Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vi u nasem gospodarstvu!

Go down 
+8
lejla
Frka
kranj
Eldorado
BrainCleaner
mr_yul
Herminka
Vivaxo
12 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
meta_k




Broj postova : 50
Registration date : 01.05.2009

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimened oľu 14, 2010 10:22 pm

kranj je napisao/la:
Kažu da familija, greška, nadzorni odbor i uprava MPD. d.d. postaje MPD d.o.o. Baš mislim kako će to potaknuti proizvodnju, ali ne mogu dokučiti. Jedino mi je, bar mislim, jasno zašto iz d.d. prelaze u d.o.o. Kome je sve potpuno jasno neka pokuša pojasniti i malim dioničarima.

A mali dioničari (čitaj zaposlenici koji još imaju dionice)? Gdje su tu oni? Zna li tko?
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 16, 2010 4:41 am

A Vesna d.d. u Vesna d.o.o zar ste to već svi zaboravili?
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimesri oľu 17, 2010 5:38 pm

lejla je napisao/la:
A Vesna d.d. u Vesna d.o.o zar ste to već svi zaboravili?
pa potom Vesna d.o.o. u 5-6 drugih d.o.o., tipa Isabella, ...
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimečet tra 15, 2010 6:07 pm

Mrtav grad, mrtvo gospodarstvo, mrtav forum.
Gdje su bodlje da otpikaju ove umorne neimare?
[Vrh] Go down
BrainCleaner

BrainCleaner


Male Broj postova : 82
Age : 63
Lokacija : TU NEGDJE
Registration date : 02.12.2008

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimepet tra 16, 2010 12:56 pm

kranj je napisao/la:
Mrtav grad, mrtvo gospodarstvo, mrtav forum.
Gdje su bodlje da otpikaju ove umorne neimare?

Mrtvi nebockaju jer se bore za vlastiti ostanak i opstanak jer se zna tko je tko i tko kolo vodi.
Recesija+besparica+zastrašivanje+osvete = ŠUTI I TRPI jer u protivnom ako nečeš ti stradat stradat će makar djeca i ostali tvoji bližnji jer
smo u ovoj državi svi jednaki pred zakonom osim što ima JEDAKIJIH pa mogu raditi što ih je volja NAŽALOST. Evil or Very Mad Badday Computer Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 91660 Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 851399

DOK NEPADNE KRV NEĆE BITI BOLJE.


Zadnja promjena: BrainCleaner; pet tra 16, 2010 1:01 pm; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Zaboravljeni dodatak postu.)
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimesri svi 05, 2010 10:58 pm

Gospodarstvo je u k....,a još kad sam danas iza Snacka vidio mladića 30ih godina kako kopa po kontejneru,nije mi ništa potrebno objašnjavati,nažalost!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimečet svi 13, 2010 5:47 pm

[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimesub svi 15, 2010 10:15 am

U nedjelju kreće posljednji vlak na liniji Pčelić-Sirač i najvjerojatnije odlazi u povijest, a mi u 3,14... Perspektiva tipa "prošo voz"!!!! No
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimečet lip 17, 2010 10:11 am

Pustoš se nadvila nad nama...i traje...i trajati će...Što se tiče pruge,vidio sam da su neki kupovali karte za uspomenu i dugo sjećanje.Slika pruge i stanica sam vidio da ima i na Katinac.com.I nije loša ideja da svako selo ima svoju stranicu,kad već posla i gospodarstva nemamo,a i ono malo što imamo potuče led.

Life sucks!
[Vrh] Go down
BrainCleaner

BrainCleaner


Male Broj postova : 82
Age : 63
Lokacija : TU NEGDJE
Registration date : 02.12.2008

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimepon lip 28, 2010 4:25 pm

[u]NAJEBASMO SA SVIH STRANA. (A tko će to plačat.) POŠTENI NAROD Jaci iliti SUZANI. Badday
[Vrh] Go down
BrainCleaner

BrainCleaner


Male Broj postova : 82
Age : 63
Lokacija : TU NEGDJE
Registration date : 02.12.2008

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimened srp 04, 2010 6:45 am

ZNAČI SVE NAM VALJA OD GOSPODARSTVA DRUŠTVA U KOJEMU ŽIVIMO I KRAJ SVIH "gulikoža". rendeer
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimesub ruj 11, 2010 9:20 am

Čujem da imamo u gradu i Gospodarsko vijeće kao savjetodavno tijelo gradonačelnika. Krasno. Još da imamo i gospodarstvo, sve bi funkcioniralo. Ako novi predsjednik G.V. g. Čoban potvrđuje činjenicu da je u Daruvaru zaposleno oko 1700 ljudi ( uglavnom državne i javne službre i javna poduzeća ), a preko 2200 ljudi je nezaposleno, jasno je da bez poticanja razvoja gospodarstva i povećanja broja zaposlenih nema napretka ovoga grada. Slučajno sam se zapitao koliko ukupno zaposlenika imaju članovi G.V. ? Moj odgovor je ispod svakog očekivanja.
Kako se gradonačelnik može čuditi što su naplaćeni porezi na dohodak manji od očekivanih? Manje je zaposlenih, manje su plaće, država uzima svoje itd. A priča o životu od turizma u Daruvaru je utopija. Moglo bi se u nedogled.
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimepet lis 15, 2010 5:35 pm

Naš grad je sranje u punom smislu te riječi...gospodarstva NEMA niti će ga biti u skorije vrijeme!Sve te pametnjakoviće treba maknuti,jer su sami zaljepljeni na stolici.Radnike nitko ništa ne pita niti postoje radnička prava,samo minimalac za one sretne koji ga dobiju i koji ne vraćaju dio plaće u gotovini u firmu!!!
[Vrh] Go down
meta_k




Broj postova : 50
Registration date : 01.05.2009

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimepon lis 18, 2010 10:51 pm

kranj je napisao/la:
Čujem da imamo u gradu i Gospodarsko vijeće kao savjetodavno tijelo gradonačelnika. Krasno. Još da imamo i gospodarstvo, sve bi funkcioniralo. Ako novi predsjednik G.V. g. Čoban potvrđuje činjenicu da je u Daruvaru zaposleno oko 1700 ljudi ( uglavnom državne i javne službre i javna poduzeća ), a preko 2200 ljudi je nezaposleno, jasno je da bez poticanja razvoja gospodarstva i povećanja broja zaposlenih nema napretka ovoga grada. Slučajno sam se zapitao koliko ukupno zaposlenika imaju članovi G.V. ? Moj odgovor je ispod svakog očekivanja.
Kako se gradonačelnik može čuditi što su naplaćeni porezi na dohodak manji od očekivanih? Manje je zaposlenih, manje su plaće, država uzima svoje itd. A priča o životu od turizma u Daruvaru je utopija. Moglo bi se u nedogled.

Slažem se. Meni se već odavno povraća od "turizma" u Daruvaru. Žalosno, ali već 20 godina nema napretka. Svaka godina je sve gora i gora... Onaj TVP je grad bacio na koljena. Užas.
Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 91660
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimepon stu 01, 2010 8:57 pm

Čini se meni da grad napravi javnu kuću na Petrovom vrhu da bi i ona propala,svi bi je....,a gaće nitko ne bi skinuo!Stvar je vrlo jednostavna,tko nije za biznis neka šeta dalje...jer prvi pametni bi nešto već pokrenuo!

bounce
[Vrh] Go down
Frka

Frka


Broj postova : 49
Registration date : 28.04.2009

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimeuto stu 02, 2010 9:04 pm

Mislim da će dio firmi,obrta,ugostitelja... do trećeg mjeseca 2011 jednostvano bankrotirati,jer kad vidim koja imena nemaju za plaće,koma.
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimesri stu 03, 2010 12:25 pm

A priča se da će prvi veći paket prema Birou biti upućen iz Iride pošto se proizvodnja seli u države s jeftinijom radnom snagom...kako god - nije dobro!
[Vrh] Go down
Ontario

Ontario


Broj postova : 22
Registration date : 04.11.2010

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimečet stu 04, 2010 3:44 pm

Vivaxo je napisao/la:
A priča se da će prvi veći paket prema Birou biti upućen iz Iride pošto se proizvodnja seli u države s jeftinijom radnom snagom...kako god - nije dobro!

To sam i ja čuo od zaposlenika Iride i zaključak je taj da idemo ka gospodarskoj zabiti u kojoj ne cirkulira novac,nego samo kompezacije i cesije,većina drži dubiozu i nada se boljem koje ne dolazi dok im se prispjele obaveze gomilaju.Izlaz?S ovakvom moćnom lokalnom politikom samo ustrajemo prema gore navedenom smjeru...

Daruvarska istina:

"Živim u malom slavonskom gradiću. Svi smo u dugovima do grla. Turistička sezona ravna nuli: nikoga nema, niko ne dolazi, niko se ne najavljuje da će doći. Za Uskrs, iznenada, na recepciji u hotelu, dođe neki Njemac. Traži apartman. Ima slobodnih! Njemac ostavi 100€ na recepciji, uzme ključ i ode vidjeti apartman. Recepcionar zgrabi lovu i otrči do mesara da mu vrati dug za nabavljeno meso. Mesar uzme pare i ode da plati dug svom dobavljaču. Ovaj je brže-bolje otrčao do farme da plati prase seljaku za koje je dugovao još od Božića. Seljak uzme pare i otrči do lokalne "mlade", koja mu je duže vrijeme davala na kredit, i zaprijetila da će početi uračunavati i kamate. "Mlada" dotrči u hotel da plati dugovanja za sobu još od prošle godine. Recepcioner uzme pare, a Njemac siđe u tom momentu i reče da mu ne odgovara apartman. Recepcioner mu vrati njegovih 100€ i Njemac ode.

Svi u našem mjestu su zaključili da, iako nije bilo neke velike zarade od tog Njemca, bar su uspjeli vratiti dug i da nema razloga za brigu."

[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitimesub pro 18, 2010 1:07 pm

Ovo mi izgleda kao unosni oblik sitnog poduzetništva i u sve većem je usponu:

http://www.vecernji.hr/vijesti/oruzana-pljacka-poslovnici-erste-banke-hercegovcu-clanak-227117


Nažalost...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Vi u nasem gospodarstvu!   Vi u nasem gospodarstvu! - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vi u nasem gospodarstvu!
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» IMA LI SPONZORUŠA U NAŠEM MALOM GRADU
» VRHUNSKI DOGAĐAJ U NAŠEM GRADU

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Gospodarstvo recimo ...-
Forum(o)Bir: