Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Kuga naša svakdašnja

Go down 
+2
Herminka
Eldorado
6 posters
Autor/icaPoruka
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimesub pro 20, 2008 12:23 am

Da,nažalost riječ je o raku...nikad o njemu nisam razmišljao,uvijek je bio tu negdje oko mene,dok meni bliska osoba nije oboljela.Jos me je više iznenadila činjenica da je u našem gradu unazad 2 tjedna čak 10tak žena zbog istog problema moralo "vaditi" jajnike,maternicu...Da stvar bude bolja,na poslu sjedimo nas 8 i pričamo i dotaknemo se te teme i vidi vraga,svi imaju nekoga tko je u obitelji obolio ili nastradao od te kuge!!!Pa ja Vas pitam,jel to normalno?Kud to vodi?Čekamo lutriju?Ili je to samo slučajnost?

Odmah sam se sjetio one stare priče po Daruvaru iz `80tih da treba bježati odavde što dalje zbog podzemnih voda ili čega već!Kao nije dobra Gundulićava ulica,vinogradi,livade...jeza me hvataMalo sam googlao,pa mi je bio čudan podatak da ljudi koji obole,čak do 90% su si sami krivi i da je u većini slučajeva kriv i stres!?!?

Ako je stres,onda će biti još više slučajeva pošto nas čeka kriza nagodinu.Iako sam ja "teška" flegma,neke stvari me ne ostavljaju ravnodušnima.Ne znam šta da mislim...

Shocked
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimened pro 21, 2008 1:52 am

A ima tu nešto i u vodi iz daruvarskog vodovoda...
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimeuto pro 23, 2008 11:26 pm

"po istraživanjima arapski svijet i židovi obrezuju djecu. Židovske žene i arapske žene u postotku imaju najmanje raka grlića maternice... u svjetskom postotku"
s jednog foruma...

ja sam inače čitao jednu studiju koju su proveli u New Yorku(Velikoj Jabuci) oko raka grlića maternice.
U gotovo svim gradovima po Americi je prosjek te vrtse zloćudne bolesti gotovo sličan u odnosu na broj žena, osim u NEW Yorku.
Tamo je najveći broj židovske zajednice.
PA su išli dublje u analizu, tako da su vršili analizu samo na židovskoj populaciji jer je izrazito homogena( rijetka su miješanja brakova). I dobili nevjerojatan podatak jer postotak koji su dobili je bio nemjerljivo manji u odnosu na istu analizu u cijelom gradu, a još veći u odnosu na ostale gradove.
Sad izmišljam jer se ne sjećam brojčano, ali recimo odnos je bio kao 5% naprema 0.01%.

tada su zaključili ono što je Gospodin židovima objavio davno davno prije...obrezivanje djece i to 8.dan ( mislim) a zašto baš 8.i i nijedan drugi, u nekom drugom topicu...

dakle liječnici bi rekli, VIŠE HIGIJENE, ako se nećemo obrezivati.
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimeuto vel 10, 2009 8:46 pm

Nazalost istinito: U ZGu na Institutu za tumore kada se dođe pacijent prijaviti na lijecenje i ako ima cisti izgovor hrvatskog jezika - slavonac,prvo pitaju da nije slucajno iz Daruvara!!!Ovo mi je vec dvoje ljudi potvrdilo!Strasno!Ne znam sta da si mislim!
[Vrh] Go down
ivka




Broj postova : 10
Registration date : 03.01.2009

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimesri vel 11, 2009 12:02 am

da, istina i ja sam čula od više ljudi da u Zg kažu opet iz Daruvara, a naš Cegi ne poduzima ništa u vezi toga, nije se ugledao na svog kolegu Bandića da da besplatno cjepivo za daruvarsku djecu, on ima važnija ulaganja od zdravlja dijece (uzletnu stazu, trg, fontanu...........)
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimepet vel 13, 2009 1:18 am

Bas me zanima kada bi netko od nekud donio onu spravicu sto "krci" i malo napravio mjerenja po gradu i okolici!Da je termalna voda radioaktivna,to sam cuo da je,ali jeli jos nesto?Vise kao preventivna mjera,da ne bi prosli kao Sarajlije kojima je netko u zgradu parlamenta "uvalio"radioaktivne bacve u podrum.Ocito da je netko kupio grdnu lovu za skladistenje tog otpada,a sumnjam da je samo sijao na jednom mjestu!!!

Nas grad je navodno 4. na listi po broju oboljenja na broj stanovnika,ali u Europi!?I zanimljivo mi je sto sam cuo da je do 01.02. ove godine kod nasih lijecnika broj oboljelih u prosjeku porastao 5-10 pacijenata po ordinaciji,to mi zvuci nevjerojatno!Sta ce biti do kraja godine?Da ovo ne ispadne rekla-kazala,volio bih cuti nekoga tko ipak nesto zna o tome porastu.


confused
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimepet vel 13, 2009 2:00 pm

Bilo bi dobro kada bi neki doktor ovdje malo pojasnio te podatke.Mene zanima jel toga bilo i prije toliko ili se sad samo vise prica o tome!?A realno bi valjalo preispitati zasto daruvarcani toliko oboljevaju od te opake bolesti!Naravno da to treba grad pokrenuti i platiti i bilo bi krajnje neumjesno da se izvlaci frazom - nemamo novaca!

Question
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimepet vel 20, 2009 1:20 pm

Velika vecina Vas se sjeca doba Ante Markovica,Milke Planinc... i naseg sela Zaila koje se jos uvijek spominje.Mene zanima jel netko zna razlog zasto je to selo moralo biti iseljeno?I sad mi je malo cudan podatak da ako je nasa termalna voda radioaktivna,zasto ljudi onda s praznim bocunima idu na 2 izvora tople vode i odnose je kuci i piju je kad se ohladi?Oni koji je piju,kazu da je dobra?Ili to nije termalna voda?Ili nije isti izvor?Mislim da ne pobrkamo neke podatke,jer je meni sve to nesto zbrkano,krumpiri i jabuke!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimepet vel 20, 2009 6:43 pm

Cuo jesam za Zaile i to je to,nisam znao da su iselili selo,mislio sam da su ljudi otisli u grad i da je selo zaraslo i ostalo zaboravljeno!
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimeuto vel 24, 2009 12:33 pm

jest da je sa sajta koji je za mene manje više smeće, ali ipak, ako su dobro prenijeli, hmmm
http://www.index.hr/vijesti/clanak/casa-vina-dnevno-povecava-rizik-od-raka-za-168-posto/422616.aspx
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimeuto tra 14, 2009 11:35 pm

Vivaxo je napisao/la:
Bilo bi dobro kada bi neki doktor ovdje malo pojasnio te podatke.Mene zanima jel toga bilo i prije toliko ili se sad samo vise prica o tome!?A realno bi valjalo preispitati zasto daruvarcani toliko oboljevaju od te opake bolesti!Naravno da to treba grad pokrenuti i platiti i bilo bi krajnje neumjesno da se izvlaci frazom - nemamo novaca!

Question

Eto, bit će prilike upitati izravno ministra:

U radnom posjetu Bjelovarsko-bilogorskoj županiji sutra će boraviti ministar zdravstva i socijalne skrbi magistar Darko Milinović sa suradnicima. Očekuje se i dolazak potpredsjednice Vlade Đurđe Adlešić, ministra vanjskih poslova Gordana Jandrokovića i ministra turizma Damira Bajsa. Programom boravka visokog vladinog izaslanstva predviđen je posjet Općoj bolnici u Bjelovaru , obilazak bolničkog kruga predstavljanje projekta i potpisivanje ugovora o sufinanciranju nove zgrade opće bolnice u Bjelovaru te predstavljanje prvih rezultata reforme zdravstva. Nakon obilaska doma za psihički bolesne odrasle osobe izaslanstvo kreće prema Daruvaru gdje će posjetiti specijalnu bolnicu za medicinsku rehabilitaciju Daruvarske Toplice.

Ne bi bilo naodmet kada bi posjetio i daruvarski Dom zdravlja i vidio malo koliko su zadovoljeni uvjeti (higijenski prije svega, a zatim i opremljenost medicinskom opremom).
A tek kada bi mu netko napomenuo da se za laboratorijske pretrage u Daruvaru čeka 4 tjedna affraid!!! Baš bih voljela nakon toga čuti njegovo očitovanje o rezultatima reforme zdravstva!!!

Nekada su se (u onim "mračnim, socijalstičkim vremenima") i prije svih reformi zdravstva, u daruvarskom laboratoriju svakodnevno obavljale pretrage bez bilo kakvih upisivanja pacijenata. Isto su bile gužve, ali svi su pacijenti bili primljeni do najkasnije 8 sati, kao što je uostalom i danas.

U drugim gradovima se i danas (i nakon reformi) tako radi (npr. Grubišno Polje...) i pacijenti se ne moraju upisivati i čekati 4 tjedna na vađenje krvi.
Ali - pazite sada ovo: bez obzira na sva prava iz obaveznog zdravstvenog osiguranja i bez obzira plaćao li netko DZO ili ne, ne može obaviti dijagnostičku pretragu u laboratoriju u drugom gradu (npr. Daruvarčani u G.Polju) ukoliko je njihov liječnik opće prakse u Daruvaru.
Htio - ne htio, svaki pacijent može obaviti pretragu ( i čije troškove pokriva HZZO) samo u pripadajućem laboratoriju (tj. u Daruvaru).
Jedino u slučaju da se neke pretrage ne vrše u našem "laboratoriju" (moram ga staviti u navodnike jer ono mjesto najmanje nalikuje bilo kakvom laboratoriju), pacijent se upućuje na drugo mjesto.

Stvarno bih voljela čuti ministrovo očitovanje o tom pitanju.... i voljela bih da vidi daruvarski laboratorij - a posebno liste čekanja...
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimesri tra 15, 2009 12:04 am

Dobro si rekla. Dom zdravlja bi trebali pokazati Bajsu (bivšem županu) i Milinoviću. Da vidi Bajs u kakvom je stanju ustanova čiji je šef bio do prije nego što je ulovio ministarsku fotelju. Milinović je na ovo već navikao...
Ovo je ništa drugo osim predizborne kampanje. Samo ne znam kome će puhati u leđa - Mariću (Jandroković i Milinović - jaka ekipa) ili Ceglediju (Bajs - još "jači"). A možda dobijemo i novosti za lokalne izbore nakon posjeta "moćnika".

pig
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimepet tra 17, 2009 3:06 pm

monty je napisao/la:
Samo ne znam kome će puhati u leđa - Mariću (Jandroković i Milinović - jaka ekipa) ili Ceglediju (Bajs - još "jači"). A možda dobijemo i novosti za lokalne izbore nakon posjeta "moćnika".

pig
zaboravio si Adlešićku i njenog daruvarskog pulena lol!
al on ima sad više posla s državnim odvjedništvom pa nema vremena za sve rendeer
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimesub tra 18, 2009 1:05 am

Casio je napisao/la:
monty je napisao/la:
Samo ne znam kome će puhati u leđa - Mariću (Jandroković i Milinović - jaka ekipa) ili Ceglediju (Bajs - još "jači"). A možda dobijemo i novosti za lokalne izbore nakon posjeta "moćnika".

pig
zaboravio si Adlešićku i njenog daruvarskog pulena lol!
al on ima sad više posla s državnim odvjedništvom pa nema vremena za sve rendeer

Misliš li na Lujanca ili nekog drugog? Zašto ga muči državno odvjetništvo? confused
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimesub tra 18, 2009 3:54 pm

monty je napisao/la:
Casio je napisao/la:
monty je napisao/la:
Samo ne znam kome će puhati u leđa - Mariću (Jandroković i Milinović - jaka ekipa) ili Ceglediju (Bajs - još "jači"). A možda dobijemo i novosti za lokalne izbore nakon posjeta "moćnika".

pig
zaboravio si Adlešićku i njenog daruvarskog pulena lol!
al on ima sad više posla s državnim odvjedništvom pa nema vremena za sve rendeer

Misliš li na Lujanca ili nekog drugog? Zašto ga muči državno odvjetništvo? confused
mislim na djelatnika daruvarskih toplica.
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimened tra 19, 2009 10:38 pm

Casio je napisao/la:
monty je napisao/la:
Casio je napisao/la:
monty je napisao/la:
Samo ne znam kome će puhati u leđa - Mariću (Jandroković i Milinović - jaka ekipa) ili Ceglediju (Bajs - još "jači"). A možda dobijemo i novosti za lokalne izbore nakon posjeta "moćnika".

pig
zaboravio si Adlešićku i njenog daruvarskog pulena lol!
al on ima sad više posla s državnim odvjedništvom pa nema vremena za sve rendeer

Misliš li na Lujanca ili nekog drugog? Zašto ga muči državno odvjetništvo? confused
mislim na djelatnika daruvarskih toplica.

Daj mi bar inicijale i zašto ga "muči" državno odvjetništvo?
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimepon tra 20, 2009 5:45 pm

monty je napisao/la:
Casio je napisao/la:
monty je napisao/la:
Casio je napisao/la:
monty je napisao/la:
Samo ne znam kome će puhati u leđa - Mariću (Jandroković i Milinović - jaka ekipa) ili Ceglediju (Bajs - još "jači"). A možda dobijemo i novosti za lokalne izbore nakon posjeta "moćnika".

pig
zaboravio si Adlešićku i njenog daruvarskog pulena lol!
al on ima sad više posla s državnim odvjedništvom pa nema vremena za sve rendeer

Misliš li na Lujanca ili nekog drugog? Zašto ga muči državno odvjetništvo? confused
mislim na djelatnika daruvarskih toplica.

Daj mi bar inicijale i zašto ga "muči" državno odvjetništvo?
AB rad na crno ( u vlastiti džep)
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimepon tra 20, 2009 6:28 pm

[quote="Casio"]
Citat :
AB rad na crno ( u vlastiti džep)

A dotični je Adlešićkin pulen? Dugo se premišljao kako mu se isplati razmišljati...
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitimepon tra 20, 2009 10:50 pm

Sad znam o kome se radi... Nisam to očekivao...
Što se tiče Adlešićke i HSLS-a, kod nas slabo prolaze. Oni mogu biti sretni da ih je prigrlio HDZ kako ne bi otišli Zvonku. Predsjednik stranke im je Lujanac, tu je navodno i Kudelić... sve bolje od boljega. "Krema".

clown
[Vrh] Go down
Sponsored content





Kuga naša svakdašnja Empty
PostajNaslov: Re: Kuga naša svakdašnja   Kuga naša svakdašnja Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Kuga naša svakdašnja
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» HEP HR ili struja svakdašnja !

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Grad - svega po malo-
Forum(o)Bir: