Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Političke igrice ...

Go down 
+8
Casio
Građanin Krejn
kranj
grafein
trnokop
štuka
Herminka
Eldorado
12 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimesub stu 22, 2008 10:51 am

Iznenadilo me je da je I. Cegledi istupio iz gradskog poglavarstva- evo puno bolje zamjene za daruvarskog predsjednika HDZa,kojeg se članovi ne bi sramili!Za jednu stranku u gradu koja mi nije po mome programu i za koju sam mislio da jedini rade ono sto treba je HSP,međutim Z.Farkaš i Ž. Kljaić su istupili iz te stranke i prešli u HDZ!?Pamet nema veze s politikom u ovom gradu,očito su se dobro prodali...ostaje opet ono pitanje,gdje smo tu MI-oni najmanji?

Sad
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimesri stu 26, 2008 9:43 pm

Prešli su u HDZ ???
Barem više ne moraju "glumiti" oporbu.
[Vrh] Go down
štuka




Broj postova : 1
Registration date : 28.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimepet stu 28, 2008 7:06 pm

po čemu zaključuješ dA SU glumili oporbu? ja mislim da su bili prava oporba
[Vrh] Go down
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimepet stu 28, 2008 9:39 pm

Citat :
òporba ž G mn òpōrbā/-ī

1. oprečno ili drugačije mišljenje; protivljenje, opiranje

Iliti da prevedem: ako netko podržava inicijative gadonačelnika onda mu on nije oporba.
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimesub stu 29, 2008 1:00 am

štuka je napisao/la:
po čemu zaključuješ dA SU glumili oporbu? ja mislim da su bili prava oporba

A vidi ih sad!
Gdje je nestalo oporbenjaštvo?
Da nisu glumili, ne bi sada prešli u "vladajući tabor". Iskrenost i pravičnost nema rok trajanja. Ili to jesi - ili nisi. Djela i postupci su ti koji ukazuju kakav si.
Trebam još elaborirati? Mislim, ako treba, mogu ja..... Nisam već dugo, ali valjda nisam "zahrđala" potpuno! scratch
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimeuto pro 02, 2008 7:24 pm

štuka je napisao/la:
po čemu zaključuješ dA SU glumili oporbu? ja mislim da su bili prava oporba

E, nema od toga kruha! Vlast je slast! Mad
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimesri pro 03, 2008 9:24 pm

Bez dobre oporbe teško je imati dobru vlast. Međutim, teško je biti oporba ako ti je ugrožena gola egzistencija. Lakše se skriti pod nečije skute i koristiti blagodati koje ti pruža za tvoju bezuvjetnu potporu. Ljudi su samo ljudi ( hrabri, plašljivi, beskompromisni, potkupljivi itd.)
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimesri pro 03, 2008 9:37 pm

kranj je napisao/la:

Ljudi su samo ljudi ( hrabri, plašljivi, beskompromisni, potkupljivi itd.)

Slažem se s gornjom tvrdnjom.

No, u kontekstu ove teme mi zvuči kao opravdanje nekorektnih postupaka onih koji su iznevjerili povjerenje svojih glasača koji su im omogućili da uopće budu akteri političkih igrica.
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimečet pro 04, 2008 1:09 pm

Iza prve rečenice stavi navodnike i sve je jasno. Prije dosta vremena na netu se prolijevalo desetke tekstova o značajnoj oporbi u Gradskom vijeću. Tada su neki konstatirali da je to najobičniji igrokaz. Čudno da sada nema priče o toj fantomskoj oporbi. Svi su vjerujem negdje zbrinuti i zato sam tako i napisao. O tome imam još dovoljno (provjerenih ) informacija.
Međutim, to ne znači da se prava oporbena jezgra ne može skupiti i dati svoj doprinos razvoju ovog posrnulog grada ( koji je prepun raznih bajki iz radionice gradske uprave ).
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimesub pro 06, 2008 11:01 pm

kranj je napisao/la:
Prije dosta vremena na netu se prolijevalo desetke tekstova o značajnoj oporbi u Gradskom vijeću. Tada su neki konstatirali da je to najobičniji igrokaz. Čudno da sada nema priče o toj fantomskoj oporbi. Svi su vjerujem negdje zbrinuti i zato sam tako i napisao. O tome imam još dovoljno (provjerenih ) informacija.
Međutim, to ne znači da se prava oporbena jezgra ne može skupiti i dati svoj doprinos razvoju ovog posrnulog grada ( koji je prepun raznih bajki iz radionice gradske uprave ).

Pa zapravo se ne mogu sjetiti na koje tekstove misliš scratch . U ovom mandatu nije bilo nikakve oporbe, prije nazovioporbe. Ne može se oporbom nazvati pojedinac čiji istupi su uvijek ugušeni.
Odlaskom HNS-ovog vijećnika zatire se trag bilo kakve demokracije jer su za vrlo kratko vrijeme i HSP-ovci pokleknuli pred ??? - a tko bi znao čim? Evil or Very Mad

Tako je sad vrlo ugodno biti gradonačelnik u Daruvaru. Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimepon pro 08, 2008 8:08 pm

Herminka je napisao/la:


Tako je sad vrlo ugodno biti gradonačelnik u Daruvaru. Evil or Very Mad
To mi je poznato odavno. Ali, stalno mi se nameće pitanje čemu služi poglavarstvo i gradsko vijeće? Ako nemaju smisla, zašto se toliko novaca iz gradskog proračuna troši za najobičniji ukras " demokracije"? Još mi nije jasno kako sadašnji pasivni članovi tih tijela dolaze uopće na ideju kandidirati se za eventualnog budućeg gradonačelnika? Jedino mi je shvatljivo da možda imaju ambiciju kao i sadašnji sjediti na tom mjestu za dobar novac, a odluke će donositi kao i do sada " tata" iz sjene.
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimepon pro 08, 2008 8:13 pm

Eldorado je napisao/la:
Iznenadilo me je da je I. Cegledi istupio iz gradskog poglavarstva- evo puno bolje zamjene za daruvarskog predsjednika HDZa,kojeg se članovi ne bi sramili!
Sad

Mene je iznenadilo što je otišao iz Saveza komunista i učlanio se HDZ! Sve iza toga je "prirodan" slijed stvari! Politika je fina dama, a političari...... affraid
[Vrh] Go down
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimeuto pro 09, 2008 3:38 am

grafein je napisao/la:

Mene je iznenadilo što je otišao iz Saveza komunista i učlanio se HDZ! Sve iza toga je "prirodan" slijed stvari! Politika je fina dama, a političari...... affraid

El nije bio i u nekoj stranci između SK i HDZ-a?
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimeuto pro 09, 2008 12:46 pm

trnokop je napisao/la:



El nije bio i u nekoj stranci između SK i HDZ-a?


Ne znam, možda u SDP u nekom prelaznom periodu!!!!?? Question
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimeuto pro 09, 2008 11:58 pm

trnokop je napisao/la:
grafein je napisao/la:

Mene je iznenadilo što je otišao iz Saveza komunista i učlanio se HDZ! Sve iza toga je "prirodan" slijed stvari! Politika je fina dama, a političari...... affraid

El nije bio i u nekoj stranci između SK i HDZ-a?

Bio je u HNS-u.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimepet pro 19, 2008 11:28 am

To sam dokazuje za sta nam stranke sluze i zasto su izmisljene!To sto mijenjaju svoje statuse i uvjerenja precesto,mogu shvatiti da su se jednom zeznuli,ali nekoliko puta...ocigledno,dobro je biti u stranci i grijati se!Zanimljivo kako "lisice" s vrha ne daju nekome da napreduje nego jos i danas (a od daleke `90) samo lijepe plakate po gradu i okolici za stranku...
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimepet pro 19, 2008 9:25 pm

Eldorado je napisao/la:
To sam dokazuje za sta nam stranke sluze i zasto su izmisljene!To sto mijenjaju svoje statuse i uvjerenja...
Treba gledati objektivno. Vrijeme prolazi, a pojedinci su konstante !
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimesub pro 20, 2008 1:00 am

Kako bjelovarski gradonačelnik ima mozga,a naš nema?Za koga Korušec živi,a za koga Cegledi?Mi imamo snoba da vodi grad,a ostali to postaju i slijede ga po svim strankama...Sada si me podsjetio na onaj stari vic,šta rade inžinjeri u Microsoftu kada im pregori žarulja i ne znaju je promijeniti?Postave mrak za default!

elephant
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimesub pro 20, 2008 3:41 pm

Eldorado je napisao/la:
,a ostali to postaju i slijede ga po svim strankama...

elephant
Točno, ali isključivo zbog osobne koristi. Svaki pljesak za potez se kešira.
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimesri sij 07, 2009 6:44 pm

kranj je napisao/la:
Eldorado je napisao/la:
To sam dokazuje za sta nam stranke sluze i zasto su izmisljene!To sto mijenjaju svoje statuse i uvjerenja...
Treba gledati objektivno. Vrijeme prolazi, a pojedinci su konstante !

Pogledaj samo prva dva čovjeka grada - jedan nekadašnji sekretar osnovne partijske ćelije s izrazitim smislom za komesarsko vladanje, drugi dugogodišnji predratni sindikalni funkcioner, premazan svim mastima.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimečet sij 08, 2009 10:46 pm

Cegledi je postao Castro karikatura,Rohlik marioneta sa stolicom!
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimepet sij 09, 2009 12:43 am

Eldorado je napisao/la:
Cegledi je postao Castro karikatura,Rohlik marioneta sa stolicom!

Nisam mislio na Rohlika, formalno je drugi čovjek grada predsjednik Gradskog vijeća...
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimepet sij 09, 2009 1:09 am

Embarassed
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimened sij 11, 2009 1:05 am

...Ali to ne znači da Rohlik ne spada u tu bulumentu. Dapače, on je, barem kad je riječ o formalnim kvalifikacijama, najgori od svih.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitimepon sij 12, 2009 2:07 pm

Građanin Krejn je napisao/la:


Pogledaj samo prva dva čovjeka grada - jedan nekadašnji sekretar osnovne partijske ćelije s izrazitim smislom za komesarsko vladanje, drugi dugogodišnji predratni sindikalni funkcioner, premazan svim mastima.
Pogledaj sve vodeće ljude u gradu, kreću od partijskih čelija i mjesnih zajednica. Zadržavaju se 20-30 godina, iako su odavno potrošeni ( nisu godinama dali niti jednu ideju, a kamoli nešto dobro realizirali). Koliko se bavimo nazovi "glavnim", toliko je evidentno da "tata" desetak godina ne može iznjedriti ništa originalno, osim nekih stvari za osobnu korist. Jedino uspješno gura u prvi red "željnog slave" da pokupi sav gnijev građana.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Političke igrice ... Empty
PostajNaslov: Re: Političke igrice ...   Političke igrice ... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Političke igrice ...
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Političke stranke u Daruvaru

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Politika u nasem malom mjestu-
Forum(o)Bir: