Daruvarske priče
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Daruvarske priče

Razmisljanja malog čovjeka...
 
Početna stranicaLatest imagesRegistracijaLogin

 

 PRIKUPLJANJE POTPISA ZA REFERENDUM

Go down 
2 posters
Autor/icaPoruka
Herminka

Herminka


Broj postova : 249
Registration date : 24.11.2008

PRIKUPLJANJE POTPISA ZA REFERENDUM Empty
PostajNaslov: PRIKUPLJANJE POTPISA ZA REFERENDUM   PRIKUPLJANJE POTPISA ZA REFERENDUM Icon_minitimesri lip 16, 2010 12:33 am

Zanima me mišljenje sugrađana o inicijativi prikupljanja potpisa za raspisivanje referenduma.
U medijima (a i svojoj okolini) sam imala prilike čuti razne verzije o cilju spomenute akcije prikupljanja potpisa.
Ljudi su revoltirani jer nemaju posla, ne primaju plaću - "a tamo neki se bune zbog regresa i božićnice, a ne rade ništa i primaju plaću".

Pa sad... ili ja stvari drugačije vidim ili su ljudi stvarno toliko neinteligentni i neinformirani i stoga povodljivi što nasjedaju nebulozama koje im putem medija serviraju oni gore jer računaju da će najlakše manipulirati narodom (čitaj:pljačkati narod) ukoliko ih zavade.

Kako vi gledate na to?
[Vrh] Go down
ostap bender

ostap bender


Male Broj postova : 113
Registration date : 18.02.2009

PRIKUPLJANJE POTPISA ZA REFERENDUM Empty
PostajNaslov: Re: PRIKUPLJANJE POTPISA ZA REFERENDUM   PRIKUPLJANJE POTPISA ZA REFERENDUM Icon_minitimesri lip 16, 2010 3:50 pm

Herminka je napisao/la:
Zanima me mišljenje.............Kako vi gledate na to?
Pozdrav Hermiona.
Pročitajući tvoj tekst postavio sam si pitanje "Pa jel ti to ne znaš"?
Ponovo je hrvatski jal na vidjelu. Po onoj staroj zavadi pa vladaj, ali ovaj put nema ni Austrougara ni Srba koji nam žele sve odvući. Sada smo sami svoji na svom i još se nismo naučili razmišljati svojom glavom. Naravno da treba potpisati ZA referendum. Svojim potpisom možda nećemo direktno utjecati na zakon ali ćemo pokazati da je ova vlada nesposobna rješavati probleme, da je korumpirana da se nabacuju milijunima, ma što milijunima milijardama kuna i što je još bitnije ako se ne skupi dovoljno potpisa tajkunima stasalim iz privatizacije 90-tih još će se više otvoriti apetiti pa ćemo raditi za 100 eura.
Međutim naš jal ide do toga da liječnike, sestre, učitelje, profesore itd napadamo jer primaju božićnicu i regres, ali moramo znati da će i tajkuni privatnici prestati plaćati ne samo božićnice i regrese već neće isplaćivati ni plaće, a mali poduzetnici i obrtnici takođe neće vidjeti novce za svoje usluge i svoj rad.
- opis tajkuna Ante Tomića
"Pogledate li bolje, bogati neobično često izgledaju kao da ih je poplava izbacila. A ustvari i jesu čeda prirodne katastrofe, pustošenja ljudskosti, grabežljivci izmilili iz mulja rata i tranzicije, lažljivi, drski i neodgojeni. Hodaju razdrljeni, pljuju po podu, jedu otvorenih usta, ne znaju pozdraviti kad uđu u prostoriju."
"U ambiciji za bogaćenjem mora nešto biti pogrešno kada vidite kakvi su pogrešni ljudi stekli veliki novac. A većina su takvi, ne znam ih zaista mnogo koji su zaradili više nego im treba i poželjeli imati nešto tako prekrasno kao što je falkuša."
Zar mislite da će takvi biti milostivi?
SVI POTPISATI ZA REFERENDUM!!!!
[Vrh] Go down
ostap bender

ostap bender


Male Broj postova : 113
Registration date : 18.02.2009

PRIKUPLJANJE POTPISA ZA REFERENDUM Empty
PostajNaslov: Re: PRIKUPLJANJE POTPISA ZA REFERENDUM   PRIKUPLJANJE POTPISA ZA REFERENDUM Icon_minitimesri lip 16, 2010 3:57 pm

"Kao srednjoškolac iz Sesveta, početkom 80-ih, Luka Rajić kupovao je voće na zagrebačkoj veletržnici i prodavao ga na tržnici Dolac. U jednom od rijetkih intervjua pohvalio se da je upravo tako otkrio svoj poduzetnički talent. I da je tako, od preprodaje voća, kako je rekao, zaradio i svoj prvi novac, 60 tisuća njemačkih maraka." Globus
Napominjem da je rođen 1964, i da je bolji od Rockefellera jer je sa 16 godina bio bogataš - moš mislit.
[Vrh] Go down
Sponsored content





PRIKUPLJANJE POTPISA ZA REFERENDUM Empty
PostajNaslov: Re: PRIKUPLJANJE POTPISA ZA REFERENDUM   PRIKUPLJANJE POTPISA ZA REFERENDUM Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
PRIKUPLJANJE POTPISA ZA REFERENDUM
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Daruvarske priče :: Grad - svega po malo-
Forum(o)Bir: