Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?

Go down 
+11
Casio
stranac
BrainCleaner
Frka
Cutie
meta_k
lejla
Eldorado
Herminka
kranj
Vivaxo
15 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimesri lip 10, 2009 2:29 pm

Jucerasnji ragovor s nekolicinom poznanika navodi na razmisljanje da nece biti dobro u nasem gradu!

Prvo je Dalit podijelio otkaze,onda je Irida "rijesila" radnike na ugovor od kojih je nekolicinu vratila na posao,pa je SAAB koji je tvrdio na Radio Daruvaru kako nema problema u poslovanju i otpustio 30 ljudi,jucer je proglasen stecaj u Daruvarskoj Pivovari ciji je jedini izlaz prodaja u paketu i onda cujem jos i da Opruga Dezanovac ima posla za 15-20 dana i onda praznina!Sta je sljedece na udaru? Vesna Trikotaza?

Kupovna moc građana je oslabila jako i jos uvijek vuce u tom smjeru i u smjeru nezaposlenosti koja iz dana u dan raste.Sta ce biti do N.Godine?Gradonacelnik planira otvoriti pucku kuhinju?Jos nema nikakvih ideja i planova iz ureda gradonacelnika,samo rijeci koje lete zrakom...
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimečet lip 11, 2009 9:45 am

Zato izjava bivšeg dokazuje glupost, jer tvrdnja da je u njegovu mandatu napravljeno u Daruvaru više nego u nekoliko posljednjih desetljeća, pa i stoljeća ( ?!) totalno je promašena. Istina je da se cjelokupno gospodarstvo raspalo. Još poneki preživljavaju, a radnici su na egzistencijalnom dnu. Zar je to uspjeh? Niti novoizabrani nemaju pravo niti na sekundu predaha. Ili znaju što i kako učiniti za opstanak ljudi u ovom gradu, ili mogu početi odmah pakirati stvari. Nadam se da su toga bili svjesni prihvaćajući funkcije. Ako se nastave politička prepucavanja ( bavljenje samih sobom ), a ne angažiraju svi sposobni i stručni potencijali ovog grada, idemo u provaliju (čuli ste za gradske kase mnogih gradova nakon preuzimanja mandata).
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimečet lip 18, 2009 7:54 pm

Stanje žiro računa Grada Daruvara na dan 9.lipnja bilo je 599 tisuća 985 kuna i 40 lipa. Ove godine na naplatu stižu potraživanja kredita koja će gradski proračun opteretiti za oko 3 i pol milijuna kuna.


affraid affraid affraid

Već sam negdje rekla: jedino Zvonko Cegledi je "zaslužio" biti na čelu TVP i dokazati njegovu isplativost.

Mislite li da bi imalo smisla organizirati neki prosvjed ili slično kojim bi se tražilo postavljanje Cegija u Aqua park????
Onako, s transparentima:

CEGIJA U AQUA PARK!
CEGIJA U AQUA PARK!
CEGIJA U AQUA PARK!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimečet lip 18, 2009 9:02 pm

Hahaha!Bravo Herminko!Ideja je za 10!!!

Mislim da grad nece namaknuti tolike novce,a biti ce za kraj doček N.Godine u TVPu i neka sve ide...
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimečet lip 18, 2009 11:22 pm

CEgi za direktora! Aquaparka..pa neka kusa ono sto je skuhao..
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimesub lip 20, 2009 11:48 pm

Procitao sam na teletekstu da smo 5. zemlja na listi zaduženosti!!!Jedino ne piše da li je to po visini iznosa ili po stanovniku ili ...ali nije baš lijepa vijest!Ako recesija rastura po jačim zemljama,šta će tek napraviti kod nas kada se raspiri...
[Vrh] Go down
meta_k




Broj postova : 50
Registration date : 01.05.2009

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimepon lip 22, 2009 4:08 pm

Eldorado je napisao/la:
Procitao sam na teletekstu da smo 5. zemlja na listi zaduženosti!!!Jedino ne piše da li je to po visini iznosa ili po stanovniku ili ...ali nije baš lijepa vijest!Ako recesija rastura po jačim zemljama,šta će tek napraviti kod nas kada se raspiri...

Nadam se da je po stanovniku, a ne po visini iznosa...
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimepet srp 03, 2009 9:13 pm

Mislim,stvarno,dosla je...onaj odozgora nas ne voli,jer je kazu,poslao lose vrijeme da nam unisti turisticku sezonu koja nas je treba izvuci iz gabule,fondovi padaju - kao i vrijednost nasih mirovina u 2. stupu (ispasti ce na kraju da sto duze radis,imas sve manje),sve se vrti oko Sanaderovog odlaska i stanje u gospodarstvu se vidno pogorsava.
MPD ne radi petkom,Dalit ce navodno zatvoriti svoja vrata na 3 mjeseca,pivarci rade jos neka 2 tjedna i ne znaju tko ce ostati raditi i pod kojim uvjetima,hoce li grad imati novaca za svoje place i troskove?...veselje novcanika nasih građana krece prema na gore...

Nase burze ocekuju katastrofalan pad od 20.07. kada ce izgubiti 1/3 dionica koje su zakonski morale biti u fondu...ne znam kako ce vecina nasih građana zivjeti,jer iako ce imati pojedini sto i prodati,ali nece jednostavno imati kome to prodati...stezemo remen?
[Vrh] Go down
Cutie

Cutie


Broj postova : 4
Registration date : 14.06.2009

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimesub srp 04, 2009 1:51 am

remen se trebao poceti stezati jos lani na jesen. a u hrvatskoj jos prije deset godina. mislim da sad ni stezanje remena nece biti dovoljno, osim sto ce neki ostati bez zraka.
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimened srp 05, 2009 12:05 pm

Cutie je napisao/la:
remen se trebao poceti stezati jos lani na jesen. a u hrvatskoj jos prije deset godina. mislim da sad ni stezanje remena nece biti dovoljno, osim sto ce neki ostati bez zraka.

O "stezanju remena" slušam otkad znam za sebe. Znam da je većina ljudi oduvijek skromno i razumno živjela. I danas će vam većina reći da oni sigurno nisu dužni niti lipe, a kamoli desetak tisuća Eura. Znači da nas je netko drugi zadužio i potrošio umjesto nas. Sada traži da mi platimo njegove promašaje. Naša nesreća je u tome što nema dovoljno pameti i sposobnosti da se ekonomski, politički i ini problemi riješe. Čeka se, pa kako bude. Interesantan je primjer premijer. Svi traže njegovu ostavku. On ju daje. Svi navalili s pitanjem zašto daje. Pa, vjerujem da zbog toga što ne zna što učiniti. Bolje i to nego gurati u još veći glib. Međutim, nitko ne želi prihvatiti posao, jer ne zna što bi učinio. Bolje se baviti općenitim stvariima ( pušiti tu, ili tamo ), jer su svi za to kompetentni. Za stanje u državi imaju opravdanje. To je pokvario netko drugi. Kako će narod preživjeti, pa tko je ikada pitao za narod?
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimesub srp 11, 2009 3:40 pm

Na Daruvarskom Portfoliu sam procitao onaj clanak u zanimljivostima o Vranjevini,pa se pitam,da li obveza izgradnje objekta Vranjevina od Daruvarske Pivovare ide u neku stecajnu masu ili je to sada gotova stvar da se taj objekat doslovce vise nikada nece ni izgraditi?

Question Idea Exclamation
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimepet srp 17, 2009 9:20 am

Vivaxo je napisao/la:

Kupovna moc građana je oslabila jako i jos uvijek vuce u tom smjeru i u smjeru nezaposlenosti koja iz dana u dan raste.Sta ce biti do N.Godine?Gradonacelnik planira otvoriti pucku kuhinju?Jos nema nikakvih ideja i planova iz ureda gradonacelnika,samo rijeci koje lete zrakom...

To će biti jedina tvrtka koja će još raditi u Daruvaru. Ne znam radi li još uopće neko poduzeće? Činjenica je da novoj upravi treba dugo da upali, a hoće li doći do radnog stanja, ne zna se?!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimepet srp 17, 2009 5:18 pm

kranj je napisao/la:
To će biti jedina tvrtka koja će još raditi u Daruvaru. Ne znam radi li još uopće neko poduzeće? Činjenica je da novoj upravi treba dugo da upali, a hoće li doći do radnog stanja, ne zna se?!

Nece imati sto upaliti!Otkazi tek lagano krecu ovoga mjeseca u daruvarskim firmama,a jesen nije ni stigla!Nezaposlenost ce se vidjeti u 10. mjesecu kad dobije maha...doci ce zima,a grad ce biti prepun "crvcaka" koji to nisu htjeli biti!!!Nazalost!
[Vrh] Go down
Frka

Frka


Broj postova : 49
Registration date : 28.04.2009

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimeuto srp 21, 2009 12:15 am

Mene zanima ako grad ima 1900 nezaposlenih od 10000 stanovnika,od kojih su sigurno 3000 penzioneri svih vrsta,a dio djeca do 18 godina...pa koliko onda imamo zaposlenih?500?1000?2000?

Jel netko zna bar približno taj podatak?
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimeuto srp 21, 2009 2:23 am

Kako sam ja cula DALIT broji 50-tak ljudi koji rade..ostali su dobili oktaz ili su "na cekanju" ..
mozda GODOTA?
[Vrh] Go down
BrainCleaner

BrainCleaner


Male Broj postova : 82
Age : 63
Lokacija : TU NEGDJE
Registration date : 02.12.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Jebe se njima za NAROD.   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimeuto srp 21, 2009 1:02 pm

Tko če postaviti pitanje odgovornosti Vlade RH. i bivšeg premjera kada svi peru ruke a sitne duše tj. narod ispašta radi
njihovih pogrešaka i lopovluka?????????????? Question sindrom pijanih milijardera king queen cyclops
[Vrh] Go down
stranac




Broj postova : 8
Registration date : 16.07.2009

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Nitko   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimeuto srp 21, 2009 1:56 pm

NITKO jar ne postoji odgovornost.
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimeuto srp 21, 2009 2:00 pm

stranac je napisao/la:
NITKO jar ne postoji odgovornost.

A to znaci samo jedno: U nasoj drzavi je sve unaprijed smisljeno!Nazalost!
[Vrh] Go down
BrainCleaner

BrainCleaner


Male Broj postova : 82
Age : 63
Lokacija : TU NEGDJE
Registration date : 02.12.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimeuto srp 21, 2009 2:11 pm

I to jako jako davno osmišljeno i sprovedeno u djelo a mi možemo Badday ali nitko ne mari. Click
[Vrh] Go down
BrainCleaner

BrainCleaner


Male Broj postova : 82
Age : 63
Lokacija : TU NEGDJE
Registration date : 02.12.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Samo PITANJE!?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimened srp 26, 2009 12:42 pm

Cutie je napisao/la:
remen se trebao poceti stezati jos lani na jesen. a u hrvatskoj jos prije deset godina. mislim da sad ni stezanje remena nece biti dovoljno, osim sto ce neki ostati bez zraka.

Tko je nas do toga doveo i na čijim leđima se lomit i slomit???????????????? Badday Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? 91660
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimened srp 26, 2009 3:35 pm

Stvar je jasna,nisu bitne promjene nego da ne padne Vlada!!!
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimepon srp 27, 2009 11:13 pm

Slusajuci ovu ekipu u saboru danas nisam mogla ne sjetiti se predizbornog vremena-pljuju jedni po drugima..
Oporba ima argumente- nitko ne štedi, svi samo namiruju sredstva za potrošnju kakva je bila i do sada (rastrošnost).
Ako padne vlada nama to ništa ne znači, i oni slijedeći (oporba) opet će samo govoriti MI vas nismo doveli do ovoga stanja (kao što to čine i sada) a nitko se neće sauzeti da se stvari počnu realno razvijati.
Čitajući text u 24sata o obitelji koja će (jedva )preživjeti sa 9000 kn i dvoje školaraca , zapitam sam jesmo li mi u ovome kraju stvarno toliko jadni da nitko za nas niti nezna???
Ja na minimalcu, muž također (čak ga i ne dobija) pa to je samo 4000 a režija i kredita iz prošlosti napretek-jede se što se ima..o djeci da ne govorim
Meni se čini da ćemo morati prodati i auto koji smo nedavno nabavili na kredit dok još nije bilo ovako gusto - jer ga nećemo moći otplaćivati..šta je tek sa ostalima koji se neznaju snaći..
Kako je netko rekao cvrčaka će biti po gradu cijele zime...a ti isti sada još uvijek "pjevaju" kako nije loše..


Zadnja promjena: lejla; sri srp 29, 2009 2:28 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimeuto srp 28, 2009 1:52 pm

@lejla

apsolutno podržavam tvoj post i tvoje razmišljanje...

i prvi dio ( vlast - oprba)
i drugi dio ( privatni )

zaista živimo u državi ovaca ( prepiranja naroda jel bit za HDZ ili ovakvu oporbu) i treba nas usranom metlom tući do besvjesti dok se ne otrijeznimo
[Vrh] Go down
BrainCleaner

BrainCleaner


Male Broj postova : 82
Age : 63
Lokacija : TU NEGDJE
Registration date : 02.12.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Hrvatski državni sabor ovih dana?????   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimesri srp 29, 2009 2:02 am

Dali se ponekad zapitamo tko to nas vodi u propast ljudskog društva u RH?????
Ovo su usporedbe kako se sami blamiraju.,? = Štala za stoku sitnog zuba.
Kokošinjac, madraci i mudraci, jučer majmuni, To znači da moramo pod hitno iči u još jednu investiciju za visoku željeznu ogradu oko
sabora i vlade RH. i naplačivati ulaznice za ZOO. jer bi bila veča korist od ulaznica nego što sada imamo od njih. Twisted Evil
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitimesri srp 29, 2009 12:44 pm

BrainCleaner je napisao/la:
Dali se ponekad zapitamo tko to nas vodi u propast ljudskog društva u RH?????
Ovo su usporedbe kako se sami blamiraju.,? = Štala za stoku sitnog zuba.
Kokošinjac, madraci i mudraci, jučer majmuni, To znači da moramo pod hitno iči u još jednu investiciju za visoku željeznu ogradu oko
sabora i vlade RH. i naplačivati ulaznice za ZOO. jer bi bila veča korist od ulaznica nego što sada imamo od njih. Twisted Evil
oni su samo odraz društva u kojem živimo...
pa pogledajmo malo oko sebe svoju sredinu...više od 50% je takvih...drpi, lapi, prevari, svaka 2-ga riječ psovka, preveslaj itd...

cijelo društvo je u gabuli do grla
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Gospodarstvo recimo ...-
Forum(o)Bir: