Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Treba li BAJS otići

Go down 
4 posters
Autor/icaPoruka
padobro




Broj postova : 3
Registration date : 13.05.2009

Treba li BAJS otići Empty
PostajNaslov: Treba li BAJS otići   Treba li BAJS otići Icon_minitimepet srp 17, 2009 7:13 pm

Danas je prošao jedan nehumani zakon koji mi lići na one iz prošlih desetljeća.
Ali glavna je poanta ta da je za takav zakon (protiv umjetno podpomognute oplodnje) glasao čovjek MINISTAR koji je suprotno tomu zakonu konzumirao koristi te same oplodnje te je postao sretni otac.
Pitanje je dali takav amoralan tipus može biti ministar ili se uopće baviti politikom za dobrobit svih nas.
Nadam se da će se njegova nevječana supruga ograditi od njegovih izjava pa i očinstva te odgojiti dijete kao samohrana majka.
Jer i to je bolje nego morati reći djetetu: Znaš da je po zakonu i tvome ocu, tebe nebi ni bilo. Embarassed Sad
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Treba li BAJS otići Empty
PostajNaslov: Re: Treba li BAJS otići   Treba li BAJS otići Icon_minitimepet srp 17, 2009 9:12 pm

Nije pazio i to ga je odalo,nije samo on takav,svi su i to svaki na svoj nacin!Imali bi mozda bolju vlast da umjesto nas na izbore izađu mađari ili ne bi?No svakako je i greska u nama slijepima...
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Treba li BAJS otići Empty
PostajNaslov: Re: Treba li BAJS otići   Treba li BAJS otići Icon_minitimečet kol 20, 2009 11:32 am

Istina je da su građani ti koji omogućuju pojedincima dolazak na vlast. No, kod nas se prečesto pogreške vladajućih opravdavaju ili barem ublažavaju upravo time da su oni ti "koje je narod izabrao". Samo, narod sigurno ne bi izabrao neke da je mogao znati kakvi će biti...
O tome govori i ona poznata izreka koja kaže da ćeš čovjeka upoznati kada mu daš vlast.
Kada bi kod nas bila razvijenija svijest o političkoj odgovornosti, sigurno bi bilo daleko manje takvih slučajeva koji su omogućeni zahvaljujući tome što je narod birao i bili bi odmah sankcionirani.
Pa se onda i tipovi poput "tako-lepog-a-tako-blizu-Bajsa" ne bi ponašali po principu: za mene to ne vrijedi, ja sam drugo...

Inače, donesen Zakon o medicinskoj oplodnji prema svojim odredbama je najrestriktivniji u Europi i mnogim parovima nanijet će nepovratnu štetu.
U Italiji su takav zakon donijeli prije pet godina i ove godine ga je njihov Ustavni sud poništio.
Nadajmo se da će naš Ustavni sud za poništenje ovog zakona trebati puno manje vremena.


Zadnja promjena: Herminka; pet kol 21, 2009 3:29 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
ostap bender

ostap bender


Male Broj postova : 113
Registration date : 18.02.2009

Treba li BAJS otići Empty
PostajNaslov: Re: Treba li BAJS otići   Treba li BAJS otići Icon_minitimepet kol 21, 2009 9:16 am

Herminka je napisao/la:
Istina je da su građani ti koji omogućuju pojedincima dolazak na vlast. No, kod nas se prečesto pogreške vladajućih opravdavaju ili barem ublažavaju upravo time da su oni ti "koje je narod izabrao". Samo, narod sigurno ne bi izabrao neke da je mogao znati kakvi će biti...

Ne slažem se da su građani izabrali te ljude. Ali da pojasnim, mi nismo birali ljude na izbornim listama već stranke, koje su pak na te liste postavljali svoje podobne kadrove, za koje su znali da će uvijek dizati ruku za ono što njih nekolicina odredi. Vladu i ministre izabrali su saborski zastupnici, i mi ni na jedan jedini način nismo mogli utjecati na to. Gledajući Sabor vidimo da sadržaj nije bitan, već forma. To dokazuje da je i Bajs čuvajući svoju guzu u stranci digao ruku za spomenuti zakon. Za Bajsa smo saznali zahvaljujući nekome iz vlade, ali koliko takvih "bajsova" ima u Saboru.
I na kraju demokracija je političko uređenje gdje manjina upravlja većinom.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Treba li BAJS otići Empty
PostajNaslov: Re: Treba li BAJS otići   Treba li BAJS otići Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Treba li BAJS otići
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Politika u nasem malom mjestu-
Forum(o)Bir: