Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 A ja hoću TRAMVAJ!

Go down 
+9
Casio
Građanin Krejn
grafein
kranj
BrainCleaner
Herminka
Eldorado
trnokop
Vivaxo
13 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimepet stu 28, 2008 10:05 am

Nije li to bolja ideja za naš grad umjesto 150 milja € u dvorac?Neće ni biti toliko skupo,jer neće biti puno pruge.Lagano u sva 4 smjera svijeta,okretišta Ina-D. Daruvar,Ina-Livade,kraj Frankopanske ulice i trafo stanica prije G.Daruvara?Treba nam samo 4 tramvaj lokomotive,bez prikolica,a u slučaju većeg broja korisnika mogu uvesti i smjerove po dijagonali!?Dalit je ionako dužan gradu,pa neka izliju tračnice o povlaštenoj cijeni?Ili da ne patimo infrastrukturu grada,bolje je razvuči žice i pustiti autobus na struju?Ne?Time riješimo i turističke rute.Isto ovisno o broju korisnika,može biti bus,mini-bus i busić!Ujedno je odličan i za reklamiranje,imali bi bus EMGRAD,Kamen...a najljepši bi mi bio onaj Staročeško sigurno!Zadovoljni mi,zadovoljni turisti!I smanjimo stopu nezaposlenosti za 20tak ljudi,a ujedno se može organizirati prodaja prigodnih gradskih suvenira u busevima snaša u tradicionalnim daruvarskim nošnjama...Na okretištima neka stoje bicikli koju pripadaju gradu i da se mogu rentati po danu za neku sitnu lovu!I pekare naravno.Metro?Ajd ipak malo ozbiljnosti!Na rubnim dijelovima osigurati seoski turizam kakav je nekad bio,izgraditi drvene kuće,osigurati stoku koja daje mlijeko...sve u gradski proračun!

lol!
[Vrh] Go down
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimepet stu 28, 2008 5:46 pm

Zaboravio si spomenuti krstarenja Toplicom afro
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimepet stu 28, 2008 8:37 pm

Mislim da od krstarenja rijekom za sada nista!Svaki čamac ima duboki gaz i ima previse slapova.Mozda je to ok za djecu,ali ni ona ne smiju se voziti bez roditeljske pratnje,dakle,opet su preteski!Osim ako dolje kod Dalita ne budu stopali vodu,onda postoji sansa,no za to onda treba dozvola ministarstva prometa,da li čamci imaju atest...mozda da daruvarski stolari naprave replike venecijanskih gondola,ali do 4m duzine?No posto se ne mogu okrenuti,mora im se osigurati prijevoz gradskim vlakom...ili neka setaju,lijene cemo potaknuti gađanjem iz paintball pistolja...ili voznja čamcem na vesla po jezeru i u krug do iznemoglosti...ali moja ideja ne bi stvarala novce kao od Vivaxa!Znaci,ja sam za rekreaciju vise!Ili mozda izmisliti neku hexatlon disciplinu...nemam vise ideja,slobodno nastavite!

scratch
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimeuto pro 02, 2008 2:54 pm

Možemo mi smišljati projekte, predlagati, ukazivati na propuste, ali ono što je zamišljeno od strane našeg gradonačelnika Cegledija, jednostavno je nenadmašivo, uvijek uspjelo i kako god da bilo - upravo je onako kako je to ON zamislio i predvidio, što znači - savršenstvo bez mane.
Rolling Eyes
Tako su već počeli misliti i drugi. Uostalom, čitajte (opet sa weba RD):

Na jučerašnjoj sjednici Gospodarskog vijeća analizirano je izvješće o Termalnom vodenom parku. Projekt je unatoč poskupljenju investicije ocijenjen vrlo poticajnim za razvoj i grada i turizma u gradu. Na sjednici je zaključeno kako je projekt uspio te da vrijeme ispunjeno strpljivim radom može potvrditi isplativost ovoga projekta.
tongue cyclops (moš' mislit'!)
[Vrh] Go down
BrainCleaner

BrainCleaner


Male Broj postova : 82
Age : 63
Lokacija : TU NEGDJE
Registration date : 02.12.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimepon pro 08, 2008 4:20 am

Ma kakav TRAMVAJ u izgledu je uspinjača da može Zdenički reć šta da kaže a i to je
velika investicija za oprat parušku i privredno čudo koje će unaprijediti grad do
neslučenih financijskih visina a da ne razmišljamo koliko če se smanjiti nezaposlenost
u gradu Daruvaru a tek koji će to biti turistićki BUUUUMMMMMM.
sunny ti bem.,????
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimepon pro 08, 2008 7:57 pm

Herminka je napisao/la:


Na jučerašnjoj sjednici Gospodarskog vijeća analizirano je izvješće o Termalnom vodenom parku. Projekt je unatoč poskupljenju investicije ocijenjen vrlo poticajnim za razvoj i grada i turizma u gradu. Na sjednici je zaključeno kako je projekt uspio te da vrijeme ispunjeno strpljivim radom može potvrditi isplativost ovoga projekta.
tongue cyclops (moš' mislit'!)
Ludnica od genijalne formulacije!
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimepon pro 08, 2008 8:01 pm

Herminka je napisao/la:

Na sjednici je zaključeno kako je projekt uspio te da vrijeme ispunjeno strpljivim radom može potvrditi isplativost ovoga projekta.[/color] tongue cyclops

A što to znači? Gdje su novci, gdje je zarada? Vrijeme ispunjeno strpljivim radom je dokaz isplativosti? Nonsens!!!!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimeuto pro 09, 2008 1:01 am

Kad već lupaju naše pare bez veze,zašto ne srede objekat Centralno blatno kupalište u parku?Ruina raspadajuća je,a na svim živim slikama se nalazi još dok je na nešto izgledala i spada u najpoznatije daruvarske objekte!

Question
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimeuto pro 09, 2008 11:37 pm

Eldorado je napisao/la:
Kad već lupaju naše pare bez veze,zašto ne srede objekat Centralno blatno kupalište u parku?Ruina raspadajuća je,a na svim živim slikama se nalazi još dok je na nešto izgledala i spada u najpoznatije daruvarske objekte!

Question

Možda zato što Cegi misli da je to tursko kupatilo (tako je svojedobno na moje uši rekao novinarima HTV-a), a opće je poznato kakav je njegov odnos prema svemu što nije hrvatsko.
A vidjevši na šta liči sve što on uređuje, možda je bolje da Centralno blatno kupalište sačeka novi mandat.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimepet sij 16, 2009 8:16 pm

grafein je napisao/la:
Herminka je napisao/la:

Na sjednici je zaključeno kako je projekt uspio te da vrijeme ispunjeno strpljivim radom može potvrditi isplativost ovoga projekta.[/color] tongue cyclops

A što to znači? Gdje su novci, gdje je zarada? Vrijeme ispunjeno strpljivim radom je dokaz isplativosti? Nonsens!!!!
Vidi čuda! Neki dan kaže gospodin Zvjezdoznanac da je Aqva park poslovao pozitivno sve do gotovo kraja 2008. godine, a sada ima teškoća. No, ne treba brinuti, jer ni jedne toplice u Hrvatskoj ne posluju pozitivno!? Što je to sada od poticajne investicije za razvoj turizma i grada? Gdje je ta zagarantirana profitabilnost? Gospodo, ne živite u uvjerenju da smo baš svi volovi! Po genomu smo najsličniji čimpanzama, ako su znanstvenici u pravu!
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimesub sij 17, 2009 7:27 pm

Poznato je da gubernator krije sve podatke o poslovanju grada kao zmija noge. Radi to tako uspješno da ni najodgovorniji ljudi ne doznaju kako zapravo stoje stvari. Evo, na posljednjoj lanjskoj radnoj sjednici Gradskog vijeća PREDSJEDNIK VIJEĆA OSOBNO, dakle Vendel Varga, izjavio je kako je njemu trebalo nekoliko godina da sazna da nije istinita gradonačelnikova tvrdnja da se 33-35 posto izvornih poračunskih prihoda troši za dječje vrtiće, nego da je taj postotak tek nešto preko 20 posto.
U svjetlu te činjenice, tko može povjerovati u ovakvu tvrdnju?
Osim toga, sjećam se dobro što se pričalo kad je Čatež (naprasno) odustao od investiranja u daruvarski akvapark. Službeno je rečeno da su odustali zbog Ilidže (gdje su stvarno izgradili veliki termalni vodeni park), a neslužbeno se pričalo da je ulog za dobivanje posla trebalo biti mito u obliku stana u Zagrebu. No, postoji i treća priča: navodno je Čatež odustao zapravo zato što je studija isplativosti pokazala da se investicija isplati tek uz dnevni prosjek posjeta od tisuću kupača (možda i više, ne sjećam se točno), i uz visoku cijenu ulaznice. Kako onda da je akvapark bio pozitivan i uz samo par kupača dnevno (često danima i bez ijednog), i uz razmjerno vrlo jeftiine ulaznice, koje iz dana u dan i dalje pojeftinjuju?
Postoji i drugo, još bolje pitanje - ono o visini investicije, ali o tom potom.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimesub sij 17, 2009 8:18 pm

Građanin Krejn je napisao/la:
Evo, na posljednjoj lanjskoj radnoj sjednici Gradskog vijeća PREDSJEDNIK VIJEĆA OSOBNO, dakle Vendel Varga, izjavio je kako je njemu trebalo nekoliko godina da sazna da nije istinita gradonačelnikova tvrdnja da se 33-35 posto izvornih poračunskih prihoda troši za dječje vrtiće, nego da je taj postotak tek nešto preko 20 posto.
lol! lol! lol! lol!
postoji samo 2 načina na koji nije znao.
Ili nije htio znati
Ili nije znao računati

i treći koji pobija oba a to je da govori NEISTINU.

Ako govori istinu to znači da se nije radio godišnji obračun, tj, da ni revizije nije nikada bilo,a u to mi malo teško povjerovati.

Varga nek se bolje nek nam kaže zašto pleše po gradonačelnikovoj muzici kad par dana prije govori suprotno.

Ovo mi izgleda kao da se neki HDZ ovac iz 90 ih sad izvlači kako nije nikako mogao saznati do odlazi lova iz proračuna...A sad ipak nije 90-a i postoje kakvi takvi instrumenti bar da se nešto vidi, ako ne već i da se sankcionira.
Stoga gosp. Varga za ovu izjavu od mene elephant elephant elephant
[Vrh] Go down
debeli

debeli


Broj postova : 7
Registration date : 23.12.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimened sij 18, 2009 9:08 pm

Građanin Krejn je napisao/la:
a neslužbeno se pričalo da je ulog za dobivanje posla trebalo biti mito u obliku stana u Zagrebu.
hehe izgleda da je to zvonac naučio od brata!
navodno da je UNPROFOR tj. argentinci htjeli obnoviti olimpiski bazen za njihovoga mandata. uvjet je bio da kada se bazen renovira mogu ga jedino koristiti UNPROF-orci doki im ne završi mandat nakon toga bazen daju gradu bez ikakve naknade. Ivek je za tu "uslugu" tražio stan u Zg-u (jer mu je sinek studirao) pa je sve lijepo propalo!
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimeuto sij 20, 2009 8:37 pm

Građanin Krejn je napisao/la:
Postoji i drugo, još bolje pitanje - ono o visini investicije, ali o tom potom.

Za one koji znaju malo matematike, interesantan je odgovor na ovo pitanje.
Naročito ako je uz matematiku uključena i neka druga struka.
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimesri sij 21, 2009 10:18 am

Građanin Krejn je napisao/la:
... a neslužbeno se pričalo da je ulog za dobivanje posla trebalo biti mito u obliku stana u Zagrebu.

Cuo jesam za obnovu tadasnjeg bazena,cak sam i pricao s par Argentinaca zasto se odustalo,no ni oni nisu znali da ce gradonacelnik imati san vodenog park i da po svaku cijenu mora sprijeciti obnovu,ovako ili onako,a ako dobije stan,neka ljudi obnavljaju!!
Siroce!
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimečet sij 29, 2009 11:16 am

Vivaxo je napisao/la:
Cuo jesam za obnovu tadasnjeg bazena,

Šteta što to nije učinjeno. Bar bismo imali, već odavno, nešto korisno, a ne megalomanski projekt koji će nam donijeti još mnogo glavobolja. Pogotovo ekipi koja treba preuzeti upravljanje gradom nakon izbora.
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimesub vel 14, 2009 7:58 pm

Građanin Krejn je napisao/la:
zato što je studija isplativosti pokazala da se investicija isplati tek uz dnevni prosjek posjeta od tisuću kupača (možda i više, ne sjećam se točno), i uz visoku cijenu ulaznice. Kako onda da je akvapark bio pozitivan i uz samo par kupača dnevno (često danima i bez ijednog), i uz razmjerno vrlo jeftiine ulaznice, koje iz dana u dan i dalje pojeftinjuju?
Postoji i drugo, još bolje pitanje - ono o visini investicije, ali o tom potom.

Upravo sinoć oko 19 sati prolazih pored naše turističke atrakcije. Sve lijepo rasvjetljeno, ali nekako tiho i otužno. Pogledah detaljnije, a ono puna dva čovjeka u cijelom vodenom parku. Koliko su oni platili ulaznicu da bi si mogli priuštiti tako ugodno kupanje u dvoje?
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimepet vel 20, 2009 11:13 am

Herminka je napisao/la:
...ali ono što je zamišljeno od strane našeg gradonačelnika...

On ne razmislja,on samo SJEDI!
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimesub svi 23, 2009 11:41 am

Vivaxo je napisao/la:
On ne razmislja,on samo SJEDI!

Točno. Kao dugogodišnji predsjednik Nadzornog odbora Darkoma nije učinio baš ništa što bi poboljšalo komunalne usluge građana. Evo, prijeti nam nestašica vode (vidi večernjak ), vodovodna i plinska mreža su kao sito ( vidite svaki dan prekapanja po ulicama ), odlaganje smeća je kao što je bilo i kada je prva osoba tamo ostavila otpad. Da, groblje se uređuje i održava. Ipak misli na našu budućnost i želi da se dobro osjećamo tamo.
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimesub svi 23, 2009 1:50 pm

kranj je napisao/la:
Vivaxo je napisao/la:
On ne razmislja,on samo SJEDI!
Evo, prijeti nam nestašica vode (vidi večernjak ), vodovodna i plinska mreža su kao sito
ne branim Cegledija, no postavljam pitanje...gdje je završio novac iz fondova koji je bio namjenjen obnovi vodovodne mreže...

za obnovu plaća Darkomovaca...

tada Cegledi nije drmao gradom ( ne drma ni sada, već troglavi orao HSS-SDP-HDZ) a ni Darkomom...

neki s foruma o ovom znaju više puno više...pa ih čekam da i kažu Fishing
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimeuto lip 02, 2009 3:24 pm

Jeste li vidjeli da su radovi na doljanskom brdu nastavljeni? Zna li netko kada će se upristojiti ova loša prometnica?
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimeuto lip 02, 2009 5:30 pm

kranj je napisao/la:
Jeste li vidjeli da su radovi na doljanskom brdu nastavljeni? Zna li netko kada će se upristojiti ova loša prometnica?

Darkom trazi novog direktora,natjecaj je otvoren i po svemu namjesten kada slusas uvjete,mozda je Jurajic previse potrostio,mozda treba vise direktora...a sto se prometnice tice,mozda ove godine - ovisi kakve Makedonci imaju volje!
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimeuto lip 02, 2009 9:12 pm

Eldorado je napisao/la:
kranj je napisao/la:
Jeste li vidjeli da su radovi na doljanskom brdu nastavljeni? Zna li netko kada će se upristojiti ova loša prometnica?

Darkom trazi novog direktora,natjecaj je otvoren i po svemu namjesten kada slusas uvjete,mozda je Jurajic previse potrostio,mozda treba vise direktora...a sto se prometnice tice,mozda ove godine - ovisi kakve Makedonci imaju volje!

Makedonci su naravno nevjerojatno spori, i ta priča s njima govori dosta i o sustavu provođenja natječaja, ali nisu oni jedini, ni glavni krivci. Na doljanskom brdu, i na dva mjesta u Badljevini (skretanje za Sređane i centar, gdje će biti kružni tok) radovi nisu počeli zato što se na tim mjestima prometnica proširuje, a (još) nisu riješeni imovinsko-pravni odnosi.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimepon lip 08, 2009 11:20 am

To mi nije jasno,kako krecu u radove dok nemaju cistu dokumentaciju,pogotovo za zemljiste!?Ili mozda narucitelj zeli sam otkupiti zemlju ,pa je preprodati sebi?
[Vrh] Go down
BrainCleaner

BrainCleaner


Male Broj postova : 82
Age : 63
Lokacija : TU NEGDJE
Registration date : 02.12.2008

A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitimečet lip 11, 2009 12:02 pm

Milijunčić vamo milijunčič tamo i svi sretni i zadovoljni jer oni ne plačaju, plača stoka sitnog zuba.
OVAKO se radi Druuunk Harmonic Shooocked king i nema sramote Question zar.
[Vrh] Go down
Sponsored content





A ja hoću TRAMVAJ! Empty
PostajNaslov: Re: A ja hoću TRAMVAJ!   A ja hoću TRAMVAJ! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
A ja hoću TRAMVAJ!
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Grad - svega po malo-
Forum(o)Bir: