Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 gospodarska zona

Go down 
+2
Vivaxo
trnokop
6 posters
Autor/icaPoruka
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

gospodarska zona Empty
PostajNaslov: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitimepet sij 30, 2009 2:15 pm

http://www.jutarnji.hr/novac/bizzbuzz/clanak/art-2009,1,30,airbus_kutina,150228.jl

Dakle u Kutini proizvode dijelove za Airbus a kod nas se proizvode termičke diverzije. Hmmm, možda je to Cegijev plan pokretanja gospodarstva.
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

gospodarska zona Empty
PostajNaslov: Re: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitimepet sij 30, 2009 4:45 pm

Da je gradonacelniku stalo da se pokrene gospodarstvo,on bi ga i pokrenuo!No,nije mu stalo i nije ga briga,jer u njegovom novcaniku ima novaca i ima pun frizider doma!Da npr. Dalit zeli proizvoditi raznorazne dijelove on bi to i proizvodio,ali kako je vlasnik rekao u jednoj prilici - ne da mu se,dobro mu je i ovako!Da situacija u Vesni moze biti bolja - moze,ali nece!Uopce nema veze sto rade na strojevima starim preko 30 godina i sto ih odrzavaju neiskusni majstori tek ispali iz srednje skole!Zasto bi ti netko dao placu 3500kn,ako si ti zadovoljan i sa 2000kn mjesecno i dolazis raditi svaki dan?Pogledajte samo koliko je zena u Vesni islo raditi 8h nedjeljom da zarade za cijeli dan 13kn!?Za sat vremena nazica na centru 2 puta vise!Drzava je na strani vlasnika i zato crpi Miki dok ide,jer kad stane vlasnik ce uzivati u novcima iz svoje busotine koju su mu omogucili vjerni radnici!A sta da se dogovore i stanu?Koliko covjek mora biti JADAN da suti kada primi 1400kn place?
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

gospodarska zona Empty
PostajNaslov: Re: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitimepet sij 30, 2009 8:14 pm

Nazalost,ima puno istine u tvom postu Vivaxo!

No
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

gospodarska zona Empty
PostajNaslov: Re: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitimepet vel 20, 2009 11:26 am

Ma,slusaj Eldorado,vise jeli istina ili neistina u ovom gradu me ne iznenađuje,ali me iznenađuje to da jednostavno nikome ne prekipi!Ispusni ventili su im doma?Isto kao prica iz Vesne kada se neka pobunila na uvjete,ma nema problema,tebi otkaz i vise nikad neces moci raditi u firmi,a na zavodu ima zena koje jedva cekaju da ih pozovemo raditi!?!?Nasa gospodarska zona mi je nekako jako mrsava!!!Koliko ljudi tamo radi ukupno?Nama trebaju prave firme s 50 i vise zaposlenih,a ne dvorac sa 3 zaposlena od kojih je jedan direktor,drugi zamjenik direktora i treci je radnik!
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

gospodarska zona Empty
PostajNaslov: Re: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitimepet vel 20, 2009 1:44 pm

Vivaxo je napisao/la:
Nasa gospodarska zona mi je nekako jako mrsava!!!Koliko ljudi tamo radi ukupno?Nama trebaju prave firme s 50 i vise zaposlenih,a ne dvorac sa 3 zaposlena od kojih je jedan direktor,drugi zamjenik direktora i treci je radnik!

Evo kreće se zahvaljujući čelnicima grada. Otvoren je dnevni boravak za starije ljude, što njima puno znači. Otvara se i starački dom, samo se malo čeka da i mi ostarimo da može raditi punim kapacitetom. Termalni park radi punom toplom vodom ( gubitke ), trg se neprekidno mijenja. Dakle, stvari se kreću, samo zlonamjerni ne vide u koji to boljitak vodi. Otvorite oči i postanite realni, slušajte istinu koju vam oni daju. Šta imate misliti vlastitom glavom?
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

gospodarska zona Empty
PostajNaslov: Re: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitimepet vel 20, 2009 8:34 pm

SUPER!A sta da radim jos 30 godina?Mirovina ce mi propasti,fondovi ce je pojesti...
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

gospodarska zona Empty
PostajNaslov: Re: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitimečet svi 21, 2009 10:20 am

Boli glava od priča o razvoju gospodarstva u Daruvaru. Naravno, tijekom predizborne kampanje. Svi su prije tvrdili da Grad ne može učiniti ništa za gospodarstvo ( prali ruke ), a sada obilazak malih, srednjih, velikih (!?) gospodarstvenika i obećanja brda i dolina. Usput, dobih saznanja da je veliki dio daruvarskih tvrtki registriran sa sjedištem u Đulovcu, Siraču, G. Polju, Pakracu itd. Čudno, ako čelnici tvrde da za to nema potrebe, jer su uvjeti poslovanja jednaki ?!
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

gospodarska zona Empty
PostajNaslov: Re: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitimesub svi 23, 2009 11:11 pm

kranj je napisao/la:
Boli glava od priča o razvoju gospodarstva u Daruvaru. Naravno, tijekom predizborne kampanje. Svi su prije tvrdili da Grad ne može učiniti ništa za gospodarstvo ( prali ruke ), a sada obilazak malih, srednjih, velikih (!?) gospodarstvenika i obećanja brda i dolina. Usput, dobih saznanja da je veliki dio daruvarskih tvrtki registriran sa sjedištem u Đulovcu, Siraču, G. Polju, Pakracu itd. Čudno, ako čelnici tvrde da za to nema potrebe, jer su uvjeti poslovanja jednaki ?!

Naravno da nije isto - PPDS donosi posebne pogodnosti. Budući da su se poduzetnici angažirali u kampanji (većina uz SDP, a manji dio uz HDZ), očekujem da svoje firme opet prijave u Daruvaru, ukoliko Rohlik pobijedi. Ako ne pobijedi, očekuje se odlazak još većeg broja poduzetnika. Nažalost.
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

gospodarska zona Empty
PostajNaslov: Re: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitimečet ruj 17, 2009 12:27 pm

monty je napisao/la:
Budući da su se poduzetnici angažirali u kampanji (većina uz SDP, a manji dio uz HDZ), očekujem da svoje firme opet prijave u Daruvaru, ukoliko Rohlik pobijedi. Ako ne pobijedi, očekuje se odlazak još većeg broja poduzetnika. Nažalost.

Ne vidim da se išta mijenja, a sastanci gospodarskog vijeća, prema prezentiranim zaključcima, su kao kad mi filozofiramo u kafiću. A, možda ja to sve skupa i ne razumijem.
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

gospodarska zona Empty
PostajNaslov: Re: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitimesub ruj 19, 2009 10:28 am

Još sam pod pritiskom zaključaka gospodarstvenika našeg grada, a naročiti g. sindikalista koji je jasno obrazložio što treba činiti ( poslušaj na 91,5 ). Pogotovo sam zapanjen zaključkom gđe. dogradonačelnice koja je konstatirala da gospodarsko vijeće treba provoditi gospodarsku strategijU, a Grad može pomoći razvoju gospodarstva smanjenjem spomeničke rente i poreza na tvrtku ( poslušaj izjavu na 91,5 ). Slabo sam informiran, jer ne znam da takva strategija postoji.
Navedene mjere sigurno će unatno pomoći uzletu gospodarstva.
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

gospodarska zona Empty
PostajNaslov: Re: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitimeuto ruj 22, 2009 9:37 pm

Znamo sto su rekli,ali sto su napravili?Akcija trazi reakciju,ovo meni izgleda kao lajanje u vjetar!!!Kada se krece? Od 01.01.?Grad treba promjene odmah,a ne nekada!
[Vrh] Go down
BrainCleaner

BrainCleaner


Male Broj postova : 82
Age : 63
Lokacija : TU NEGDJE
Registration date : 02.12.2008

gospodarska zona Empty
PostajNaslov: Re: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitimened ruj 27, 2009 1:23 am

Gospodo draga što imate čitat i slušat osim BEZOČNE LAŽI. rendeer
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

gospodarska zona Empty
PostajNaslov: Re: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitimened ruj 27, 2009 1:29 am

Koliko su ljudi u gradu na rubu ocaja i besparice?Jakooo!!!Klinci nisu uspjeli ni domoci se zarade u metlicama,jer su u skoro 100% bili odrasli!Preko 100 ljudi je odbijeno u berbama iako kako cujem nisu dobili ni isplatu za 2008. godinu,a vinogradi su rekordno obrani!I sta ce sada?Cekati druge metlice?Ljudi ce poceti krasti da se prehrane,jer ne vidim drugo rjesenje,a cini mi se ni oni na vlasti!Ono sto nas je vlast naucila je da krasti znaci uspjeh i prestiz u ovom drustvu,dakle zna raja sto im preostaje!
[Vrh] Go down
BrainCleaner

BrainCleaner


Male Broj postova : 82
Age : 63
Lokacija : TU NEGDJE
Registration date : 02.12.2008

gospodarska zona Empty
PostajNaslov: Re: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitimened ruj 27, 2009 1:33 am

Na tvoj nema mi druge nego se složiti sa i suosječati sa svima ostalima. Badday
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

gospodarska zona Empty
PostajNaslov: Re: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitimesub lis 03, 2009 10:41 am

Čekam već dugo te jake aktivnosti velikih i malih poduzetnika, koje su nam obećavane u predizborno vrijeme, ali ne vidim nikakav pozitivan ( samo negativan ) pomak. Gdje ste? Idemo s programima i realizacijom sada.
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

gospodarska zona Empty
PostajNaslov: Re: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitimeuto stu 03, 2009 10:54 pm

Kranj,postalo je hladno i stize sezona kisnih razdoblja.Kestenje je nestalo i nema potrebe biti ni u centru uzalud!Dogodine,rece Babo!
[Vrh] Go down
Sponsored content





gospodarska zona Empty
PostajNaslov: Re: gospodarska zona   gospodarska zona Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
gospodarska zona
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Gospodarstvo recimo ...-
Forum(o)Bir: