Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Nepotizam u nas...

Go down 
+2
Herminka
Vivaxo
6 posters
Autor/icaPoruka
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Nepotizam u nas... Empty
PostajNaslov: Nepotizam u nas...   Nepotizam u nas... Icon_minitimečet stu 27, 2008 11:16 pm

Baš me zanima hoće li nam gradonačelnik reći koliko je € dao da zaposli sina u INI!?Znam da je prošla koja godina,ali ne zastarjeva,ne?Makar da obznani prije izbora!Iako je sređivanje išlo preko njegovog brata u ZGu,a da bi vas zaposlili taj papir treba proći kroz troje ruku,a pošto se na zadnju čekalo malo duže,vjerujem da je i cijena rasla...Greškom znam nekoliko sočnih stvari,ali sve u svoje vrijeme...Jel bi vi nekome platili za radno mjesto?Ili još gore,svaki mjesec davali 30% plaće nekome tko vas zaposli?

pig
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Nepotizam u nas... Empty
PostajNaslov: Re: Nepotizam u nas...   Nepotizam u nas... Icon_minitimečet stu 27, 2008 11:44 pm

Nepotizam je u današnje vrijeme općeprisutan i toliko ga ima da ga skoro već i prihvaćamo kao normalno stanje.
Osobno sam protiv nepotizma, mita, korupcije, ali više se skoro i ne obaziremo na te pojave.
Tu i tamo, reda radi padne pokoja žrtva medijskog linča koju se razapne zbog mita, korupcije, nepotizma...No, obično su to tek "sitne ribe" velike korumpirane mašinerije. Evil or Very Mad
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Nepotizam u nas... Empty
PostajNaslov: Re: Nepotizam u nas...   Nepotizam u nas... Icon_minitimeuto pro 02, 2008 7:55 pm

Živimo u društvu koje je klijentelističko i osobno vjerujem da je to jedan od važnih razloga što se društvo ne razvija ni na kojem planu onako kako bi trebalo na dobrobit svih građana, počevši od gospodarstva pa nadalje! Samo bi na deklarativnoj razini mi kao stremili u društvo znanja ne radi EU, nego radi nas samih, bla, bla, bla.... U surovoj realnosti nije važno znanje, moral, dokazane i pokazane vještine, pravda, važno se imati važnog oca, barem susjeda, biti na listi poželjnih onako kako je sastave moćni! Naravno, ovih navedenih kriterija se poslodavci prisjete kako bi objasnili svoj izbor i spriječili papirnato da ih netko proziva. Kada čujete ili pročitate karakteristike zaposlenih unutar Nepotije i vidite ih ili znate u stvarnom životu, često ne možete povezati jednu i drugu priču! Činjenica je da državni sustav ne želi i ne čini ništa da se nepotizam suzbije, jer on kratkoročno nekima (ali važnima!) donosi osobnu korist. Dugoročno nas vodi u propast, ali to trenutno nije važno. Pa onda još i ona opaska da toga svuda ima, pa normalno da ima i kod nas! Grozno! Osobni istupi i istupi pojedinaca u prokazivanju nepotizma često su opasni za iste, borba protiv vjetrenjača je bolna, no tada ipak ostaje nada!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Nepotizam u nas... Empty
PostajNaslov: Re: Nepotizam u nas...   Nepotizam u nas... Icon_minitimesri pro 03, 2008 12:25 am

Slazem se u potpunosti s tobom Grafein!I sve dok mi to trpimo i sutimo,oni ce imati cuda,a mi ...
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Nepotizam u nas... Empty
PostajNaslov: Re: Nepotizam u nas...   Nepotizam u nas... Icon_minitimepon pro 08, 2008 2:18 am

grafein je napisao/la:
Pa onda još i ona opaska da toga svuda ima, pa normalno da ima i kod nas! Grozno! Osobni istupi i istupi pojedinaca u prokazivanju nepotizma često su opasni za iste, borba protiv vjetrenjača je bolna, no tada ipak ostaje nada!

Ne mogu shvatiti odnosi li se ovo zadnje što si naveo o nadi koja ipak ostaje kao mirenje sa nepotizmom kao općeprisutnom pojavom ili pak misliš da se čovjek treba nadati i kada svjesno ulazi u bolni boj sa vjetrenjačama ?!

Evo kako ja proživljavam svakodnevno nepotizam na djelu:Mad
Svi (a to znači, barem 97% svih nas) smo svjesni da određene individue zauzimaju radno mjesto drugim sposobnim i kvalificiranim ljudima samo i isključivo zahvaljujući svojem genetskom nasljeđu (tj. svojim pretcima). Svi složno glumimo kako to ne primjećujemo, a kada se slučajno povede tema o nekim drugim daruvarskim slučajevima nepotizma, opet složno glumimo zgražanje i nevjericu da toga ima i svi osuđujemo aktere iz tog drugog slučaja.
Naravno, da smo pri tome itekako svjesni bolne činjenice da upravo istu stvar imamo i u svojoj radnoj okolini, ali kao što već rekoh, glumimo da to ne primjećujemo. Isto tako složno glumimo da ne primjećujemo propuste u radu, toleriramo njihov nemar, glupost i bahatost. Zapravo, glumimo da se to ne događa.Mad
I tako iz dana u dan... Glumimo da ne vidimo i ne znamo.
Čovjek skoro da se i zapita: ima li doista nepotizma i u našim redovima?!
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Nepotizam u nas... Empty
PostajNaslov: Re: Nepotizam u nas...   Nepotizam u nas... Icon_minitimepon pro 08, 2008 1:52 pm

[quote="Herminka"]
grafein je napisao/la:


Ne mogu shvatiti odnosi li se ovo zadnje što si naveo o nadi koja ipak ostaje kao mirenje sa nepotizmom kao općeprisutnom pojavom ili pak misliš da se čovjek treba nadati i kada svjesno ulazi u bolni boj sa vjetrenjačama ?!


Radi se ipak o nadi koja ostaje kada se čovjek svjesno odluči za borbu protov vjetrenača! Ako se ne poduzima ništa,nikakvoj se promjeni ne može ni nadati! U svojoj radnoj sredini se ne pravim da ne vidim, naravno sebi na štetu, no s čisti obrazom lako se živi!
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Nepotizam u nas... Empty
PostajNaslov: Re: Nepotizam u nas...   Nepotizam u nas... Icon_minitimepet pro 19, 2008 11:30 am

...nece ovdje biti borbe protiv vjetrenjaca,nema vise Matije Gupca...

Suspect
[Vrh] Go down
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

Nepotizam u nas... Empty
PostajNaslov: Re: Nepotizam u nas...   Nepotizam u nas... Icon_minitimepet tra 17, 2009 10:45 am

Posljednjih dana grad doslovno bruji o izboru nkandidata na radno mjesto pravnika u Daruvarskim toplicama.
Radi se o Petru Bulajiću, zvanom (i mnogima dobro znanom) Peri.
S punim pravom se možemo zapitati koje to posebne kvalifikacije krase izabranoga i daju mu prednost pred ostalim kandidatima (njih devet)? confused
Kako je ovom izboru kumovao V. Mioč, a svoju "zaslugu" ima (i opet) ZNA SE-politika, stvari ne bi bile toliko iznenađujuće da se ne radi upravo o izabranom kandidatu.
Iz svega proizlazi naravoučenje mladim obrazovanim Daruvarčanima koji imaju namjeru vratiti se u grad s diplomom: kad ideš posao tražiti, prvo se moraš u stranku javiti (ZNA SE koju)!

Rekli bi mnogi da ovaj slučaj nije ništa novo, no mene svaki put iznova iznenade affraid novi primjeri.
Zna li netko tko su članovi Upravnog odbora/vijeća u Daruvarskim toplicama? Jer i njima ide 'na dušu' ovaj izabrani.

Da sam jedna od onih neizabranih, uložila bih žalbu.
Tek toliko da SE ZNA!
[Vrh] Go down
monty

monty


Broj postova : 105
Registration date : 21.02.2009

Nepotizam u nas... Empty
PostajNaslov: Re: Nepotizam u nas...   Nepotizam u nas... Icon_minitimesub tra 18, 2009 1:16 am

Herminka je napisao/la:
Posljednjih dana grad doslovno bruji o izboru nkandidata na radno mjesto pravnika u Daruvarskim toplicama.
Radi se o Petru Bulajiću, zvanom (i mnogima dobro znanom) Peri.
S punim pravom se možemo zapitati koje to posebne kvalifikacije krase izabranoga i daju mu prednost pred ostalim kandidatima (njih devet)? confused
Kako je ovom izboru kumovao V. Mioč, a svoju "zaslugu" ima (i opet) ZNA SE-politika, stvari ne bi bile toliko iznenađujuće da se ne radi upravo o izabranom kandidatu.
Iz svega proizlazi naravoučenje mladim obrazovanim Daruvarčanima koji imaju namjeru vratiti se u grad s diplomom: kad ideš posao tražiti, prvo se moraš u stranku javiti (ZNA SE koju)!

Rekli bi mnogi da ovaj slučaj nije ništa novo, no mene svaki put iznova iznenade affraid novi primjeri.
Zna li netko tko su članovi Upravnog odbora/vijeća u Daruvarskim toplicama? Jer i njima ide 'na dušu' ovaj izabrani.

Da sam jedna od onih neizabranih, uložila bih žalbu.
Tek toliko da SE ZNA!

Žalbu svakako treba uložiti (neka ljudi paze na rok!).
Ne mogu vjerovati da je ovaj, najbolji od svih devet. Čuo sam da ima diplomu iz Banja Luke pa sam se sjetio jedne priče koja ukratko kaže ovako: "Jebeš čovjeka koji ode u Banja Luku i ne vrati se s diplomom." (P.S. Đurđa Adlešić ima diplomu iz Banja Luke). Zanima me što je taj Pera radio u životu, i kakvo ima iskustvo u struci?
P.S. Također, zanima me zna li itko tko su sve članovi nadzornog odbora u Daruvarskim toplicama? Naime, nije to sam Vinko Mioč mogao odlučiti. Bitni su i oni na koje je uticao.
[Vrh] Go down
calimero

calimero


Broj postova : 87
Registration date : 27.11.2008

Nepotizam u nas... Empty
PostajNaslov: Re: Nepotizam u nas...   Nepotizam u nas... Icon_minitimesub tra 18, 2009 10:00 am

Vivaxo je napisao/la:
Baš me zanima hoće li nam gradonačelnik reći koliko je € dao da zaposli sina u INI!?Znam da je prošla koja godina,ali ne zastarjeva,ne?Makar da obznani prije izbora!Iako je sređivanje išlo preko njegovog brata u ZGu,a da bi vas zaposlili taj papir treba proći kroz troje ruku,a pošto se na zadnju čekalo malo duže,vjerujem da je i cijena rasla...Greškom znam nekoliko sočnih stvari,ali sve u svoje vrijeme...Jel bi vi nekome platili za radno mjesto?Ili još gore,svaki mjesec davali 30% plaće nekome tko vas zaposli?

pig
Pouzdano znam da nije platio (a i škrt je) i da brat nema veze sa tim.
Jednostavno se najavio u INU kao gradonačelnik Daruvara rekao čovjeku da ga pozna još iz studentskih dana, kada je dotićni bio cimer sa njegovim velikim prijateljem (tada) i čovjek koji ga nije prepoznao i sjetio (malkice se promjenio) provjerio i napravio mu uslugu. (bez plačanja)
E to ti je nepotizam ali je još veća stvar što u INU ne možeš ući privatno pa onda je tu zloupotreba položaja jer je najavljen kao gradonačelnik. No
[Vrh] Go down
Eldorado

Eldorado


Male Broj postova : 319
Registration date : 18.11.2008

Nepotizam u nas... Empty
PostajNaslov: Re: Nepotizam u nas...   Nepotizam u nas... Icon_minitimepon tra 20, 2009 8:24 pm

Herminka je napisao/la:
Posljednjih dana grad doslovno bruji o izboru nkandidata na radno mjesto pravnika u Daruvarskim toplicama.Radi se o Petru Bulajiću, zvanom (i mnogima dobro znanom) Peri.
S punim pravom se možemo zapitati koje to posebne kvalifikacije krase izabranoga i daju mu prednost pred ostalim kandidatima (njih devet)? confused
Kako je ovom izboru kumovao V. Mioč, a svoju "zaslugu" ima (i opet) ZNA SE-politika, stvari ne bi bile toliko iznenađujuće da se ne radi upravo o izabranom kandidatu.

Istina je da je on "upao",ali nema veze sa Miočem,nego je doticni ozenio necaku od M.Zuzula koji je potegao ...s obzirom na to koliko godina ima (mislim da je negdje oko 46 godina) i da je uspio zavrsiti pravni fakultet,mana mu je da navodno nema dana radnog staza,stoga nije uopce bitna nacionalnost doticne osobe,nego njena strucnost!Zbog veza i vezica nam i je tako kako nam je!

Rolleyes
[Vrh] Go down
Vivaxo

Vivaxo


Broj postova : 195
Registration date : 21.11.2008

Nepotizam u nas... Empty
PostajNaslov: Re: Nepotizam u nas...   Nepotizam u nas... Icon_minitimeuto tra 21, 2009 1:00 pm

I ja sam cuo da nema dana radnog staza,a ima 46 godina!SRAMOTA!Sto mi govori da je ljencina i vucibatina,prodavac spika.Jadni li smo!Termal je jedna velika mucka gdje bi svi muckali!Zasto ne zele primiti jos doktora kada im nedostaje?Ocito da ovi dizu pare na dezurstvima i da bi im novi samo smanjio zaradu!Najbolja mi je vijest da vise nece imati problema sa sanitarnom inspektoricom,jer su joj zaposlili muza!Kaka mi se od "igara",dok kruha nema!!!Puno je nebuloza tamo...

Zasto jos nitko nije napravio vikendicu u Zailama?Google Earth kaze da je bas lijepo gore?


Think
[Vrh] Go down
grafein




Broj postova : 117
Registration date : 22.11.2008

Nepotizam u nas... Empty
PostajNaslov: Re: Nepotizam u nas...   Nepotizam u nas... Icon_minitimened tra 26, 2009 10:59 pm

Herminka je napisao/la:

Kako je ovom izboru kumovao V. Mioč, a svoju "zaslugu" ima (i opet) ZNA SE-politika, stvari ne bi bile toliko iznenađujuće da se ne radi upravo o izabranom kandidatu.
Iz svega proizlazi naravoučenje mladim obrazovanim Daruvarčanima koji imaju namjeru vratiti se u grad s diplomom: kad ideš posao tražiti, prvo se moraš u stranku javiti (ZNA SE koju)!


Staviti naglasak na mladi obrazovani Daruvarčani, jer nije zgodno čekati do 46. godine pa tek onda shvatiti kako stvari funkcioniraju, jer tada je to iznenađujuće! Znači da malo teže kopčaš, a to baš i nije neka referenca! Inače, činjenica je da mnogi mladi i naivni misle da će doći do posla na temelju svojih znanja i kompetencija, tako su ih učili na visokim učilištima, a možda i dolaze i iz loze naivnih koji su ih odgojili u duhu rada i etičnosti, ali naravno u ovakvom društvu ništa od toga! Potrebno se javiti predsjedniku stranke koja ima vlast i moć, a on će se obratiti interno predsjednicima ostalih moćnih stranka (ne treba misliti da oni samo pristojno razmjenjuju potpise potpore kandidacijskim listama za slikanje, veze su puno intimnije!), pa kad oni razmotre situaciju i dogovore se, lobiranje počinje i postoji mogućnost zapošljavanja. Važno je samo da "lideri" imaju osjećaj moći i usklađenim rasporedom dođu na red za osobnu korist i interes!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Nepotizam u nas... Empty
PostajNaslov: Re: Nepotizam u nas...   Nepotizam u nas... Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Nepotizam u nas...
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Politika u nasem malom mjestu-
Forum(o)Bir: