazi su dosli i u njegovoj firmi naravno,12 od suba!

Toliko o pricama...
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimeuto tra 07, 2009 2:40 pm

Eldorado je napisao/la:
Nakon izjave g.Budinjasa na Radio Daruvaru kako se u njegovoj firmi 90% izvozi i da nema govora o nikakvoj krizi a kamoli o recesiji,i da samo oni koji znaju poslovati - dobro rade bez obzira na sve!I?Otkazi su dosli i u njegovoj firmi naravno,12 od suba!

Toliko o pricama...

Jesu li ga pitali za otkaze (ako nema krize)?
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimeuto tra 07, 2009 9:14 pm

Ne znam kada je to Budinjaš govorio na radiju, ali prije par dana na jednom je mjestu rekao kako je u njegovoj firmi posao smanjen za 80 posto, a da je polovicu radnika zadržao umjetno, samo za slučaj da se stvari promijene na bolje.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimesri tra 08, 2009 12:01 am

Građanin Krejn je napisao/la:
Ne znam kada je to Budinjaš govorio na radiju, ali prije par dana na jednom je mjestu rekao kako je u njegovoj firmi posao smanjen za 80 posto, a da je polovicu radnika zadržao umjetno, samo za slučaj da se stvari promijene na bolje.
ako ;arić bude gradonačelnik, Budinjaš mu ulazi u vijeće.
BAš me zanimaju tada strateški potezi koje će vući , kad bude ( ako bude) u vlasti
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimesri tra 08, 2009 12:13 am

Casio je napisao/la:
Građanin Krejn je napisao/la:
Ne znam kada je to Budinjaš govorio na radiju, ali prije par dana na jednom je mjestu rekao kako je u njegovoj firmi posao smanjen za 80 posto, a da je polovicu radnika zadržao umjetno, samo za slučaj da se stvari promijene na bolje.
ako ;arić bude gradonačelnik, Budinjaš mu ulazi u vijeće.
BAš me zanimaju tada strateški potezi koje će vući , kad bude ( ako bude) u vlasti

Ovo baš ne drži vodu.
Liste za izvršnu vlast (gradonačelnik, dva zamjenika) i za tzv zakonodavnu (predstavničko tijelo, gradsko vijeće) su dvije različite stvari. Dakle, hoće li Budinjaš ući u vijeće (ako bude na listi) ni na koji način ne ovisi o tome hoće li Marić biti gradonačelnik. Ovisi samo o broju glasova koji će ta lista dobiti i mjestu na kojem će biti dotični kandidat.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimesri tra 08, 2009 1:32 am

JA se osobno nadam da će dotični biti na začelju, nakon tolike buke i nagrada radnici su mu na minimalcu a broj zaposlenih je već manji za brojku 18.
No dotični se ničega ne odriče kako vidim..
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimesri tra 08, 2009 1:09 pm

Građanin Krejn je napisao/la:
Casio je napisao/la:
Građanin Krejn je napisao/la:
Ne znam kada je to Budinjaš govorio na radiju, ali prije par dana na jednom je mjestu rekao kako je u njegovoj firmi posao smanjen za 80 posto, a da je polovicu radnika zadržao umjetno, samo za slučaj da se stvari promijene na bolje.
ako ;arić bude gradonačelnik, Budinjaš mu ulazi u vijeće.
BAš me zanimaju tada strateški potezi koje će vući , kad bude ( ako bude) u vlasti

Ovo baš ne drži vodu.
Liste za izvršnu vlast (gradonačelnik, dva zamjenika) i za tzv zakonodavnu (predstavničko tijelo, gradsko vijeće) su dvije različite stvari. Dakle, hoće li Budinjaš ući u vijeće (ako bude na listi) ni na koji način ne ovisi o tome hoće li Marić biti gradonačelnik. Ovisi samo o broju glasova koji će ta lista dobiti i mjestu na kojem će biti dotični kandidat.
ne znam pobrkao sam lončiće onda...
ali Calimero zna detalje pa nek kaže ako hoće i ima volje
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimepet tra 10, 2009 10:25 pm

Casio je napisao/la:
Građanin Krejn je napisao/la:
Casio je napisao/la:
Građanin Krejn je napisao/la:
Ne znam kada je to Budinjaš govorio na radiju, ali prije par dana na jednom je mjestu rekao kako je u njegovoj firmi posao smanjen za 80 posto, a da je polovicu radnika zadržao umjetno, samo za slučaj da se stvari promijene na bolje.
ako ;arić bude gradonačelnik, Budinjaš mu ulazi u vijeće.
BAš me zanimaju tada strateški potezi koje će vući , kad bude ( ako bude) u vlasti

Ovo baš ne drži vodu.
Liste za izvršnu vlast (gradonačelnik, dva zamjenika) i za tzv zakonodavnu (predstavničko tijelo, gradsko vijeće) su dvije različite stvari. Dakle, hoće li Budinjaš ući u vijeće (ako bude na listi) ni na koji način ne ovisi o tome hoće li Marić biti gradonačelnik. Ovisi samo o broju glasova koji će ta lista dobiti i mjestu na kojem će biti dotični kandidat.
ne znam pobrkao sam lončiće onda...
ali Calimero zna detalje pa nek kaže ako hoće i ima volje

Da pojasnim: Kad izađeš na izbore, dobit ćeš dva papira - jedan za gradonačelnika i njegove zamjenika, a drugi za vijeće. Zavisno o postotku glasova, vijeće dobiva određen broj mandata od njih ukupno 19. Što se tiče izbora za gradonačelnika, pobjeđuje onaj koji ima više od 50% glasova (50% + 1). Ukoliko se ne odabere odmah gradonačelnik, izlazimo na drugi krug izbora u koji ulaze dva kandidata s najvećim postotkom glasova. To je to, ukratko.
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimesub tra 11, 2009 12:12 am

Samo bih dodao da se istovremeno biraju župan i njegovi zamjenici, te vijećnici županijske skupštine - dakle bit će četiri listića.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimesub tra 11, 2009 9:07 pm

Građanin Krejn je napisao/la:
Samo bih dodao da se istovremeno biraju župan i njegovi zamjenici, te vijećnici županijske skupštine - dakle bit će četiri listića.

Tako je. Županiju sam "pozabil".
[Vrh] Go down
micamaca

micamaca


Broj postova : 16
Lokacija : tu ngdje
Registration date : 02.12.2008

Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitimened tra 12, 2009 9:46 am

Koja će to zbunjola biti na biralištima. Pa oni dedeki i babeki neće se znati snaći šta ,gdje i za koga da zaokruže. Ajde još za gradonačelnika ali ostalo... confused
[Vrh] Go down
Sponsored content





Greska je u nama Empty
PostajNaslov: Re: Greska je u nama   Greska je u nama Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Greska je u nama
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Teško sitnima!
» Jebe se nama kada nam je ODLIČNO a ipak možemo promijeniti situaciju.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Gospodarstvo recimo ...-
Forum(o)Bir: