Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 A korupcija ?

Go down 
+13
Casio
Papacoder
monty
calimero
ostap bender
Vivaxo
biber
Građanin Krejn
Pegy
kranj
mr_yul
Eldorado
Herminka
17 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimepon kol 03, 2009 2:07 pm

Papacoder je napisao/la:
Kome prijaviti?Koje dokaze je potrebno priložiti?
Kako se zaštiti od negativnih posljedica toga što sam podnio prijavu?

Jedini najjednostavniji,a ujedno i najsigurniji nacin je samo ovo: Sve dokaze sto imas,bilo slikom ili rijecju kopirati i dostaviti u novine,ali na vise razlicitih adresa i garantiram ti da ce pojedine novinarske kuce poslati svoje "izaslanike" u lov na pricu...jer dok je to na lokalnopj razini - NISTA,jer ruka ruku mije i guzice se lizu i nista od toga!Bolja afera dovlaci puno "letecih" koje "lokalni" ne mogu kontrolirati...
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 3:38 pm

Vivaxo je napisao/la:
Papacoder je napisao/la:
Kome prijaviti?Koje dokaze je potrebno priložiti?
Kako se zaštiti od negativnih posljedica toga što sam podnio prijavu?

Jedini najjednostavniji,a ujedno i najsigurniji nacin je samo ovo: Sve dokaze sto imas,bilo slikom ili rijecju kopirati i dostaviti u novine,ali na vise razlicitih adresa i garantiram ti da ce pojedine novinarske kuce poslati svoje "izaslanike" u lov na pricu...jer dok je to na lokalnopj razini - NISTA,jer ruka ruku mije i guzice se lizu i nista od toga!Bolja afera dovlaci puno "letecih" koje "lokalni" ne mogu kontrolirati...
slažem se
[Vrh] Go down
dikan

dikan


Broj postova : 7
Registration date : 05.09.2009

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 08, 2009 8:35 am

mr_yul je napisao/la:
Uopće nije poanta koliko koja stranka ima članova. Svi znaju da HDZ ima najviše. Kladio bih se da HDZ ima više članova nego sve ostale stranke zajedno. Tako je bilo i prije, a tako je i sada. HDZ sa nekoliko stotina ima 3 vijećnika (bez prebjega), a HSS 6. I što Vam to govori. Članstvo ne znači ništa. U HDZ se ljudi učlanjuju kao prije u partiju, nadajući se da će dobiti nekakav posao. Čak pišu molbe svojim gradskim čelnicima da im nađu posao. Eto, kada trebate posao, učlaniš se u HDZ i poslije napišeš molbu.
Stanje sa zadnjih državnih izbora pokazuje da je više od 40% ljudi glasalo za SDP, a za HDZ nešto više od 30%. HDZ ima bar 4-5 puta veće članstvo od SDP-a.
Nadam se da će izbori na lokalnoj razini biti preslika državnih jer je HSS jedva prešao prag - 5%.

Sobzirom da sam se kasnije priključio ovom forumu, moram priznati da sam si dao truda i sve pročitao. Neke stvari su mi više, a neke manje jasnije! Razmišljam i gledam oko sebe i vidim, puno toga, ima istine u ovome što se piše , a neki zaključci, sami po sebi se nameću. Znači , za posao, brzo u HDZ, A gdje je tu SDP, šta oni rade ili ne rade?
.... i jel to znači, da je i novi pravnik u toplicama, novi HDZ-jov član? tongue
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 08, 2009 10:31 am

Dobro postavljeno pitanje!Sigurno je,mozda ce i biti aktivni clan kad dođe depeša s vrha da mu naprave prostora!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 17, 2009 11:37 pm

Jel netko cuo isto da se sprema novi ravnatelj Daruvarskih Toplica?Cak se govori i sa vrlo visokim postotkom tko ce biti,samo meni nije jasno kako!?Struka ocito nije bitna vise nigdje!Jeli mu nije dobro i tamo gdje sad radi ili je gladan funkcije pa ga gura HDZ ili tetka od zene...a kako mi se cini da je gore navedena firma leglo nepodopstina i pogodno tlo za "uspjehe" razne vrste...jos samo nedostaje na oglasnoj ploci tko je koga...
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimepet ruj 18, 2009 3:17 pm

Eldorado je napisao/la:
Jel netko cuo isto da se sprema novi ravnatelj Daruvarskih Toplica?Cak se govori i sa vrlo visokim postotkom tko ce biti,samo meni nije jasno kako!?Struka ocito nije bitna vise nigdje!Jeli mu nije dobro i tamo gdje sad radi ili je gladan funkcije pa ga gura HDZ ili tetka od zene...a kako mi se cini da je gore navedena firma leglo nepodopstina i pogodno tlo za "uspjehe" razne vrste...jos samo nedostaje na oglasnoj ploci tko je koga...
zadnji info da navodno ipak neće on biti...
iako mislim da je upravo od istih info izašao, kako bi se dobio dojam da se ništa ne zna...
a "zna se" geek
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimesub ruj 19, 2009 12:27 pm

Ovakva kadroviranja pokazuju razinu naše svijesti?!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 03, 2009 11:02 pm

kranj je napisao/la:
Ovakva kadroviranja pokazuju razinu naše svijesti?!

Ne!Velicinu nasih usiju!!!Daruvarske Toplice pripremite se,stize Vam novi ravnatelj!Stari ostaje u funkciji savjetnika!Nes ti politiku...
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimesri stu 04, 2009 1:03 am

Moram rec hitno muzu da mu je adeze osao kvragu..
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimepet stu 06, 2009 1:52 am

Mad Mad Mad

Postoji li ijedna državna institucije, firma, udruga, ... bilo što gdje ne caruju kriminal i korupcija?
Nažalost, od ovih "krupnih", ove naše daruvarske afere djeluju skoro benigno. I to je ono što deprimira i baca u očaj...

http://business.hr/hr/Naslovnica/Politika/Zbog-pronevjere-milijun-i-pol-kuna-HRT-pod-istragom
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimepet stu 06, 2009 1:38 pm

Herminka je napisao/la:
Mad Mad Mad

Postoji li ijedna državna institucije, firma, udruga, ... bilo što gdje ne caruju kriminal i korupcija?
Nažalost, od ovih "krupnih", ove naše daruvarske afere djeluju skoro benigno. I to je ono što deprimira i baca u očaj...

http://business.hr/hr/Naslovnica/Politika/Zbog-pronevjere-milijun-i-pol-kuna-HRT-pod-istragom

Daruvarske afere su "rijesene" u tisini!Koliko je samo novaca "isparilo" iz grada za neciji tuđi boljitak i to legalno: Daruvarcanka,Pivovara...Kako god,cini mi se da je nase gradsko gospodarstvo bilo idealno za igrice vađenja novaca i onda bonaca u nasim dzepovima,a i samo smo si mi krivi najvecim dijelom zbog sutnje i veselom misli "bit ce bolje"!
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimepet stu 06, 2009 5:41 pm

Herminka je napisao/la:
Mad Mad Mad

Postoji li ijedna državna institucije, firma, udruga, ... bilo što gdje ne caruju kriminal i korupcija?
Nažalost, od ovih "krupnih", ove naše daruvarske afere djeluju skoro benigno. I to je ono što deprimira i baca u očaj...


Jučer je u Otvorenom novinarka Malenica javno izrekla jer više nije tajna da u Hrvatskoj niti teta u vrtiću ne može dobiti posao ako za nju netko ne lobira po političkoj liniji, a kamoli da netko postane ravnatelj/ica takve ustavnove. Vrtić je uzet valjda kao simbol najniže razine utjecaja i moći lokalnih političara, kao najniža stanica korupcije i nepotizma! I zaista je to upravo tako, tako da se konkretno već za gradski vrtić zna tko će biti primljen na natječaju za onu novu skupinu koju obećaje Rohlik od iduće godine (barem je tako objavio Bjelovarski list!) i koji još nije ni raspisan! Jedan kandidat od strane SDP i jedan od pod sponzorstvom HDZ! Natječaj je tu zapravo i nepotreban ili potreban samo kao Potemkinovo selo! Deja vu! I opet će biti! A to je samo vrtić, dječja igra u odnosu na sve drugo!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimepet stu 06, 2009 6:01 pm

Zalosna istina Grafein!
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimepet stu 06, 2009 8:08 pm

kranj je napisao/la:
Ovakva kadroviranja pokazuju razinu naše svijesti?!

Prijatelju, tako dugo dok se neće zapošljavati ljudi u skladu sa pravilnikom i drugim aktima, te transparentnim mjerljivim kriterijima koji vrijede za sve kandidate, nego će se pravilnici i akti, te "kriteriji" prilagođavati konkretnim osobama koje treba zabrinuti po principu podobnosti, pripadnosti stranci (konkretan lik dok nije dobio posao u Daruvaru je kukao i pljuvao po stranci koja mu je sada osigurala posao!) i odgovarajućoj obitelji (makar bili kumovi ili susjedi!) ili zato što u pravoj osobi uplatili odgovarajuću svotu, ovaj grad i ovo društvo u cjelini tonut će sve dublje i dublje, ako je to više moguće, a mi svi se možemo čuditi kao pura dreku propalom gospodarstvu, nedostatku vrijednosti u društvu, izgubljenoj mladoj generaciji, onoj srednjoj koja neće uspjeti ni zaraditi mirovinu i svijetu i životu koji prolazi pored nas!
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimepet stu 06, 2009 10:19 pm

još bi dodao da veze idu još i na nižu razinu...

ne samo posao teta ili ravnatelja što se namješta

već i za dijete moraš imati vezu da bi upisao, atu pravdu kroje članovi nadzornog odbora...recimo Žabac za Češki vrtić---izem ti iskustvo Žapca za pedagošku ustanovu i to još Češku...

ajme kud smo mi spali
[Vrh] Go down
ostap bender

ostap bender


Male Broj postova : 113
Registration date : 18.02.2009

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimepet stu 06, 2009 10:41 pm

Casio je napisao/la:
još bi dodao da veze idu još i na nižu razinu...

ne samo posao teta ili ravnatelja što se namješta

već i za dijete moraš imati vezu da bi upisao, atu pravdu kroje članovi nadzornog odbora...recimo Žabac za Češki vrtić---izem ti iskustvo Žapca za pedagošku ustanovu i to još Češku...

ajme kud smo mi spali
A tko je taj žabac zapravo?
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimepet stu 06, 2009 11:20 pm

Casio je napisao/la:
još bi dodao da veze idu još i na nižu razinu...

ne samo posao teta ili ravnatelja što se namješta

već i za dijete moraš imati vezu da bi upisao, atu pravdu kroje članovi nadzornog odbora...recimo Žabac za Češki vrtić---izem ti iskustvo Žapca za pedagošku ustanovu i to još Češku...

ajme kud smo mi spali

Žabac više nije član Upravnog vijeća vrtića. Na njegovo mjesto je postavljen (postavljen, velim Exclamation ) njegov šogor, Vladimir Bilek.
http://www.radio-daruvar.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=2556&Itemid=1
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimepet stu 06, 2009 11:28 pm

grafein je napisao/la:

I zaista je to upravo tako, tako da se konkretno već za gradski vrtić zna tko će biti primljen na natječaju za onu novu skupinu koju obećaje Rohlik od iduće godine (barem je tako objavio Bjelovarski list!) i koji još nije ni raspisan! Jedan kandidat od strane SDP i jedan od pod sponzorstvom HDZ!

A mene baš zanima o kojim se kandidatima radi, tj. koji je hadezeov, a koji esdepeov?
Može li se o imenima ovdje? Ili barem putem poruke?
Zanima me kako će se to dogovoriti SDP i HDZ čiji će štićenik dobiti posao s obzirom da su uglavnom suučesnici svih kadroviranja u gradu. scratch scratch
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimesub stu 07, 2009 6:26 pm

[quote="Herminka"]
grafein je napisao/la:


Zanima me kako će se to dogovoriti SDP i HDZ čiji će štićenik dobiti posao s obzirom da su uglavnom suučesnici svih kadroviranja u gradu. scratch scratch

Situaciju će im bitno olakšati to što za otvaranje nove skupine trebaju zaposliti dva čovjeka!
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimesub stu 07, 2009 6:53 pm

Herminka je napisao/la:


Žabac više nije član Upravnog vijeća vrtića. Na njegovo mjesto je postavljen (postavljen, velim Exclamation ) njegov šogor, Vladimir Bilek.


Zaista me zanima koji su kriteriji za odabir članova upravnih vijeća! Znamo da se radi prvestveno o podobnosti i stranačkoj pripadnosti, no valjda bi trebali odabrani postavljenici ipak imati neke kvalitete, znanja, osobine....premda je zapravo najvažnije da su figure!
Evo kako to rješava Kerum: www.jutarnji.hr/kvalifikacija-za-upravu-vrtica--imam-dvoje-djece---/312471/
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimeuto vel 16, 2010 2:21 pm

Herminka je napisao/la:



Žabac više nije član Upravnog vijeća vrtića. Na njegovo mjesto je postavljen (postavljen, velim Exclamation ) njegov šogor, Vladimir Bilek.
http://www.radio-daruvar.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=2556&Itemid=1

I češki vrtić i hrvatski su fomirali nova upravna vijeća! Naravno, postavili su im! Kriteriji za odabir su jasni kao dan! Opet samo i jedino međustranačka križaljka! A toliko priče o tome od državne razine na niže kako je to loše i ne bi trebalo biti tako... trabunjamo o društvu znanja, o potrebnim kompetencijama...koga to briga? Svaki dan smo sve dalje od svijeta!
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimeuto vel 16, 2010 11:09 pm

grafein je napisao/la:


I češki vrtić i hrvatski su fomirali nova upravna vijeća! Naravno, postavili su im! Kriteriji za odabir su jasni kao dan! Opet samo i jedino međustranačka križaljka!

Ajde, Grafein, malo detaljnije o ovome. Koji su to ljudi?
S obzirom da se u vrijeme "Cegijeve cenzure" više znalo, nevjerojatno je kako se sada ništa ne zna...
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimesri vel 17, 2010 2:19 pm

Bilo bi normalno da su informacije o tome dostupne na tzv. službenim web stranicama grada!
Ovako, evo, jedna od članica UV češkog vrtića je gđa Ivana Mioč Ambroš! Ohne Worte!
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimesub vel 27, 2010 3:21 pm

grafein je napisao/la:
Bilo bi normalno da su informacije o tome dostupne na tzv. službenim web stranicama grada!
!
Eto danas kaže g. prvičovjekgrada da već dugo nije pogledao web-stranicu grada, pa ne zna da nije ažurirana. Zadužit će nekoga da to obavi. Ma krasno, imat ćemo svakodnevne najnovije informacije o stanju u gradu. Sigurno će prije svake sjednice GV biti objavljen sadržaj i zaključci ( tajni dogovor ili zapovjed stranačkih glavešina). Prije u kafiću saznamo što se i zašto karta, nego što će to administrator objaviti.
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitimened vel 28, 2010 12:46 am

kranj je napisao/la:
Prije u kafiću saznamo što se i zašto karta, nego što će to administrator objaviti.

Hajde onda, kao u doba Cegijeve cenzure, s informacijama ovamo! Twisted Evil
Mislim, onda se barem nešto znalo iz onih hvalospjeva na Radio Daruvaru i oda Cegiju na TV Net-u.
Sada se ne zna NIŠTA!
Ili se ništa niti ne događa???
[Vrh] Go down
Sponsored content





A korupcija ? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
A korupcija ?
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Politika u nasem malom mjestu-
Forum(o)Bir: