Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Jeste li YU nostalgicni?

Go down 
+8
Pegy
DartH
Dawor
Admin
Herminka
Vivaxo
kranj
Eldorado
12 posters
Autor/icaPoruka
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimeuto stu 25, 2008 1:15 am

Naime,gledanjem danasnje Latinice shvatio sam da u neku ruku i jesam,ali samo u pogledu glazbe tih 80-tih godina.U neku ruku sam sretan sto sam mogao i veliku vecinu dobrih izvođaca cuti i uzivo od Azre,Elektricnog Orgazma,EKVa,Prljavaca,Leb i Sol,Bombaj Stampe,Boe...i mozda,onog cega danas nema kod mladih,a to je druzenje i nije se gledalo na nacionalnost kao danas.Kako bilo,ipak sam izvukao iz prasine i slusam Balasevica...jer uzurbani nacin zivota mi ne dozvoljava da stanem na loptu ili me je Latinica ipak vratila u ono bezbrizno vrijeme kada nisam morao misliti o rezijama,obitelji,kreditima,poslu...kada sam imao svoju slobodu i put pred sobom!?Sad sto vise razmisljam,ne znam jesam li uopce pogodio dobar naslov teme ili me uhvatio samo taj duh vremena kada sam bio stvarno sretan i bez briga!?I opet ja,kako god,moja prica je ispricana,ostalo je na Vama...

Embarassed
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimeuto stu 25, 2008 1:15 pm

Ovo što si napisao ima veze s nostalgijom za mladošću i uopće 80-im godinama prošlog stoljeća, a nikako nema veze s YU- nostalgijom. Da se svatko sjeća lijepih mladih dana, potpuno je razumljivo. Međutim to ne treba vezati za bilo kakve političke konotacije. Slušanje glazbe ove ili one grupe ili pjevača nije legitimacija bilo čijeg političkog stava, drušvenog i inog djelovanja.
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimečet stu 27, 2008 10:16 pm

Samo na sjećanje da sam tih 80tih godina imao novaca i sve se moglo!Danas ih nemam i ne mogu ništa!Nazalost!
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimečet stu 27, 2008 11:09 pm

A btw. nostalgije, ima dobra stvar na novom albumu Ramba Amadeusa, Fela Kruti.
Kao i u većini pjesama, tekst nemilosrdno pogađa u bit.
Evo samo djelić:

Tad nam je pasoš vrijedio
sto hiljada maraka na crnom tržištu.
Veselo švercovali ploče kod mitraljeskih gnijezda
zlokobno postavljenih po kulama Berlinskog zida.
Rublje smo kupovali na crno a prodavali po službenom kursu
Smijali se Česima koji su prodavali pegle i kuvala,
dušeke, šatore po plažama.
Smijali se Rusima kako tegle samovare i babuške,
Zorkie 4 i dijaprojektore.
A vidi nas sad!
Razmetali se parama od šverca
Po Visokim Tatrama.
Farmerice za bagatelu kupovali u Trstu
I za njih dobivali u Moskvi doktorske plaće.

A vidi nas sad!
Ne možemo ni u Bugarsku!
A vidi nas sad!
Ne možemo ni u Rumuniju!
A vidi nas sad!
Ne možemo ni u Mađarsku!
A vidi nas sad!
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimečet stu 27, 2008 11:19 pm

Dobro pogođena bit,bar si mi dala ideju da poslušam album!Idem negdje naći rupu za download!

Cool
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimečet stu 27, 2008 11:34 pm

[Vrh] Go down
Admin
Admin
Admin


Male Broj postova : 14
Registration date : 18.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimečet stu 27, 2008 11:55 pm

Da se ne patite i slušate nekvalitetnu .m3u ekstenziju,evo Vam link za full download:

http://rapidshare.com/files/131939099/Rambo_Amad.rar


bounce
[Vrh] Go down
https://daruvarski.forumcroatian.com
Dawor




Broj postova : 4
Registration date : 28.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimepet stu 28, 2008 7:27 pm

Jesam. A najlakše objasniti kao kada su Muju pitali: Što je bilo prije kokoš ili jaje? Mujo: Ma pusti bolan prije je svega bilo. Laughing
[Vrh] Go down
DartH

DartH


Broj postova : 19
Registration date : 18.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Samo nemo po glavi druže plavi   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimened stu 30, 2008 10:18 pm

A što reći na sve to, bilo je lijepo al ubiše nas krediti (vanjski) podizati u tim godinama
[Vrh] Go down
Pegy

Pegy


Female Broj postova : 29
Lokacija : što dalje odavde
Registration date : 20.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimened stu 30, 2008 10:45 pm

DartH je napisao/la:
A što reći na sve to, bilo je lijepo al ubiše nas krediti (vanjski) podizati u tim godinama

A ovi sada krediti u vlastitoj domovini su bezazleniji?
[Vrh] Go down
monalisa

monalisa


Broj postova : 3
Registration date : 21.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimepon pro 01, 2008 5:58 pm

Dawor, dobar ti je vic Very Happy

Slažem se da se možda nostalgija povezuje sa prošlom mladošću, ali ljudi moji, sigurno zaposlenje je vrijedilo neprocjenjivo. Kako da se skuće mladi ljudi danas? Posla nema, a i onaj tko radi nema nikakve sigurnosti i ne zna hoće li sutra biti gdje je danas. Ljudi su se više družili neopterećeni materijalnim i inim brigama...
[Vrh] Go down
DartH

DartH


Broj postova : 19
Registration date : 18.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimepon pro 01, 2008 8:52 pm

Malkic skrenuh s onim kreditima van teme. Sory!

Evo jedna od EKV pa da se prisjetite (oni koji se sjećaju ili slušaju)

Uvek sam zheleo da osetim dodir
Novac u rukama
Lepljiv od znoja i masan od krvi
Novac u rukama
Voli ne voli me voli ne voli me
Novac u rukama
Kupi me, prodaj me
Kupi me, prodaj me
Novac u rukama

Velika, chista, poslovna zgrada
Novac u rukama
Prljavo djubre na ulazu grada
Novac u rukama

Voli me ne voli me voli ne voli
Voli me voli me -- ne voli, ne voli
Novac u rukama
Kupi me, prodaj me
Kupi me, prodaj me
Novac u rukama

Voli ne voli me ne voli ne
Voli me, voli me
Ne voli, ne voli...
Novac u rukama...
Novac u rukama...
[Vrh] Go down
BrainCleaner

BrainCleaner


Male Broj postova : 82
Age : 63
Lokacija : TU NEGDJE
Registration date : 02.12.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: YU YU YU Juhuhu   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimeuto pro 02, 2008 7:14 am

Jesam i žao mi je što sam se borio za ovakav ishod da naša djeca nemaju posla a tek unuci. "ljepo nasljeđe će im ostat".
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimeuto pro 02, 2008 6:09 pm

kranj je napisao/la:
. Da se svatko sjeća lijepih mladih dana, potpuno je razumljivo. Međutim to ne treba vezati za bilo kakve političke konotacije. Slušanje glazbe ove ili one grupe ili pjevača nije legitimacija bilo čijeg političkog stava, drušvenog i inog djelovanja.

Ako stvari stoje onako kako si ti opisao, zašto se većina grupa i pjevača koji su navedeni u uvodnom postu nisu mogli niti smjeli čuti u javnim medijima od devedesetih na ovamo? Spominjani Balašević bez obzira što svoje tekstove fokusira na općeljudske teme i motive na divan i topao način, što je UNICEF-ov ambasador za mir ni dan danas se ne može čuti na daruvarskom radiju, a bogme ni u većim radio-kućama. Publika iz Hrvatske ga prati na njegovim koncertima po Sloveniji, Srbiji..napunio je pulsku arenu nakon dugogodišnjeg izbivanja sa naše scene, snimka koncerta je prikazana na HRT ubrzo nakon toga i opet tišina... Sve je to politika!!!!
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimeuto pro 02, 2008 6:17 pm

Pegy je napisao/la:
DartH je napisao/la:
A što reći na sve to, bilo je lijepo al ubiše nas krediti (vanjski) podizati u tim godinama

A ovi sada krediti u vlastitoj domovini su bezazleniji?

Od rođenja imam samo jednu, vlastitu domovinu, i onda i sada.... To što su se države mijenjale nije utjecalo na ljubav prema svojoj kućici-svojoj slobodici niti onda niti sada! A krediti nas ubiše i oni i ovi! Jest da su osobno mnogi pojedinci izvukli korist iz inflacije pa lako vraćali one YU kredite, ali ja ne bijah te sreće!
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimepet pro 05, 2008 12:49 am

Vratit ću nas u turobnu stvarnost jednim jugo-nostalgičnim citatom Đorđa Balaševića iz 1987, iz istoimene pjesme:
Na svetskoj burzi laju kerovi
Nek dolar propadne, tu su naše menice,
Ne plaše mene krupni zverovi,
Nego krvopije i stenice.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimepon pro 08, 2008 8:48 pm

grafein je napisao/la:


Ako stvari stoje onako kako si ti opisao, zašto se većina grupa i pjevača koji su navedeni u uvodnom postu nisu mogli niti smjeli čuti u javnim medijima od devedesetih na ovamo? Spominjani Balašević ... Sve je to politika!!!!
Ljudi, pa o čemu se priča? Tko ti brani slušati, ako hoćeš Cicu-micu? Pa, u sred Zagreba trešte cajke i ini proizvodi, a zašto ne bi Balašević? Ako čovjek pjeva s mozgom i osjetiš ga na svojoj valnoj duljini, slušaj koliko te volja. Možda je za nekoga opasan, kao i bilo tko s ovog foruma tko misli svojom glavom, pa ga zato ne puštaju. Ali, ne možeš tvrditi da je netko tko sluša englesku glazbu anglonostalgičan ili bilo što drugo što je povezano s politikom ili svjetonazorom.
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimepon pro 08, 2008 9:03 pm

kranj je napisao/la:

Ljudi, pa o čemu se priča? Tko ti brani slušati, ako hoćeš Cicu-micu? Pa, u sred Zagreba trešte cajke i ini proizvodi, a zašto ne bi Balašević? Ako čovjek pjeva s mozgom i osjetiš ga na svojoj valnoj duljini, slušaj koliko te volja. Možda je za nekoga opasan, kao i bilo tko s ovog foruma tko misli svojom glavom, pa ga zato ne puštaju. Ali, ne možeš tvrditi da je netko tko sluša englesku glazbu anglonostalgičan ili bilo što drugo što je povezano s politikom ili svjetonazorom.

Naravno da mi nitko ne može zabraniti niti odrediti koga ću slušati u svoja četiri zida! Govorim o javnim medijima i neemitiranju određenih glazbenika, a ljuti me upravo to što se događa, a ne bi smjelo, tj. da se određeni glazbenici (ničim izazvano!!!!!!!) povezuju sa politikom i svjetonazorom, pa se ignoriraju! Tako da i dalje tvrdim da je sve to politika, no bez mog utjecaja, suglasnosti ili želje! Ja sam upravo jasno protiv toga, ali koga briga!!!!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimepet pro 19, 2008 11:00 am

Treba zahvaliti Tuđmanu i ekipi 200 bogatih obitelji koji su diktirali hrvatski "takt" i zabranjivali sve sto je srpsko i onda cemo se jos i cuditi da nam se Srbi (iz Srbije) smiju sto smo unatoc zabrani uspjeli uvesti i ukorijeniti njihovo najvece smece - FOLK! (Jedan od komentara u emisiji RED CARPET-NOVA TV)

Balasevic i ostali velikani su daleko iznad svih ostalih,kako Kranj kaze,imaju "onu" valnu duljinu i sirinu koja smeta politicare!Mozda se ta zabrana odnosila na "nerazvijene" krajeve Lijepe Naše,jer se u ZG `92 naveliko slusala srpska glazbena scena i bio je boom folk klubova po samom gradu uz VIP pozivnice...

Slusaj sto hoces,ali ne diktiraj meni da slusam ono sto i ti slusas!



afro
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitimepet pro 19, 2008 11:21 am

Gledajte Kursadžije! U 6 klupa sjede Hrvat,Srbin,Slovenac,Bosanac,Makedonac i Crnogorac... meni puno bolje od Vecernje skole,po govoru mi se cini da glumci dobro odrađuju posao...Sve u vicu...
[Vrh] Go down
Sponsored content





Jeste li YU nostalgicni? Empty
PostajNaslov: Re: Jeste li YU nostalgicni?   Jeste li YU nostalgicni? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Jeste li YU nostalgicni?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Grad - svega po malo-
Forum(o)Bir: