Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Političke stranke u Daruvaru

Go down 
+22
padobro
meta_k
grafein
Pegy
biber
Eldorado
Zdenko Čoban
lejla
ii
Građanin Krejn
razorni2
DARUVARČAN
calimero
monty
trnokop
anto
nova_nada
Casio
mr_yul
Herminka
kranj
ostap bender
26 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 24, 2009 11:40 pm

Ajde...isključenje je baš dobra prilika da čovjek prebjegne u drugu stranku, a kako je već neko vrijeme na vrhu ljestvice poželjnih stranaka, zna se - HDZ, evo prilike!

Nije mi baš jasno ovo:

"dao sam svoj pristanak HDZ-u Daruvar da me stave na listu kandidata za Gradsko vijeće kao nezavisnog kandidata"

Kako to čovjek može biti nezavisan na HDZ listi?

Uostalom, nezavisni su manje-više uvijek jako, jako ovisni.
[Vrh] Go down
razorni2

razorni2


Broj postova : 20
Registration date : 19.11.2008

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimesri oľu 25, 2009 3:24 pm

Herminka je napisao/la:
Ajde...isključenje je baš dobra prilika da čovjek prebjegne u drugu stranku, a kako je već neko vrijeme na vrhu ljestvice poželjnih stranaka, zna se - HDZ, evo prilike!

Nije mi baš jasno ovo:

"dao sam svoj pristanak HDZ-u Daruvar da me stave na listu kandidata za Gradsko vijeće kao nezavisnog kandidata"

Kako to čovjek može biti nezavisan na HDZ listi?

Uostalom, nezavisni su manje-više uvijek jako, jako ovisni.

Na to si mislila:
http://zdenko_coban.bloger.hr/post/iskljucenje/1310165.aspx
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimesri oľu 25, 2009 5:02 pm

Herminka je napisao/la:

Nije mi baš jasno ovo:

"dao sam svoj pristanak HDZ-u Daruvar da me stave na listu kandidata za Gradsko vijeće kao nezavisnog kandidata"

Kako to čovjek može biti nezavisan na HDZ listi?

Uostalom, nezavisni su manje-više uvijek jako, jako ovisni.

Koliko je obrazloženje o isključenju bijedno i infantilno, toliko i ova odluka pristanku na kandidaturu za drugu stranku ne govori ništa drugo nego da čovjek i dalje želi igrati u istoj ekipi ( samo s drugim dresom ). Malo neprimjereno?
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimesri oľu 25, 2009 5:27 pm

Herminka je napisao/la:
Ajde...isključenje je baš dobra prilika da čovjek prebjegne u drugu stranku, a kako je već neko vrijeme na vrhu ljestvice poželjnih stranaka, zna se - HDZ, evo prilike!

Nije mi baš jasno ovo:

"dao sam svoj pristanak HDZ-u Daruvar da me stave na listu kandidata za Gradsko vijeće kao nezavisnog kandidata"

Kako to čovjek može biti nezavisan na HDZ listi?

Uostalom, nezavisni su manje-više uvijek jako, jako ovisni.

Nema mjesta čuđenju. Takvih pimjera ima jako puno.
Slažem se da 'neovisni' možda nije najsretniji termin. Bolje je 'nestranački'. U Saboru sjedi hrpa raznoraznih zvijezda (estradnih, sportskih), koje se iz raznih razloga ne žele vezati članskom knjižicom, a stranka na njihovo zvučnpo ime dobiva važne poene.
Na kraju, kad takav postane vijećnik, on ne podliježe stranačkoj stezi, a mandat je ionako neprenosiv, pa on ostaje vijećnik i ako se raziđe sa strankom na čijoj je listi izabran.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
ii

ii


Broj postova : 17
Registration date : 26.03.2009

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimečet oľu 26, 2009 11:32 pm

kranj je napisao/la:
Herminka je napisao/la:

Nije mi baš jasno ovo:

"dao sam svoj pristanak HDZ-u Daruvar da me stave na listu kandidata za Gradsko vijeće kao nezavisnog kandidata"

Kako to čovjek može biti nezavisan na HDZ listi?

Uostalom, nezavisni su manje-više uvijek jako, jako ovisni.

Koliko je obrazloženje o isključenju bijedno i infantilno, toliko i ova odluka pristanku na kandidaturu za drugu stranku ne govori ništa drugo nego da čovjek i dalje želi igrati u istoj ekipi ( samo s drugim dresom ). Malo neprimjereno?

Znači ako sportaš zaglavi kod blesavog Mamića i ovaj ga drži cijelo vrijeme na klupi, onda bi se po tebi trebao prestati baviti nogometom, a možda je klasa za Real Madrid. Ako i ode u Real Madrid u duši i srcu može dati sve o sebe za reprezentaciju i dalje će navijati za Dinamo.

I u nebo s njim.... cheers

p.s. naravno, najpametniji i najsposobniji su oni pred TV ekranom koji sada pametuju kako se prodooo, a njihov moral i sposobnost je neviđena
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimesub oľu 28, 2009 12:04 am

razorni2 je napisao/la:


Na to si mislila:
http://zdenko_coban.bloger.hr/post/iskljucenje/1310165.aspx

Da, upravo na to...

lol!
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimesub oľu 28, 2009 12:32 am

Hm... sad je na HDZ-ovoj listi...
Mislim da bi bilo pošteno da na ovim izborima oblijepi svoju kuću Marićevim plakatima na isti način kako je oblijepio na prošlim izborima sa Cegledijevim.
Smijeh
Iskreno, ne sviđaju mi se takvi tipovi. Našao je novo mjesto za vlastitu promidžbu na HDZ-ovoj listi. Mariću, evo ti - (minus). Ali, liste još nisu konačne...
Očito je da je HSS (kao i HSLS) u nestajanju. Nadam se da nisu u HDZ-u našli svoje novo utočište...
[Vrh] Go down
ii

ii


Broj postova : 17
Registration date : 26.03.2009

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimesub oľu 28, 2009 8:36 am

monty je napisao/la:
Hm... sad je na HDZ-ovoj listi...
Mislim da bi bilo pošteno da na ovim izborima oblijepi svoju kuću Marićevim plakatima na isti način kako je oblijepio na prošlim izborima sa Cegledijevim.
Smijeh
Iskreno, ne sviđaju mi se takvi tipovi. Našao je novo mjesto za vlastitu promidžbu na HDZ-ovoj listi. Mariću, evo ti - (minus). Ali, liste još nisu konačne...
Očito je da je HSS (kao i HSLS) u nestajanju. Nadam se da nisu u HDZ-u našli svoje novo utočište...

ok, jasno je da nitko nije savršen i da svi koji žele nešto (čitaj Zvonka Cegledija) promjeniti i digli su dupe sa stolice ne valjaju i zadnje su smeće
jasno je da svi želimo Cegledija za doživotnog vladara i nadamo se da će uvesti neke specifično Daruvarske zakone (zabrana obojenima da ulaze u knjižnicu, zabrana pisanja bloga....)
pošto ima još jako puno do izbora, kroz javno mjenje (pisanje po forumima, blogu, traćanje gdje stigneš...) treba pokušati naći što više zamjerki svim ostalim protukandidatima listi Zvonka Cegledija i HSS-a, jer želim da nam on vječno vlada
naročito treba čerečiti sve koji su javno iznjeli nešto protiv nama omiljenog vječnog vladara (Čoban na blogu) i mlađe kandidate Marića, Bileka, Medaka treba ocrniti što više, sve što znate (naročito ako se nisu dobro počešljali) treba što više naglašavati kako bi se što više ocrnili
sve to će potiho kapitalizirati bljutava lista SDP-a sa cegiuvlakivačima Rohlikom i Pilatkom koji mu već 8 godina drže lojtru dok on bezuvjetno vladari
naročito treba pljuvati po Čobanu, jer je digao glas protiv omiljenog nam vođe Cegi kim Muna, još se usudio otvoriti blog i imenom nastupiti na forumima dižući glas protiv našeg ljubljenog vođe, taj Čoban je veliki MINUS jer je izbačen iz voljene nam stranke HSS, 5 puta je povećao broj zaposlenih u lideru za preradu ribe, čak dobivaju i plaću na vrijeme a bolje da se ugledaju na Dalit, nije uspio uništiti firmu kroz pretvorbu i čak se usudi graditi nove pogone, stvarno za svaku osudu je onaj tko donosi investicije u grad, a da pritom ne zaduži isti na barem 30 godina
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimesub oľu 28, 2009 1:00 pm

Monty,
posve razmijem tvoj pravedni gnjev, ali , po mome, ii je u pravu.
Neću posezati za biblijskom patetikom tipa: tko je bez grijeha, neka prvi baci kamen, ali nipošto ne dolazi u obzir da propustim izlazak na izbore, pa ću prema tome birati najmanje loše kandidate.
Napokon, Zdenko Čoban se uvrstio među one jako malobrojne nam sugrađane koji su imali petlju suprotstaviti se diktatoru, otvoreno, uz cijenu šupiranja iz stranke.
Kasno?
Nikad nije kasno!
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimesub oľu 28, 2009 10:25 pm

Koalicija HDZ-HSS jedino u Daruvaru ne prolazi...
Razlog je naravno veleŠtovani gradonačelnik...
Svaka čast Zdenku Čobanu jer se drznuo reći u lice što misli o njemu...nije tajna da je oduvijek pokušavao bivšeg stranačkog kolegu usmjeriti ali nije uspijevao, sada pred izbore je napokon dokazao da nema snage mijenjati nemoguće, već pokušati novim načinom.
Slaganje sa HDZ -om mu nije strano , već je i stranački sa njima morao po koalicji surađivati, prema tome svaka čast njemu i sadašnjoj odluci.
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimened oľu 29, 2009 12:21 am

Najvažnije od svega je da je "Pale sam na svijetu" to jest da nitko u Daruvaru neće s njim više u koaliciju. Bahatost i arogancija kad tad te lupe u vlastitu glavurdaču. Jest da nekima treba osam godina da vide s kim ili bolje rećeno s čim su u koaliciji. Slažem se sa tu Krejnom da nikada nije kasno da uvidiš svoje greške. Razmišljanje tipa svi su jednaki ne vodi nikamo. A Najveća je greška ne izaći na izbore. Činjenica je da nam je ponuđeno to što je. Imaju i jedni i drugi (treće ne spominjem jer su na margini) putra na glavi i jedni i drugi su koalirali sa crnim vragom to jest sadašnjim ono što imamo, gadonačelnikom.
Sjetimo se i područja posebne državne skrbi. Glasovalo se 8: 7 za neulazak i to HDZ 4, HSS 3 i SDP 1 (Bertić). Pilatka je bila na strani LS -a 4 kao i 2 člana srpske liste. Prevagnuo je SDP-ov Bertić.
Ipak ajmo i to zaboraviti i glavno je da se promjeni sadašnji diktator. Svakim pa i najmanjim korakom započinju i najdulji putevi. Tako da je i ovo sada jedan plus demokraciji. Nemožemo pljuvati po svima i svemu a ništa ne ponuditi kao zamjensko riješenje. Dakle birajmo. alien
Samo se nadam da ćemo slijedeće 4 godine imati gradonačelnika a ne gadonačelnika.
[Vrh] Go down
kranj




Broj postova : 269
Registration date : 22.11.2008

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimened oľu 29, 2009 10:48 am

Građanin Krejn je napisao/la:

Neću posezati za biblijskom patetikom tipa: tko je bez grijeha, neka prvi baci kamen, ali nipošto ne dolazi u obzir da propustim izlazak na izbore, pa ću prema tome birati najmanje loše kandidate.
!

Naš problem i je u tome što ne možemo birati dobro, nego samo manje loše. Pitanje je što je to manje loše u praktičnom smislu, ako je poznato da kod nas djeluju zajedno sve političke opcije. Eventualne nesuglasice su samo dio tatine igre . Koja god osoba iz sadašnje garniture dođe na mjesto prvog čovjeka, ništa se bitno neće promijeniti, jer će se strateški potezi i dalje povlačiti iz sjene.
Sigurno bih želio da sam potpuno u krivu.
[Vrh] Go down
ii

ii


Broj postova : 17
Registration date : 26.03.2009

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimened oľu 29, 2009 10:58 pm

kranj je napisao/la:


Naš problem i je u tome što ne možemo birati dobro, nego samo manje loše. Pitanje je što je to manje loše u praktičnom smislu, ako je poznato da kod nas djeluju zajedno sve političke opcije. Eventualne nesuglasice su samo dio tatine igre . Koja god osoba iz sadašnje garniture dođe na mjesto prvog čovjeka, ništa se bitno neće promijeniti, jer će se strateški potezi i dalje povlačiti iz sjene.
Sigurno bih želio da sam potpuno u krivu.

I jesi i nisi potpuno u krivu.
Istina je da nas niska razina morala, intelekta i općenito znanja svakodnevno razočarava kod ljudi koji mogu nešto učiniti. Ne samo da je ovdje riječ o malim sitnim dušama političara ruralnih sredina, već "grijeh struktura" mnogih razina društva. Već i banalna razina nekulture običnih šalterskih službenika (npr. onaj ultra drski službenik u poreznoj upravi u Daruvaru Vanjićek je primjer multiplicirane drskosti, pokvarenosti i netolerancije, uz rame su mu i dvije babuskare centra za socijalno kod kojih se riješavaju prijave, odjave, knjižice... ) nama uništava vjeru u sustav i stječe se dojam da jedan čovjek ne može učiniti razliku.
Stječe se dojam da iza svega stoje neke sive eminencije koje vuku konce naših malih života i naše koprcanje na suhom ništa neće niti može promijeniti.
Osobno sam se uvjerio, više puta u životu da se u toj masi grijeha ipak pojave ljudi koji čine razliku. Već i doživljaj ljubaznog državnog službenika (službenice u PU Daruvar, gospođa koja riješava putne naloge u Centru za socijalno...) ipak vraćaju vjeru da pojedinac može učiniti razliku. Tako je i u ovom slučaju naše ruralne politike. Samo snažna mobilizacija svih nezadovoljnih sadašnjim gradonačelnikom, izlazak na izbore, poticanje prijatelja i rodbine da izađu na izbore možda dovedu do izbora ljudi koji učine razliku. Ako smo loše izabrali, za 4 godine slijede novi izbori i traženje novih ljudi koji žele učiniti razliku.

Na žalost, globalno i šire gledajući potpuno si u pravu i to je svijet u kojem živimo.
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimened oľu 29, 2009 11:52 pm

kranj je napisao/la:
Građanin Krejn je napisao/la:

Neću posezati za biblijskom patetikom tipa: tko je bez grijeha, neka prvi baci kamen, ali nipošto ne dolazi u obzir da propustim izlazak na izbore, pa ću prema tome birati najmanje loše kandidate.
!

Naš problem i je u tome što ne možemo birati dobro, nego samo manje loše. Pitanje je što je to manje loše u praktičnom smislu, ako je poznato da kod nas djeluju zajedno sve političke opcije. Eventualne nesuglasice su samo dio tatine igre . Koja god osoba iz sadašnje garniture dođe na mjesto prvog čovjeka, ništa se bitno neće promijeniti, jer će se strateški potezi i dalje povlačiti iz sjene.
Sigurno bih želio da sam potpuno u krivu.

Ja na to ovako gledam:
Kako smo već konstatirali u jednoj drugoj temi, Cegi vjernost, odnosno glas za sebe plaća raznim apanažama. Zapošljavanje Vukovićeve cure može biti znak da je sve to igra i da je sve već odigrano, štogod mi zaokružili 17. svibnja.
Može, a ne mora.
Može biti da potkupljuje HDZ, da ga snubi za nastavak vjernosti, ali može biti i da odrađuje stare dugove. Sjeti se da je Vuković pod neobičnim okolnostima dobio radno mjesto, i da je odmah krenula priča da se novi najdfraži koalicijski partner ima namiriti stambenim zbrinjavanjem dotičnog Vukovića. Onda je krenula i operacije Dalitov stan. Naime, Cegi je od Dalita zbog neplaćenih računa komunalne naknade tražio kuću (ili stan) kao zalog. Pri kraju mandata je tu priču opasno zaoštrio, ali na kraju nije uspio dobiti stan.
Radno mjesto za curu je možda kompenzacija...
To je samo špekulacija, koja ne mora biti točna.

Ono što je nedvojbeno jeste da za postojeće stanje (HSS) neću glasovati ni mrtav.
Isto tako ne dolazi u obzir ni da glasujem za onoga koji je to stanje omogućio (SDP).
Riskirat ću s trećim putem.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimened oľu 29, 2009 11:56 pm

Građanin Krejn je napisao/la:
Monty,
posve razmijem tvoj pravedni gnjev, ali , po mome, ii je u pravu.
Neću posezati za biblijskom patetikom tipa: tko je bez grijeha, neka prvi baci kamen, ali nipošto ne dolazi u obzir da propustim izlazak na izbore, pa ću prema tome birati najmanje loše kandidate.
Napokon, Zdenko Čoban se uvrstio među one jako malobrojne nam sugrađane koji su imali petlju suprotstaviti se diktatoru, otvoreno, uz cijenu šupiranja iz stranke.
Kasno?
Nikad nije kasno!

Građanine Krejn,
Mislim da me nisi u cijelosti shvatio. Nemam ja ništa osobno protiv gospodina Čobana (ne poznajem ga). Daj Bože da je vlasnik svake firme u Daruvaru Todorić, a neka ju vodi Čoban 1, Čoban 2.... Pokušao sam, na trenutak, pogledati stvari iz njegovog kuta. Ja se osobno ne bi uplašio da me izbace iz HSS-a, HSLS i sličnih stranki koje su u sumraku, pogotovo kada se radi o Daruvaru, na čijem je čelu gradonačelnik koji, nadam se, velikoj većini nije omiljen (interesna skupina mu je vrlo mala). Koliko sam shvatio, iz tračeva na ulici i postova na forumu, Čoban je svojedobno trebao biti jedan od kandidata za gradonačelnika. Sada je, navodno, završio na listi HDZ-a. Ne želim nikoga podcijeniti, ali zar je to "ozbiljna" kandidatura? Nadalje, iz priča sam čuo da se preko malih poduzetnika nudio i SDP-u. Pa to su dvije totalno različite stranke!!! Što bi ti rekao o čovjeku koji se želi baviti politikom pa mu je svejedno da li će biti uz HDZ ili SDP? Svjestan je da su ovo dvije najjače stranke pa je nebitno gdje će završiti. No, nebitno... To su ionako tračevi.
Opet kažem, daj Bože da su u Daruvaru Iride i Čobani, a ne Daliti, MPD-i, Vesne, Wagneri i Kalenski... No, svejedno sam se sjetio i naših komentara na forumu u vezi otkaza prije blagdana zbog božićnica i ostalog kada je gospodin Čoban rekao da nema pravo komentirati te poteze u firmi. To me također dovodi u sumnju o tome koliko on uopće odlučuje i upravlja Iridom...
Nakon pozitivnih i negativnih stvari koje sam napisao o čovjeku kojega ne poznajem, ipak mu dajem +, a ne -, jer stvarno, ta Irida na čijem je ona čelu (pa makar to bilo i formalno) posluje dobro i povećava broj zaposlenih. Samo naprijed.
Isto tako želim reći da mi je drago da je HSS ostao sam. Bez partnera. Mislim da će to biti jasna poruka biračima.
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimepon oľu 30, 2009 12:10 am

"Ono što je nedvojbeno jeste da za postojeće stanje (HSS) neću glasovati ni mrtav.
Isto tako ne dolazi u obzir ni da glasujem za onoga koji je to stanje omogućio (SDP).
Riskirat ću s trećim putem."

Hmm, čitam HDZ (nadam se da nije nezavisna lista P.J.). No dobro, ali jedno mi nije jasno - podržava se izlazak gospodina Čobana iz HSS-a, ne podržava se okretanje leđa gospodina Rohlika Ceglediju.
Stavite svi ruku na srce - Tko se zapošljavao, i tko se nalazi u gradskim odborima. Najviše HSS-ovi i HDZ-ovi ljudi. Ljudi moji, pa naši se sugrađani učlanjuju u HDZ davajući molbe za posao. Pa toga nije bilo niti u bivšoj KPJ. Katastrofa.
Nadalje, HSS i HDZ su u državi u čvrstoj koaliciji pa ne trebam to objašnjavati. U velikoj većini općina u županiji idu skupa (evo i u Siraču, iako sada od 13 vijećnika HSS ima 12 pa može i dalje sam), a bit će skupa i na županijskoj listi.
Zašto bi Daruvar bio iznimka? Pogotovo ako dođe naredba odozgo.
Isto tako, HDZ je bio tehnička podrška koaliciji HSS-SDP. Jedino je što su se par dana pobunili protiv fontane, pa su na koncu podržali taj manifetluk.
Stoga, dok se kupuju blindirani auti (nadam se za bijeg, kako reče zastupnik Kajin) moj glas je lijevo - ne "centar" i ne desno.
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimepon oľu 30, 2009 12:32 am

Ja Mariću (HDZ-u) isto NE DAM svoj glas. Mad Niti SDP-u.
A naravno niti HSS-u affraid


Dati glas jednom od navedenih, glasovala sam indirektno i za drugu dvojicu.

I osobno mi nije prihvatljivo ono "biraj manje lošega". I manje loš je - loš izbor.
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimepon oľu 30, 2009 12:41 am

Sviđa mi se što je Calimero napisao: "Pale sam na svijetu" (nadam se da se neće probuditi pa da dobije koalicijskog partenra).
Očekujem da će SDP i HDZ dobiti najviše vijećnika, i da će u 2. krug sa svojim kandidatima, nadam se bez podrške HSS-a. Pozdravljam okupljanje manjih stranaka i ostalih skupina oko SDP-a i HDZ-a.
Nažalost, državna skrb je prošlo svršeno vrijeme, ali bilo bi mi drago da kaže - tko zna - imena ona 4 HDZ-ova i 3 HSS-ova vijećnika koji su glasali protiv državne skrbi, tako da im se zahvalim što 8 godina ne primam 13. plaću. Bertića ne mogu naći u gradu.
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimepon oľu 30, 2009 12:44 am

Herminka je napisao/la:
Ja Mariću (HDZ-u) isto NE DAM svoj glas. Mad Niti SDP-u.
A naravno niti HSS-u affraid


Dati glas jednom od navedenih, glasovala sam indirektno i za drugu dvojicu.

I osobno mi nije prihvatljivo ono "biraj manje lošega". I manje loš je - loš izbor.

Znači, glasat ćeš za HNS-ovu listu (jedina lista koja je ostala - čuo sam da idu sa svojom listom koja podržava zajedničke kandidate za gradonačelnika i zamjenike), odnosno ipak i za HDZ.
Herminka, nadam se da te P.J. u međuvremenu nije pitao da ideš na njegovu listu. clown
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimepon oľu 30, 2009 11:24 am

mr_yul je napisao/la:

Znači, glasat ćeš za HNS-ovu listu (jedina lista koja je ostala - čuo sam da idu sa svojom listom koja podržava zajedničke kandidate za gradonačelnika i zamjenike), odnosno ipak i za HDZ.

Ne znam...toliko "lijevih" političara Mad , a nijedna dovoljno lijeva stranka! HNS bi došao u obzir, ali s postavom prije Bileka na čelu. I bez Žapca!
A možda se još netko pojavi?

(Sve više zavidim onima koji ne znaju uopće ništa o daruvarskoj politici.)

Citat :
Herminka, nadam se da te P.J. u međuvremenu nije pitao da ideš na njegovu listu. clown

Još uvijek (unatoč objašnjenjima na ovom forumu) ne znam tko je taj P.J.
Čujem da se okuplja i neka Wagnerova lista s Wagnerom jr. na čelu i da, prema lanjskom receptu Kalenskog, računaju na glasove Dalitovih radnika. Evil or Very Mad

A što da okupim Herminkinu listu?
lol!
[Vrh] Go down
Zdenko Čoban

Zdenko Čoban


Male Broj postova : 19
Age : 71
Lokacija : DARUVAR
Registration date : 13.02.2009

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimepon oľu 30, 2009 5:29 pm

Bez namjere da ulazim u polemiku, ne zato što ne bih znao odgovoriti ili nemam argumente, već iz razloga što poštujem Vaša mišljenja koja mogu biti oprečna mojim, te iz bitnog razloga što nemam vremena odgovarati na svaki post.
Nisam uplašen što sam izbačen iz HSS, očito je to bila osobna osveta.
Nikada nisam imao političkih ambicija da budem gradonačelnik Daruvara, ni sada ne znam tko me je stavio na anketnu listu.
Nisam se nikad nudio ni SDP-u, ni HDZ-u.
Poziv sam dobio iz HDZ-a kao gospodarstvenik koji ima 32 godine radnog staža na rukovodećim radnim mjestima, nadam se da su valjda ocjenjivali i moj dosadašnji rad, nisu me uvjetovali da se učlanim u HDZ-e.
Poziv sam prihvatio ne u namjeri da polučim neku osobnu korist, već da pomognem u nastojanju Koalicione grupe mladih ljudi u želji da napravimo promjene na bolje.
Nismo opijeni možebitnom izbornom pobjedom ili željom za vlašću, svjesni smo poteškoća i problema koji nas očekuju i teškog rada i odricanja.
U tvrtki kojoj radim provodim politiku i zastupam interese vlasnika tvrtke, izjave za javnost se daju preko glasnogovornika, a prema strogim uputama vlasnika, striktno pazimo da poslujemo prema Zakonima Republike Hrvatske.
Uvjeravam Vas da se Zakoni Republike Hrvatske poštuju i provode i ničim se ne krše.

Zdenko Čoban
www.zdenko_coban.bloger.hr
[Vrh] Go down
http://www.zdenko_coban.bloger.hr
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimepon oľu 30, 2009 7:43 pm

Hm, treći put je (za sada) samo jedan.
Nezavisna lista P.J. je (još) na vrbi svirala, a tamo možda i ostane.
Znaš zašto je SDP, koji je koalirao s HSS-om lošije rješenje od HDZ-a, koji je isto tako koalirao s HSS-om, a možda dobio i više i većih apanaža za svoj brak iz računa?
Zato što je SDP dva puta u rukama držao ključeve naše slobode, i obadva puta ih predao Cegiju.
Ja doduše spadam u one "ako-me-prevariš-jednom-pa-me-prevariš-drugi-put-možeš-biti-siguran-da-ćeš-me-prevariti-i-treći-put", pa prema tome ne slijedite moj primjer, ali - kako rekoh - ja ću riskirati.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimepon oľu 30, 2009 7:55 pm

P.S.
Što se tiče koalicija na državnoj razini, one ništa ne znače za našu situaciju.
Na županijskom također. Upravo danas u Bjelovaru je predstavljena gradsko-županijska koalicija HSS-HDZ-HSLS-HSU. Još ranije nagledali smo se svakojakih čudnovatih kljunaša, pardon - koalicija. Sjetite se samo suradnje liberala i pravaša. Ha, ha, ha...
Na svoju (i svih nas) pregolemu žalost, moram priznati da je Cegledi bio u pravu, kada je prije osam godina rekao da je daruvarska koalicija HSS-a i SDP-a s HDZ-om prototip, koji će slijediti i drugi.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
lejla

lejla


Female Broj postova : 107
Age : 43
Registration date : 28.11.2008

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimepon oľu 30, 2009 8:08 pm

Ma neka koalira tko sa kime hoće, samo da Cegledi vise nebude gradonacelnik...
Previse je stvari islo na los nacin , bez obzira na stvoreno i napravljeno.
Gdje su radna mjesta u svemu tome.
Čoban i Irida nemogu zaposliti sve ,veliki dio ljudi radi u Dalitu i u Vesni.
A ostali nemogu zaposliti vise od 10 ljudi a na mkkoju zaloist nemogu svi biti ni pekari.
Osnovne probleme zaboravljamo u polemikama o političkim strankama.
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 31, 2009 10:26 pm

Herminka je napisao/la:
mr_yul je napisao/la:

Znači, glasat ćeš za HNS-ovu listu (jedina lista koja je ostala - čuo sam da idu sa svojom listom koja podržava zajedničke kandidate za gradonačelnika i zamjenike), odnosno ipak i za HDZ.

Ne znam...toliko "lijevih" političara Mad , a nijedna dovoljno lijeva stranka! HNS bi došao u obzir, ali s postavom prije Bileka na čelu. I bez Žapca!
A možda se još netko pojavi?

(Sve više zavidim onima koji ne znaju uopće ništa o daruvarskoj politici.)

Citat :
Herminka, nadam se da te P.J. u međuvremenu nije pitao da ideš na njegovu listu. clown

Još uvijek (unatoč objašnjenjima na ovom forumu) ne znam tko je taj P.J.
Čujem da se okuplja i neka Wagnerova lista s Wagnerom jr. na čelu i da, prema lanjskom receptu Kalenskog, računaju na glasove Dalitovih radnika. Evil or Very Mad

A što da okupim Herminkinu listu?
lol!

1.) Evo "nota bene", u Bjelovarskom listu piše da se na HDZ-ovoj listi našao i Ante Zadre koji nije njihov član. Pitanje je koje će ljude na svoju listu staviti HNS? Ili bolje, da li će uopće postojati HNS-ova lista?
2.) P. J. je Pajo Jakšić, porijeklom Ličan iz okolice Gračaca. Već dugo godina živi u Daruvaru (30-40 ?). Prije rata je radio u općini. Poslije, jer je izgubio posao (bio je politički aktivan Srbin, detalje ne znam), je imao pokretnu mjenjačnicu (u džepu). Sada ga možeš prepoznati kao brku s naočalima u ranim šezdesetim godinama, visine 170-175 cm, kako po gradu šeće velikog bijelog psa. Mislim da si sad skužila o kome se radi.
3.) I ja sam čuo da Wagnerovi nešto slažu. Zar se ne sjećaju Pjerobona? Ljudi kažu: pametan uči na tuđim greškama, glup na svojim... (a onaj koji radi drugi puta istu grešku?)
4.) Podržavam tvoju listu. Ali nemoj stati samo na listi, kandidiraj se za gradonačelnicu (računaj na žensku solidarnost i eto ti pobjede u 1. krugu).

lol! flower lol! flower lol! flower lol!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Političke stranke u Daruvaru   Političke stranke u Daruvaru - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Političke stranke u Daruvaru
[Vrh] 
Stranica 2 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Političke igrice ...
» Druženje u Daruvaru
» Turistička ponuda grada
» Javni radovi u Daruvaru
» Postoji li u Daruvaru Rotary Club?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Politika u nasem malom mjestu-
Forum(o)Bir: