Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 JE LI POČELO?

Go down 
+5
trnokop
Papacoder
lejla
Casio
Herminka
9 posters
Autor/icaPoruka
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimesub tra 25, 2009 12:05 am

Imate li vi osjećaj da se nešto važno zbiva, da su najnovija zbivanja početak nečega? Mislim na studentske prosvjede, najave štrajka zaposlenih u svim javnim službama, najave prosvjeda građana "Stegnite vi remen, bando lopovska", najave prosvjeda poljoprivrednika?
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimesub tra 25, 2009 1:48 am

Herminka je napisao/la:
Imate li vi osjećaj da se nešto važno zbiva, da su najnovija zbivanja početak nečega? Mislim na studentske prosvjede, najave štrajka zaposlenih u svim javnim službama, najave prosvjeda građana "Stegnite vi remen, bando lopovska", najave prosvjeda poljoprivrednika?
ništa osim klasične predigre pred izbore...
kad prođu izbori sve će se utišati
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimesub tra 25, 2009 7:51 pm

Casio je napisao/la:
ništa osim klasične predigre pred izbore...
kad prođu izbori sve će se utišati

No A ja sam se ponadala (i još se nadam) da bi sve moglo biti početak nečeg novog. Posebno mislim na studentske prosvjede.
Podržavam ih i nadam se da ih neće lako "ušutkati".
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimened tra 26, 2009 12:43 am

Počelo je počelo..još nas ravo nije niti snašlo, ono pravo dolazi poslije izbora kada ljudima puknu živci....
Nadam se da će narod progledati tijekom ove kampanje..
[Vrh] Go down
Papacoder

Papacoder


Broj postova : 9
Registration date : 25.04.2009

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimepon tra 27, 2009 12:31 am

Evo, pa se odlučite prema svom uvjerenju i savjesti:

http://www.bandolopovska.com/

(Možete poslušati i himnu. Tekst je primjenjiv i na našu sredinu.)

Himna prosvjeda:
http://mediaplayer.yahoo.com/contplay/index.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bandolopovska.com%2F
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimepon tra 27, 2009 12:32 pm

Papacoder je napisao/la:
Evo, pa se odlučite prema svom uvjerenju i savjesti:

http://www.bandolopovska.com/

(Možete poslušati i himnu. Tekst je primjenjiv i na našu sredinu.)

Himna prosvjeda:
http://mediaplayer.yahoo.com/contplay/index.php?url=http%3A%2F%2Fwww.bandolopovska.com%2F
ne volim ideje, ajmo rušiti, a neimati ideje " a što sagraditi"

trebamo jasnu političku incijativu najpoštenijih, i najstručnijih ljudi u svim segmentima ...

kako bi znao da su oni ti koji jamče bolje?

pa ako im slogan bude Čerčilov...krv, znoj i suze.. dodao bih rad i rad...
tada bi vidio neko svjetlo na obzoru, isto vrijedi kako za državnu tako i lokalnu sredinu...

ovako sve ovo je za mene sprdačina
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimepon tra 27, 2009 3:21 pm

Casio, ti zagovaraš političko rješavanje problema? O.K.

Mislim da je ljudima dosta upravo toga. Jasno je da nam sustav tako funkcionira i da mora postojati red, ali bunt, pobuna (pa makar i revolucija) su upravo suprotnost redu.

Ne znam što da mislim o himni... Tekst je zanimljiv.
Himne i jesu tendenciozne, to im je svrha. One ne nude rješenje, već im je cilj zapaliti mase, pobuditi određene osjećaje, itd.

Osobno, podržavam studentske prosvjede jer vidim da ne pristaju svi biti ovce. Svaki opravdani bunt i prosvjed su izraz nezadovoljstva, a demokratsko pravo svakog pojedinca je da se zauzima za sebe.

Anarhiju ne odobravam, ali rušenje vlade čak i ako ne nudim rješenje određenog problema, smatram prihvatljivim. Uostalom, zbog puno manjih propusta se u civiliziranim zemljama smjenjuju vlade.
Možda bi se vladajući odgovornije ponašali kada bi znali da nisu svi stoka sitnoga zuba.
[Vrh] Go down
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimepon tra 27, 2009 10:50 pm

Spomenuti Ranciere, inače, smatra da se "državna moć i moć bogatstva sve više ujedinjuju u jedno jedino učeno upravljanje tokovima novca i naroda", pa stvarna demokracija nije oblik vladanja koji će opsluživati te dvije sile, nego upravo suprotno: "djelovanje koje oligarhijskim vladavinama neprestano otima monopol na javni život, a bogatstvu svemoć nad našim životima".

Viktor Ivančić

Cijeli tekst možete pročitati ovdje : http://www.slobodnifilozofski.bloger.hr/post/ekskluzivno-za-sf-blog--novi-tekst-viktora-ivancica-s-prvenstvom-objave/1391712.aspx
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimepon tra 27, 2009 11:24 pm

Herminka je napisao/la:
Casio, ti zagovaraš političko rješavanje problema? O.K.

Da.
Svaku vladu smo "mi" izabrali...
i trenutno u svijetu ne postoji bolji oblik vladavine osim demokracije...
kad me netko uvjeri u suprotno, onda ću vjerovat u nešto drugo...
imamo izbore , imamo pravo sami se organizirati, imamo pravila jednaka za sve... dobijmo glasove, promijenimo...
a dok samo pričamo kao ovdje na forumu ( i imamo potpuno pravo to činiti) a ne želimo samo preuzeti odgovornost da vodimo niti svoj grad a kamoli nešto veće...onda ni ne zaslužujemo drugo nego da nas vode Cegiji, MArići, Rohlici...
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimesri tra 29, 2009 12:19 am

[quote="Casio"]
Da.
Citat :
Svaku vladu smo "mi" izabrali...
i trenutno u svijetu ne postoji bolji oblik vladavine osim demokracije...
kad me netko uvjeri u suprotno, onda ću vjerovat u nešto drugo...
imamo izbore , imamo pravo sami se organizirati, imamo pravila jednaka za sve...

Nisu, nažalost, pravila jednaka za sve.
Citat :
dobijmo glasove, promijenimo...
a dok samo pričamo kao ovdje na forumu ( i imamo potpuno pravo to činiti) a ne želimo samo preuzeti odgovornost da vodimo niti svoj grad a kamoli nešto veće...onda ni ne zaslužujemo drugo nego da nas vode Cegiji, MArići, Rohlici...

U načelu se slažem s tobom.
Ali evo kako ja to vidim: ljudi su siti ovakve demokracije, stranaka koje se međusobno razlikuju samo po nazivu iliti kombinaciji raznih slova u nazivu, od kojih je poželjno da barem jedno bude H.
U postojećim strankama su uvijek isti ljudi, samo se uoči izbora malo ispremještaju, a nakon izbora je opet sve isto. Promjena nema, gledamo iste face. A to su face pojedinaca koji su, tobože, "spremni preuzeti odgovornost" da vode grad, državu. U stvarnosti su spremni jedino ostvariti svoje interese. Spremni su i promijeniti svoje interese i svoja uvjerenja ukoliko od toga imaju koristi. To je ono što ljudima smeta! Mnoge odbija od uključivanja u politiku. Danas je svima jasno da se samo "preko politike" može nešto postići. I desilo se to da su stranke u borbi da imaju što više članova, postale azil i za pojedince sumnjivih moralnih osobina i upitnih ljudskih kvaliteta i s kojima nikada ne bih voljela imati ništa zajedničko. U svakoj daruvarskoj stranci ima više takvih nego onih za koje vjerujem da su spremni "preuzeti odgovornost".

Kada se još tome pridodaju čudne koalicije "a la Daruvar" - nije čudo da od pet kadidata za gradonačelnika - nemam kome dati svoj glas! confused
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimesri tra 29, 2009 12:57 am

Od poznatih kandidata - Rohlika, Marića i Cegledija - dobili smo dva nova: mladog Wagnera i starog Paju.

clown clown clown clown clown

I evo nam.
Stvarno, mi Daruvarčani ne možemo bolje.

Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Mislim da gore nije moglo biti. Kladim se da nitko nije niti pomislio na ovu dvojicu novih kad smo u anketi na forumu većinom glasali za osobu X....
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimesri tra 29, 2009 12:02 pm

monty je napisao/la:
Od poznatih kandidata - Rohlika, Marića i Cegledija - dobili smo dva nova: mladog Wagnera i starog Paju.

lol!
da mi ovo neko pričao prije par godina, ja bi rekao da je lud 100%...

koja ergela...

pa ovo ni u komedijama C produkcije holliwooda nema...

kakva sprdačina
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimesri tra 29, 2009 12:05 pm

Herminka je napisao/la:


U načelu se slažem s tobom.
i ja s tobom...
no ne vidim rješenje u nasilju...možda sam krivo protumačio...
aposlutno sam za prosvjede, štrajkove i sl...
ali ako je cilj toga pokrenuti kritičnu masu da da nešto bolje...
a ne da narodski rečeno " sjaše kurta a uzjaše murta"
a što se moglo već vidjeti kod seljačkih prosvjeda, kad je su seljačke udruge u rukama 2 političke stranke , tobože u borbi za seljake, rušile vlade prosvjedima ( neuspješno).
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimesri svi 20, 2009 7:48 pm

Može li netko protumačiti ovu situaciju. Netko napusti stranku zbog neslaganja s vodstvom te stranke, a nakon toga, s liste druge stranke, poziva birače da glasaju za kandidata zbog kojeg je napustio stranku?! Meni tu baš i nema logike.
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimesri svi 20, 2009 7:53 pm

Eh, logika i politika baš i nisu na 'ti'.

Inače, navedeno baš i nije primjer zdravorazumskog postupanja. Evil or Very Mad
Još kada bi nam prišapnuo o kome se točno radi? Question
[Vrh] Go down
nova_nada

nova_nada


Female Broj postova : 42
Registration date : 31.12.2008

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimesri svi 20, 2009 9:40 pm

Herminka je napisao/la:
Eh, logika i politika baš i nisu na 'ti'.

Inače, navedeno baš i nije primjer zdravorazumskog postupanja. Evil or Very Mad
Još kada bi nam prišapnuo o kome se točno radi? Question


da se mogu kladiti, rekla bih da je riječ o Čobanu! Dobio je nogu od Cegija, otišao na listu HDZ-a, HDZ je laganini popušio, a sad Jandroković na sva zvona objavljuje da će HDZ u Daruvaru podržati Cegija! I opet jovo nanovo! *rig*
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimened srp 05, 2009 12:16 pm

Herminka je napisao/la:
Ali evo kako ja to vidim: ljudi su siti ovakve demokracije, stranaka koje se međusobno razlikuju samo po nazivu iliti kombinaciji raznih slova u nazivu, od kojih je poželjno da barem jedno bude H.
U postojećim strankama su uvijek isti ljudi, samo se uoči izbora malo ispremještaju, a nakon izbora je opet sve isto. Promjena nema, gledamo iste face. A to su face pojedinaca koji su, tobože, "spremni preuzeti odgovornost" da vode grad, državu. U stvarnosti su spremni jedino ostvariti svoje interese. Spremni su i promijeniti svoje interese i svoja uvjerenja ukoliko od toga imaju koristi. To je ono što ljudima smeta! confused

Mislim da je aktualna situacija potvrdila tvoje stavove. Žalosno, ako to ljudi ne razumiju.
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitimened srp 05, 2009 1:27 pm

kranj je napisao/la:
Herminka je napisao/la:
Ali evo kako ja to vidim: ljudi su siti ovakve demokracije, stranaka koje se međusobno razlikuju samo po nazivu iliti kombinaciji raznih slova u nazivu, od kojih je poželjno da barem jedno bude H.
U postojećim strankama su uvijek isti ljudi, samo se uoči izbora malo ispremještaju, a nakon izbora je opet sve isto. Promjena nema, gledamo iste face. A to su face pojedinaca koji su, tobože, "spremni preuzeti odgovornost" da vode grad, državu. U stvarnosti su spremni jedino ostvariti svoje interese. Spremni su i promijeniti svoje interese i svoja uvjerenja ukoliko od toga imaju koristi. To je ono što ljudima smeta! confused

Mislim da je aktualna situacija potvrdila tvoje stavove. Žalosno, ako to ljudi ne razumiju.
dodao bih uz žalosno, i TRAGIČNO ako razumiju a poanta da proguraju sebe u iste krugove i nastave s politikom nerada, nekompetencije, netolerancije, itd
[Vrh] Go down
stranac




Broj postova : 8
Registration date : 16.07.2009

JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Početak kraja.   JE LI POČELO? Icon_minitimečet srp 16, 2009 11:20 pm

Još nije počelo ali jako je blizu. Cheer Harmonic Druuunk Shooocked
[Vrh] Go down
Sponsored content





JE LI POČELO? Empty
PostajNaslov: Re: JE LI POČELO?   JE LI POČELO? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
JE LI POČELO?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: A sad RAZNO-
Forum(o)Bir: