Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Rz Brzotrz opet u akciji!

Go down 
+7
Građanin Krejn
biber
grafein
kranj
Herminka
trnokop
Eldorado
11 posters
Autor/icaPoruka
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimečet stu 20, 2008 11:34 am

Pocela je sjeca breza po gradu,ajd bar se u ovom slazem posto one stvaraju hrpu smeca,ali samo da akcija ne dovede do sjece opcenito bjelogoricnih stabala koja isto odbacuju lisce i time stvaraju nered,a proracun je smanjen,pa da tako ne smanje i obim posla ciscenja...

cyclops
[Vrh] Go down
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimepet stu 21, 2008 11:54 pm

Eldorado je napisao/la:
Pocela je sjeca breza po gradu,ajd bar se u ovom slazem posto one stvaraju hrpu smeca

cyclops

Jao, zamisli! Kako se te zločeste breze samo usuđuju svaku jesen razbacivati svoje lišće po pločniku u vlasništvu grada!!! Bitange glupe! Neka se ugledaju na smreke ili jele a ne da ovako bezobrazno vandaliziraju grad i onemogućuju život poštenim građanima. Sram ih bilo!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimesub stu 22, 2008 12:02 am

Haha,kako nam to gradonacelnik nije rekao?Ili tko je njemu to rekao?On se toga ne bi sam sjetio...ili igra na kartu tipa drva za grijanje?Pa je kao bio i u Austriji u posjeti groba grofa Jankovica i uvjerio se da nema nasljednika da moze slobodno harati i po njegovom parku?

Shocked
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimepon oľu 23, 2009 3:20 am

Nije samo drveće neprijatelj našeg Rza Brzotrza!

Jeste li čuli za ovaj noviji slučaj kada je Rz Brzotrz alarmirao policiju zbog osobe koja u gradskoj knjižnici nekoliko dana zaredom čita i proučava literaturu!

Kako se radilo o uglednom znanstveniku iz Japana, um Rza Brzotrza mogao je zaključiti samo jedno: sigurno se radi o tajnom agentu koji špijunira sve nenadmašive gradske projekte!

A što su pomislili djelatnici knjižnice (koji su ipak češće u prilici vidjeti da netko čita i taj im prizor ne djeluje sumnjivo) kada ih je telefonski gradonačelnik upozorio na špijuna, ne zna se...
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimepon oľu 23, 2009 12:03 pm

[quote="Herminka"]Jeste li čuli za ovaj noviji slučaj kada je Rz Brzotrz alarmirao policiju zbog osobe koja u gradskoj knjižnici nekoliko dana zaredom čita i proučava literaturu!

Kako se radilo o uglednom znanstveniku iz Japana, um Rza Brzotrza mogao je zaključiti samo jedno: sigurno se radi o tajnom agentu koji špijunira sve nenadmašive gradske projekte!

quote]

Ovo treba staviti u antologiju ljudske gluposti!
Zar postoji još nešto što taj lik nije u stanju učiniti?
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimepon oľu 23, 2009 4:48 pm

kranj je napisao/la:


Ovo treba staviti u antologiju ljudske gluposti!
Zar postoji još nešto što taj lik nije u stanju učiniti?

S obzirom na djelotvornost na planu njegovog osobnog doprinosa upotpunjavanju navedene antologije i vremenu od gotovo dva mjeseca koji je pred njim, apsolutno je moguć još cijeli niz priloga za istu!
Za početak, korisnici knjižnice bi trebali malo pripaziti na vrijeme provedeno u čitaonici i na broj pročitanih knjiga, samo bez pretjerivanja, molim! Možda bi bilo pametno učlanjivati se u knjižnicu pod nickom, kao na forum, zlu ne trebalo!
affraid study
[Vrh] Go down
biber




Broj postova : 21
Registration date : 05.12.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimepon oľu 23, 2009 8:35 pm

Pa ovo što čitam je nevjerovatno...ko serija iz Nadrealista....od grada za primjer,
postali smo ruglo u svakom pogledu.... Rolling Eyes
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimepon oľu 23, 2009 11:11 pm

Da ne smišljam novi tekst, evo što sam napisao na forumu www.daruvar.net:
Ljudi moji, vjerovali ili ne, ali Ilija Čvorović uistinu postoji.
Živ je živcat, čak ureduje u našem rođenom gradu i izdaje se za gradonačelnika.
Ali, da počnem od početka.
Prošlog vikenda razgovarao sam s visoko pozicioniranim dužnosnikom daruvarskog SDP-a, koji mi je natuknuo nešto o nekakvom Japancu, koji kao dolazi u Daruvar na poziv jednog njihovog člana, B.B.-a (nije Brigitte Bardot, op.a.). Već u ponedjeljak sam znao da je dotični Japanac ugledni znanstvenik i profesor na sveučilištu u Hirošimi, te je već razgovarao s nekim viđenijim Daruvarčanima, poglavito povjesničarima, budući ga, naime, zanima povijest, posebno ona iz vremena Drugog svjetskog rata. Gradom se o tome brzo pronio glas, a rečeni B.B. mi je potvrdio da je on Japanca pozvao, jer se s njim slučajno upoznao, a ovaj je prije toga već neko vrijeme u koprivničkoj narodnoj knjižnici proučavao građu iz dotičnog povijesnog razdoblja. Zanima ga povijest partizanskog ratovanja, a i inače odnosi Hrvata i Srba. Nakon Koprivnice došao je u Daruvar na tjedan dana (danas je valjda otputovao), koliko znam nije se micao iz knjižnice, gdje je čitao knjige, proučavao povijesnu građu, i razgovarao s ljudima koji nešto znaju o povijesti. Spavao je u hotelu Mladimir. Sve je bilo normalno do srijede uvečer, kada je knjižnicu nazvao daruvarski gradonačelnik, te tamošnji establišment dobronamjerno i ozbiljno upozorio da paze što rade, jer dotični kosooki gad nije nikakav znanstvenik, nego – pazi sad!!! – špijun, držani neprijatelj i terorist, koji će vjerojatno postaviti bombu u knjižnicu. Na upit zašto to ne prijavi policiji, odgovorio je da je to i učinio, te da policija na dotičnoga motri.
Nakon toga ugledni japanski znanstvenik Kazuo Zaiki imao je razne neugodnosti, a kakve dojmove nosi iz Daruvara, možete misliti.
Naravno, kako ga je za eventualna zlodjela optužio osobno prvi čovjek grada, smatrao sam potrebnim provjeriti ne radi li uistinu o kakvom sumnjivom licu, s kakvima se izrugivao Branislav Nušić prije jednog stoljeća. Za pet minuta, lažem – za tri – doznao sam da je gospodin Zaiki u Hrvatskoj sjajno primljen i da su mu pružili svu moguću pomoć da što bolje obavi svoj posao. Pisali su o tome mnogi mediji, pa i Vjesnik iz pera Željka Krušelja:

ZNANOST Japanac proučava partizanski pokret
'Potegnuo' do Koprivnice
radi povijesnih izvora
KOPRIVNICA – Svakodnevni
gost knjižnice i čitaonice
»Fran Galovic« ovih je dana
japanski znanstvenik
Kazuo Zaiki. Riječ je povjesničaru
sa sveučilišta u
Hirošimi, koji se bavi partizanskim
pokretom u Jugoslaviji
u kontekstu pokreta
otpora tijekom Drugog
svjetskog rata. Da bi svoj
znanstveni rad što bolje pripremio,
profesor Zaiki je
naučio i hrvatski jezik, tako
da može obraditi svu relevantnu
hrvatsku literaturu.
Na pitanje zašto to kompleksno
istraživanje obavlja
i u Koprivnici, japanski je
profesor napomenuo kako
je pregledom internetskih
baza podataka ustanovio
da je tu jedina knjižnica
gdje je na jednome mjestu
mogao dobiti na uvid sva
izdanja koja su mu potrebna.
Time je upravi knjižnice,
koja se iznimno trudi
nabavljati svu relevantnu literaturu
za svoj znanstveni
odjel, dao velik kompliment.
Profesoru Zaikiju se
dopao i život u Koprivnici,
a posebno ljubaznost graðana.
Najviše je, meðutim,
iznenaðenje izazvalo njegova
pohvala prometnoj kulturi
u gradu, o čemu sami
graðani imaju bitno drukèije
mišljenje. [Željko Krušelj]


http://www.vjesnik.hr/pdf/2009%5C01%5C03%5C66A66.PDF

Od nekoliko desetaka tekstpva, evo samo nekoliko linkova:

http://www.cro-rss.com/article_profesor_iz_japana_u_koprivni%E8koj_knji%9Enici_dovr% 9Aava_znanstveni_rad__2737014.htm

http://www.knjiznica-koprivnica.hr/detaljiNovosti.aspx?id_novosti=128

http://www.koprivnica.net/index.php?option=com_content&view=article&id=479 src="http://www.daruvar.net/components/com_joomlaboard/emoticons/tongue.png" alt="" style="vertical-align: middle;border:0px;" />rofesor-iz-japana-u-koprivnikoj-knjinici-dovrava-znanstveni-rad&catid=1:vijesti-aktualno&Itemid=46

Zbornik radova mirovnih istraživanja u Hirošimi sadrži ovaj rad znanstvenika Zaikija:
ZAIKI, Kazuo, 'Chinese Way of Reforming an Enterprise System: Characteristics in Comparison with East European Reform'

A zbornik Istočna Europa i svjetska ekonomija rad: Izazovi privatizacije i globalizacije:
A Comparatıve Analysis of Privatization: A Chinese Way and a
Polish Way
Ken Morita and Kazuo Zaiki 97

Uostalom, evo i stranice sa svim podacíma o tom profesoru na Sveučilištu u Hirošimi, na fakultetu integrirane umjetnosti i znanosti, uključujući i brojeve telefona.

http://souran.bur.hiroshima-u.ac.jp/Profiles/0101/0000496/prof_e.html

A cijelu raspravu možete pogledati na:
http://www.daruvar.net/index.php?option=com_joomlaboard&Itemid=30&func=view&id=14155&catid=7
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 4:10 am

Nebud lijen pa pronađoh taj video iz "Špijuna".

https://www.youtube.com/watch?v=yLy1BdPoR2Q

I stvarno sve je tu. Od utamničenog profesora, preko represivnog aparata pa sve do krečenja koje bi i Daruvaru jako dobro došlo. Da nije tragično, bilo bi smiješno ... Crying or Very sad
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 9:36 am

Sokiran sam!Ne mogu vjerovati!


affraid
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 8:11 pm

Građanin Krejn je napisao/la:
Već u ponedjeljak sam znao da je dotični Japanac ugledni znanstvenik i profesor na sveučilištu u Hirošimi, te je već razgovarao s nekim viđenijim Daruvarčanima, poglavito povjesničarima, budući ga, naime, zanima povijest, posebno ona iz vremena Drugog svjetskog rata. Gradom se o tome brzo pronio glas,

Možda je gospodina "posilnog" zasmetalo što znanstvenik proučava tamo neki rat, a ne njegov veličanstveni lik i djelo. Nešto slično je prigovorio jednom našem znanstveniku?!
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 8:25 pm

kranj je napisao/la:
Građanin Krejn je napisao/la:
Već u ponedjeljak sam znao da je dotični Japanac ugledni znanstvenik i profesor na sveučilištu u Hirošimi, te je već razgovarao s nekim viđenijim Daruvarčanima, poglavito povjesničarima, budući ga, naime, zanima povijest, posebno ona iz vremena Drugog svjetskog rata. Gradom se o tome brzo pronio glas,

Možda je gospodina "posilnog" zasmetalo što znanstvenik proučava tamo neki rat, a ne njegov veličanstveni lik i djelo. Nešto slično je prigovorio jednom našem znanstveniku?!

Pričaj!
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 10:22 pm

kranj je napisao/la:
Možda je gospodina "posilnog" zasmetalo što znanstvenik proučava tamo neki rat, a ne njegov veličanstveni lik i djelo.

Uzeo si mi rijeci s tipkovnice!Ti postupci nam samo govore kako imamo pravog jadnika koji upravlja gradom jos malo!Sve vise mi lici na pacijenta za Popovacu svojim usađenim moralnim i inim "vrijednostima"! Stize sezona letecih jaja i rajcica...


Eggs
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 11:01 pm

kranj je napisao/la:

Možda je gospodina "posilnog" zasmetalo što znanstvenik proučava tamo neki rat, a ne njegov veličanstveni lik i djelo. Nešto slično je prigovorio jednom našem znanstveniku?!

What a Face
Hmmm....a da taj Japanac možda nije došao špijunirati i "ukrasti" Cegijeve projekte: trg s fontanom, aquapark...

Da se ne ponavljam, napisala sam nešto malo i o tome na blogu .

P.S. Nasreću, nisam član HSS-a pa me Cegledi ne može izbaciti iz stranke!
[Vrh] Go down
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimesri oľu 25, 2009 2:47 am

Znala sam da je glup, ali ovoliko stvarno nisam ni pomisljala.
Nadam se samo da ce biti jos poznatih ljudi iz cijeloga svijeta u Daruvaru, pa ce kojga primiti i sam gradonacelnik i ponuditi svesrdnu pomoc (pod ovime mislim na nasljednika sadasnjeg zlikovca )
On nije normalan
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimesri oľu 25, 2009 5:06 pm

lejla je napisao/la:
Znala sam da je glup, ali ovoliko stvarno nisam ni pomisljala.
On nije normalan
Kako se čovjek lako prevari u svojim prosudbama, koliko god iskustva imao.
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimesri oľu 25, 2009 5:31 pm

lejla je napisao/la:
Znala sam da je glup, ali ovoliko stvarno nisam ni pomisljala.
Nadam se samo da ce biti jos poznatih ljudi iz cijeloga svijeta u Daruvaru, pa ce kojga primiti i sam gradonacelnik i ponuditi svesrdnu pomoc (pod ovime mislim na nasljednika sadasnjeg zlikovca )
On nije normalan

Kad već to spominješ, gubernator je prvi dan obaviješten da je takav i takav čovjek u našem gradu, te mu je ponuđeno d za njega priredi prijem. Odgovorio je da prijem neće priređivati, jer da je SVJETSKI POZNATI ZNANSTVENIK PREVISOKA RAZINA, PA DA NEMA POTREBE RADITI PRIJEM.
Pazi ti kopernikanskog obrata. Jedan je dan japanski znanstvenik za njega previsoka razina, a drugi špijun i terorist.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimečet oľu 26, 2009 10:28 pm

Zaboravili smo reci tom znanstveniku da je obicaj u nasem gradu da kada dođe netko poznati mora izvrsiti nuzdu u fontanu za srecu,a slobodnom rukom baciti par sitnisa pokraj fontane!

cheers
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimečet oľu 26, 2009 10:41 pm

Eldorado je napisao/la:
Zaboravili smo reci tom znanstveniku da je obicaj u nasem gradu da kada dođe netko poznati mora izvrsiti nuzdu u fontanu za srecu,a slobodnom rukom baciti par sitnisa pokraj fontane!

cheers

Nadam se da nisi mislio na "dužu nuždu". Shooocked


Zadnja promjena: mr_yul; čet oľu 26, 2009 10:44 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
ii

ii


Broj postova : 17
Registration date : 26.03.2009

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimečet oľu 26, 2009 10:42 pm

Eldorado je napisao/la:
Zaboravili smo reci tom znanstveniku da je obicaj u nasem gradu da kada dođe netko poznati mora izvrsiti nuzdu u fontanu za srecu,a slobodnom rukom baciti par sitnisa pokraj fontane!

cheers

proba Razz
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimesri tra 01, 2009 11:44 pm

ii je napisao/la:


proba Razz

1-2-3 ....
Radi!
(Radi, tj. šprica voda u fontani u ovo predizborno vrijeme.)
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitimečet tra 02, 2009 8:23 pm

Herminka je napisao/la:
ii je napisao/la:


proba Razz

1-2-3 ....
Radi!
(Radi, tj. šprica voda u fontani u ovo predizborno vrijeme.)

1...2...3...
Mikrofoni rade, a kad mikrofoni rade, ajde i mi da radimo - rekao bi Lepi Cane. Smile
Da, da, izbori se opasno približili.
Krpa gubernator ulice sve u šesnaest, pa čak je, krpajući Kupališnu ulicu, htio-ne htio, pripremio za krpanje i komadić Reljkovićeve, za koju se zakleo da neće biti obnovljena dok tamošnji stanovnici ne odriješe kesu.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Sponsored content





Rz Brzotrz opet u akciji! Empty
PostajNaslov: Re: Rz Brzotrz opet u akciji!   Rz Brzotrz opet u akciji! Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rz Brzotrz opet u akciji!
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Grad - svega po malo-
Forum(o)Bir: