Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?

Go down 
+11
Casio
stranac
BrainCleaner
Frka
Cutie
meta_k
lejla
Eldorado
Herminka
kranj
Vivaxo
15 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimesub kol 01, 2009 12:32 am

Kazu da svi svima otkinuli od usta,naravno da jesu,ali ne ravnopravno!Kada su slozili da se na 3000kn uzima 2% i na 6000kn uzimaju 4%,zasto nisu nastavili niz?9000kn-6%,12000kn-8%...puno im je,jadni ne mogu...
[Vrh] Go down
Pegy

Pegy


Female Broj postova : 29
Lokacija : što dalje odavde
Registration date : 20.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimepon kol 03, 2009 1:23 pm

Eldorado je napisao/la:
Kazu da svi svima otkinuli od usta,naravno da jesu,ali ne ravnopravno!Kada su slozili da se na 3000kn uzima 2% i na 6000kn uzimaju 4%,zasto nisu nastavili niz?9000kn-6%,12000kn-8%...puno im je,jadni ne mogu...

A koliko bi onda iznosila hadezarina na "onih" 10 miliona za vojne kamione?
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimepon kol 03, 2009 2:00 pm

Pegy je napisao/la:
A koliko bi onda iznosila hadezarina na "onih" 10 miliona za vojne kamione?

Poanta je jasna,treba uzeti onima koji imaju najmanje!I tako i je!Znate onu: Nije bitno sto ce drzava ucinite za tebe,nego sto ces ti uciniti za nju! Komentiranje ove recenice jednostavno otvara previse tema...
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 3:51 pm

Vivaxo je napisao/la:
Pegy je napisao/la:
A koliko bi onda iznosila hadezarina na "onih" 10 miliona za vojne kamione?

Poanta je jasna,treba uzeti onima koji imaju najmanje!I tako i je!Znate onu: Nije bitno sto ce drzava ucinite za tebe,nego sto ces ti uciniti za nju! Komentiranje ove recenice jednostavno otvara previse tema...
ma poanta je da se ne želi štedjeti, dakle hrpa izmišljenih ministratsva, ureda, ovakvih onakvih, podureda ureda, svi oni imaju nove ljude, zapošljava se na svim resorima, državničkim, javnim lsužbama , lokalnim šakom i kapom...
sve su ne proizvodne stvari, višak ljudi koje radi xyz razloga treba uhljebiti...imamo preglomazan i preskup aparat...nitko nijedna vlast ni ona do sijećnja 2000 ni ona koalicijska ni ova sada a ni idućih 3 bar koje će doći na vlast pa bio na njoj Čačić. Mesić, Milanović, Kosorica ili već ko...neće ništa promijeniti po tom pitanju...


eto to je problem to je POANTA.
i sad kratkoročno gase požar novim nametima...a sve računajuću kao će s tim prepbroditi plutanje do dolaska broda spasioca ( čitaj sveopće svjetske perspektive, a samim time i dizanja BDP , rasta opće potrošnje itd) i da prežive bez ovih rezova.

ali to neće ići neće jer smo preduboko u jami i nema naznaka da bi ove mjere mogle poživjeti do sveopćeg svjetskog zamaha...pa da se opet 8 god tješimo kako je eto sad sve bajno dok smo zapravo sve vrijeme bili u istim govnima samo je bilo kredita da to raja ne osjeti.

Ove mjere i haračenje će samo dugoročno krizu još produbiti, još oslabiti kupovnu moć timei gospodarstvo a u konačnici i punjenje državne blagajne.

Poanta je da nitko ne želi dirati u osinjak.
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 6:09 pm

Eto, napričali se sinoć naši stari privrednici i konstatirali da je daruvarsko gospodarstvo u dubokoj provaliji. Što učiniti ? Ne znaju ?! Znaju samo da će ovo postati grad penzionera ( sigurno uvoznih, jer domaći neće imati gdje zaraditi mirovinu ).
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 10:12 pm

Koliko mogućnosti za zaposlenje nude nama ženama nije ni čudo da će postati grad penzionera..
Svaka žena koja želi i ima djecu, jednoga dana želi negdje i raditi da pomogne mužu školovanje te iste djece i izvođenje "na životni put" kako se to kaže..
Nažalost u gradu Daruvaru takvih mjesta gotovo da i nema..sem Vesne ili Iride a tamo se crnči za minimalac.
Naravno da svaka žena, tako i ja sama govorim mužu da je vrijeme da odemo odavde..u grad koji će nama zaposlenim ženama pružiti bolje mogućnosti i prilike za rad , da se lakše brinemo o djeci i obitelji , kao i mogućnosti da više vremena provodimo sa djecom i muževima a ne da u ono malo slobodnog vremena moramo tražiti dodatne poslove da bi zajednički sa supruzima pokrpale rupe (računi, režije) koje nastaju radom za minimalac..
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimečet kol 06, 2009 7:42 pm

Održan je i taj prvi sastanak sa poduzetnicima (kakvim-takvim ali naši su) i to je za grad povijesni sastanak. GRADONAČELNIK ŽELI saslušati probleme onih koji doprinose gradskom budžetu. zar to nije novost) Naravno da se ne može čarobnim štapićem riješiti nagomilane probleme ali su makar detektirani. Prijedlog je bio i to da se krene sa smanjenjem strane rashoda a to je kao prvo plaće zaposlenih u gradskim firmama i upravi. Naravno da je to malo ali makar nećemo krenuti kao Srebrenka pa opet oderati po gospodarstvu i radnicima.
Za prvi puta ja sam zadovoljan. Normalno je da se ne može raditi sa svima koji su poduzetnici pa je za očekivati da se Gospodarsko vijeće formira u što kraćem roku.
Ali na kraju glavno je da se smjer kretanja promjenio. Nećemo više pričati o elitnom turizmu uz vodeni park i aerodromu za "zlatnu mladež". Neka se zadovolje hipodromom. alien
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimesub kol 22, 2009 5:59 pm

calimero je napisao/la:
da se krene sa smanjenjem strane rashoda a to je kao prvo plaće zaposlenih u gradskim firmama i upravi. alien

Priča se ponavlja, vodeći ljudi gospodarstva raspravljaju o smanjenju plaća nekom drugom?! To će izvući grad i državu iz recesije ?!
Mislim da tu nije rješenje. Slažem se da treba smanjiti bezobrazno velike plaće "menadžmentu" u državnim i gradskom tvrkama, jer su to uglavnom uhljebljeni stranački vojnici. Ne znam postoji li takvo što u svijetu? Od naših gospodarstvenika očekujem odgovore na naša pitanja gospodarskog razvoja grada. Kada znamo da je oko 2000 nezaposlenih i prosječna plaća među minimalnim u Hrvatskoj, opravdano je zapitati se što znači kada gospodarstvenici raspravljaju o navedenoj temi.
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimened kol 23, 2009 10:06 pm

Nesto je trulo u drzavi Hrvatskoj,ali u Daruvaru je to umrlo i smrdi naveliko i nije bitan smrad,jer se na njega s vremenom ljudi naviknu!
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimepet kol 28, 2009 3:02 pm

Strašno je to što vladajući i dalje misle da se zabavljaju sa stokom sitnog zuba. Zamislite, sada su shvatili da oko sto tisuća ljudi ne plaća krizni porez?! Pa to je znao svatko tko zna čitati, još kada se zakon donosio. I što sad, bavimo se ničim, donosimo izmjene i dopune svih zakona koje su dobroplaćeni zastupnici donijeli nakon dubokog promišljanja. Da, narod šuti?!
Usput, INA duguje proračunu koliko iznose prihodi od novosmišljenog poreza? Koliko je samo raznih ina?
[Vrh] Go down
ostap bender

ostap bender


Male Broj postova : 113
Registration date : 18.02.2009

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimečet ruj 03, 2009 12:02 pm

kranj je napisao/la:

Usput, INA duguje proračunu koliko iznose prihodi od novosmišljenog poreza? Koliko je samo raznih ina?

Ali nisu rekli da Ina ujedno od RH (od raznih državnih poduzeća, a i od same vlade) potražuje preko dvije milijarde kuna, pa lažu nas gdje stignu!!!!!
[Vrh] Go down
veritas@gmail.com

veritas@gmail.com


Broj postova : 10
Registration date : 02.09.2009

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimepet ruj 04, 2009 12:42 am

Herminka je napisao/la:
Stanje žiro računa Grada Daruvara na dan 9.lipnja bilo je 599 tisuća 985 kuna i 40 lipa. Ove godine na naplatu stižu potraživanja kredita koja će gradski proračun opteretiti za oko 3 i pol milijuna kuna.


affraid affraid affraid

Već sam negdje rekla: jedino Zvonko Cegledi je "zaslužio" biti na čelu TVP i dokazati njegovu isplativost.

Mislite li da bi imalo smisla organizirati neki prosvjed ili slično kojim bi se tražilo postavljanje Cegija u Aqua park????
Onako, s transparentima:

CEGIJA U AQUA PARK!
CEGIJA U AQUA PARK!
CEGIJA U AQUA PARK!

pa da, skinula bih ga u kupaći i postavila na vrh piramide TVP-a,kao ogledni primjerak, a u krilo bi mu stavila Simonu....čisto da mu ne bude dosadno!!! Hat Hat Cheer
[Vrh] Go down
veritas@gmail.com

veritas@gmail.com


Broj postova : 10
Registration date : 02.09.2009

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimepet ruj 04, 2009 12:45 am

veritas@gmail.com je napisao/la:
Herminka je napisao/la:
Stanje žiro računa Grada Daruvara na dan 9.lipnja bilo je 599 tisuća 985 kuna i 40 lipa. Ove godine na naplatu stižu potraživanja kredita koja će gradski proračun opteretiti za oko 3 i pol milijuna kuna.


affraid affraid affraid

Već sam negdje rekla: jedino Zvonko Cegledi je "zaslužio" biti na čelu TVP i dokazati njegovu isplativost.

Mislite li da bi imalo smisla organizirati neki prosvjed ili slično kojim bi se tražilo postavljanje Cegija u Aqua park????
Onako, s transparentima:

CEGIJA U AQUA PARK!
CEGIJA U AQUA PARK!
CEGIJA U AQUA PARK!

pa da, skinula bih ga u kupaći i postavila na vrh piramide TVP-a,kao ogledni primjerak, a u krilo bi mu stavila Simonu....čisto da mu ne bude dosadno!!! Hat Hat Cheer

CGIJA U AQUA PARK
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimepon ruj 07, 2009 12:14 am

Koja se to Simona stalno spominje na forumu?

(valjda se ne radi o Simoni Gotovac?)
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimesub stu 28, 2009 5:16 pm

Mioč već vijećnost u vijeći DT-a...
nakon što je političkim dekretom izabran Majdak (HDZ) za direktora, izlazi u javnost s ekskluzivom.
Darkom 15 god nije zaračunavao plin DT-a.

hahahhhaaaaaaa

pa u ovoj državi na svakog stanovnika treba 1 inspektor inače čim je jedan slobodan odmah prevara, krađa varanje
[Vrh] Go down
meta_k




Broj postova : 50
Registration date : 01.05.2009

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimened stu 29, 2009 3:26 pm

Casio je napisao/la:
Mioč već vijećnost u vijeći DT-a...
nakon što je političkim dekretom izabran Majdak (HDZ) za direktora, izlazi u javnost s ekskluzivom.
Darkom 15 god nije zaračunavao plin DT-a.

hahahhhaaaaaaa

pa u ovoj državi na svakog stanovnika treba 1 inspektor inače čim je jedan slobodan odmah prevara, krađa varanje

Nije Majdak nego Medak...
HDZ ostaje...
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimesub pro 19, 2009 6:10 pm

Praksa pokazuje da je stupanj naopredovanja obrnuto proporcionalan sa stupnjem obrazovanja, znanja, sposobnosti i rada. Važnije je imati stranačku iskaznicu prave boje, nego svo znanje, sposobnost, poštenje i vrijednosti ovog svijeta. I tako ćemo , malo sutra, na više grane i svijetlu budućnost (koju svi nude 24 sata na dan).
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimesri sij 20, 2010 9:43 am

kranj je napisao/la:
Praksa pokazuje da je stupanj naopredovanja obrnuto proporcionalan sa stupnjem obrazovanja, znanja, sposobnosti i rada. Važnije je imati stranačku iskaznicu prave boje, nego svo znanje, sposobnost, poštenje i vrijednosti ovog svijeta. I tako ćemo , malo sutra, na više grane i svijetlu budućnost (koju svi nude 24 sata na dan).

Za to njihovo svijetlo u tunelu za što oni pričaju da se nazire izlaz iz tunela nije ništa drugo nego vlak koji nam dolazi u susret!
[Vrh] Go down
Frka

Frka


Broj postova : 49
Registration date : 28.04.2009

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimesri sij 20, 2010 1:36 pm

Kada i radnik i seljak budu imali novaca,ovaj grad će živjeti!A do tada ... besparica!
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimesri sij 20, 2010 10:34 pm

Radnik i seljak?
Radnika u Daruvaru više da i nema, nemaju gdje raditi-osim ako se raznorazne institucije koje žive na proračunu nazivaju radnim organizacijama...
"Seljaci" imaju, no oni se danas nazivaju "zlatna mladež" i svoje pare troše u raznoraznim skijalištima i ljetovalištima van države nam Hrvatske
I gdje smo to sada?
[Vrh] Go down
meta_k




Broj postova : 50
Registration date : 01.05.2009

Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitimened oľu 14, 2010 10:24 pm

Frka je napisao/la:
Kada i radnik i seljak budu imali novaca,ovaj grad će živjeti!A do tada ... besparica!

Nažalost, još ne možemo reći da smo dotakli dno, jer od gorega uvijek može biti gore... U državi smo u zadnjih 20 godina zadnja rupa na svirali, a sad je naša država stvarno u k....
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?   Kuc-Kuc, moje ime je Recesija? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kuc-Kuc, moje ime je Recesija?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Gospodarstvo recimo ...-
Forum(o)Bir: