Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Daruvarska himna?

Go down 
+7
mr_yul
Dawor
Građanin Krejn
Herminka
Vivaxo
trnokop
Eldorado
11 posters
Autor/icaPoruka
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimesri pro 03, 2008 1:04 am

Čekaj malo,tko je tu sad lud?Na poslu su ljudi vrištali kada su čuli za natječaj na radiju!Ako će je puštati na redovnim sjednicama gradskog vijeća - slobodno!I neće pobijediti skladba koja ne bude sadržavala bar jedan redak o gradonačelniku,inače od love ništa!Hvalite me...Prvo sam mislio kako je to neka zajebancija,no očito nije jer ima se novaca...nagodinu izlazi sigurno i promo CD.Žao mi je samo što nisam imao fotoaparat i slikao one grafite po gradu za gradonačelnika i napravio web stranicu od njih!Još će veća pišurija ispasti (pošto je ovo već možda i unaprijed osmišljeno) kada pobijedi gradonačelnikova pjesma koju će pjevati s obitelji,pa nam opet u goste dođe Branko Uvodić...

Ajmeeee!

geek
[Vrh] Go down
trnokop

trnokop


Broj postova : 44
Registration date : 19.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimesri pro 03, 2008 2:29 am

Natječaj za daruvarsku himnu??? Ozbiljno? Ako da onda imam para prijedloga. Mogle bi to recimo biti pjesme daruvarskih bendova: "Zatvor za sve" Cote G4 ili "Smiju mi se ljudi iza ugla" od Prežderanih. Prepista ću tekstove pjesama za one neupućene:

Zatvor za sve

Ja sam rođen
u malom prljavom gradu
gdje svatko svatkome podmeće nogu
tu tajkuni slobodno kradu
a svećenici dilaju drogu
političari ko bitange sjede
a drotovi k'o da me sljede
svako malo navrate u moj show

refren:
Zatvor za sve


Smiju mi se ljudi iza ugla
(a.k.a Rano jutro)

Iz birtije idem
za gelender se hvatam
jedva stojim
noge mi drvene
poderane hlače
prljave od blata
i od krvi
moje oči crvene

Drapaju mi sa košulje dronjak
ekseri što vire sa obližnjeg plota
idem kući
ovaj posljednji mi konjak
ružno lice
u grimasu mota

Smiju mi se ljudi iza ugla
vidim i ja
da se loše vladam
da sam i ja
samo dio rugla
ovog velikog
i pokvarenog grada

Iz birtije idem
za gelender se hvatam
jedva stojim
noge mi drvene
(cipele nemam)
poderane hlače
prljave od blata
i od krvi
(i šaka)
moje oči crvene
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimesri pro 03, 2008 10:16 am

Mislim ja da ce to biti hvalospjev sigurno!Ne mogu vjerovati kud glupost ide...
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimesri pro 03, 2008 12:01 pm

Čekaj malo, Eldorado, prosvijetli me! Shocked
Stvarno je objavljen natječaj za himnu grada? affraid

Uuuu...
To bi moglo biti poticajno. Inspiracije imamo...
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimesri pro 03, 2008 1:34 pm

Nažalost je,reklamiraju to na Radio Daruvaru,ali nigdje još pisanom traga...
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimepet pro 05, 2008 12:40 am

Eldorado je napisao/la:
Čekaj malo,tko je tu sad lud?Na poslu su ljudi vrištali kada su čuli za natječaj na radiju!Ako će je puštati na redovnim sjednicama gradskog vijeća - slobodno!I neće pobijediti skladba koja ne bude sadržavala bar jedan redak o gradonačelniku,inače od love ništa!Hvalite me...Prvo sam mislio kako je to neka zajebancija,no očito nije jer ima se novaca...nagodinu izlazi sigurno i promo CD.Žao mi je samo što nisam imao fotoaparat i slikao one grafite po gradu za gradonačelnika i napravio web stranicu od njih!Još će veća pišurija ispasti (pošto je ovo već možda i unaprijed osmišljeno) kada pobijedi gradonačelnikova pjesma koju će pjevati s obitelji,pa nam opet u goste dođe Branko Uvodić...

Ajmeeee!

geek

Neke grafite o njemu imam ja, ne znam misliš li na to (Gupčeva ulica, kod crkve?)
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimepet pro 05, 2008 11:03 pm

http://www.daruvar.hr/docs/natjecaj_himna.pdf

Sad

Bas na te Krejn od porezne,trg pa nadalje...!
[Vrh] Go down
Dawor




Broj postova : 4
Registration date : 28.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimepet pro 05, 2008 11:38 pm

Planiram se prijaviti na natječaj samo trebam nekog da uglazbi tekst lol!

Mogli smo biti od posebne državne skrbi
Ali nam Zvonko nešto drugo priskrbi

Umjesto veče plače i materijala za kuće
Imamo Zvonka i bagru da nas prće

Fontana čini se slana
Puna je suza naših sugrađana.
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimesub pro 06, 2008 12:41 am

Bravo Dawore,hoćemo još!!!

cheers
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimesub pro 06, 2008 10:50 pm

Dawor je napisao/la:
Planiram se prijaviti na natječaj samo trebam nekog da uglazbi tekst lol!

Mogli smo biti od posebne državne skrbi
Ali nam Zvonko nešto drugo priskrbi


To bi čak išlo na melodiju one Cure skaču i žvakaće žvaču... lol!
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimeuto pro 09, 2008 11:54 pm

Eldorado je napisao/la:
http://www.daruvar.hr/docs/natjecaj_himna.pdf

Sad

Bas na te Krejn od porezne,trg pa nadalje...!

Bit će, samo dok naučim kako se dižu slike.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimepet pro 19, 2008 10:19 am

...blizi se krajnji rok za HIMNU!!!


bounce
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimepon sij 12, 2009 3:03 pm

Jel gradonacelnik postao svjestan svoje gluposti ili je otkazan projekt zbog neodazivanja!?Cini mi se da se nitko nije htio "upetljati" zbog 5000kn!

Basketball
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimened vel 01, 2009 8:14 pm

[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimened vel 01, 2009 9:22 pm

Smile Valja.
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimepet vel 20, 2009 8:15 pm

Jel se gradonacelnik "naglo" (kratkotrajno) opametio ili stvarno nije bilo dobre himne,pa je zbog toga i otkazana?A koliko ih je uopce stiglo na natjecaj?Samo je spomenuo malog Bobaša,a vjerujem da cemo njegovu izvedbu ionako cuti...
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimepon vel 23, 2009 11:00 am

Ma nije bilo nigdje spomena njegovog imena,vjerujem da su autori dobili "pljusku" i da se bolje pripreme za sljedeci natjecaj!
[Vrh] Go down
mr_yul

mr_yul


Male Broj postova : 95
Lokacija : Daruvar
Registration date : 29.01.2009

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimeuto vel 24, 2009 12:46 am

Ovo je totalna ludost. Nisam čuo niti jednu himnu nekog grada (toliko su bitne ako uopće postoje). Tko će uopće biti u ocjenjivačkom sudu? Kakve su to kompozicije? Ma totalna nebuloza.

clown jocolor clown jocolor
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimesub vel 28, 2009 1:38 am

ja sam ZA himnu. predlažem da se ta lakrdija od kompozicije pušta svako jutro na našem trgu, da fontana šprica po melodiji, Cegi diže gradsku zastavu... i tako svaki dan. naravno, trg pun školske djece (prije nastave), stoje mirno s desnom rukom na srcu.
clown clown clown clown clown
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimesub vel 28, 2009 4:19 pm

monty je napisao/la:
ja sam ZA himnu. predlažem da se ta lakrdija od kompozicije pušta svako jutro na našem trgu, da fontana šprica po melodiji, Cegi diže gradsku zastavu... i tako svaki dan. naravno, trg pun školske djece (prije nastave), stoje mirno s desnom rukom na srcu.
clown clown clown clown clown

Very Happy Znači samo adaptirana varijanta jutarnjeg pozdrava "za domovinu s Titom, naprijed!". Jest da se rado sjećam školskih dana, ali.....!!!!!! Nismo onda daleko odmakli!
[Vrh] Go down
Građanin Krejn

Građanin Krejn


Male Broj postova : 160
Registration date : 28.11.2008

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimepon oľu 09, 2009 8:46 pm

Ovo vjerojatno ne odgovara uvjetima - nije originalna skladba, nego je već objavljena, no ja je smatram svojom (privremenom) daruvarskom himnom, pa je želim podijeliti s vama.
Izvolite:

http://www.4shared.com/file/91958565/e262f55f/2_Bartulica_MM_-_Kad_odete_Vi.html
[Vrh] Go down
http://www.pivnica.net
Frka

Frka


Broj postova : 49
Registration date : 28.04.2009

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimeuto stu 02, 2010 9:30 pm

A pa ni himnu nemamo...nema tko pjevati ili?Grlobolja?Možda SDP propjeva,kad samo šuti...
[Vrh] Go down
Ontario

Ontario


Broj postova : 22
Registration date : 04.11.2010

Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitimečet stu 04, 2010 4:05 pm

Nisam pesimista,ali jedna koračnica bi bila idealna!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Daruvarska himna? Empty
PostajNaslov: Re: Daruvarska himna?   Daruvarska himna? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Daruvarska himna?
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Grad - svega po malo-
Forum(o)Bir: