Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 A NEKULTURA ?!

Go down 
+6
calimero
Građanin Krejn
grafein
Vivaxo
Casio
Herminka
10 posters
Autor/icaPoruka
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimepet sij 16, 2009 1:18 am

[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimepet sij 16, 2009 11:20 am

Herminka je napisao/la:
Mad No

http://www.radio-daruvar.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=1604&Itemid=1

affraid
mmmma hahah ahahhaaaa
lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! santa cheers bounce bounce bounce bounce bounce lol!

ma joj pa upišta ću se od smijeha doslovno...

"ali masna žuta fleka na obnovljenoj fasadi ispisana je rukopisom potpuno neprihvatljivim za grad u kojem ljudi aktivno rade kako bi zadržali titualu najljepšeg malog grada u kontinentalnoj Hrvatskoj. Zašto autor grafita želi podcijeniti pobjednike šarajući masnom žutom po bijeloj fasadi, ipak je pitanje za psihologa! "

kao netko je ovo našarao samo da napakosti, gradu,a to između redova znači i Cegiju...

kako mudro, dubokoumno, kakva Agata Kristi, kakvi Šerlok Holms...
Motivi su tu, jasni i proniknuti iz dubina duše...
autor je ciljano htio srušiti Cegija...

elephant elephant elephant elephant elephant

a u stvari neka budaletina, naišla na prvu fasadu koja mu je bila odlična za pisanje, provrtio lijevo desno jel ga neko gleda, i ostavio svoj trag debilizma i nekulture...

i sad krimi priče, oko urote oko toga...

maaaaaaaaaa lol! elephant
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimepet sij 16, 2009 2:14 pm

Kakve to veze uopce ima biti vijest na Radio Daruvaru!?To stoji napisano vec 10 dana!Mozda je napisano posto je vlasnik kuce Majdak?Da je nekulturno,je!Ali nije ispisana gradonacelnikova fasada..."Đabe i krećio su potpuno nepoznate riječi u hrvatskom jeziku" - ne kakajte!Znam dosta daruvarcana koji koriste upravo taj izraz!

Basketball
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimepet sij 16, 2009 4:05 pm

Vivaxo je napisao/la:
Kakve to veze uopce ima biti vijest na Radio Daruvaru!?To stoji napisano vec 10 dana!Mozda je napisano posto je vlasnik kuce Majdak?Da je nekulturno,je!Ali nije ispisana gradonacelnikova fasada..."Đabe i krećio su potpuno nepoznate riječi u hrvatskom jeziku" - ne kakajte!Znam dosta daruvarcana koji koriste upravo taj izraz!

Basketball
u igovoru da...ali u pisanju možda oni nepismeni...
džabe i krečio...

valjda je to poanta o nepoznatim riječima...

ali slažem se, da ako je ovo vijest za jedan grad, onda smo potonuli na samo dno dna, dalje nejde ispod, jer ako još malo zagrebemo, dolje je Kina lol!
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: A nekultura?   A NEKULTURA ?! Icon_minitimepet sij 16, 2009 7:10 pm

"masna žuta fleka na obnovljenoj fasadi ispisana je rukopisom potpuno neprihvatljivim za grad u kojem ljudi aktivno rade kako bi zadržali titualu najljepšeg malog grada"

A autor teksta na citiranoj stranici koji priča o nepoznatim riječima u hrvatskom jeziku u isti svrstava (da mu i oprostimo recimo grešku tipa TITUALU) riječ FLEKA!!!! Molim vas, u svakodnevnom govoru se koristi, ali ako želite zadovoljiti neke norme u javnoj pisanoj riječi..... To što vandali ne znaju pisati, to je manji problem!!!!! Iznenadilo bi nas da znaju, ali netko tko je novinar!!! No, tu sad možemo pokrenuti novu (zapravo, staru) temu!!!!! Shocked
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimepet sij 16, 2009 8:02 pm

grafein je napisao/la:
"masna žuta fleka na obnovljenoj fasadi ispisana je rukopisom potpuno neprihvatljivim za grad u kojem ljudi aktivno rade kako bi zadržali titualu najljepšeg malog grada"

A autor teksta na citiranoj stranici koji priča o nepoznatim riječima u hrvatskom jeziku u isti svrstava (da mu i oprostimo recimo grešku tipa TITUALU) riječ FLEKA!!!! Molim vas, u svakodnevnom govoru se koristi, ali ako želite zadovoljiti neke norme u javnoj pisanoj riječi..... To što vandali ne znaju pisati, to je manji problem!!!!! Iznenadilo bi nas da znaju, ali netko tko je novinar!!! No, tu sad možemo pokrenuti novu (zapravo, staru) temu!!!!! Shocked

....a teško bi u standardnom književnom hrvatskom jeziku prošla i fasada.
Naravno, nipošto nije potrebno cjepidlačiti i vjerujem a to nitko ne bi ni radio da autor sam nije potegao vraga za rep, te ga i treba tući njegovim oružjem. Naime, ispalo je da se rugala sova sjenici.
Uistinu, šaranje po obnovljenom zidu stvar je potpune nekulture i idiotizma, i svakako je vrijedno komentara u lokalnom mediju. Ali ne ovakvog, s teorijom zavjere, umjesto da se opali po primitivizmu pisača i od represivnih ogana zatraži da ga nađu i opale po džepu, ili gdje već stignu.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimepet sij 16, 2009 8:18 pm

Građanin Krejn je napisao/la:

....a teško bi u standardnom književnom hrvatskom jeziku prošla i fasada.
Naravno, nipošto nije potrebno cjepidlačiti i vjerujem a to nitko ne bi ni radio da autor sam nije potegao vraga za rep, te ga i treba tući njegovim oružjem. Naime, ispalo je da se rugala sova sjenici.

Umjesto riječi fasada, iz gore navedenih razloga, toplo preporučam riječ pročelje!
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimened sij 18, 2009 12:38 am

grafein je napisao/la:
Građanin Krejn je napisao/la:

....a teško bi u standardnom književnom hrvatskom jeziku prošla i fasada.
Naravno, nipošto nije potrebno cjepidlačiti i vjerujem a to nitko ne bi ni radio da autor sam nije potegao vraga za rep, te ga i treba tući njegovim oružjem. Naime, ispalo je da se rugala sova sjenici.

Umjesto riječi fasada, iz gore navedenih razloga, toplo preporučam riječ pročelje!

Ma nemoj. Pa kako ti zvuči pročelje sa stražnje strane moje kuće ili bočno pročelje? alien
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimepon sij 19, 2009 12:35 am

calimero je napisao/la:
grafein je napisao/la:
Građanin Krejn je napisao/la:

....a teško bi u standardnom književnom hrvatskom jeziku prošla i fasada.
Naravno, nipošto nije potrebno cjepidlačiti i vjerujem a to nitko ne bi ni radio da autor sam nije potegao vraga za rep, te ga i treba tući njegovim oružjem. Naime, ispalo je da se rugala sova sjenici.

Umjesto riječi fasada, iz gore navedenih razloga, toplo preporučam riječ pročelje!

Ma nemoj. Pa kako ti zvuči pročelje sa stražnje strane moje kuće ili bočno pročelje? alien

...meni zvuči isto kao i fasada.
Naime, fasada je prednja strana zgrade, pročelje (Hrvatski enciklopedijski rječnik DOG-HRA, str 205), francuskog je podrijetla i dolazi od face - lice.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimepon sij 19, 2009 5:18 pm

Očemu se tu razglaba!? Poanta priče je sigurno u divljaštvu onoga tko je unakazio pročelje, začelje ili stranocrt , jednostavno fasadu, nečijeg objekta. Ako se i ovdje počnemo prepucavati oko marginalnih stvari, forum će brzo odumrijeti. Možda to neki i žele. E, pa onda neka njima netko okreči sprejom ( napravi fleke ) po fasadi. Da vidimo što će ih više zanimati od navedenoga.
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimepon sij 19, 2009 9:10 pm

Oooooops!!!
Ja sam to izgledao pogrešno shvatio.
Ja sam, naime, naivno pomislio da je poanta zapravo u tome kako je na jedan necivilizacijski čin unakarađivanja fasade-pročelja (nepotrebno precrtati) autor na web stranici radio Daruvara reagirao potpuno promašeno. Naime, nije šaranje po fasadi nazvao pravim imenom - idiotskim primitivizmom, nego atakom na - ni nanje ni više - titulu naljepšeg malog grada. Od jadnog divljaka prometnut je, elem, u državnog neprijatelja.
U tom kontekstu ne smatram digresije koje su slijedile razvodnjavanjem teme, nego bezazlenim (a svakako i dobrodošlim) mudrovanjem, koje nikome ne može škoditi.
Ali, ako griješim, škužajte.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimeuto sij 20, 2009 8:48 pm

kranj je napisao/la:
Očemu se tu razglaba!? Poanta priče je sigurno u divljaštvu onoga tko je unakazio pročelje, začelje ili stranocrt , jednostavno fasadu, nečijeg objekta. Ako se i ovdje počnemo prepucavati oko marginalnih stvari, forum će brzo odumrijeti. Možda to neki i žele. E, pa onda neka njima netko okreči sprejom ( napravi fleke ) po fasadi. Da vidimo što će ih više zanimati od navedenoga.

Ne smatram da se ovdje "prepucava".
Podforum nosi naslov KULTURA, a tema je A nekultura?
Poznavanje jezika spada u jezičnu kulturu i rasprava o jeziku koja se ovdje vodila nije "prepucavačkog" karaktera.

Poveznicu na objavljenu vijest na stranici RD sam dala iz razloga koje je naveo i Krejn.
[Vrh] Go down
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimeuto sij 20, 2009 9:48 pm

Hajde da i ja doprinesem ovoj našoj maloj raspravi o jeziku i kulturi.

Potrebno je shvatiti da se jezik kao način komuniciranja ponaša autonomno i ako bi smo baš željeli biti slikoviti mogli bi smo reći da se ponaša kao živo biće: prilagođava se okolini i slijedi sve zakone evolucije. Riječi koje zbog promjene (fizičke ili duševne) okoline više ne ispunjavaju svoju svrhu (komunikaciju između jedinki neke jezične zajednice) se gube, izumiru, dok sa druge strane nastaju nove koje dobro funkcioniraju u novonastim uvjetima.

Dakle, svaka jedina (sic!) riječ ma koliko god ona nominalno "kontaminira" hrvatski leksik (od psovki, tuđica pa nadalje) ona ga u biti obogaćuje. Stoga je logički nemoguće izvesti zaključak da je neka određena jezična izjava "nekulturna" ako smo je uspjeli razumjeti.

Kulturocid vrše jezični puristi koji svojim jezičnim pravilima "ubijaju" jezik a ne klinci koji "smišljaju" nove riječi i slengove na ulici.
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimesri sij 21, 2009 12:04 am

Možda prebrzo odlazim u krajnost, ali postoji i mišljenje da ne postoje neartikulirani uzvici, što je inače uobičajeni eufemizam za sve vrste krikova i arlaukanja. Jer da je sve ono što proizvedu organi govora - artikulirano, bez iobzira na to što je nerazumljivo.

Inače, Trnokop je potpuno u pravu. koliko god to zvučalo teško prihvatljivo, zapravo je točno - jezik obogaćuje čak i ono što ga naoko nagrđuje. Standardni hrvatski (kao i svaki drugi) književni jezik ima mnoge funkcionalne stilove, a jedan od njih je, primjerice - razgovorni, pa prema tome, ono što ljudi koriste u uobičajenoj komunikaciji, također je književni jeziik.
Postoji i načelo da upotreba diktira pravila, pa prema tome, ako se neki izraz nametne kroz jezičnu praksu, on postaje standard. Znači, ako nešto danas nije jezični standard, ne znači da sutra neće biti.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimesri sij 21, 2009 10:03 am

Iako je autor grafita zbog ljubavi prema sprejem bojanim povrsinama mogao obojati koji vrtuljak,klackalicu...,nedostatak adrenalina ga je naveo ipak na zidnu podlogu!Taj klinac je jos par kuca okrasio na putu prema svojoj kuci,jer bi se sprej mogao zasusiti i steta mu je bilo ne oskoristiti ga!I dosao je do Sajmista!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimepet vel 20, 2009 8:30 pm

Bas me zanima hoce li biti preizbornih grafita!!!


Laughing
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 7:48 pm

Eldorado je napisao/la:
Bas me zanima hoce li biti preizbornih grafita!!!


Laughing
Predizborni grafiti su svagdje u svijetu dio urbane kulture. Bilo bi čudno da ih ne bude.
Nekultura je sigurno ono što imamo nadrljano po uređenim pročeljima zgrada i kuća.
[Vrh] Go down
ii

ii


Broj postova : 17
Registration date : 26.03.2009

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimečet oľu 26, 2009 11:35 pm

kranj je napisao/la:
Eldorado je napisao/la:
Bas me zanima hoce li biti preizbornih grafita!!!


Laughing
Predizborni grafiti su svagdje u svijetu dio urbane kulture. Bilo bi čudno da ih ne bude.
Nekultura je sigurno ono što imamo nadrljano po uređenim pročeljima zgrada i kuća.

za to služe plakati, a ne da neki kreten uništava tuđe skupe fasade
Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimepon tra 06, 2009 12:10 pm

ii je napisao/la:

za to služe plakati, a ne da neki kreten uništava tuđe skupe fasade
Evil or Very Mad

E, pa mladi i čekaju plakate dragih im likova da mogu slobodno iskazati svoje kreativno mišljenje. Nadam se da neće još dugo čekati, jer će im kreativnost proključati.
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitimesri svi 05, 2010 11:10 pm

Vrlo lako se može reći da je i naše vodstvo grada zajedno sa GV izrazito nekulturno prema nama,jer sjede umjesto da nešto naprave za nas!I ne,oni ne znaju zašto tamo sjede...mi znamo!
[Vrh] Go down
Sponsored content





A NEKULTURA ?! Empty
PostajNaslov: Re: A NEKULTURA ?!   A NEKULTURA ?! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
A NEKULTURA ?!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Kultura u nasem gradu-
Forum(o)Bir: