Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!

Go down 
+11
Max
BrainCleaner
biber
Maksimilijan Jure Kučina
Građanin Krejn
kranj
Vivaxo
Eldorado
grafein
trnokop
Herminka
15 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimepet pro 12, 2008 12:08 am

Evo, ovo je od riječi do riječi, i do posljednjeg zareza doslovan prijevod teksta, pa neka ljudi vide, da li tu piše i za koga kako je glasovao po bilo kojoj točki dnevnog reda?

ZASJEDALO GRADSKO VIJEĆE DARUVARA
HDZ i HNS protiv fontane
Iako je do novih lokalnih izbora ostalo samo šest mjeseci, daruvarsko predstavničko tijelo ima od posljednje sjednice Gradskog vijeća 10. studenoga nove vijećnike. Riječ je o Josipu Galincu i Vedranu Babiću s izbornog listića SDP-a. Oni su u Vijeću zamijenili svoje stranačke kolege Vladimira Bertića i Ivu Filipina, koji su se mandata odrekli iz zdravstvenih, odnosno poslovnih razloga.
Ostvarenje ovogodišnjeg gradskog proračuna u prvom polugodištu i izmjene i dopune proračuna, zaokupile su najviše pozornosti vijećnika i oduzele najviše vremena na sjednici Vijeća. Prema riječima gradonačelnika Zvonka Cegledija, proračun se u prvih šestmjeseci ostvarivao veoma dobro, a posebno porezni prihodi, te dotacije iz državnih resora. Planirano je 45 milijuna kuna prihoda, a za pola godine ostvareno je 28 milijuna 800 tisuća, dakle gotovo 64 posto. Istovremeno, izdaci su iznosili 27 milijuna kuna, ili 59 posto, što je omogućilo da se rebalansom proračun poveća za pet milijuna kuna. Novi proračun u iznosu od 50 milijuna kuna donesen je bez problema, ali rasprava nije izostala. Vijećnik Staša Pilizzari prigovorio je da je za gradnju fontane na trgu umjesto planiranih 601 tisuće kuna utrošeno milijun i pol, a o povećanju cijene izgradnje odlučivalo je Poglavarstvo, iako je to u nadležnosti Vijeća. Njegova stranka HDZ izdala je o tome oštro priopćenje, koje je objavljeno prije sjednice Vijeća. Podržao ga je vijećnik HNS-a Vladimir Bilek, koji je zatražio kompletnu dokuemnatciju o gradnji fontane.
U okviru izmijenjenog proračuna vijećnici su prihvatili i nove iznose za programe javnih potreba. Socijalni program dobiva 95 tisuća kuna manje i iznosi 795 tisuća kuna, program održavanja i gradnje komunalne infrastrukture se povećava na 7,2 milijuna kuna, program kulture ostaje na nepunih dva milijuna kuna, a program javnih potreba u sportu dobio je 436 tisuća kuna više, tako da iznosi milijun i 300 tisuća kuna.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Max

Max


Broj postova : 10
Registration date : 22.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimepet pro 12, 2008 12:24 am

Hm, ali Jednota je zaboravila (?) izvijestiti da su ti isti HDZ-ovci, SDP-ovci i HNS-ovac, nakon te "rasprave" glasovali za taj proračun (dakle i za fontanu), koji su samo malo prije toga žestoko kritizirali! affraid
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimepet pro 12, 2008 12:29 am

Eh, pa nije čudo što je Cegi pobijesnio. Ovaj članak je jedina sređena zabilješka o tome što se odvijalo na sjednici.
Nije li tako?
Na radiju možemo čuti samo cenzuriranu verziju, a drugdje se ne može doznati nikakva vijest.
Možda je i on svjestan činjenice da ono što nije zabilježeno, kao da se i nije dogodilo.
affraid

E, a o tome koliko su iskreni prigovori HDZ-ovaca i mladog Bileka, možemo pod nekom drugom temom. Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimepet pro 12, 2008 12:48 am

Max je napisao/la:
Hm, ali Jednota je zaboravila (?) izvijestiti da su ti isti HDZ-ovci, SDP-ovci i HNS-ovac, nakon te "rasprave" glasovali za taj proračun (dakle i za fontanu), koji su samo malo prije toga žestoko kritizirali! affraid

Nije zaboravila, no to jednostavno zahtjeva poseban komentar koji bi morao biti jako opširan jer normalnom čovjeku nije lako shvatiti da postoji takvo ludilo.

P.S.
Znaš što je još zanimljivo? Kako kaže Herminka, nitko drugi nije se ni približio izvještavanju Jednote. Ali su - u klasičnom duhu senzacionalizma stranice su vrvjele naslovima o raskolu u vlasti zbog fontane. No, za divno čudo, Gadonačelniku to nije zasmetalo, nego je morao izmisliti da je Jednota nešto napisala, kako bi vijećnicima dao do znanja tko je neprijatelj.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimesub pro 13, 2008 10:42 pm

Ma lako će on naučiti jezike...možda i kupi koju diplomu ako već nije...index prošao već?
Činjenica je da jedna iformacija sa početka nije istinita..on SAMO podržava preuređenje dvorca u hotel , prisvaja si tu ideju a ona naime dolazi iz jedne druge stranke..neznam sada kakav je odnos koalicije i oporbe i gdje se oni sada nalaze ali iz nekih krugova čula sam da nije to jedini hotel koji će se raditi u gradu..naime tri ih je planirano do sada ..uređenje dvorca je samo početak.
Za informativnu blokadu možemo kriviti samo novinare koji ne žele govoriti o radnjama u gradu,gradonačelnik mora objasniti svoje postuzpke nekome-valja samo naći osobu kojoj on MORA po zakonu polagati račune i sa njima popričati o detaljima.,jer ipak se tvrdnje mogu napisati samo sa činjenicama..inače moraš odogovarati za izrečeno.
[Vrh] Go down
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimened pro 14, 2008 5:56 am

lejla je napisao/la:
me tri ih je planirano do sada ..uređenje dvorca je samo početak.
Za informativnu blokadu možemo kriviti samo novinare koji ne žele govoriti o radnjama u gradu,

Ne znam što da napišem na ovo.

lol!
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimened pro 14, 2008 10:55 pm

Recimo to ovako...ima li novinara koji bi zelio javno progovoriti o onome sto se dogadja u gradu?
Nemora to biti Večernji list ili neki "veliki" medij..
Potrebno je senzibilirati javnost, ne samo grada većp puno šire o stvarima koje seu gradu događaju...nek im postane zanimljivo isčeprkati poneku sočnu vijest.
Zar smo svi mi krivi što nema novinara koji bi se raspisao o Daruvaru, osim onoga koji je već uvučen, omalovažavan i smatra se pristranim u nekim krugovima?
Informativna blokada nastaje tada kada jedna strana ne daje informacije, no zašto bi ih uopće i davali kada ih nitko JAVNO netraži..
Ovo pisanje po raznim forumima nije dalo pomaka i informativnoj blokadi.
Vijesti koje doticni zele objaviti - ionako su objavljenje- ono sto ne zele mora netko isčeprkati -NOVINAR ili ?
Pod time smatram novinare krivima - nemaju interesa raspisati se o gradu, za isto tražiti informacije koje mi građani nemožemo jednostavno dobiti sve te objave koje bi željeli.
Ili svi pod informativnom blokadom želite reći da bi gradonačelnik trebao svatko jutro imai presicu za javnost pa da na njoj objavi kada se sa kime sastaje, kada ide srati i kada (nedajbože) prima koju kunu za kavu po uzoru na puno veće igrače?
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimepet pro 19, 2008 10:07 am

Kako ne trazi?Traze se informacije,ali od samo par pojedinaca koji dobiju odgovor da to nije njihov problem ni briga ili se okrene tema...velika vecina jedva ceka da dobiju neku informaciju i da vide tko ce se "uvaliti"...zivimo u gradu unaprijed proracunatih i odlucenih postupaka i djela koja su vec "svrsena" tema kad glas emitiran u daruvarsko-geografskoj rupi dođe odbijen do nas...

Jedna prava osoba je bila ona osoba revoltirana sa sprejem u ruci i djelom po gradu,a nas manje od 10000 suti i ceka nesto negdje...sto bi se reklo,revoltiranih ima desetak...a kako se kaze: ni u paklu se ne isplati paliti grijanje zbog par ljudi...

albino
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimesub pro 20, 2008 3:35 pm

lejla je napisao/la:
Recimo to ovako...ima li novinara koji bi zelio javno progovoriti o onome sto se dogadja u gradu?
Ako se malo bolje pogleda, ne vidi se u ovoj sredini taj novinar, osim jednoga, koji želi svoju komociju zamijeniti za nesigurnost egzistencije.
Ipak, ostavimo da vrijeme pokaže je li ovi forumi imaju smisla ili su samo ventil za rješavanje osobnih frustracija. Gube smisao jedino ako se forumaši prepucavaju oko beznačajnih gluposti.
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimesub sij 03, 2009 1:49 am

kranj je napisao/la:
lejla je napisao/la:
Recimo to ovako...ima li novinara koji bi zelio javno progovoriti o onome sto se dogadja u gradu?
Ako se malo bolje pogleda, ne vidi se u ovoj sredini taj novinar, osim jednoga, koji želi svoju komociju zamijeniti za nesigurnost egzistencije.
Ipak, ostavimo da vrijeme pokaže je li ovi forumi imaju smisla ili su samo ventil za rješavanje osobnih frustracija. Gube smisao jedino ako se forumaši prepucavaju oko beznačajnih gluposti.

Ja ću to reći krajnje plastično: Radio je u vazalskom odnosu (to je eufemizam!!) i zapravo je samo oglasna ploča na koju Velečastivi okači što mu se prohtije. NET je vezan ugovorom o praćenju gradske uprave, koji se obilato podupire iz gradske blagajne (dakle iz džepova svih nas), Večernji više ne služi ničemu drugom nego da loptu nabaci Gorenavedenom na volej, Zvono je prestalo pisati o Daruvaru, jer su odustali od natezanja s njim....
Ali, ni sve to nije dovoljno. Na posljednjoj sjednici Gradskog vijeća usvojen je proračun za slijedeću godinu u kojem je predviđen novac za - IZDAVANJE GRADSKIH NOVINA. Kada se netko usudio primijetiti da novine koje se financiraju iz proračuna, a urednik je zaposlenik gradske uprave (u toj proračunskoj poziciji je njegova plaća), možda mogu biti zloupotrebljene u nadolazećoj izbornoj kampanji, Dotični je bijesno odbrusio da se u njega ne smije sumnjati, jer te će novine pisati o svim događajima u gradu, a ne samo o gradskoj upravi. A pokreću se zato što svi o Daruvaru pišu samo kad treba napisati nešto žuto....
Povraća li se vama barem upola kao meni?
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimesub sij 03, 2009 1:51 am

Huh,meni to smrdi na gadan proljev!

silent
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimesub sij 03, 2009 6:30 pm

Građanin Krejn napisao: "Na posljednjoj sjednici Gradskog vijeća usvojen je proračun za slijedeću godinu u kojem je predviđen novac za - IZDAVANJE GRADSKIH NOVINA. Kada se netko usudio primijetiti da novine koje se financiraju iz proračuna, a urednik je zaposlenik gradske uprave (u toj proračunskoj poziciji je njegova plaća), možda mogu biti zloupotrebljene u nadolazećoj izbornoj kampanji, Dotični je bijesno odbrusio da se u njega ne smije sumnjati.."
Zamisli idealnu situaciju, imam novine koje moje podanike izvješćuju o mojim genijalnim projektima i uvjeravaju puk o mojoj veličini i nepogrešivosti. Da ti se sve smuči! Jesu li ovi građani stvarno zaslužili da ih se dotjera do samog dna ljudskog dostojanstva? Ima li još onih koji se usude reći NEEEE ovolikoj ljudskoj gluposti?
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimesub sij 03, 2009 7:19 pm

kranj je napisao/la:
Ima li još onih koji se usude reći NEEEE ovolikoj ljudskoj gluposti?

Usudim se ja. Evil or Very Mad Evo: "NEEEE!"

I što s tim? Još uvijek nije dovoljno glasno da bi se čulo.

A vezano uz izdavanje novina scratch ... Tko bi to trebao biti urednik? Ili tko bi to trebao pisati za te novine? Zna li se to?
Ne valjda NET-frizerka, pardon, novinarka?! Shocked
Ili grubišnopoljski nadrinovinarčić? affraid
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimened sij 04, 2009 1:53 am

Ne znam znaju li se imena.
Znam samo ono što je bilo na Gradskom vijeću - pozicija proračuna za plaće zaposlenika gradske uprave povećana je za jednu plaću, a u posebnoj poziciji osigurano je 80 tisuća kuna za tiskanje novina. Još je Dotični nešto trabunjao kako novine neće izlaziti u okviru gradske uprave, nego nekog od gradskih poduzeća, na primjer - Darkoma. Znači, unapijed računaju da će to biti žurnalističko smeće.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimened sij 04, 2009 12:05 pm

Herminka napisala:

"Usudim se ja. Evo: "NEEEE!"

I što s tim? Još uvijek nije dovoljno glasno da bi se čulo"
Kada se bude čulo najmanje 2500 puta, bit će dovoljno!
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimened sij 04, 2009 2:02 pm

Bilo bi zgodno pokrenuti daruvarske online novine,ja znam za software i skripte,ali treba netko tko bi pisao,zakupiti domenu...jos malo detaljnije cu se pozabaviti s softwareom da vidim kako to funkcionira!Kako bi se mogle zvati te online novine?Prijedlozi?U gradu sigurni ima netko tko to kuži kako se postavlja i sl..
[Vrh] Go down
nova_nada

nova_nada


Female Broj postova : 42
Registration date : 31.12.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimepon sij 05, 2009 8:32 pm

Herminka je napisao/la:
kranj je napisao/la:
Ima li još onih koji se usude reći NEEEE ovolikoj ljudskoj gluposti?

Usudim se ja. Evil or Very Mad Evo: "NEEEE!"

I što s tim? Još uvijek nije dovoljno glasno da bi se čulo.

A vezano uz izdavanje novina scratch ... Tko bi to trebao biti urednik? Ili tko bi to trebao pisati za te novine? Zna li se to?
Ne valjda NET-frizerka, pardon, novinarka?! Shocked
Ili grubišnopoljski nadrinovinarčić? affraid


evo reći ću i ja NEEEEEEEEEEE!!!!!

Zgodno i zanimljivo je to što je do ideje za te novine došlo upravo sada pred izbore! Ako se ne varam u ostalim gradovima u kojima izlaze lokalne novine, te iste novine su privatizirane... ali kod nas će glavni urednik biti zaposlenik u gradskoj upravi! Ma kako se samo usuđujemo mi malograđani pomisliti da bi Velečastivi to iskoristio u svoju korist! Ma fuj nas bilo! Mad
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimeuto sij 06, 2009 5:58 pm

Vivaxo je napisao/la:
Bilo bi zgodno pokrenuti daruvarske online novine,ja znam za software i skripte,ali treba netko tko bi pisao,zakupiti domenu...jos malo detaljnije cu se pozabaviti s softwareom da vidim kako to funkcionira!Kako bi se mogle zvati te online novine?Prijedlozi?U gradu sigurni ima netko tko to kuži kako se postavlja i sl..

Čudim se da se nitko nije "zakačio" za ovu ideju, no...
Prvo (i osnovno) - potrebno je pisati.
Da bi bilo koje novine, pa tako i online izdanje novina bilo prepoznato kao novine, trebaju imati kontinuitet izlaženja, odnosno moraju izlaziti u određenom vremenskom razmaku.
Sadržaj tih novina, osim aktualnosti, trebao bi donositi provjerljive i koliko-toliko vjerodostojne tekstove, ukoliko bi se željelo privući veći broj čitatelja. E, sad...ne znam kako ostalima, ali meni se stvarno čini skoro nemogućim doći do pravih informacija i točnih vijesti. Naravno, osim onima koji su plaćeni za taj posao, ali sumnjam da bi takvi pisali za online izdanje jer bi ih brzo sustigao gnjev Velenečastivog.

Ali samo zanimljivosti radi, evo nekoliko prijedloga naziva:

Daruvarski krik (ili samo Creak)
Krik ždralova (onih Cegijevih koji su živjeli u ovim krajevima Razz)
Ždralov mućak (onaj na fontani, npr. koji bi donosio "smrdljivi" sadržaj)

... ma joj, kad bih išla dalje - bilo bi sve gluplje...

Da čujem druge...
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimesri sij 07, 2009 2:01 am

POtrebno je imati i novinare koji ce napisati koji clanak u tim online novinama, makar i oni koji nesmiju pisati za druge medije..makar i oni koji mesmiju napisati nista kontra hraniteljske ruke..
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimesub sij 10, 2009 12:44 pm

Mislim da nista od tih online novina,jer malo je vijesti u nas.Mislim da bi jedan broj bio online bar 2 mjeseca zbog nedostatka sadrzaja...imamo forume koji su tako-tako posjeceni!Realno,mogu se komentirati vijesti na Radio Daruvaru,ali to bas nitko ne cini...a mogli bi osvanuti "lijepi" komentari tamo...

@
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimesub sij 10, 2009 2:52 pm

Eldorado je napisao/la:
Mislim da nista od tih online novina,jer malo je vijesti u nas.Mislim da bi jedan broj bio online bar 2 mjeseca zbog nedostatka sadrzaja...imamo forume koji su tako-tako posjeceni!

I ja sam sumnjičava u mogućnost pokretanja online novina, ali ne iz razloga što ima malo vijesti. No Ima vijesti, ima... samo one ne dolaze do nas. Sve mora proći Cegi-cenzuru.
To što gradonačelnik Cegledi smatra da njegovi građani nisu dostojni da ih se informira o zbivanjima, govori samo u prilog tome da se boji istine i da ju skriva. I još nešto - boji se onih koji znaju i misle. U prilog tome idu napadi na novinara M. Pejića, intervencija da dopisnik Večernjeg bude njegov igrač (da, da...birao je onoga koji će plesati [pisati] kako on svira [diktira] Twisted Evil), spor sa gđom Čuhnil u vezi njezine izjave, pa onda D. Hedl...
A tek njegovi pokušaji otkrivanja "tko je tko" na forumu???
Moja sumnjičavost u vezi online novina više se temelji na činjenici da nema tko pisati.

Citat :
Realno,mogu se komentirati vijesti na Radio Daruvaru,ali to bas nitko ne cini...a mogli bi osvanuti "lijepi" komentari tamo... @

Hmmm, komentari na stranici RD.... Iskreno, sumnjam da bi to imalo nekog značajnijeg učinka jer više ljudi navraća na daruvarske forume nego na stranicu RD. Osobno mislim da je efikasnije komentirati objavljene poluvijesti ovdje.
Bojim se da bi se u slučaju većeg broja neželjenih i neočekivanih komentara, uskoro moglo desiti da se onemogući komentiranje vijesti.
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimened sij 11, 2009 1:03 am

Mogućnost komentiranja vijesti na stranici Radio Daruvara postojat će samo do onog trenutka kada je posjetitelji počnu koristiti. Naime, znam da su promtno obrisani čak i dijelovi shout-boxa, koji nisu bili po volji šefici.
A što se tiče pokušaja Velikog Kombinatora da otkrije identitet forumaša - on se osobno hvalio da je to učinio i to - uz pomoć policije, od koje je tražio da to napravi. Naoko, to je piča za malu djecu, ali kako znam s čim imamo posla...

I još nešto - znate li da je u četvrtak u Bjelovaru osnovan ogranak Hrvatskog novinarskog društva za Bjelovarsko-bilogorsku županiju?
Vjerojatno ne znate, jer Radio Daruvar to nije objavio na svojoj stranici (ne znam je li spomenuto u programu). Osim toga, na Radiju je prema evidenciji Hrvatskog novinarskog društva, samo jedan član cehovske udruge (urednica češke emisije). Sve to nešto govori.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimened sij 11, 2009 1:28 pm

Građanin Krejn je napisao/la:
A što se tiče pokušaja Velikog Kombinatora da otkrije identitet forumaša - on se osobno hvalio da je to učinio i to - uz pomoć policije, od koje je tražio da to napravi. Naoko, to je piča za malu djecu, ali kako znam s čim imamo posla...

Nije mu policija mogla puno pomoci,jer po gradu se da zna saznati tko je tko na onom forumu!A za sve ostalo treba sudski nalog posto t-com ne smije odati podatke bez tog naloga!Cujem da ih isto pati i ovaj forum...neka pate!Vrijeme im je...jos da netko da nekome link na ovaj forum,novinana naravno...

tongue
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimepon sij 12, 2009 11:25 am

Evo nekome nadobudnome i s voljom!Za online novine na raznim forumima kazu da je najbolje koristiti Cpanel kao sucelje i koristiti Wordpress za koji ima hrpu News templatea s admin mogucnostima i posebnim ovlastima za one koji pisu clanke.Ja sam to malo gledao,ali ne kuzim bas kako to pokrenuti,ostalo je jednostavno!

Exclamation Question
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitimepon sij 12, 2009 1:56 pm

Građanin Krejn je napisao/la:

A što se tiče pokušaja Velikog Kombinatora da otkrije identitet forumaša - on se osobno hvalio da je to učinio i to - uz pomoć policije, od koje je tražio da to napravi. Naoko, to je piča za malu djecu, ali kako znam s čim imamo posla.
Krasno! Pa, sretna vam nova 1949. godina!?
[Vrh] Go down
Sponsored content





INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!   INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?! - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
INFORMATIVNA BLOKADA ili (možda ipak samo) NEINFORMIRANOST?!
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Ipak se bojimo
» Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?
» Jeste li YU nostalgicni?
» Jebe se nama kada nam je ODLIČNO a ipak možemo promijeniti situaciju.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Grad - svega po malo-
Forum(o)Bir: