Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 D O S T A***D O S T A***

Go down 
5 posters
Autor/icaPoruka
ostap bender

ostap bender


Male Broj postova : 113
Registration date : 18.02.2009

D O S T A***D O S T A*** Empty
PostajNaslov: D O S T A***D O S T A***   D O S T A***D O S T A*** Icon_minitimečet kol 20, 2009 12:15 pm

Bliži nam se rujan i ovo je mali podsjetnik za sve one idiote koji neće izaći na demonstracije.....

Naravno da je mnogo lakše prikupiti krdo svinja nego jato dobrih misli.
aforizam Zvonimira Drvara u Večernjem listu, srpanj 1997.

Sjedim tako, i mislim, i osjećam se neobično.
Maja Freundlich u Hrvatskom slovu, kolovoz 1995
U Hrvatskoj nitko nije socijalno ugrožen, jer može otići u Caritas ili Crveni Križ!
dr.Hrvoje Šošić [Tuđmanovo potrčkalo u Županijskom domu] u Nedjeljnoj Dalmaciji, svibanj 1998.
Napravio sam jednu računicu. Kad, recimo , za potrebe vlade ne bismo kupili jedan luksuzni automobil koji vrijedi 100.000 maraka, nego bismo i taj novac podijelili u mirovine, tada bi svaki umirovljenik dobio samo 35 lipa veću mirovinu!
Drago Krpina u Jutarnjem listu, rujan 1998.
Promjena vlasničkih odnosa, promjena cijelog jednog sustava i sve derivacije koje iz toga proističu, znači, cijela jedna nova struktura društva, ne može se obaviti ni bezbolno, ni čisto. To je porod, ruke moraju biti krvave i nečiste.
Vladimir Šeks u Studentskom listu, studeni 1996.
Bez nepotizma nema obiteljskog poduzetništva. Napad na nepotizam napad je na obitelj kao hrvatski bitak.
dr.Vlatko Mićković u Vjesniku, rujan 1997.

I na kraju poruka svima koji se spremaju na demonstracije

Ja s ovog mjesta poručujem hrvatskom radništvu u cjelini, a željezničarima posebno: ne budite sredstvo borbe protiv hrvatske države! Hrvatski radnici, ovo je vaša država, ovo je vaša vlast. Do hrvatske slobode i hrvatske demokracije nismo došli štrajkovima! A štrajkovima se ne može postići niti veća plaća niti blagostanje niti veća demokracija u Hrvatskoj!
dr.Franjo Tuđman na 1. sjednici Glavnog odbora HDZ-a, veljača 1996.
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

D O S T A***D O S T A*** Empty
PostajNaslov: Re: D O S T A***D O S T A***   D O S T A***D O S T A*** Icon_minitimened kol 23, 2009 10:18 pm

Nepobitan dokaz da ovaca ima puno i izvan ovog grada...beee beeee

PS:
Dobro si to izvukao iz zaborava!
[Vrh] Go down
ostap bender

ostap bender


Male Broj postova : 113
Registration date : 18.02.2009

D O S T A***D O S T A*** Empty
PostajNaslov: Re: D O S T A***D O S T A***   D O S T A***D O S T A*** Icon_minitimepon kol 24, 2009 10:14 am

[img][/img]D O S T A***D O S T A*** Idontneedsexgovernmentf
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

D O S T A***D O S T A*** Empty
PostajNaslov: Re: D O S T A***D O S T A***   D O S T A***D O S T A*** Icon_minitimečet kol 27, 2009 3:19 pm

Prenosim tekst iz maila:

Poštovani članovi vlade,

Dozvolite da Vam svima uputim nezadovoljstvo s Vašim radom i odlukama koje donosite.
Smatram da nemate pravo od mog dohotka oduzimati mi niti lipe jer je to novac koji sam
pošteno zaradila, jer je taj novac mjesecima unaprijed raspoređen na potrebe moje obitelji.
Ako smo prošli rat bez "ratnog" poreza, kako se usuđujete nametati mi "krizni" porez?
Ja znam da ovakva situacija u zemlji nema puno veze s globalnom krizom, već s lošim
odlukama i radom vlade koju ja plaćam. Koliko znam, kad netko loše radi svoj posao i
čini štete ide na disciplinsku i izriču mu se razne mjere-sve do izvanrednog otkaza o radu.
Po meni, Vi bi trebali dobiti otkaze ugovora o radu, bez otpremnina i ostalih privilegija.
Prekjučer sam dobila odluku o izmjeni kamatne stope (uvećanoj) banke u kojoj imam kredit
i novi otplatni plan. EBOR pada, a oni dižu kamate. Lako je to jer je moja država prodala
banke strancima, životna situacija me prisilila da dignem kredit, a nitko ne može banci zabraniti
da me cjedi, mene moja vlada ne štiti od tog ponašanja. Od dražve ne koristim NIŠTA.
Na bolovanju nisam bila od 1992. (zadnji porodiljski) Zubara plaćam privatno i sebi i djeci,
upropastili nam zube u domu zdravlja, magnetsku-platila za djete, ne znam da li ima smisla
spominjati privatne ginekologe..školarinu za fakultet, kupnju laptopa za potrebe studiranja...
Dalje neću nabrajati jer će mi pozliti, ali hoću reći da imam osjećaj da Vi svi skupa ne znate
kako ljudi žive. Ljudi koji žive od svog rada i ne dobivaju nikakve potpore, pomoći, subvencije,
ne jedu po pučkim kuhinjama - a voze se autom. Ti ljudi sam i ja i ja Vas financiram.
Ništa se nije napravilo da se recimo kontrolira novac u socijali, čemu onda OIB???
Neki put mi dođe da odem u pučku kuhinju sa svojima i najedem se tamo, jer ih gledam od
10 sati ujutro kako sediju, puše, čitaju novine, a ja radim i plaćam im to zadovoljstvo.
Ogorčena sam radom vlade i postupkom oduzimanja tih 3%! Ne želim biti solidarna s NIKIM više!
Želim živjeti od svoga rada. Želim NE ZNATI kako mi se zove predsjedinik, ministar, gradonačelnik.
Želim da taj radi svoj posao kvalitetno, ostavi me na miru i ne zavlači ruku u moj novčanik!!!!

Štefica Vincek
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

D O S T A***D O S T A*** Empty
PostajNaslov: Re: D O S T A***D O S T A***   D O S T A***D O S T A*** Icon_minitimepet kol 28, 2009 2:49 pm

Mnogi su dobili taj mail. Dosta jasan i dobra poruka onima koji misle da smo ovce. Budući da sve više ljudi šuti, nisam siguran da ne bi trebalo po onoj staroj, "ako raja šuti, popuštaj."
[Vrh] Go down
ostap bender

ostap bender


Male Broj postova : 113
Registration date : 18.02.2009

D O S T A***D O S T A*** Empty
PostajNaslov: Re: D O S T A***D O S T A***   D O S T A***D O S T A*** Icon_minitimečet ruj 03, 2009 11:30 am

[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

D O S T A***D O S T A*** Empty
PostajNaslov: Re: D O S T A***D O S T A***   D O S T A***D O S T A*** Icon_minitimesub lis 03, 2009 10:32 am

Da čovjek ne povjeruje! Saborski zastupnici smatraju da su hrvatski građani ispodprosječne inteligencije. Jesmo, jer takve likove izabrali smo ( jesmo li ?) na ova povlaštena mjesta, na kojima si iz dana u dan donose nove privilegije i nemaju veze sa stvarnim životom. Ljudi koji primaju mjesečno najmanje 20000 kuna (ničim izazvani), nezadovoljni su kvalitetom i cijenom prehrane u saborskom restoranu. Zamislite, glavno jelo s prilogom moraju platiti čak 12 kuna?! Tvrde da se za jednaku cijenu mogu na bezbroj mjesta naći gableci iste kvalitete. Ja očito ne živim u istoj državi s tim ljudima, jer ne znam niti jedno mjesto gdje bih mogao ručati za 12 kuna. Pokvarene su ovakve tvrdnje, jer se želi opravdati osobne beneficije i uvjeriti građane da mogu imati kvalitetnu prehranu za 360 kuna mjesečno. Kao u vicu, lijepo zvuči, ali nema nigdje.
Zar smo od tih likova koji su dokazali svoju totalnu nesposobnost (postignuti rezultati u vođenju države su kriterij za ovu tvrdnju) zaslužili da bez sankcija mogu vrijeđati svakog građanina? Za ovakve izjave, iznad njihovih intelektualnih sposobnosti, zaslužili su još veća primanja i još više privilegija. " izborno tijelo ili masa" će šutjeti i u tišini svog doma negodovati uz koju rakijicu. Na slijedećim izborima opet će sve biti isto. Čudit ćemo se zašto nam je tako. Žalosno i strašno.
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

D O S T A***D O S T A*** Empty
PostajNaslov: Re: D O S T A***D O S T A***   D O S T A***D O S T A*** Icon_minitimened lis 04, 2009 9:28 am

kranj je napisao/la:
Da čovjek ne povjeruje! Saborski zastupnici smatraju da su hrvatski građani ispodprosječne inteligencije.
nažalost ovo je gorka istina...
na cca 3 milijuna starijih od 16 kad bi se napravilo adekvatno istraživanje IQ sumnjam da bi bilo čak ni prosječno.
[Vrh] Go down
Casio

Casio


Broj postova : 217
Registration date : 23.12.2008

D O S T A***D O S T A*** Empty
PostajNaslov: Re: D O S T A***D O S T A***   D O S T A***D O S T A*** Icon_minitimened lis 04, 2009 9:29 am

Casio je napisao/la:
kranj je napisao/la:
Da čovjek ne povjeruje! Saborski zastupnici smatraju da su hrvatski građani ispodprosječne inteligencije.
nažalost ovo je gorka istina...
na cca 3 milijuna starijih od 16 kad bi se napravilo adekvatno istraživanje IQ sumnjam da bi bilo čak ni prosječno.
ali samo da dometnem, kad bi se napravilo istraživanje za saborske zastupike oko procjene moralnih vrijednosti, sumnjam da bi 30% moglo ući u taj rang
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

D O S T A***D O S T A*** Empty
PostajNaslov: Re: D O S T A***D O S T A***   D O S T A***D O S T A*** Icon_minitimened lis 25, 2009 10:23 am

Obzirom na zbivanja koja sada izranjaju na dnevno svjetlo, iako smo za sva gotovo sve znali, postotak moralnosti političara svih kalibara teži k nuli.
[Vrh] Go down
ostap bender

ostap bender


Male Broj postova : 113
Registration date : 18.02.2009

D O S T A***D O S T A*** Empty
PostajNaslov: Re: D O S T A***D O S T A***   D O S T A***D O S T A*** Icon_minitimesri stu 03, 2010 3:55 pm

https://www.youtube.com/watch?v=YMN6aJXLmuc
https://www.youtube.com/watch?v=08Ir14wPtmE&feature=related
No coment(izdržite do karaja)
Pitam se pitam se ima li toga i u nas?
[Vrh] Go down
ostap bender

ostap bender


Male Broj postova : 113
Registration date : 18.02.2009

D O S T A***D O S T A*** Empty
PostajNaslov: Re: D O S T A***D O S T A***   D O S T A***D O S T A*** Icon_minitimesri stu 03, 2010 4:25 pm

[Vrh] Go down
ostap bender

ostap bender


Male Broj postova : 113
Registration date : 18.02.2009

D O S T A***D O S T A*** Empty
PostajNaslov: Re: D O S T A***D O S T A***   D O S T A***D O S T A*** Icon_minitimečet stu 25, 2010 1:22 pm

DRŽAVA LUDA OSTALA BEZ MUDA

Neandertalci,
inače nemam
ništ’ protiv njih,
pola svog ljudstva
pobacali
u tavu,
ispekli ih,
proždrli,
i napravili
Državu.
Kako im je pošlo to
“za trbuhom”,
zna se.
To jest: ne zna se.
I nikom ništa.
Sad proračunske
popunjavaju rupe
kruhom.
Vuk sit,
i cijelo je dupe.
Susjedi vele:
ta Država je luda!
A Država im citira
Augustina
i Moniku.
“De civitate Dei”,
dakako.
Ali u toj
nezbiljskoj
Božjoj civitadi
nije li – od straha
da ne umre
od gladi –
premijer
nekom Cigi
ukro harmoniku?
I punih hambara
dao gordo se
u trk,
vičući:
htjeli ste
vi mandrili
muškarca,
koji nema
ni muda,
ni brk.
Pa sad ga
nemate.
Eto vam
Kosorčice!
Nema muda,
doduše,
al ima zato
cice
u koje bozi
dvaju vjetrova
pušu.
Pa prakamenu svoju
spašavaj dušu.
I sritno van bilo
pod štitom svetog Duje.
A meni se
od vas
povijesno podriguje.

Vesna PARUN, 30. 8. 2009.
[Vrh] Go down
Sponsored content





D O S T A***D O S T A*** Empty
PostajNaslov: Re: D O S T A***D O S T A***   D O S T A***D O S T A*** Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
D O S T A***D O S T A***
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: A sad RAZNO-
Forum(o)Bir: