Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 www.daruvarski-portfolio.net

Go down 
+6
Vivaxo
meta_k
Frka
mr_yul
Eldorado
Admin
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Admin
Admin
Admin


Male Broj postova : 14
Registration date : 18.11.2008

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimepon srp 06, 2009 5:03 pm

Web stranica o gradu Daruvaru koja je idejno odlično zamišljena,još nije ni blizu gotova.Mogu reći da je grafički prefektno izvedena i nema,kako vidim, mjesta za dosadne reklame i one google oglase koji samo narušavaju izgled stranice.Stoga,najjednostavnije rečeno,uživajte:

Daruvarski Portfolio

Ipak netko nešto i radi,ovo je za svaku pohvalu!
[Vrh] Go down
https://daruvarski.forumcroatian.com
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimepon srp 06, 2009 10:58 pm

Ugodno iznenađenje,mogu reći i neobičan pristup stranice,s obzirom da smo navikli na "klasičan" prikaz!Nije gotova?Meni i ovo izgleda vrlo funkcionalno,čak nisam ni posumnjao da nije gotova!S obzirom na ponuđene daruvarske stranice,meni je i ovo kako kažete nedovršeno,daleko najjača i najbolja izvedba ponuđenog!!!Oduševljen sam prezentacijom!Šta će biti kad stranica bude gotova?

Vidim da su gradske teme,sad me i zanima šta će sve biti?Još slika?Vidim da neće biti portal s vijestima i ne treba,kako na njoj piše edukativni sadržaj,a to je ono što ni mi daruvarčani u velikoj mjeri ne znamo.Ono što mi se dojmilo je kategorija "poznati",jer o njima jesam čuo nešto,a sada mogu pročitati o njima i vidjeti sliku koja nije dostupna inače i nisam tip čovjeka koji će kopati po knjižnici i slično!
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimepon srp 06, 2009 11:32 pm

Svaka čast. Ugodno sam iznenađen. Ovo izgleda "svjetski".
lol! lol! lol! lol! lol!
[Vrh] Go down
Frka

Frka


Broj postova : 49
Registration date : 28.04.2009

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimeuto srp 07, 2009 5:55 pm

Da ne povjerujes!!!Stvarno!Sviđa mi se galerija slika,no tek iz drugog pokusaja sam shvatio kada sam slucajno misem presao preko slike da se pojavljuje tekst s opisom!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimeuto srp 07, 2009 6:28 pm

Frka je napisao/la:
Da ne povjerujes!!!Stvarno!Sviđa mi se galerija slika,no tek iz drugog pokusaja sam shvatio kada sam slucajno misem presao preko slike da se pojavljuje tekst s opisom!

Haha,to nisam ni ja skuzio,do sada!Ima li jos skrivenih opcija?Trebati ce upute za koristenje.Ipak,zanimljivo je istrazivati...

Idea
[Vrh] Go down
Frka

Frka


Broj postova : 49
Registration date : 28.04.2009

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimeuto srp 14, 2009 10:07 pm

Da ne otvaram novi post,ovdje mi je to djeluje idealno. Gledao sam Blatno kupalište i Antunovu kupku,pa ako su to spomenici 1. kategorije i s obzirom na njihovo očajno stanje,zanima me tko je zadužen za njihovu obnovu?Po meni,to su sada 2 najgora objekta u gradu,što se tiče spomenika!
[Vrh] Go down
meta_k




Broj postova : 50
Registration date : 01.05.2009

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimeuto srp 14, 2009 11:41 pm

Frka je napisao/la:
Da ne otvaram novi post,ovdje mi je to djeluje idealno. Gledao sam Blatno kupalište i Antunovu kupku,pa ako su to spomenici 1. kategorije i s obzirom na njihovo očajno stanje,zanima me tko je zadužen za njihovu obnovu?Po meni,to su sada 2 najgora objekta u gradu,što se tiče spomenika!
Cijeli park je u vlasništvu Daruvarskih toplica pa tako i građevine koje se tamo nalaze. To sigurno nisu spomenici prve kategorije, ali nekakvu vrijednost imaju. Za to su odgovorne Daruvarske toplice (odnosno BBŽ koja njima upravlja), a može im pomoći Ministarstvo kulture.
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimesri srp 15, 2009 9:13 am

Koliko ja znam,Blatna kupka je zasticeni spomenik kulture,a Antunova kupka je najstariji objekat u gradu.Oba objekta su stara i dovedena u takvo stanje da su ruglo.Mislim da nije neka ogromna investicija da se makar izvana urede i popravi fasada i preboja,pa bar i jedan ove godine i drugi iduce.Ne cijeni se kod povijesno djelo,nego samo cinjenice!
[Vrh] Go down
Frka

Frka


Broj postova : 49
Registration date : 28.04.2009

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimeuto srp 21, 2009 12:12 am

Vidim stigli su "novi gradski detalji" i "portfolio tim" u kojem čak i poznam nekoga!Kako vidim ideja tog portfolija se razvija stvarno u dobrome smjeru i netko je to dobro (genijalno,po meni) osmislio i svaka cast!Kako se to kod nas kaže: Ne dao Bog dugog čekanja!

Cheer
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimeuto srp 21, 2009 8:05 am

Stranica na zanimljiv nacin pokazuje lijepotu grada,samo kada bi se to moglo reci i za ostalo...
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimepon kol 03, 2009 2:16 pm

Ma samo da nema one hrane...ogladnim gledajuci slike...mljac!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimepon kol 03, 2009 8:30 pm

...da,i tako moja zena "visi" na internetu i "kopa" po tom portfoliju i naleti na bramborak!Eno je vec je u kuhinji i pracuje,a sta cu drugo-nego jesti!!!

bounce
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimepet ruj 04, 2009 9:35 am

I ja sam "rjesavao" bramborak,samo nisam imao recept da to sam i realiziram.No kazu Google ti je prijatelj i zato da kao ja ne mirisite samo sliku:

1. Oguljeni krumpir sitno naribajte pa ga prelijte kipućim mlijekom. Zatim dodajte na kockice narezanu slaninu, istučena jaja, brašno, protisnuti češnjak, mljeveni piment, mažuran, papar, malo soli i Vegetu.
2. Sve dobro izmiješajte i odmah žlicom stavljajte smjesu na vruće ulje pa je lagano pritisnite da biste dobili oblik odrezaka ili malih debljih palačinki.
3. Ispecite ih s obiju strana jer bramboraky moraju biti hrustavi. Odreske složite na upijajući papir.

1 kg krumpira
200 ml mlijeka
3 žlice brašna
3 jaja
50 g suhe slanine
3-4 češnja češnjaka
piment (papar)
mažuran
papar
sol
1 žlica Vegete
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimepet ruj 11, 2009 11:39 pm

Kaze mi kolega na poslu da je radio bramborak po receptu sa prica!?Gledam ja sto on meni prica,nije li malo ... kad ono stvarno!Recept!E Vivaxo,zezas ljude,navlacis ih na glad!!!

Laughing
[Vrh] Go down
Frka

Frka


Broj postova : 49
Registration date : 28.04.2009

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimepon ruj 14, 2009 10:39 am

Isprobao sam recept i mogu samo reci: ZAKON!Uvijek sam ih jeo u gostima negdje,a sada mogu doma "ribati" i prziti!Tako genijalno,a jednostavno...mljac!
[Vrh] Go down
Vagabundo




Broj postova : 3
Registration date : 19.02.2009

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimepet ruj 25, 2009 9:47 am

Ja koji nisam preko 20-ak godina u Daruvaru,mogu reći da me je ugodno iznenadila ova stranica.Iako imam nekoliko memoriranih daruvarskih stranica i koje svako malo pogledam,pola sam ih obrisao jer su ih administratori ostavili netaknute već duže vrijeme.Ovaj portfolio me podsjeća na prekrasno djetinjstvo i ljepotu daruvarskog parka.Gledajući te slike,u trenutku odlazim u prošlost i uživam u sjećanju ...

Nadam se da će biti još slika,a vjerujem da hoće pošto kažete da još nije gotov.Sviđa mi se ovaj "elektronski" oblik prezentacije grada,a kako moje kolege s posla kažu (svi su vidjeli stranicu grada gdje sam odrastao) da su iznenađeni jednostavnošću i kvatitetom viđenoga.

Vidim da nedostaju neke kategorije tipa kultura,sport... ali vjerujem da su isto tako u planu!Kada me nema za kompjuterom,znam otvoriti stranicu s prikazom preko cijelog ekrana i "maltretirati" kolege da gledaju slike koje se vrte na stranici dok me nema,a ujedno smo postigli dogovor da nas nekoliko ( 8 ) dogodine zajedno dođemo u Daruvar bar na par dana da i oni vide najljepši mali grad!

Ujedno se zahvaljujem i želim puno uspjeha administratoru i ostalim suradnicima!
[Vrh] Go down
Frka

Frka


Broj postova : 49
Registration date : 28.04.2009

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimesri lis 14, 2009 8:21 am

Stigla je jesen i na portfolio,odlična ideja za te slike u pozadini,a i slike su super!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimesri lis 21, 2009 8:47 am

Bas sam s kolegama raspravljao o portfoliju i mogu reci same pohvale!Osobno pohvaljujem ekipu na trudu i sto bi rekli,cista desetka su portfolio vijesti,jer citajuci njih vidim da se ipak nesto desava kod nas i da smo zivi,dok su vijesti na stranici radia izgleda nuzno zlo da ispune rupu u datumu i nemaju pola događanja!

cheers
[Vrh] Go down
Frka

Frka


Broj postova : 49
Registration date : 28.04.2009

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimesri lis 28, 2009 12:42 am

Došli mi kumovi na pivu,ne više tako mrzlu (i još su tu dok pišem,kontroliraju me) i krećemo mi po daruvarskim temama,najviše po internetu.Ideja postavljanja vijesti je odlična,jer su to vijesti tipa događanja u gradu i konstatirali smo da više ne moramo gledati jel šta polijepljeno plakatom,nego jednostavno pročitati na portfoliu.Radio Daruvar nije za nas i toga tamo nema,mislimo na njihovoj stranici.

Daruvar.hr nam je nekako umjetan,zbrka-zdola,neažuriran...ne predstavlja grad službeno kako bi trebao...ili već dugo nemaju love ni interesa ni volje.
Daruvar.net je bio fora u početku zbog foruma i "paljbi" po bivšem gradonačelniku,danas je monoton,izgubio je svoju čar,a glasi kao neovisni gradski portal koji nema veze s portalom.Forum je umro i na njemu više nema ništa zanimljivo,jedino ne znamo jel se uopće igraju one igrice tamo.Na tu tematiku su nam zvijerci.com bolji portal.
Daruvar-online.com je bio dobar u početku,samo dobar start.Trenutno ga nema i pitanje hoće li ikad proraditi.
Dabirc.com je krenuo sa zanimljivom idejom,ali je pao u zaborav,opet je pušten u promet,ali izgleda služi za neku reklamu i ništa više,sadržaj je prastar.
Daruvar.com.hr nečiji pokušaj da ne napravi ništa.
Daruvarske priče su forum koji se uspio održati i do danas i funkcionira,pohvale.
Daruvarski-portfolio.net je totalno osvježenje,stvorio se od nikuda,onaj tko ga je osmislio je pogodio u "sridu",a polako kako se razvija biti će (a već je) doslovce kako i ime kaže,daruvarski portfolio.Vjerujemo da je puno truda uloženo u njega i da još puno treba uložiti.Zanimljivo mi je kako moji klinci sjednu i upijaju sadržaj,a još veće iznenađenje je kada je žena jučer donijela časopis Meridijan (novi broj) u kojemu ima nekih 8 stranica teksta i slika o Daruvaru i među linkovima koje preporučuju da treba posjetiti,na prvom mjestu je stranica od portfolia,ispred službene stranice grada i ostalih.Svaka čast za kategoriju "poznati" jer vidimo da su obrađeni Jankovići,a znamo da malo daruvarčana uistinu slabo znaju o njima,o tome tko je kome što bio,što je radio...

Nisam htio otvarati novu temu,jer mislimo da o ostalim stranicama se nema šta raspravljati.Jedino se nadamo da će se pojaviti još nekoliko daruvarskih stranica raznih sadržaja,a od ostalih stranica koje nisu na gradsku tematiku,a dobro je posjetiti su daruvarski odbojkaši i karatisti.

PS:
Evo kaže kum: Onog tko je smislio portfolio i te suradnike staviti u TZ i pustiti ih neka rade,jer očito oni znaju šta rade.(Kum još pije prvu pivu,ozbiljan je)

Nadamo se komentarima,jer mi odosmo na pivu,naravno!Živjeli!!!

drunken
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimeuto stu 03, 2009 10:52 pm

Slazem se s tobom Frka.Ekipa zna sta radi,a kako sam na stranici procitao da je Knytl bio dobar animator,isto tako mi se cini da webmaster tog portfolia radi istu stvar sa svojim suradnicima.Prezadovoljan sam viđenim.Kategorija poznatih je narasla na zavidnu mjeru i ne moramo vise nagađati tko je sto,nego sve lijepo i pise o svakom.Pohvalno!Odlican je onaj novi video o jeseni u gradu.Za 10 su!Samo nasa sredina tesko zna cijeniti neciji trud...mislim na one koji bi trebali!!!Portfolio samo neka se razvija i raste,vrhunski je!
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimesub stu 07, 2009 12:09 pm

Svaka pohvala timu koji radi daruvarski portfolio. Primjer kako se zna, hoće i može.
Kada bi očekivali pohvale i tapšanje "listopadnih" ne bi bilo ničega. Sposobni nikada ne rade zbog toga, već zbog općeg dobra i osobnog zadovoljstva.
Slučajno se sjetih da je ovo valjda jedini posao u gradu za koji nije potrebna stranačka iskaznica, pa je možda zbog toga i uspješan.
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimened stu 08, 2009 3:28 am

Uzeo si mi rijec iz usta Kranj.

Jedino sto mogu reci da je ovu daruvarsku godinu obiljezila recesija,novi gradonacelnik i portfolio.A nisam imao mira,vise znatizelja,pa sam pisao mail na info@daruvarski-portfolio.net kako i zasto.Dobio sam odgovor od autora/webmastera koji je rekao da vec godinama nema nista korisno na internetu o Daruvaru i htio je napraviti veliku galeriju slika gradskog sadrzaja i onda je vidio da ne mogu biti samo slike i posto je nas grad veliki izvor informacija,shvatio je da sam nece biti skoro ni priblizno gotov i zato je napravio tim,tj. ljudi koji su voljni dio svog vremena izdvojiti u prikupljanju informacija da portfolio raste.Kako je ponudio meni da sudjelujem,tako nudi i svim ostalima suradnju.Ja nazalost nemam nikakvih knjiga,slika i slicno da pripomognem.

A veceras sam citajuci o nasim poznatim osobama shvatio jednu nasu sramotu: mozemo mi imati ulicu nazvanu po Jelacicu,po Tuđmanu,po Radicu... ali mislim da je sramotno da ni jednu ulicu nisu mogli nazvati Jankoviceva ulica!!!Oprostite,ali mislim da je zasluzeno da je imaju!

Realno kad gledam taj portfolio i znajuci moc interneta,i kako su krenuli,meni to sve vise izgleda kao jedna jako dobra turisticka promocija grada.A zbog Frke sam kupio casopis Meridijan,nije mi bilo zao dati 30kn da vidim reportazu o Daruvaru i bilo mi je drago kada sam vidio da i oni preporucuju prvo pogledati portfolio,pa tek sve ostale koji su u sjeni!!!

Ekipi portfolia zelim uspjesan rad i da do N.Godine u timu imaju bar 10 ljudi!!!
[Vrh] Go down
Frka

Frka


Broj postova : 49
Registration date : 28.04.2009

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimened stu 08, 2009 5:19 pm

Pa bila je prije Jankovićeva ulica,samo ne znam koji su je pametnjakovići ukinuli?Ali trebali bi imati tu ulicu i ne "veliku" kao Knytlova,nego još veću,jer da nije bilo Jankovića ne bi bilo ni Daruvara!I naš muzej se već dugi niz godina vodi kao privremeno zatvoren!!!I grad s takvom povijesti nema ništa značajno da prikaže tu povijest,sve smo raspodijelili po bijelom svijetu,grad uopće ne drži do sebe!
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimened stu 08, 2009 8:46 pm

Tako je to kada su nam u graskoj vlasti sjedili a još uvijek i sjede "presvuceni" iz bivših režima.
Njima je u naravi da se sve radi po kalupu , ne razmišljaju svojom glavom a oni koji nešto predlože bivaju ismijani.
Trebalo bi pokrenuti nekakvu peticiju da zaslužni za razvoj ovoga grada imaju svoje mjesto..osim biste u parku...
[Vrh] Go down
Frka

Frka


Broj postova : 49
Registration date : 28.04.2009

www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitimepet pro 04, 2009 9:58 am

Super! Jel to prva daruvarska internet izložba?Iako je svečano otvaranje izostalo,bez domjenka,odlično je!
[Vrh] Go down
Sponsored content





www.daruvarski-portfolio.net Empty
PostajNaslov: Re: www.daruvarski-portfolio.net   www.daruvarski-portfolio.net Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
www.daruvarski-portfolio.net
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Daruvarski INDEX
» Daruvarski suveniri...

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Grad - svega po malo-
Forum(o)Bir: