Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi

Go down 
+3
Herminka
Eldorado
biber
7 posters
Autor/icaPoruka
biber




Broj postova : 21
Registration date : 05.12.2008

Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitimesri sij 14, 2009 9:31 pm

ŠIBENIK, 8. siječnja 2009. (Hina) - Županijsko državno odvjetništvo u Šibeniku podiglo je optužnice protiv petorice lokalnih političara zbog zloporabe položaja i ovlasti, to jest zato što su nekoliko godina sebi isplaćivali naknade koje im nisu pripadale jer su primali plaće gradonačelnika, župana i dožupana i time protupravno pribavili imovinsku korist od 331.829,32 kuna.

Odvjetništvo je na službenim internetskim stranicama objavilo da je na Županijskom sudu u Šibeniku podiglo optužnicu protiv 42-godišnjeg N.D., te optužnicu protiv 54-godišnjeg D.S., 61-godišnjeg G.B., 56-godišnjeg M.M. i 51-godišnjeg J.O.

Odvjetništvo ne navodi identitet optuženika, a kako je od prije poznato, riječ je o Nediljku Dujiću, gradonačelniku Skradina; nekadašnjim šibensko-kninskim županima Duji Stančiću i Gordanu Baraki, te nekadašnjim dožupanima Mihi Mioču i Josipu Odaku, koji su u to vrijeme bili članovi HDZ-a.

Dujić je od 24. listopada 2003. do 1. prosinca 2005. primao plaću kao gradonačelnik Skardina i naknadu za članstvo u dvama poduzećima, protivno Zakonu o sprječavanju sukoba interesa.

"Tereti ga se da si je, djelujući protupravno i protivno interesima službe na ime nezakonito isplaćenih naknada, pribavio ukupno 147.080,61 kunu", navodi se u priopćenju Odvjetništva u kojem se dodaje da on nije upozorio ovlaštene službe dvaju poduzeća u kojima je bio predsjednik Nadzornog odbora i član Skupštine javnog poduzeća kako kao gradonačelnik ne smije primati naknadu za rad u tim tijelima.

Stančića, Baraku, Mioča i Odaka se tereti da su se, od rujna 2001.do veljače 2005. u Šibeniku, dok su obnašali dužnosti župana i zamjenika župana, dogovorili, i naredili, da im se isplate naknade za rad u županijskom Poglavarstvu. Tako su nezakonito pribavili 184.748,71 kuna.

- Šta mislite jel si naš Cegi isplatio koju kunicu za rad u raznim takvim odborima i sl, a on nema gdje nije član ili predsjednik ( vatrogasci, vodeni park, toplice, darkom i dr. ) Rolling Eyes Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Re: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitimečet sij 15, 2009 12:43 am

Ne bi on nista ni radio da nije rijec o novcanicama,inace bi sjedio bi doma,gledao Pink...


geek
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Re: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitimečet sij 15, 2009 1:13 am

Da ne ostane samo na "rekla-kazala", idemo navesti u kojim nadzornim tijelima ili odborima je Cegi član. Oni koji znaju, neka napišu.

Ako postoji sumnja da je Cegledi primao (ili prima) naknadu za članstvo u nadzornim/upravnim tijelima uz svoju plaću kao gradonačelnik te ukoliko je to protivno Zakonu o sprječavanju sukoba interesa - svašta bi se moglo Exclamation . I ne samo da bi se moglo, već bi se morali sankcionirati takvi postupci ukoliko već želimo dokazati da smo pravna država. A valjda i postoje nadležna tijela ili institucije koje bi se trebale time baviti. Question

E, pa ukoliko želimo "produbiti" ovu temu, držimo se činjenica.

P.S. Nekako mi je jedno prezime iz šibenske priče poznato...Pitam se otkud??? Razz Wink
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Re: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitimepet sij 23, 2009 9:39 pm

U jednoj daruvarskoj firmi gdje sam prije radio,imala je 3 clana nadzornog odbora,tj. predsjednik i 2 clana.Znam da je clan imao 2000kn mjesecno,ali ne znam koliko je imao predsjednik!Realno,svi oni dobijaju pare,samo je upitan izvor!

silent
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Re: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitimesub sij 31, 2009 1:02 am

U našem "bogatom" kraju naknade su od 100 kn pa do 800 kn (nemam podatak da negdje primaju više) mjesečno ili po sjednici. Oni koji primaju mjesečno, bez obzira na broj sjednica, imaju 2 do 3 sjednice godišnje, a oni koji primaju naknadu mjesečno, imaju sjednice nekada i svaki tjedan pa donose odluke i o najbanalnijim stvarima koje npr. ne bi donosio niti sam direktor već netko daleko ispod njega. Eto, ako ste u nekoj firmi čiji se nadzorni odbor sastaje svakih tjedan ili dva, onda znajte da dobivaju lovu po sjednici. Sigurno ne ovu minimalnu od 100 kn, već znatno veću... Ola.
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Re: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitimesub sij 31, 2009 1:04 am

P.S. krivo sam napisao .... oni koji dobivaju naknadu po sjednici imaju sjednice vrlo često ...
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Re: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitimesub oľu 07, 2009 1:32 am

[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Re: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitimesub oľu 07, 2009 1:38 am

Sve sam pročitao. Zgodno.
Vjerojatno u Daruvarskim toplicama primaju cca. 700,00 kn mjesečno. Bez obzira na broj sjednica.
P.S. Ja volim "da ljudi imaju". Jedan moj profesor je rekao da se boji i onih koji za života nisu ništa stekli, jer ako se ne mogu pobrinuti za sebe, kako će se brinuti o nama. Možda ima pravo. Question
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Re: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitimesub oľu 07, 2009 1:55 am

Citat :
Jedan moj profesor je rekao da se boji i onih koji za života nisu ništa stekli, jer ako se ne mogu pobrinuti za sebe, kako će se brinuti o nama. Možda ima pravo. Question

I meni zvuče mudro riječi tog profesora.

Znači, nakon što se pobrinu za sebe, za očekivati je da se počnu brinuti i za nas?
Je li se Cegi već dovoljno pobrinuo za sebe? Možda smo mi na redu u idućem mandatu? Razz lol!
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Re: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitimesub oľu 07, 2009 8:38 pm

Herminka je napisao/la:
A vidi što ovdje piše:

http://www.sukobinteresa.hr/?prezime=Cegledi&prebivaliste=Daruvar&duznosti=26.+Gradona%C4%8Delnik&stranke=-&submit3=Tra%C5%BEi
interesantan mi taj stan u Daruvaru od 73m2 čija polovica vridei 23.000 eura.
Jel ima to gdje za kupiti po 600 eura m2 stana osim kod Cegledijevih, a ženina polovica vrijedi 25 k eura..interesantno
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Re: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitimesub oľu 07, 2009 8:44 pm

evo još stranačkih koljega

Valečić

Vrsta: SLUŽBENO VOZILO
Marka: C-5
Godina proizvodnje: 2001.
Vrijednost: 130.000,00
Leasing: LEASING

službeno vozilo je zaista neohodno za općinu dežanovac...
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Re: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitimesub oľu 07, 2009 11:58 pm

Herminka je napisao/la:
Citat :
Jedan moj profesor je rekao da se boji i onih koji za života nisu ništa stekli, jer ako se ne mogu pobrinuti za sebe, kako će se brinuti o nama. Možda ima pravo. Question

I meni zvuče mudro riječi tog profesora.

Znači, nakon što se pobrinu za sebe, za očekivati je da se počnu brinuti i za nas?
Je li se Cegi već dovoljno pobrinuo za sebe? Možda smo mi na redu u idućem mandatu? Razz lol!

Meni pak riječi toga profesora zvuče kao prokleta demagoška floskula.
Ja ne želim da se gradonačelnik o meni brine tako da za mene krade, pa ne vidim zašto bi dobar trebao biti samo onaj "koji se zna pobrinuti za sebe".
Stvarno sam se nadao da više neću morati slušati nebuloze tipa: treba birati Cegija, jer on se već dovoljno nakrao, pa više neće krasti, a ako izaberemo nekog novog, dok se on dovoljno nakrade, nama će utrnuti zubi.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Re: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitimened oľu 08, 2009 12:48 am

[quote="Građanin Krejn"]
Citat :
Stvarno sam se nadao da više neću morati slušati nebuloze tipa: treba birati Cegija, jer on se već dovoljno nakrao, pa više neće krasti, a ako izaberemo nekog novog, dok se on dovoljno nakrade, nama će utrnuti zubi.

affraid affraid Svojim odgovorom ni u ludilu nisam željela takvo što izjaviti. Bio je to (očito neuspjeli ) pokušaj ironije... pale

Smatram ipak da je lakše vjerovati onima koji su zahvaljujući svojem znanju i sposobnostima uspjeli u svom poslu (i na taj način priskrbili određena dobra za sebe) jer će svoje znanje isto tako znati primijeniti i u vođenju npr. grada. I samo u tom smislu mi se činila izjava onog Mr_Yulovog profesora mudrom.

affraid Ni u ludilu ne bih izjavila da se Cegi dovoljno nakrao i da više neće...
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Re: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitimened oľu 08, 2009 1:07 am

Građanin Krejn je napisao/la:
Herminka je napisao/la:
Citat :
Jedan moj profesor je rekao da se boji i onih koji za života nisu ništa stekli, jer ako se ne mogu pobrinuti za sebe, kako će se brinuti o nama. Možda ima pravo. Question

I meni zvuče mudro riječi tog profesora.

Znači, nakon što se pobrinu za sebe, za očekivati je da se počnu brinuti i za nas?
Je li se Cegi već dovoljno pobrinuo za sebe? Možda smo mi na redu u idućem mandatu? Razz lol!

Meni pak riječi toga profesora zvuče kao prokleta demagoška floskula.
Ja ne želim da se gradonačelnik o meni brine tako da za mene krade, pa ne vidim zašto bi dobar trebao biti samo onaj "koji se zna pobrinuti za sebe".
Stvarno sam se nadao da više neću morati slušati nebuloze tipa: treba birati Cegija, jer on se već dovoljno nakrao, pa više neće krasti, a ako izaberemo nekog novog, dok se on dovoljno nakrade, nama će utrnuti zubi.

Nisam tako mislio. Ta demagogija mi je poznata. Naime, kad pitam glasače HDZ-a, zašto glasaju za stranku čiji su ljudi doslovno uništili i opljačkali nekoć bogatu našu zemlju, oni na to odgovaraju da znaju kako su pokrali zemlju, "ali im je sada dosta". tongue I kao boje se da dođu novi koji se nisu nakrali i taman bi trebali početi. Glupost.
Što se tiče mog bivšeg profesora, to je njegovo mišljenje. On nije mislio na nekakvu lopinu da mu svi "seru na hrpu", već na sposobnog čovjeka (u konkretnom slučaju se odnosi na Piculu, ministra vanjskih poslova koji je živio u stanu od 25m2). Isto tako, profesor nije bio HDZ-ovac, već suprotno.
Herminka je odmah dobro shvatila. flower
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Re: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitimened oľu 08, 2009 1:53 am

Kad smo već kod profesora, ja znam jednoga koji nas može izvući iz govana, a zove se profesor Balthazar.

[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Re: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitimened oľu 08, 2009 2:09 am

mr_yul je napisao/la:
već na sposobnog čovjeka (u konkretnom slučaju se odnosi na Piculu, ministra vanjskih poslova koji je živio u stanu od 25m2).
jel da?
onda mu je dobro profitirao kao ministar za 4 god.
Jer je sad taj stan 37m2
ali tu je i kuća u Šibeniku 70m2
a i na ženi ima jedan stančić od "samo" 110 m2 vrijedan 245.000 eura


nemojte ljudi mistificirati nekoga od nečega...

ne kažem da su SVI lopovi ko je u politici, ali da su svi debelo debelo krvavi ispod kože o itekako jesu.

Pa kako ćeš uopće dogurati u politici ako nisi POLTRON.

Evo primjer našeg B.B. od prvog udarnika SDP preko HSLS do HDZ-a, samo ko bolji posao ponudi, sve se može
[Vrh] Go down
Sponsored content





Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Empty
PostajNaslov: Re: Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi   Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Naknade za rad u nadzornim tijelima i Cegi
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Politika u nasem malom mjestu-
Forum(o)Bir: