Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 A korupcija ?

Go down 
+13
Casio
Papacoder
monty
calimero
ostap bender
Vivaxo
biber
Građanin Krejn
Pegy
kranj
mr_yul
Eldorado
Herminka
17 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimečet sij 29, 2009 11:18 pm

Štete za hrvatsko gospodarstvo zbog korupcije u javnim nabavama iznose šest milijardi kuna godišnje. Više na: http://www.tportal.hr/vijesti/hrvatska/7406/Korupcija-pojede-6-milijardi-kuna-godisnje.html

Tko zna koliko štete za daruvarsko gospodarstvo uzrokuje korupcija?
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimepet sij 30, 2009 12:29 am

Nas male to ne je...Imamo koliko nakupimo od 1. do 1. u idealnom slucaju bez mogucnosti stjecanja vecih prihoda sa strane,a kamoli na radnom mjestu!Ali zanimljivo je to da bi svi veliki htjeli uzeti nam i to malo sto imamo!Idemo prema feudalnom drustvu,samo se ceka novi Gubec!Kada netko pogleda papire od nekih firmi,onda skuzi da nabavljaju stvari i 20% skuplje od najskupljih na trzistu,znamo zasto!Peri Misko!
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimepet sij 30, 2009 12:41 am

Eldorado je napisao/la:
Kada netko pogleda papire od nekih firmi,onda skuzi da nabavljaju stvari i 20% skuplje od najskupljih na trzistu,znamo zasto!Peri Misko!

E, vidiš...upravo o tome sam htjela raspravljati na ovoj temi.
Što učiniti kada "skužiš" ovo što si nazvao "Peri, Miško!" ?
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimepet sij 30, 2009 1:12 am

moraš imati "grande huevos" pa prijaviti cijelu "interesnu grupu" - investitor, izvođač, nadzor, projektant... (znamo tko su, a mnoge stvari se, na sreću, ne mogu nikada sakriti). ne mogu sakriti
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimepet sij 30, 2009 1:41 am

Mislim da nije moguce nista uciniti posto ta "mafija" igra po nekoj matrici po kojoj pokriva sve "viskove",skuzit ces odmah ako si sef racunovodstva (osim ako i on/ona nije u igri) i tu staje...Realno,danas se moze prevariti svaki sistem ili osoba,a rukovodece funkcije dovode do veceg izvora mogucnosti i osobi koja to radi je jednostavno steta ostaviti tu opciju nepokrivenu!Kao i ona prije popularna igra u nasem gradu "zajebi nekoga"!Pravila su bila da ti odlucujes o necijem zaposljavanju s ugovora na ugovor neodređeno vrijeme.Uvjet je da ja ili netko u igri digne kredit za nesto (obicno je to neki bezvezni građevinski objekt) i potpisi mi da budes jamac,cim potpises jamstvo stize i nagrada-ugovor na neodređeno!Ali ekipa ocisti svoje racune i jamci placaju kredite...neces sutiti?Onda ti zena od 1. u svojoj firmi dobija otkaz!I stvarno bude tako!Opet neces sutjeti? Dijete ti naravno ide u skolu,ali sve se svodi da mora pasti razred!Neces sutjeti i dalje?Znam par ljudi koji su "popusili" foru u gradu,ali i to da su u igri bili igraci na vrlo visokim pozicijama u gradu i jos su...A?
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimepet sij 30, 2009 1:24 pm

Zastrašujuće je spoznati podatak da se godišnje u ovako maloj državi 7 milijardi kuna ( milijarda eura ?!) prelije iz ruke u ruku na javnim i inim nabavama. Zna se tko ih raspisuje i bira najpovoljnije ponude ( za osobni primitak ) i nikome ništa. Ako liječnik N.N. primi bocu pića kao izraz zahvale pacijenta, sve će novine objaviti strašan slučaj mita i korupcije. Čudni smo mi ljudi !
[Vrh] Go down
Pegy

Pegy


Female Broj postova : 29
Lokacija : što dalje odavde
Registration date : 20.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimeuto vel 03, 2009 4:23 pm

mr_yul je napisao/la:
moraš imati "grande huevos" pa prijaviti cijelu "interesnu grupu" - investitor, izvođač, nadzor, projektant... (znamo tko su, a mnoge stvari se, na sreću, ne mogu nikada sakriti). ne mogu sakriti

Hmmm...
Zamisli ovakvu situaciju:

Radim u maloj radionici koja proizvodi žnjirance (pertle ili vezice za cipele). Vlasnik sklopi ugovor s tvornicom obuće o poslovnoj suradnji, tj. tvornica će nabavljati žnjirance isključivo od nas.
Vlasnik radionice u kojoj radim vrši pritisak na radnike, da proizvedemo što više žnjiranaca, ali da štedimo na materijalu (koncu). Uz to traži od nas prekovremeni rad (bez naknade) i uskraćuje nam druga prava (godišnji odmor)... S druge strane, direktor tvornice obuće (u državnom vlasništvu) bez problema plaća žnjirance po cijeni koja je dogovorena, čak i višu od dogovorene jer se računi ispostavljaju kao da se radi o žnjirancima od najskupljeg konca. Tako moj šef ostvaruje dobit koju dijeli s direktorom tvornice obuće kako bi ovaj i iduće godine poslovao s nama.

To se sve odražava na radnu atmosferu i kad otkrijem o čemu se tu radi, odlučim slučaj prijaviti.

Što mislite, kakav bi scenarij mogao uslijediti (imajući na umu mjesto i vrijeme u kojem živimo)?

A. prijavim - i ništa se ne desi jer je prijava "izgubljena"
B. prijavim - za sve dozna moj šef, dobijem otkaz i zbog njegovog "ugleda" u gradu ostajem bez posla u gradu zauvijek
C. neka nadležna institucija za sprečavanje takvih kriminalnih radnji odluči provesti istragu, otkrije se malverzacija, moj šef zatvara radionicu i bez posla ostaju svi radnici
D. šutim i trpim dalje, radim jer nemam izbora...
E. nešto drugo
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimeuto vel 03, 2009 6:08 pm

Nisi navela jos jednu mogucnost!A to je prijava zbog prekrsaja radnih prava!Tu bih ga ja prvo prijavio,jer realno ako vi sutite i radite u bilo kakvim uvjetima-nema boljitka!Treba stati ujutro kad je frka,pa neka vidi da vam je dosta!Moze vam i dati otkaze,ali to je za njega preskupa varijanta posto njemu treba obucen covjek koji zna raditi...

A sad da ja tebe pitam nesto: Jesi ti sigurna da on financijski vase prekovremene ne skida i uzima sebi?Ima jos "fori" gdje on "tuce" na radnicima bez obzira na provizije,a njegov stil zivota mu nedozvoljava manje prihode - koje mu vi velikodusno dajete.Biti radnik je jedno,a biti rob je drugo!

A-ne prijavljujes u Daruvaru
B-mozes postati samo nepodobna za "dogovore"
C-ako ovo samo tebe brine,nazalost suti i radi ili nađi drugi posao
D-sve jasno
E-ovo bi bilo sad vec nesto trece...

Naravno,sve navedeno kao za primjer...
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimeuto vel 03, 2009 6:59 pm

Kad smo počeli s bajkama, što mislite o ovoj:
Recimo da radim u nekoj maloj, ali važnoj firmi, na pirmjer u javnom informiranju, možda u gradskim novinama. Za tu firmu, baš i za sve druge, već punih 15 godina vrijedi zakon o zabrani pušenja na radnom mjestu, po kojem uprava mora odrediti prostoriju za pušenje izvan koje dim nema pravo građanstva. Međutim, svih tih 15 godina u svim postorijama tvrtke, od redakcije, pa do tehnike sa skupim sofisticiranim uređajima, dim se može rezati nožem, što je morao čniiti i lokalni šerif, koji je pukim stjecajem okolnosti, u redovnoj proceduri postao predsjednik Skupštine i predsjednik Nadzornog odbora toga dotičnoga medija. A tamo je vrlo često jer ne samo da mora dolaziti zbog sastanaka, i ne samo da dolazi zato što se voli slikati i davati intervjue, i ne samo što dolazi davati upute o ueđivačkoj koncepciji, nego također veoma rado dolazi tapšati po dupetu tamošnje zaposlenice.
I što mislite, kakve bi šanse imala prijava inspekciji?
S obzirom da je poznato da se u tom poduzeću nitko ne bi usudio ni prdnuti da kamoli prijaviti kršenje zakona osim mene, jasno je da bi odmah bilo jasno tko je prijavu poslao, a onda jao si ga meni.
Uostalom, bilo bi jao si ga meni i inače, jer inspektorica je sasvim slučajno bliska pijateljica s direktorom dotične firme, pa ne samo da bi oddrukala prijavljivača, nego bi i unaprijed dojavila termin inspekcije, te bi u firmi zatekla savršeno stanje, bez ikakvih tragova kršenja zakona.
Privavljivač bi onda duplo popušio, zar ne?
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimeuto vel 03, 2009 7:55 pm

Građanin Krejn je napisao/la:
...i ne samo što dolazi davati upute o ueđivačkoj koncepciji, nego također veoma rado dolazi tapšati po dupetu tamošnje zaposlenice.

To te ja pitam,mobitel od 2MegaPixela cini cuda...ali cuo sam da ga i u "svojoj" zgradi "Parkins"iznenadi...

bounce
[Vrh] Go down
biber




Broj postova : 21
Registration date : 05.12.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimesri vel 04, 2009 10:05 am

Takva osoba koja prijavljuje pušače se zove ...cinker, druker itd.. Cool Cool
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimesri vel 04, 2009 9:08 pm

biber je napisao/la:
Takva osoba koja prijavljuje pušače se zove ...cinker, druker itd.. Cool Cool

A kako bi nazvao nekoga tko petnaest godina flagrantno krši zakon, omogućujući da pri tom tri pušača terorizira dvanaest nepušača?
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimečet vel 12, 2009 10:28 am

Građanin Krejn je napisao/la:
A tamo je vrlo često jer ne samo da mora dolaziti zbog sastanaka, i ne samo da dolazi zato što se voli slikati i davati intervjue, i ne samo što dolazi davati upute o ueđivačkoj koncepciji, nego također veoma rado dolazi tapšati po dupetu tamošnje zaposlenice.

Krasno upotpunjena slika o našoj moralnoj vertikali ! Želite li toga još više, zadržite, po svaku cijenu, ovaj lik na funkciji.
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimepon vel 16, 2009 1:31 pm

Realno,ne zamarajte se bespotrebno!"Mali Maestro" je rekao SVE!
Zakljucak:
Kradi,budi korumpiran...dozvoljeno ti je!

PS:
Samo cudo moze otvoriti zlatne dane na Golom Otoku!

PPS:
S obzirom na maestralni zamah treba otvoriti Goli Otok 2,3...

cheers
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimesri vel 18, 2009 1:57 am

Herminka je napisao/la:
Tko zna koliko štete za daruvarsko gospodarstvo uzrokuje korupcija?

Preko 90% sigurno!Kako korupcija raste,proporcionalno gospodarstvo umire...
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimesri vel 18, 2009 8:47 pm

Eldorado je napisao/la:
Preko 90% sigurno!Kako korupcija raste,proporcionalno gospodarstvo umire...

Ima puno logike u toj tvrdnji. Kakvo nam je gospodarstvo, sve kazuje kakvi poslovi se sklapaju. Čudi samo to što neki to ne vide ili imaju dobar interes da to ne vide. Na ovom forumu ima takvih koji "ne vide".
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimesri vel 18, 2009 10:24 pm

kranj je napisao/la:


Na ovom forumu ima takvih koji "ne vide".

Pucaj!
Nick na sunce!
[Vrh] Go down
ostap bender

ostap bender


Male Broj postova : 113
Registration date : 18.02.2009

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimečet vel 19, 2009 10:17 am

Ajmo okrenuti priču na drugu stranu.

Tip kupi auto od nekoliko stotina tisuća eura, nikne nova kuća itd.itd. a on jadnik nema sredstava za plaćati alimentaciju.

Što radi porezna uprava?
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimečet vel 19, 2009 1:34 pm

Sad ima OIB!Tko je munio,munio je...sad se pise!Smisljeno unaprijed za privilegirane!Kako je bas od svih kandidata u Poreznoj posao dobila kcer od Cuhnilke?Kako je od svih kandidata posao u vrticu dobila kcer od Mioca?Mozemo i dalje nastaviti...Nova fora kod natjecaja su "izmisljeni" papiri i naravno da je vasa molba odbijena kao nepotpuna i dogovoreni kandidat sjeda na mjesto!Onda ce se privilegirani cuditi kada ih raja bude zaustavljala na ulici...sto dalje ovaj grad ide,cini mi se kao jedino rjesenje da svi stanemo i neka sve ode u ...
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimepet vel 20, 2009 2:56 pm

Evo. Upravo pred pola sata imao sam nesreću da na radio Daruvaru čujem gadonačelnika grada u emisiji u kojoj je trebao predstavljati grad jer grad plaća termin emisije. Moram reći da je cijela emisija bila politički pamflet H SS-a u kojem je predstavio i svoju buduću dogadonačelnicu gđicu Novotny ( za koju sam smatrao da je ipak razumna ženska i da neće dati svoje prezime u promiđbene svrhe ovakovom liku kakav je Cegy). Između ostalog školovao je i državni sabor jer nije donio zakone kojim bi se poduzetnici mogli što bolje cijediti. Priča o sivoj ekonomiji i kako osobno prijavljuje ljude koji ne plačaju davanja prema gradu. Pa Franjo Tahi je bio cvečka prema ovome. Vjerujte mi da nisam vjerovao vlastitim ušima što čujem.
Na pitanje kada predaje ključeve grada maškaram odgovor je bio da sutra ali samo na kratko jer će još dugo dugo ključevi grad biti kod njega.
E pa birači gledajte koga ćete izabrati jer ipak je sadašnji gadonačelnik na čelu jedne jake stranke koja u Daruvaru broji 26 slovima dvadeset šet članova a tendencija je da stranka raste jer osobno gadonačelnik obilazi zaposlenike gradske uprave i doslovno im naređuje da se učlane u daruvarski H ss. Ova dva s nisu velika jer je i ogranak takav.
Prozivam i predsjednika Gradskog vijeća da se očita na ovakav grubi sukob interesa i da naplati ovu emisiju HSS-u. Nadam se da neće ni on a ni ostale stranke koje participiraju u vlasti dozvoliti da jedna individua radi budale od njih a i od nas građana ovoga grada.
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimepet vel 20, 2009 8:25 pm

Prvo ne mogu vjerovati da imaju CAK 26 clanova!Trebalo bi sutra staviti slot ispod robne kuce i potpisivati peticiju da se ta stranka ugasi u gradu!A ako naređuje da se netko uclani,onda nam je jasno da mu gori tlo pod nogama!Da,i ja sam Calimero imao isto tu nesrecu cuti da nam je predstavio svoju buducu bivsu,mislio sam da je pametnija,bar malo vise pameti u glavi...osim ako nema nekakav "privatni" aranzman!?Sve u svemu FARSA u kojoj jos malo uziva koristiti radio kao svoj medij!
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimesub vel 21, 2009 1:08 am

Uopće nije poanta koliko koja stranka ima članova. Svi znaju da HDZ ima najviše. Kladio bih se da HDZ ima više članova nego sve ostale stranke zajedno. Tako je bilo i prije, a tako je i sada. HDZ sa nekoliko stotina ima 3 vijećnika (bez prebjega), a HSS 6. I što Vam to govori. Članstvo ne znači ništa. U HDZ se ljudi učlanjuju kao prije u partiju, nadajući se da će dobiti nekakav posao. Čak pišu molbe svojim gradskim čelnicima da im nađu posao. Eto, kada trebate posao, učlaniš se u HDZ i poslije napišeš molbu.
Stanje sa zadnjih državnih izbora pokazuje da je više od 40% ljudi glasalo za SDP, a za HDZ nešto više od 30%. HDZ ima bar 4-5 puta veće članstvo od SDP-a.
Nadam se da će izbori na lokalnoj razini biti preslika državnih jer je HSS jedva prešao prag - 5%.
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimesub vel 21, 2009 4:13 pm

I ja se tome nadam... Very Happy
[Vrh] Go down
Papacoder

Papacoder


Broj postova : 9
Registration date : 25.04.2009

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimesri srp 22, 2009 2:06 pm

Eldorado je napisao/la:
Kada netko pogleda papire od nekih firmi,onda skuzi da nabavljaju stvari i 20% skuplje od najskupljih na trzistu,znamo zasto!Peri Misko!
Herminka je napisao/la:

E, vidiš...upravo o tome sam htjela raspravljati na ovoj temi.
Što učiniti kada "skužiš" ovo što si nazvao "Peri, Miško!" ?
mr_yul je napisao/la:

moraš imati "grande huevos" pa prijaviti cijelu "interesnu grupu" - investitor, izvođač, nadzor, projektant... (znamo tko su, a mnoge stvari se, na sreću, ne mogu nikada sakriti). ne mogu sakriti

cyclops

Da malo aktualiziramo temu.
Primjetio sam da jedan od svima nama dobro znanih izvođača građevinskih radova (i inih radova prema potrebi) opet praši i diže prašinu (doslovno i preneseno) i to u neposrenom centru grada.Prema svemu što se zna (i nezna) o dotičnome,postoji opravdana sumnja da se radi o još jednom primjeru namještanja natječaja u cilju podjele dobiti.

Kome prijaviti?Koje dokaze je potrebno priložiti?
Kako se zaštiti od negativnih posljedica toga što sam podnio prijavu?
[Vrh] Go down
Pegy

Pegy


Female Broj postova : 29
Lokacija : što dalje odavde
Registration date : 20.11.2008

A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitimepon kol 03, 2009 1:18 pm

Papacoder je napisao/la:


Da malo aktualiziramo temu.
Primjetio sam da jedan od svima nama dobro znanih izvođača građevinskih radova (i inih radova prema potrebi) opet praši i diže prašinu (doslovno i preneseno) i to u neposrenom centru grada.Prema svemu što se zna (i nezna) o dotičnome,postoji opravdana sumnja da se radi o još jednom primjeru namještanja natječaja u cilju podjele dobiti.

Kome prijaviti?Koje dokaze je potrebno priložiti?
Kako se zaštiti od negativnih posljedica toga što sam podnio prijavu?

Ma, ne valjda opet Emgrad??? confused
[Vrh] Go down
Sponsored content





A korupcija ? Empty
PostajNaslov: Re: A korupcija ?   A korupcija ? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
A korupcija ?
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Politika u nasem malom mjestu-
Forum(o)Bir: