Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 A ja hoću TRAMVAJ!

Go down 
+9
Casio
Građanin Krejn
grafein
kranj
BrainCleaner
Herminka
Eldorado
trnokop
Vivaxo
13 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Icon_minitimeuto lip 16, 2009 10:04 am

Evo,krenuli javni radovi!Kada će krenuti makar i samo bojanje npr. Antunove kupke izvana!?Zašto grad ne da inicijativu ( i cash ) da hortikultura daruvarskih toplica uredi i park oko dvorca!?Zašto TIC ne radi i nedjeljom,a neka imaju slobodan ponedjeljak?Kojim danom ja s porodicom mogu otići u dvorac i razgledati ga?Vinski podrum ima neko radno vrijeme?Mislim da možemo složiti 100 zašto!!!

Hoće li se nešto pokrenuti u gradu!?Išta?Da se u sred centra napravi kuća seoskog tipa iz neke 1800-te i ulupa 5000000kn u nju ( uz nju bi opet izrasla nečija nova nekretnina ), ona bi stajala zatvorena i rekli bi da imamo seoski turizam - pogledajte!Nema sadržaja ni ideja!Nadam se da sadašnja vlast ne planira napraviti prvi korak tek za Martinje!!!

Ajd,tramvaj je skup,budimo realni,ali bus nije!!!

bounce
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Icon_minitimeuto lip 16, 2009 10:17 am

Sad si i mene zamislio! To si i planirao? Sta je s tim dvorcem?Opet stoji da propadne ili se traži strateški partner za ulaganje?I stvarno, zasto ga ne mozemo pogledati iznutra?A sto se podruma tice,iskreno recenoo, drustvo i ja bi radije otisli u vinski podrum da casu vina,nego sto bismo sjedili negdje po gradu!
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Icon_minitimesri lip 17, 2009 12:30 am

Eldorado je napisao/la:
Sad si i mene zamislio! To si i planirao? Sta je s tim dvorcem?Opet stoji da propadne ili se traži strateški partner za ulaganje?I stvarno, zasto ga ne mozemo pogledati iznutra?A sto se podruma tice,iskreno recenoo, drustvo i ja bi radije otisli u vinski podrum da casu vina,nego sto bismo sjedili negdje po gradu!


Sve je to zgodno o čemu govorite... No, da bi se razgledao dvorac i da te netko posluži u vinskom podrumu, mora se zaposliti bar 5-6 ljudi (2-3 u podrumu i 2-3 da "čuvaju" dvorac). Misliš li da bi dvorac i vinski podrum mogli imati mjesečnu zaradu od prodaje vina i karata (za razgledanje dvorca) cca. 70.000,00 kn koliko je potrebno za plaće i održavanje? Ja na žalost ne vjerujem. Isto tako, ne znam ima li vinski podrum sve potrebne uvjete da bi funkcionirao kao ugostiteljski objekt? Sjeti se isto da u zatvorenom nema pušenja.... Zima će biti pogubna za mnoge ugostitelje pa makar i cijena kave bila 3,00 kn kako je "pametni" Milinović predložio...
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Icon_minitimesri lip 17, 2009 12:56 pm

monty je napisao/la:
Ja na žalost ne vjerujem.
Niti ja.

- do vremena kad Daruvar bude debelo ucrtan na turističkoj mapi, ne RH već Europe, mnogo vode će proteći sa Julisbruma...

- nema ideje, nema vizije, nema dugoročnog strateškog ulaganja...

Što se tiče ideja, lako smisliti ideju, ali treba u svemu naći ekonomsku isplativost...

evo SDP se u lecima dičio obnovom i ceste i planinarskog doma...

ajde da vidimo baš...
cesta spada pod Šumarijske puteve...to drži HSS i HDZ na nivou države...
a dom spada pod PLaninarsko društvo...

i pod 2. otkud pare za to...i kakva je računica na kraju na rok od 1-4 god pa do 10 god...


baš čekam odgovore
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Icon_minitimečet lip 18, 2009 1:08 am

Vivaxo potpuno se salzem sa tvojom izjavom...
Da stvar bude gora ni ja koja sam sa djecom niti radnim danom nemam ih kuda odvesti..osim u vrtic i platiti cuvanje...a kamoli vikendom kada smo svi doma...
Monty, mozda je upravo cinjenica da bi sve to kostalo ...vino, podrum, razgledanje- pravi odgovor za rijesenje takve situacije..
Par dama iz TIC-a bi mogle "zaduziti" kljuceve dvorca, muzeja, neke izlozbe, drugh lokaliteta koje bi "turisti" drage volje vidjeli..pa neka one malo prosecu zainteresirane tamo.
Ionakonemam pojma sto doticne rade..nemojte mi samo pricati o promidžbi turizma i da se one time bave-pa jer i moja djeca o tome znaju više od njih..
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Icon_minitimečet lip 18, 2009 5:37 pm

Evo da ja probam spojiti zdruzeni odgovor odjednom za Vivaxo,Lejla;Casio i Montya:

Podrum dvorca grofa Jankovića koristi Vinarija Daruvar,zar ne?Osim što je to podrum u kojem se čuvaju te "kapljice" to je i kušaonica vina ujedno.Ako netko najavi posjet podrumu tada imate za 20kn kušanje 4 vrste vina + enologa (Jurušić,Lukić...), da Vinarija ima interesa to bi recimo moglo raditi petkom i subotom na 2 sata (recimo) kao kušaonica,zar ne?Osoblje je od Vinarije Daruvar,jedan čovjek s 2h prekovremeno!U čemu je problem ako ja želim kušati 1 vrstu vina i to 4 puta!?U protivnom,kako onda kušaonica funkcionira i tko izdaje račun za tih 20kn,ako nije ugostiteljski tip?Ne mora imati toalet,pločice,glazbu...!I ako je normativ pola deci,opet naglašavam da bih radije odveo nekoga tamo i u tom ambijentu "kušao" vino!

Kako sam uspio saznati,dvorac grofa Jankovića je dio turističke ponude grada i "tete" iz TICa otključavaju ili Karnjik.Stoga,zašto taj dvorac ne bude otvoren na primjer nedjeljom od 09-12h da ga se može pogledati i neka cijena ulaza bude 5kn po osobi kao naknada za rad vodiča,isto kao primjer!Ne vidim kako drugačije da žena,djeca i ja vidimo taj dvorac ( žena i ja smo tamo nekada davno išli u osnovnu školu,ali sjećanje je ishlapjelo ).

Nemam saznanja da se to u prošlosti pokušavalo organizirati ili i Vinarija i TIC smatraju da je to uzaludan trud!?Zašto "ekipa" umirovljenika koja dolazi u Aqua Park organizirano ne bi imala i posjet dvorcu ili podrumu!?

Čini se meni da ideja ima,ali oni koji bi to mogli realizirati - nemaju volje,ni sluha!!!

Ili možda i ima,ali mi to ne znamo?

Question
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Icon_minitimečet lip 18, 2009 11:21 pm

Nisam cula da se zaradjuje na taj nacin u gradu..no valjalo bi im barem pokusati..vjerujem da bi penzici vrlo rado "kusali" i naravno vratili se kada bi posjet TVP ukljuciovao i neke druge sadržaje koje ionako mogu dobiti i drugdje..
Možda bi i autobusa bilo više nego sada..?
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Icon_minitimečet lip 18, 2009 11:45 pm

lejla je napisao/la:
Vivaxo potpuno se salzem sa tvojom izjavom...
Da stvar bude gora ni ja koja sam sa djecom niti radnim danom nemam ih kuda odvesti..osim u vrtic i platiti cuvanje...a kamoli vikendom kada smo svi doma...
Monty, mozda je upravo cinjenica da bi sve to kostalo ...vino, podrum, razgledanje- pravi odgovor za rijesenje takve situacije..
Par dama iz TIC-a bi mogle "zaduziti" kljuceve dvorca, muzeja, neke izlozbe, drugh lokaliteta koje bi "turisti" drage volje vidjeli..pa neka one malo prosecu zainteresirane tamo.
Ionakonemam pojma sto doticne rade..nemojte mi samo pricati o promidžbi turizma i da se one time bave-pa jer i moja djeca o tome znaju više od njih..


Lejla, u pravu si. Ne znam niti ja što dotične zaposlenice TIC-a rade. Znam samo da im je plaća jedna od najsigurnijih u gradu (i od boljih) te da ih dopodne često viđam kako šeću po gradu (same - bez turista). Da bi mogle još mnogo toga odraditi to je činjenica, samo ne znam tko im je nadležni?
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Icon_minitimepet lip 19, 2009 12:03 am

monty je napisao/la:
Lejla, u pravu si. Ne znam niti ja što dotične zaposlenice TIC-a rade. Znam samo da im je plaća jedna od najsigurnijih u gradu (i od boljih) te da ih dopodne često viđam kako šeću po gradu (same - bez turista). Da bi mogle još mnogo toga odraditi to je činjenica, samo ne znam tko im je nadležni?

Meni to opet izgleda na onaj vic sto sam ga napisao o Muji i Hasi,samo sjede!Ali ovdje su cak dvije!!!

Sada me bas i zanima njihovo radno vrijeme!!!Ne rade od 07-15h sigurno,tj. mislim da ni ne rade!!!Sto bi se reklo,posao do mirovine!Kakva kandidatura za gradonacelnika,TIC je zakon!!!
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Icon_minitimened srp 05, 2009 1:30 pm

stvarno ne znam što rade?

ali ono što je 100% sigurno što ne rade je WEB stranica...

ama baš nikakve obavijesti o ničemu nemožeš preko neta doznati u 21 stoljeću...to je za smijeh i plač
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 3:35 am

Zato ima iznenadjenja u nasem malom gradu..
Nekolicina entuzijasta se primila posla i pogledajte sto je nastalo..

daruvarski portfolio
Po meni jedna od najboljih stranica koaj prikazuje nas grad a jos nije niti gotova..
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Icon_minitimepon srp 06, 2009 12:43 pm

lejla je napisao/la:
Zato ima iznenadjenja u nasem malom gradu..
Nekolicina entuzijasta se primila posla i pogledajte sto je nastalo..

daruvarski portfolio
Po meni jedna od najboljih stranica koaj prikazuje nas grad a jos nije niti gotova..

I jos je najbolji prikaz kada se klikne onaj mali kvadratic dolje desno...doslovce ugodno iznenađenje!!!

cheers
[Vrh] Go down
Frka

Frka


Broj postova : 49
Registration date : 28.04.2009

A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 9:29 pm

Sad bi ti klikao po kockici,ja hoću tramvaj!!!

Smile
[Vrh] Go down
Sponsored content





A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
A ja hoću TRAMVAJ!
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Grad - svega po malo-
Forum(o)Bir: