Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Fontana...

Go down 
+15
nova_nada
biber
mr_yul
monty
calimero
Herminka
Građanin Krejn
Max
grafein
trnokop
BrainCleaner
Vivaxo
Eldorado
Pegy
Admin
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimepon oľu 30, 2009 12:17 am

Građanin Krejn je napisao/la:
S par kubika šljunka se to lijepo zatrpa.

Slažem se (jedino što imamo pješčanik od 2.000.000,00 kn, a to nije za pohvalu), ali što je s "jajem i krilima"? Moj prijedlog je da čekamo da kg željeza bude opet 2,70 kn, pa u akciju (sad manje od 1,00 kn - šteta).
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimepon oľu 30, 2009 7:57 pm

monty je napisao/la:
Građanin Krejn je napisao/la:
S par kubika šljunka se to lijepo zatrpa.

Slažem se (jedino što imamo pješčanik od 2.000.000,00 kn, a to nije za pohvalu), ali što je s "jajem i krilima"? Moj prijedlog je da čekamo da kg željeza bude opet 2,70 kn, pa u akciju (sad manje od 1,00 kn - šteta).

Smile
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimepet tra 10, 2009 10:32 pm

Ljudi moji, ja ću poludit'. Još nema jajeta s krilima. Ne mogu ga dočekati. Evo, Uskrs je tu, a nema najvećeg jajeta u državi i šire.... Stvarno smo "luzeri".

Egg clown
[Vrh] Go down
BrainCleaner

BrainCleaner


Male Broj postova : 82
Age : 63
Lokacija : TU NEGDJE
Registration date : 02.12.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimečet tra 23, 2009 11:56 pm

Biti će biti če kad na vrbi zasvrbi ili na St. Nigdarjevo. Censored
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimepet svi 01, 2009 10:02 am

Sinoć dođoh, vidjeh i ostadoh zabezeknut. Skulptura je postavljena. Zbog neprosvijećenosti nisam shvatio jasno definiranu simboliku koju predstavlja. Pogotovo mi nije dokučivo da lijevo i desno krilo simboliziraju muško-ženski odnos??? Možda na distancu. Ali nije mi niti jasno da to što sam vidio košta 350 tisuća kuna ili cijela velebna fontana 2 milijuna kuna. Možda je obrazloženje u riječima jednog od projektanata da je naskuplje upravo ono što se ne vidi ( pa kako god to shvatili ). Molim one koji razumiju simboliku da mi, ako žele, pojasne ovaj muško-ženski odnos.
[Vrh] Go down
biber




Broj postova : 21
Registration date : 05.12.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimepet svi 01, 2009 11:16 am

Tu umjetničku simboliku ćeš razumjeti kad završiš prometni fax i postaneš visokocijenjeni pripadnik akademske zajednice tj. ing. cest. prom. Ako ne stigneš učiti možeš uvijek dignut kredit, pa kupit.
Taj umjetnički pravac koje slijedi naše mudo od labuda je mješavina moderne umjetnosti prožeta i nadahnuta veličinom Envera Hođe uz dašak hrvatske naive. Cool Cool
Djelo me se dojmilo, a do punog izražaje će tek doći kad se na njemu uhvati fina žuta patina od usmjerenog uriniranja naših prijatelja iz Đulovca.. Shocked Shocked
Pišaš i diviš se...neprocijenjivo!
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimepet svi 01, 2009 11:35 am

kranj je napisao/la:
Ali nije mi niti jasno da to što sam vidio košta 350 tisuća kuna ili cijela velebna fontana 2 milijuna kuna.
To ti je antiIQ.
Dakle rješavajući pitanja na MENSI što bolji postotak odgovora to je veći IQ iliti kvocijent inteligencije.
Ovdje je upravo suprotno.
Oni koji [u]neshvaćaju vrijednost 2mil kuna za ovu sprdotinu od fontane, to im je test da su ipak normalni.
[Vrh] Go down
nova_nada

nova_nada


Female Broj postova : 42
Registration date : 31.12.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimepet svi 01, 2009 4:04 pm

pa zbilja sam se jučer zapanjila! jajce je postavljeno!!! Egg
istinabog, da neznam da je to trebalo biti jaje i "krila" jednostavno bih stajala i blejala u to, pokušavajući odgonetnuti o čemu se radi! KATASTROFA! Ako to košta 400 000 kn ja imam rep na dupetu! Čekajte da provjerim... ne, nema repa! stoga dakle zato, čini mi se da je ta skulptura dobar paravan za neke zmazane pare koje treba saprat! Ako me kužite? Think
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimepet svi 01, 2009 9:12 pm

nova_nada je napisao/la:
pa zbilja sam se jučer zapanjila! jajce je postavljeno!!! Egg
istinabog, da neznam da je to trebalo biti jaje i "krila" jednostavno bih stajala i blejala u to, pokušavajući odgonetnuti o čemu se radi! KATASTROFA! Ako to košta 400 000 kn ja imam rep na dupetu! Čekajte da provjerim... ne, nema repa! stoga dakle zato, čini mi se da je ta skulptura dobar paravan za neke zmazane pare koje treba saprat! Ako me kužite? Think

Čuo sam od sugrađana da su zgranuti prizorom. Još ju nisam išao pogledati. Strah me je.
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimepet svi 01, 2009 9:46 pm

mr_yul je napisao/la:


Čuo sam od sugrađana da su zgranuti prizorom. Još ju nisam išao pogledati. Strah me je.
upravo je vidio u prolazu iz auta...
očekivao sam krila od 2 i pol metra barem , kad ono..
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimepet svi 01, 2009 10:05 pm

Molim, otvorite ovu stranicu:

http://www.radio-daruvar.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=2018&Itemid=1

sad mi je jasno koja je dolje pod fontanom "skupa mašinerija"
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimeuto svi 05, 2009 9:40 am

Ma,ako zdral snese onakvo jaje,noj mu nije ni do koljena!!!


drunken Smijeh
[Vrh] Go down
meta_k




Broj postova : 50
Registration date : 01.05.2009

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimesri svi 06, 2009 2:28 pm

Vivaxo je napisao/la:
Ma,ako zdral snese onakvo jaje,noj mu nije ni do koljena!!!


drunken Smijeh

Bolje da su kupili novog BMW-a i stavili ga na mjesto skulpture. Za 400.000,00 kn naći će se prava pila. Bar bi bili originalni.

drunken
[Vrh] Go down
nova_nada

nova_nada


Female Broj postova : 42
Registration date : 31.12.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimesri svi 06, 2009 2:32 pm

malo sam danas gledala ta krila! možda je ta fontana prikriveni tribute red bullu, možda ga cegi baš voli popiti, jer onda dobiva svakakve inspiracije! pa možda sam ja luda... al' ta "krila" zbilja izgledaju kao bikovi rogovi!
Viking
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimesri svi 06, 2009 7:11 pm

Mene skulptura na fontani podsjeća na ždralov rasjek, kilogram 400000 kuna, za razliku od pilećeg koji je najjeftiniji u Pivki, koji stoji kilogram oko 27 kuna! Pureći rasjek je čak jeftiniji, pa možete kupiti krila za nešto manje od 20 kuna. Ne treba napominjati dubokoumnu simboliku istih: pureća krila iz Pivke su simbol onih sretnika koji se još nisu morali odreći mesa sa obiteljske trpeze, ali si ni u bunilu ne mogu prisuštiti teletinu, govedinu ili nedajbože janjetinu!
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimepon svi 11, 2009 11:51 pm

Fontana je stvarno gnjusna.
Skulptura je točka na "i" tog neviđenog kiča. Moram početi bilježiti asocijacije građana koji ne znaju što predstavlja skulptura (sirena, krokodil, morska neman koja uranja u vodu...).
A tek štrcanje vode... Kao da netko lagano pušta vodu iz šlaufa.
Zamislite, koštala je gotovo 2.000.000,00 kn, a iznutra je obojana nekakvom uljanom bojom. K'o kupaonica kod moje pokojne prabake.

Hat
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 10:57 am

monty je napisao/la:
a iznutra je obojana nekakvom uljanom bojom. K'o kupaonica kod moje pokojne prabake.

Hat
Boja je priča za sebe...istom je bojana "rijeka žaba i prljavštine" tzv spora rijeka u "obrovcu", pa pogledajte nakon godine kako izgleda
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimepon lip 08, 2009 11:26 am

Pricao sam s nekim ljudima iz Bjelovara koji su u subotu dopodne gledali program,zanimala ih je fontana kojoj su se priblizili da vide sta je to!Njihov komentar je bio da im to vise izgleda na rupu,nego na fontanu!Na zalost,kada su me pitali za simboliku,rekoh im da simbolizira plodnost,onda su krenuli s pitanjima na koje nisam imao odgovor: Zasto su krila rasirena,a ne sklopljena da stite to jaje ( mozda su krivo montirana )? Sta predstavlja ona neka vrsta piramide ispod jajeta? Ja nemam ideje! Ne vidim!
[Vrh] Go down
BrainCleaner

BrainCleaner


Male Broj postova : 82
Age : 63
Lokacija : TU NEGDJE
Registration date : 02.12.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimečet lip 11, 2009 11:51 am

Kako objasniti zašto za VINODAR kao jednu prestižnu manifestaciju fontana nije u funkciji?
Dali je netko svjestan štete za turizam?
Dali je netko svjestan sramote za grad Daruvar kada fontana neradi i plivaju vrečice i kondomi i
svega pomalo za VINODAR.!?
Dali če se netko udostojiti od mjerodavnih da da odgovore????? Evil or Very Mad oni Sleep
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimepet srp 17, 2009 9:32 am

Je li netko svjestan što znači za građane i "turizam" kada svaki dan u gradu pukne vodovodna ili plinska cijev? U ovo vrijeme biti bez vode, strašno. Upozorenja kakva je mreža jednostavno su ignorirana. Bilo je prioritetno dizati spomenik, a ne rješavati infrastrukturu. Genijalnost donosi rezultate.
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimepet srp 17, 2009 5:22 pm

kranj je napisao/la:
Je li netko svjestan što znači za građane i "turizam" kada svaki dan u gradu pukne vodovodna ili plinska cijev? U ovo vrijeme biti bez vode, strašno. Upozorenja kakva je mreža jednostavno su ignorirana. Bilo je prioritetno dizati spomenik, a ne rješavati infrastrukturu. Genijalnost donosi rezultate.

Ma bi oni nesto i pokrenuli da se ima para,bilo bi i za "provizije",no ovako nema i sve stoji!!!Tako da ih pati kako i zapoceti...
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimened srp 19, 2009 12:48 am

kranj je napisao/la:
Je li netko svjestan što znači za građane i "turizam" kada svaki dan u gradu pukne vodovodna ili plinska cijev? U ovo vrijeme biti bez vode, strašno. Upozorenja kakva je mreža jednostavno su ignorirana. Bilo je prioritetno dizati spomenik, a ne rješavati infrastrukturu. Genijalnost donosi rezultate.

Odmah sam se sjetio kad smo prije par godina nekoliko dana usred ljeta bili bez vode (a nije pukla cijev).
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimepon kol 03, 2009 8:27 pm

Evo da umjesto jednog kolege koji cita "price",a sve ostalo mu je informaticka patnja,postam njegovo pitanje i upit:

Neka ispred PBZa naprave fontanu,kao na slici:

Fontana... - Page 3 92591784


Fontana je siroka 4 metra i kosta 12500kn,a statue unutar fontane ima na desetke vrsta,od onih rimskih do svakakvih po cijeni oko 1500kn i u fontani ce bar biti vode u kojoj ce se covjek moci i bucnuti i nastaviti dalje.Rekao mi je gdje ima za kupiti,ali sam zapamtio samo da je Sv. Ivan Zelina.

Nemojte sad po meni...rekao sam mu i da je fontana na fontanu kao ulje na vatru,ali neka mu bude...

lol!
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 9:33 am

Haha,ali i ja sam negdje čuo za tu ideju...i prvo zakopati ovu postojeću ili je iskopati i prodati.
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 10:55 am

Je...
A treba naći kupca koji bi kupio rupu za 4 miliončića... jocolor jocolor
[Vrh] Go down
Sponsored content





Fontana... - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Fontana...   Fontana... - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Fontana...
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Grad - svega po malo-
Forum(o)Bir: