Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Bankrot grada?

Go down 
+18
mustrica
vojak švejk
bossanova
monty
ostap bender
grafein
Herminka
calimero
club
biber
mr_yul
lejla
Eldorado
trnokop
Građanin Krejn
kranj
Vivaxo
Casio
22 posters
Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimepet sij 16, 2009 11:54 am

http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3217259/index.do

kako nemamo na stranicama grada svježe podatke za 2008. (to je i razumljivo), ali niti za 2007., ne znam strukturu koju čine prihodi u gradskoj blagajni.
Ali ono što sam i pretpostavljao.
Lagano je bilo kredite dizat i pričat kak se nešto radi...al treba i kredite vraćat, a od čega?
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimepet sij 16, 2009 12:02 pm

gledam u plan za 2009. što ima na stranici grada
http://www.daruvar.hr/docs/Prihodi_pd.pdf
ne znam koliko se on mijenjao...
ako je približno isti znači da se od poreza na dohodak očekuje cca 42% punjenja blagajne.
Bit će svega flower
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimepet sij 16, 2009 1:56 pm

Naravno da ce biti svega u 2009. godini!I ne samo gradova,bit ce pogođeni SVI koji zive iznad svojih mogucnosti!Gledao sam zanimljivu emisiju na americkoj tv gdje njihovi strucnjaci kazu da ce ovo biti najgora kriza do sada,jer je sve izgrađeno na lazi,tj. vrijednosti novca kojeg u stvari nemamo!Banke vise nece davati kredite,vrijednost dionica,nekretnina... vec pada i ako vrijednost padne npr. za 50% (sa recimo 100 na 50) tada ce trebati uloziti duplo vise truda,rada da bi se vrijednost vratila na pocetnu (od 50 napraviti 100 znaci stvoriti 100%),a kada se gleda neka prosjecna kamata od 6%,povratak se ocekuje za 16 godina!Najvise ce biti pogođeni obicni ljudi koji su u minusima,koji prebacuju s kartice na karticu,koji su u kreditima...Banke ovo planiraju prezivjeti od kamata i depozita,a mi!?

Sto se naseg grada tice,ne bi me iznenadilo uopce,jer nas BDP grada je 2007. bio posljednji u HR,a vjerujem i da nas je posljednji Metkovic do sada presisao!S obzirom na nase gradsko gospodarstvo,bit ce dobro ako budemo i radili!Mozemo reci da smo gospodarski najzaostaliji grad u HR koji je jos k tome i dobro zaduzen,a blizina obale naseg jezera gradu i njegove travnate plaze predstavljaju sigurno potapanje kotline daruvarskog kraja dolaskom do sada nezapazenog broja turista!

Kolega kaze,ako smo najzaostaliji,onda definitivno imamo i najzaostalijeg gradonacelnika u HR?Istina?

PS:
Mozda od ove godine ce se za najgoreg gradonacelnika dijeliti i nagrada Zlatna Lipa!

PPS:
Zivio EuroSurper95 iz 1995. 3.57kn!!!

Very Happy
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimepet sij 16, 2009 4:20 pm

ma stvar je prosta ko pasulj rabbit

zaradim 3k kuna potrošim dignem kredu od 10k i trošim svaki mjesec 4k.
kad dođem pred kraj , nemam s čim više vraćat kredit, opet dižem novi krdit kako bi vratio stari ( razliku) ...
i tako u krug...
dok jednom netko ne kaže STOP.

i tada tražimo pomoć rodbine, prijatelja susjeda...ali nemaju ni oni jer su u istoj situaciji...
banke dižu kamate, mi konačno nakon što nam dođu u plijendbu shvaćamo da moramo manje trošiti tj. ne više od onoga koliko možemo prihodovati...
tada smanjujemo potrošnju, potrošnja smanjuje prihode u trgovinama, trgovine manje naručuje robe od proizvođača. Proizvođači em što manje prihoduju, nemogu ni do love od banaka jer su iste prezadužene...
Kako opadaju prihodi firmi, tako se ni državna ni gradska blagajna ne puni...
Gradovi hoće preusmjeriti neke poreze od države na svoj mlin, ali i država nema dosta...država traži pomoć izvana od svjetske banke ili MMF ali ni oni nemaju para...

zatvoreni krug...

od toga da je država trošila više nego što je objektivno smjela, trošak je išao u krive investicije ( neprihodovne i one koju su osiguravale socijalni mir, a poradi opet politike, čitaj glasača)
gradovi su trošili više nego što su smjeli, troškovi u krive investicije ( bazen koji je obično sranje a aquapark, trgovi velebni, fontane...) a poradi provizija koji se dobijaju na tako velikim projektima...
građani su trošili više nego što su imali ( i oni sa niskim primanjima i oni sa visokim primanjima, svi su trošili više nego što su smjeli) kupovali se novi auti, kartice peglale...

i tako da bi propali i ovak i onak svi mi...samo nas je američka kriza koja se prelila na sve samo ubrzala, jer se sad ni država nemože zadužiti...

nikakvog strateškog plana nema ni u državi, ni u gradu ni kod ljudi...
i onda kad povežemo da ti isti ljudi biraju i ove u gradu i ove u državi ( bar većina onih koji izađu, oni koji ne izađu nemaju pravo ni da se bune) onda dođemo do toga
DA IMAMO VLAST KAKVU ZASLUŽUJEMO.

pa hoćemo li se u Daruvaru ljudi bar trgnuti?????????????????????
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimepet sij 16, 2009 4:28 pm

Casio je napisao/la:
http://www.vecernji.hr/newsroom/news/croatia/3217259/index.do

kako nemamo na stranicama grada svježe podatke za 2008. (to je i razumljivo), ali niti za 2007., ne znam strukturu koju čine prihodi u gradskoj blagajni.
Ali ono što sam i pretpostavljao.
Lagano je bilo kredite dizat i pričat kak se nešto radi...al treba i kredite vraćat, a od čega?
ovo je ta ista Koprivnica koja ima prihode od dohodka 5 puta manje nego očekivano donijela na sjednici od 18.12.2008.

Protukrizni proračun od 207 milijuna kuna
18-12-2008 07:50
autor admin.

GRADSKO POGLAVARSTVO GRADA KOPRIVNICE DONIJELO PRIJEDLOG PRORAČUNA ZA 2009. GODINU
Protukrizni proračun od 207 milijuna kuna
Mršić: Očekuje nas zanimljiva godina

PROTUKRIZNE MJERE ZA 2009. GODINU
- smanjenje komunalnog doprinosa za ulaganje u proizvodnju na području cijelog grada
- nema povećanja cijene komunalnih usluga i naknada
- nema uvođenja gradskog prireza
- nastavak investiranja u gradsku infrastrukturu


baš me zanima jel su naši vrli vijećnici predvidjeli nešto slično, ili još svi "pasu" uvjerenje kako ćemo plivat u novcu od turizma???
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimepet sij 16, 2009 4:31 pm

lol! lol!
pa šta se oni bune, podravci...pazite ovo
Višak prihoda i primitaka u proračunu grada Križevaca iznosi 12.870.950,00 kn,. grada Koprivnice 9.309.977,00 kn i općine Molve 7.014.722,00 kn, ...

oni su u panici

a mi jadnički za 2008. 1na 1 rashodi i prihodi...

kuku lele jadna li nam majka elephant
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimepet sij 16, 2009 4:40 pm

Rijeka
Vaše prijedloge za Proračun 2009. možete slati na e-mail adresu: gradonacelnik@rijeka.hr

sad koliko je to samo farsa a koliko je bitno ne znam...

ali dobra ideja ...
ali to je ipak samo jedna Rijeka, di su oni od nas ihhh, pa mi smo metropola za njih, i ko šta ima suflirat našim vijećnicima... geek

a ta ista Rijeka ima 33% udio poreza na dohodak u ukupnom prihodu za 2008.
a mi koji smo jad i bijeda nama je udio 42%.

Dakle ako se ono malo što postoji od "gospodarstva" dodatno stegne s nekim opterećenjima, onda nam ne gine harakiri bounce
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimepet sij 16, 2009 7:32 pm

Casio je napisao/la:


Dakle ako se ono malo što postoji od "gospodarstva" dodatno stegne s nekim opterećenjima, onda nam ne gine harakiri bounce
Svima je jasno da smo u težoj situaciji od banane. Stvar je samo u tome hoćemo li otmjeno propadati ili jednostavno bankrotirati. Prema poznatim podacima, na dobrom smo putu za bankrot, ali nitko nije toliko bedast ( mislim na čelne ljude ) da to jasno kaže, jer time potpisuje svoju eutanaziju. Zato će se agonija nastaviti uz domjenke sa smješkom. Dok traje, traje. Elita će nastojati izvući maksimum osobne koristi da ne mora razmišljati o trivijalnim stvarima kao npr. kako preživjeti, što jesti, čime se grijati itd.
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimepet sij 16, 2009 7:50 pm

Casio je napisao/la:
Rijeka
Vaše prijedloge za Proračun 2009. možete slati na e-mail adresu: gradonacelnik@rijeka.hr

sad koliko je to samo farsa a koliko je bitno ne znam...

ali dobra ideja ...
ali to je ipak samo jedna Rijeka, di su oni od nas ihhh, pa mi smo metropola za njih, i ko šta ima suflirat našim vijećnicima... geek

a ta ista Rijeka ima 33% udio poreza na dohodak u ukupnom prihodu za 2008.
a mi koji smo jad i bijeda nama je udio 42%.

Dakle ako se ono malo što postoji od "gospodarstva" dodatno stegne s nekim opterećenjima, onda nam ne gine harakiri bounce

Ma, kakva farsa, već godinama, doslovce - desetljećima - praksa je u civiloiziranim jedinicama lokalne samouprave da se proračun kroji po stvarnim potrebama puka, pa se nacrt predstavlja na skupovima građana, prezentira se plastično - brošurama s puno fotografija, pa čak i u - stripu.
Samo u Daruvaru vijećnici dobivaju nesavladive tabele tako zakukuljene da se u njima mogu snaći samo knjigovođe i računovođe. Jedno vrijeme su novinari tražili da se pipemi i kratki opis kako bi prost puk mogao shvatiti o čemu se radi, ali su uvijek bili grubo odbijeni. Odgovor je uvijek bio: ovako se mora raditi zbog revizije, koja traži strogu formu, a raditi dodatne materijale (koje bi proračun učinile transparentnim) navodno nema tko, a nema se ni s čim.
Osobno, sve to doživljavam kao drsko omalovažavanje građana čijim se novcem upravlja na netransparentan način.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimeuto sij 20, 2009 8:42 pm

Citat :
Građanin Krejn.
Osobno, sve to doživljavam kao drsko omalovažavanje građana čijim se novcem upravlja na netransparentan način.

Nešto razmišljam, možda i utemeljeno, da bismo uskoro mogli imati promijenjen naziv grada u Daruvar Nova. Time bismo riješili puno problema.
[Vrh] Go down
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimeuto sij 20, 2009 9:51 pm

"mama
sto zaradim potrošim
sto dobijem izgubim
skroz sam bankrot
mama"
...

trala lala la Laughing
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimened sij 25, 2009 11:23 am

trnokop je napisao/la:
skroz sam bankrot
mama"
lol:

Tko pažljivo prati razvoj događaja na državnoj i lokalnoj razini, lako zaključuje što slijedi prije ili malo kasnije.
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimeuto vel 03, 2009 6:23 pm

Po postupcima naseg gradonacelnika,vise je nego ocito da gradu nedostaje novaca koje zele utjerati milom ili silom.Trenutno je aktualan Dalit i mislim da nece uspjeti dogovoriti mirno rjesenje i da iza toga slijedi sud.Ne cudi me ni to sto se po gradu suska da je nas gradonacelnik u stanju i neke firme gurnuti u stecaj,samo da dođe do novaca...

confused

Radio Daruvar

...a da to i napravi,tj. stavi tocku na I,nece me iznenaditi postupci pojedinih radnika!

Question
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimeuto vel 03, 2009 6:41 pm

Cegi je na dotičnom sastanku lamentirao o zakonskoj obvezi naplate proračunskih prihoda, a zapravo jedino je inzistirao na stanu ili kući u nizu, koju je Dalit dužan založiti kao garanciju otplate duga. Na stranu to kako je prije dvije godine uspio natjerati Wagnera da potpiše sporazum o zalaganju nekretnine, ali upravo to je indikativno.
Tada se naime u kuloarima govorkalo da je taj manevar zapravo uvjetovan apetitima (tada) novog najdražeg koalicijskog partnera (HDZ) čiji je nenadoknadivi kadar trebalo stambeno zbrinuti. Danas je Cegi trabunjao o tome kako je spoazumom precizirano da Dalit svoj dug mora podmiriti u roku od 18 mjeseci, a on im je - kao - dao dvije godine fore. Nećeš ti benevolencije!
Meni, naime, pada u oko nešto drugo: nakon toga sporazuma, cegi je odmah blokirao račune Dalita, zbog čega je popušio i krivičnu prijavu od strane Dalitovih direktora, i Dalit je počeo plaćati svoje račune za komunalnu naknadu. Ipak, danas cegi poziva Dalitovce i ultimativno traži "svoju" nekretninu. A dug ima samo ljevaonica željeza i on iznosi samo 300 tisuća kuna. Ponavljam samo, jer svatko tko išta zna o Dalitu i gradu, zna da je godinama Dalit neprekidno dugovao milijun za struju, mililjun za plin, milijun za komunalnu naknadu. Stoga, meni to smrdi samo na jedno - pritisak koalicijskog partnera uslijed primicanja izbora.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimeuto vel 03, 2009 7:58 pm

Dobro njusis Krejn!
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimesri vel 04, 2009 6:13 pm

Nesto mi nije jasno...
Ako je Dalit bio duzan milijunski iznos, a sada je "samo" 300 tisuca, znaci da su ostala drustva te firme placala naknade a samo jedno drustvo - Ljevaonica nije..btw cula sam da su u blokadi, zabranjen im je nocni rad i slicno.. i pred stecajem kako cujem, nas velestovani bi "poduzimao korake " i protiv onih koji su platili????
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimesri vel 04, 2009 9:04 pm

Zapravo tako nekako.
Što se tiče komunalne naknade, baš tako je rečeno - ostala društva svoje račune plaćaju, a Ljevaonica duguje 300 tisuća kuna. Gradonačelnika ne zanima to što upravo zahvaljujući njemu Ljevaonica trpi gubitke, zbog zabrane rada u noćnoj smjeni, niti ga zanima išta osim da dobije SVOJ stan. Pokazalo se na kraju da ne zna od koga to traži, jer stvari su dosta komplicirane. I predstavnik sindikata je upozorio da su u formalno pravnom smislu odnosi među društvima tako zamršeni da na kraju zapravo nije jasno od koga se što može tražiti. Na kraju, nije to jasno ni gradonačelniku, koji se čak nije udostojio ni pripremiti famozni sporazum na temelju kojeg toliko jaši na toj nesretnoj nekretnini, jer bi onda barem mogao pročitati s kim ga je potpisao.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimesri vel 04, 2009 10:02 pm

Ako sam dobro razumjela nas "velestovani i sveprisutni" u biti nema pojma tko je vlasnik cega i od koje firme sto potrazuje.
Prema tome njemu je bitno samo da nosi ime Dalit i odmah je dezurni krivac.
Cini mi se da on nezna pogledati spis trgovackog suda, tj. upisnik na kojem sam pronasla zanimljive podatke o tim firmama.
Cini mi se da su sve to drustva "kceri" (d.o.o.-drustvo sa ogranicenom odgovornoscu) a prema tome im pravno nista nemoze osim u slucaju te ljevaonice koja mu ne placa jer ju je upravo ON svojim utjecajem pokusao zatvoriti-zabranom rada u noci a cujem i blokadom racuna i pokusajem prisilne naplate zbog cega je i zaradio krivicne prijave, pa kada je shvtio sto radi odmah povukao -no stetu je napravio jer od toga vremena primjerice firma u kojoj ja radim ne posluje sa Dalito-om u cjelosti.
Cula sam da je i izjavljivao raznorazne stvari na tom sastanku od toga kako koristi svoj utjecaj na dogadjanja vezana za tu ljevaonu do raznih gluposti njemu slicnih..ima li tko snimak da to cujemo?
Nebi se cudila da ga radnici tih firmi pozovu na "red" jer im je tada i placa kasnila a sada su je kako cujem dobili ali poslije prvoga..
Em ti sto je nas gradonacelnik spospoban "zahebat" ...sam je sebe uvalio u frku..hehe cheers
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimečet vel 05, 2009 12:43 am

Biti ce mozda dogovora između grada i ljevaone...

Bankrot grada? Dogovorenobl4
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimečet vel 05, 2009 2:03 am

Zamisli, pucaju na Dalitove kuće. To je stvarno jadno.
"Dotaknuli su dno života"
[Vrh] Go down
biber




Broj postova : 21
Registration date : 05.12.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimečet vel 05, 2009 10:00 am

Cegi je svojim poltronima naredio "Dalit noćas mora pasti", i to će tako i biti,
uopće u to nemam sumnje.
Radnici su tu sporedna stvar...Wagner porkosi i sad slijede posljedice...
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimečet vel 05, 2009 4:14 pm

evo da ja stanem u obranu Cegija,,,tj. pravde...

a šta je Wagner neki ponos grada pa njemu treba nešto opraštati...plaća radnike pošteno, pa je ovo problem...
pišam se Dalit 10001 put...nek plate ko i svi ostali šta trebaju platiti...
problem jesu li tome je li to plaćanje i ti svi porezi i prirezi i naknade potrebiti.
vjerujem da jesu za punjenje blagajne pa dalje za nove projekte bez glave i repa te svrhu njihovu tj. provizije.

Al onda tako treba diskutirati. A ne napadati Cegija tako da se brani "jadnik" Wagner...sve je to ista mašinerija...ona ekipa koja je 90-ih uz pomoć bankara došla do menađerskih kredita i od tada drma daruvarom...
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimepet vel 06, 2009 6:32 pm

Ali ovaj puta se kako cujem ne spominju novci vec samo nekretnina kao polog..a za novce ih nije briga?!
To smrdi na nesto drugo...
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimened vel 08, 2009 1:10 am

Dalitovo (čitaj: Wagnerovo) zemljište je na odličnoj lokaciji. Ima li tko više zemljišta u gotovo samome centru od Dalita? Sve je jasno samo po sebi ....
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitimened vel 08, 2009 1:55 pm

mr_yul je napisao/la:
Dalitovo (čitaj: Wagnerovo) zemljište je na odličnoj lokaciji. Ima li tko više zemljišta u gotovo samome centru od Dalita? Sve je jasno samo po sebi ....

Ne treba brinuti zbog kazališta za narod (vidljivog ), već zbog onoga što se zbiva iza kulisa ( nevidljivoga ). Tko prati razvoj situacije i zna neke odnose, potpuno razumije što se zbiva i zašto. Nema urote, samo dobar dogovor!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Bankrot grada? Empty
PostajNaslov: Re: Bankrot grada?   Bankrot grada? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Bankrot grada?
[Vrh] 
Stranica 1 / 4.Go to page : 1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Turistička ponuda grada

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Grad - svega po malo-
Forum(o)Bir: