Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vrtić V. Nazor

Go down 
+2
monty
DartH
6 posters
Autor/icaPoruka
DartH

DartH


Broj postova : 19
Registration date : 18.11.2008

Vrtić V. Nazor Empty
PostajNaslov: Vrtić V. Nazor   Vrtić V. Nazor Icon_minitimečet lip 18, 2009 11:36 pm

Upisao sam dijete na vrijeme u predškolsku grupu kad ono jučer dođe poziv od šefice vrtića da su popunjeni i da mi dijete nemože u vrtić. Hm, pa ajd OK ostat će nam u kućnom budžetu par stotina kuna više. Jedino je problem kako da dijetetu objasnim da je višak a pripremamo je dobrih godinu dana da će u vrtić s ekipom iz kvarta. Ima li još takvih viškova među daruvarčanima ili...

Pitanje: el da ohladim od ovog problema il da dignem frku i paniku
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Vrtić V. Nazor Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić V. Nazor   Vrtić V. Nazor Icon_minitimečet lip 18, 2009 11:48 pm

Diži frku i paniku. Vjerujem da nisi jedini u gradu za čije dijete nema mjesta u vrtiću. Bar ju pitaj možeš li si dijete predbilježiti za iduću godinu - što je sigurno, sigurno je....
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Vrtić V. Nazor Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić V. Nazor   Vrtić V. Nazor Icon_minitimečet lip 18, 2009 11:56 pm

Ti si prvi glas Darth!Jedino ne mogu vjerovati da si dijete upisao i sada ovako!!!Koliko ja znam da dijete nije obavezno stavljati u vrtic,ali je obavezno da SVAKO dijete prije skole mora biti primljeno u predskolsku grupu,pogotovo zbog nadolazece skole koja je za 3 mjeseca!Nisam cuo da se nesto promijenilo o primanju predskolske djece!

Dizi frku!!!

Rad nasih vrtica je nedopustiv,a garantiram da upisuju djecu svojih poznanika preko veze ili ih dizu na listi da prije dođu na red!Ni tamo nije nista drukcije nego u gradu!

Kao vic o Muji i Hasi,kada Haso naleti na Muju u parku kako sjedi na klupi:
Haso: Sta je bolan,sjedis i razmisljas?
Mujo:Jok,samo sjedim!

Vrijeme ce pokazati da li Rohlik samo sjedi ili ce se uhvatiti vrtica i povecati grupe,radio Daruvara ...

Nazalost,kada imas problem u ovome gradu,onda imas problem!!!
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Vrtić V. Nazor Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić V. Nazor   Vrtić V. Nazor Icon_minitimepet lip 19, 2009 10:04 pm

DartH je napisao/la:
Upisao sam dijete na vrijeme u predškolsku grupu kad ono jučer dođe poziv od šefice vrtića da su popunjeni i da mi dijete nemože u vrtić. Hm, pa ajd OK ostat će nam u kućnom budžetu par stotina kuna više. Jedino je problem kako da dijetetu objasnim da je višak a pripremamo je dobrih godinu dana da će u vrtić s ekipom iz kvarta. Ima li još takvih viškova među daruvarčanima ili...

Pitanje: el da ohladim od ovog problema il da dignem frku i paniku

Nije mi jasno da li si ti upisao dijete da ide u vrtić na jesen s početkom školske godine ili si želio da dijete ide u vrtić sada???? Neki dan je moj susjed predškolac imao priredbu za rastanak od vrtića, jer predškolci nikada nisu išli u vrtić ljeto pred polazak u školu, onda se razilaze i grupe se rasformiraju u lipnju sa završetkom školske godine! Tako je to bilo i dok su moja djeca išla u vrtić!
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Vrtić V. Nazor Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić V. Nazor   Vrtić V. Nazor Icon_minitimepet lip 19, 2009 10:06 pm

monty je napisao/la:
Diži frku i paniku. Vjerujem da nisi jedini u gradu za čije dijete nema mjesta u vrtiću. Bar ju pitaj možeš li si dijete predbilježiti za iduću godinu - što je sigurno, sigurno je....

Ako je sada predškolac, nagodinu mu neće trebati vrtić!!???? Question
[Vrh] Go down
DartH

DartH


Broj postova : 19
Registration date : 18.11.2008

Vrtić V. Nazor Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić V. Nazor   Vrtić V. Nazor Icon_minitimesub lip 20, 2009 2:14 pm

Vidim da sam se zaletio a nisam objasnio priču do kraja. Naime koliko znam preko ljeta vrtić skupi svu djecu i svi se nalaze u jednoj grupi a početkom školske godine tj na jesen opet se razdvajaju na velike i male. Dijete sam upisao u grupu koja je trebala krenuti u vrtić na jesen a u školu će krenuti 2010. Stvar je u tome što sam dijete upisao u 12-om mjesecu prošle godine i bilo je sve OK.
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Vrtić V. Nazor Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić V. Nazor   Vrtić V. Nazor Icon_minitimesub srp 04, 2009 7:11 pm

Jednostavno traži od ravnateljice koja ti tvrdi da nema mjesta na uvid popise upisane predškolske djece! Mislim da ti to mora dati! I meni se čini nelogično da je pri upisu ili predbilježbi u prosincu prošle godine bilo mjesta, a sada nema. Da li oba roditelja u obitelji rade? Mislim da je bilo govora da će se djeca primati u vrtić po prioritetu, prvo oni kojima roditelji rade, pa kojima radi jedan roditelj, pa ako ostane mjesta mogu i oni kojima roditelji ne rade! U krajnjoj liniji to nije u redu, jer bi društvo moralo djeci pred godinu u školu osigurati institucionalni predškolski odgoj kao pripremu za školu i to besplatno i za SVU djecu!! Tako to funkcionira čak i u našim susjednim državama!
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Vrtić V. Nazor Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić V. Nazor   Vrtić V. Nazor Icon_minitimepon kol 03, 2009 6:52 pm

Eldorado je napisao/la:




Vrijeme ce pokazati da li Rohlik samo sjedi ili ce se uhvatiti vrtica i povecati grupe,radio Daruvara ...



Rohlik je ponudio vrtićima u gradu izbor: ili poništenje čuvene racionalizacije i vraćenje zaposlenicima starih ugovora o radu ili otvaranje novih skupina i zapošljavanje! Češki vrtić se odlučio za otvaranje nove skupine i zapošljavanje dva čovjeka, a hrvatski vrtić za poništavanje racionalizacije za sve obuhvaćene njome osim za radno mjesto pedagoga, pa onda o otvaranju novih skupina nema ni govora!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Vrtić V. Nazor Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić V. Nazor   Vrtić V. Nazor Icon_minitimepon kol 03, 2009 8:11 pm

Sto bi znacilo da hrvatski vrtic nema problema s grupama i da moze primiti dijete na cuvanje bez cekanja?Sumnjam!Mislim da ce im kolega s posla napraviti dar-mar kada im u 9-om mjesecu dovede dijete na upis,a oni mu kazu da moze tek na proljeceili nagodinu!Mislim da im Rohlik nije trebao ponuditi izbor,nego jednostavno "izviditi" situaciju cekanja na upis i shodno tome i reagirati,jer ako misle na dijeci stedjeti,onda neka idu ... znate kuda!
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Vrtić V. Nazor Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić V. Nazor   Vrtić V. Nazor Icon_minitimeuto kol 04, 2009 10:41 am

Eldorado je napisao/la:
Mislim da im Rohlik nije trebao ponuditi izbor,nego jednostavno "izviditi" situaciju cekanja na upis i shodno tome i reagirati,jer ako misle na dijeci stedjeti,onda neka idu ... znate kuda!

Gradska uprava mora zadovoljiti potrebe građana, a ovo je jedna od najvažnijih za roditelje, a ne filozofirati o eventualnim kombinacijama. Ne bih volio da se priča ponavlja.
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Vrtić V. Nazor Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić V. Nazor   Vrtić V. Nazor Icon_minitimeuto kol 04, 2009 10:51 am

Eldorado je napisao/la:




Rohlik je ponudio vrtićima u gradu izbor: ili poništenje čuvene racionalizacije i vraćenje zaposlenicima starih ugovora o radu ili otvaranje novih skupina i zapošljavanje! Češki vrtić se odlučio za otvaranje nove skupine i zapošljavanje dva čovjeka, a hrvatski vrtić za poništavanje racionalizacije za sve obuhvaćene njome osim za radno mjesto pedagoga, pa onda o otvaranju novih skupina nema ni govora!

Ma, što im ima što nuditi! Evil or Very Mad On je odgovoran za to da vrtići posluju tako da zadovolje potrebe građana. Ako je uočen problem (premali kapacitet), treba ga rješavati, a ne "nuditi" na izbor.
I što znači poništenje racionalizacije i vraćanje starih ugovora u radu? Ugovori o radu tiču se zaposlenika vrtića, a ne djece za koju nema mjesta u vrtićima!
A gle ovog izbora: ili nova skupina ili poništenje racionalizacije. Češki vrtić se odlučio za novu skupinu. Super! Bravo! Došlo im iz dupeta u glavu jer su oni sami izglasali ukidanje skupine u ime čuvene "racionalizacije". A nova skupina nosi i dva nova radna mjesta! Znači, poništava se i racionalizacija! Od dva rješenja, izabrati jedno koje obuhvaća i ono drugo je pravi potez!
Zašto se i V.Nazor nije odlučio za novu skupinu i još koje radno mjesto umjesto djelomičnog poništavanja racionalizacije??? Tko je tu lud, a tko zbunjen?

Btw. a zašto se štedi samo na pedagogu? Na dva gradska vrtića neophodan je pedagog, ne?
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Vrtić V. Nazor Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić V. Nazor   Vrtić V. Nazor Icon_minitimeuto kol 04, 2009 2:31 pm

Naravno da je češki vrtić donio dalekovidniju i mudriju odluku! I mene tu ništa ne čudi!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vrtić V. Nazor Empty
PostajNaslov: Re: Vrtić V. Nazor   Vrtić V. Nazor Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vrtić V. Nazor
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Češki vrtić - Končanica

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Grad - svega po malo-
Forum(o)Bir: